Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

Kamahl reče pred 10 urami:

Če se goniš za ciframi pol ga imej, če ti je pa bistvo zdravje ga pa ne rabiš


poleg tega da omogoca povecat tezo, lahko ze z isto tezo poveca aktivacijo quadsov in hamsov brez zmanjsane “trebusne” aktivacije.

 

ali ne gre pri tem bolj kot za cifre enostavno za povecanje misicne in splosne telesne moci? ne ciljam toliko na idejo, da pas rabis, ampak na misel, da v neki fazi postane uporaben pripomocek zaradi katerega na koncu enacbe dejansko prides ven mocnejsi. 
 

ce potegnem vzporednico na tiste pascke, ce ma kdo slab grip. nekateri pravijo, ne rabis to, delaj vaje za grip. ampak nekako ni razloga, da bi si lift omejil samo zaradi gripa, ker s tem tudi omejis razvoj moci. boljsa opcija je, da ne uporabljas pascka dokler grip ni omejujoc faktor in ga recimo uporabis samo na zadnjem setu, ko to postane + vaje za grip. torej eno z drugim za optimalen vlozek.

Povezava do prispevka

seveda, ker pa pas ne zmanjsa “core gainsov”, torej nima negativnega vpliva - vsaj novejse studije so ovrgle to, potem nekak ni razloga da ga na neki stopnji neb zacel uporabljat? saj je konec koncev lahko del neke premostitvene resitve, right? 
 

nisem hotu primerjat dveh razlicnih misicnih sklopov, zgolj osmislit uporabo x tehnologije pri treningu. ji dat svoje funkcionalno mesto. in ja teoriziram na podlagi mnenj in izsledkov drugih, za enkrat se 😉😄

 

Povezava do prispevka

mnjeh lih mal nad /fit/  1/2/3/4 standardom si

 

jzt sem drgac eden najsibkejsih v nasmu gymu. mogoce sem mocnejsi od kake zenske pa tistih ultralahkih.

 

zdej squat vsak teden za 2.5kg dvignem gor. do 120kg bom probal 5x3 nardit. pol pa en mesec priprave na 1RM in upam, da podrem svoj rekord 130kg.

 

malo bolj resno sem vzel trebusne zadnje cajte in se kar pozna. za zgornji del hrbta tudi delam nekaj ceprav ne vem kolko se kaj pozna. bolj se pozna, da sem malo spremenil nacin drzanja palce (bolj siroko pa da dlani malo bolj podpirajo palico).  to mi pomaga obdrzat raven hrbet pri squatu. za moc bokov se se nisem nekaj posebej koncentriral, samo raztegovat sem zacel.

Povezava do prispevka

Sam zakaj pol take izjave? Pr drevoredu so cist cool squati, ne obstaja perfect tehnika, obstaja pa intraset fatigue, sploh glede na to da je bil zadnji set. Zakaj bi zmanjsal tezo da bi bila kao "PeRfEcT" tehnika in delal namesto tega asistence, medtem ko lahko komot squata naprej s to tezo in se visjo, se krepi PLUS dela asistence.

 

Isto za equipment, npr strapsi. Grip ti magicno ne neha delat, medtem ko uporabljas strapse si krepis npr hrbet in grip. Medtem k brez strapsov se ti isto krepi grip, obenem pa se ti suboptimalno krepi hrbet. Uporaba pasu ti isto pospesi gainze, ker enostavno lahko naredis vecjo IAT in lah vec liftnes. Vec liftnes = vec gainzov. Seveda pa imajo vaje brez pasu/strapsov tudi svoje mesto v planu

Povezava do prispevka

Zato ker moram ohranjati športnike zdrave za šport za katerega trenirajo in jih boli kurac za lifte. Ker na dolgi rok ne bom toliko profitiral če bom dal 10kg več na palco danes, če bo zato naredil prevelik predklon in imel težave s SI jointom ko bo delal spremembo smeri. Ker raje delam v minimum effective dose kot v maximum effective. Liftanje 2x tedensko je več kot dovolj ob vseh drugih aktivnostih. Raje delam na razvoju hitrosti kjer bo intenzivnost veliko višja z maksimalnimi sprinti kot pa pri katerikoli teži dl al pa sq. Pač vi živite v sveti powerlifterjev in weightlifterjev kjer so to main lifti jaz z njimi nimam opravka pa znam snatchat in cleanat s sodobnimi številkami za amaterja

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

pas si moras najprej zasluzit. pogruntat mehaniko lifta in pogledat svoje weak pointe. sele k reces ok, zadovoljen sem s svojim squatom in premikam netrivialne kile, pol gres na pas. tud 200 eur ni glih malo za tako stvar. jzt bom pas (mogoce) kupil ko pridem cez 140 kil.

za razliko od suhev k so koristni za zacetnika, ker spemenijo mehaniko lifta in mors vadit skos z njimi.

Povezava do prispevka

Ne vem zakaj se obremenjujete s pasom. Če ga hočeš uporabljat ga uporabljaj, če ne pa ne. Pas ni nobena magična zadeva, ki ti bo pomagala squatat/deadliftat 20kg več. Ni nobeno preskakovanje korakov. Je pa odlično orodje, če imaš pravi pas, ne to sranje ki ga imajo po navadi v fitnesih na razpolago, da napreduješ in razvijaš moč, medtem ko nekako "zaščitiš" najbolj občutljiv del, ki najhitreje občuti utrujenost ob počepih/mrtvih dvigih. Žal lower back oz. core, nebo nikoli zdržal toliko kot zdržijo kvadri/zadne lože in glutsi. Je pa treba pas pravilno uporabljat, ni dovolj da ga daš gor čez trebuh zategneš pa je to to. 


Pa ne vem zakaj bi te bilo sram, če si nabaviš opremo za nek hobi, s katerim se imaš namen ukvarjat. Vsi smo nekje začel, noben ne pride v prvič gym pa deadliftne 200kg. Mi pa knockoff pas za 40€ z amazona odlično služi, ni potrebe po SBDjevem za 200€ za hobi liftanje :D

Povezava do prispevka

SBD pas je itak predrag, sam po drugi strani pa enkrat kupis in imas za cel lajf. Tko kot si rekel, to je vse hobi in ce se nekdo boljse pocuti s tem ali pa da ima 5 razlicnih cevljev, kp mikic itd, pa naj jih ima. Ce se zarad tega dobro pocuti in ima se vec motivacije, je to toliko boljse. 

Povezava do prispevka
Kamahl reče Dne, 1. 5. 2021 at 15:49:

Za moje pojme je to še vedno preskakovanje korakov. Če ne moraš dvignt določene teže delaj z njo dokler je ne moreš in delaj asistenco obenem. Vse ostalo je gonjenje za rezultatom in iskanje bližnjic. 


kaj pa vem, vsakemu svoje, osebno ne stekam zakaj bi to blo preskakovanje korakov.

 

kakorkol, ta model mi ma dost kul pogled na (ne)nosenje, uporabo pasu

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Seveda, če kdo čuti da rabi pas oz. mu paše dvigovanje pasu mu to vedno priporočam in spodbujam. Nikomur ne rečem, da ga ne sme imeti ali uporabljati le da ni potreben za dvigovanje. Imam kolege ki tekmujejo v WL in nekateri uporabljajo pas skos, drugi ne, tretji nikoli. So pa tudi takšni ki so uporabljali pas in ga sedaj več ne, ker so ugotovili da ga ne potrebujejo več. Kakor si rekel, vsakemu svoje. Pa še reklama za moje kolege na povezavi :D 

 

https://www.instagram.com/takdomwl/

 

 

 

uredilo bitje Kamahl
Povezava do prispevka

sem pregledal. petra zgleda kjut.

 

jeseni, ko se preselim, bom pomoje zamenjal gym nazaj na kdu olimpija. bi mogoce probal oly lifting, ce bodo meli kake tecaje. sicer sem 80% ziher da se bom ubil pri teh liftih.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

@Kamahl kere vaje pa naj delam za moc bokov?

trenutno sem vkomponiral: safety squat bar extensions (sedis na boxu s SSBjem gor, potem pa ukrivis zgornji del hrbta tako da gres z brado proti luleku in na koncu seveda naredis ekstenzijo da se zravnas) za zgornji del hrbta. russian twiste (oz kak dinamicen ab work) za core + presaltal sem na sumo DL (to se sicer ne vem ce je dobra odlocitev ali ne)

Povezava do prispevka

Front rack reverse lunge :D Meni so tudi zelo všeč 1st in 2nd pull isometric holds tako za boke kakor celoten hrbet. Tudi pause squati enako res super vaja za ljudi, ki imajo težave v globini pa še booty gainsi so odlični :D

 

Načeloma ni razlik med DL in Sumo DL v smislu moči, vem da je bila pred leti težka debata o teh dveh liftih. Je pa variacij v vajah nujna za dolgoročen napredek in če še nisi nikoli delal Sumo ga kar delaj 

uredilo bitje Kamahl
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...