Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

Tnx za komentarje Čevc in Opflipo!

 

Berem tole knjigo o futru od Teda Naimana. Že prej sem skušal jest več beljakovin in vlaknin, tako da mi je tak tip diete prav super. Edino ne štekam tega fat+carbs=slaba. Se pravi, če zmešam sadje v skuto, delam več škode kot koristi, ker skuta vseeno ima maščobe?

 

 

Povezava do prispevka

Ne, jej kar ti pase. Na konc dneva so vazne zauzite kalorije, da zauzijes dovolj beljakovin 1.6-2.2g/kg telesne teze, pa skusas zmanjsat malo vnos mascob, da pojes vec carbsov. Ce bos trackal samo kcal pa vnos beljakovin in izbiral manj mastno hrano, mas ze 90% pokrito brez nekega kompliciranja

Povezava do prispevka
Ninđa reče Dne, 24. 7. 2021 at 11:18:

Tnx za komentarje Čevc in Opflipo!

 

Berem tole knjigo o futru od Teda Naimana. Že prej sem skušal jest več beljakovin in vlaknin, tako da mi je tak tip diete prav super. Edino ne štekam tega fat+carbs=slaba. Se pravi, če zmešam sadje v skuto, delam več škode kot koristi, ker skuta vseeno ima maščobe?

 

 

 

ted naiman je low carber, ampak ne čisto klasičen. ni zagovornik maščob, ampak beljakovin z zmanjšanim vnosom carbov. zagovarja lowcarb, z veliko beljakovin in zmerno maščob (low fat govedina, 0 fat% mleko, 0fat % proteinski jogurti ipd.), zato se ga ne da uvrstiti v lchf (low carb high fat), kvečjemu v lowcarb, s tem da zaužije cca 120-150g net carbov dnevno v obliki zelenjave, jagodičevja kar je v bistvu zgornja meja za lowcarb. 

 

zakaj je slaba kombinacija maščob in carbov -> ker ima izredno slabo razmerje med zaužitimi beljakovinami in kalorijami (energijo). dobiš ogromno energije z izredno malo beljakovin. a res obstaja hrana, ki je ne smeš jest? ne ješ lahko kar hočeš, druga stvar je kaj je bolje jesti, da boš uspešno hujšal ali vzdrževal telesno težo na način, da zadostiš vnosu beljakovin - recimo a boš za zajtrk pojedu 4 jajca (od oka 350kcal, 25g beljakovin ) a boš pojedu 100g koruznih kosmičev (350kcal, 8g beljakovin) - to je od oka - point je, da če hočeš zadostiti nekemu osnovnemu vnosu beljakovin po obroku moraš zaužit med 20-30g beljakovin po obroku, če boš gledal kocevceve cifre je beljakovin more like +50g po obroku - a misliš, da je potem možno pojest še en ali dva obroka bogata s carbi in/ali maščobami ter nizka v beljakovinah in ostati pri zdravi telesni teži, hint: ne ni možno.  druga stvar pri hrani bogati z maščobami in carbi je, da to ustvari najslabšo možno krvno sliko, visoki trigliceridi, visok ldl pri nizkem hdl.

https://burnfatnotsugar.com/Introduction.html

 

če odgovorim na vprašanje - če mešaš sadje v skuto si ne delaš nobene škode. 

 

priporočam ti tudi da mal pogledaš biolayne. on je kul, ker zavzema stališče, da nobena dieta ni boljša od druge dokler zadostiš vnosu beljakovin in si sposoben vzdrževati normalno telesno težo, kar na prvo žogo verjamem tudi sam, lowcarb so pa moje osebne preference, kaj mene dobro nasiti in drži sitega z najmanj lakote, da vzdržujem ali hujšam. 

https://www.youtube.com/c/biolayne1/featured

 

 

 

 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka

Dobra misel zadnjega odstavka. Jaz bi samo se dodal, da vsaka dieta, ki nosi neko ime, je slaba. To iz tega vidika, da je nevzdrzna, ker v 99% primerov, ne mores tako celo zivljenje jesti. Zakaj bi pol hujsal tako, ce mors/hocs pol ob dosegu cilja, spremenit nacin prehranjevanja. Nacin prehranjevanja, ki si se ga privajal zadnjih X mesecev. 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

Ja in pol se zredis nazaj, ker je nevzdrzno  in si ful velik s tem naredu ja.

Normalno, je pa to res da mora bit zate prehrana taka da ti pase in da se ne silis jest ker pac hujsas ali vzdrzujes. Pa gibat se obvezno brez tega je vse skup en kurc

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ja videl včeraj, da je umrl John Meadows in bil čisto šokiran! Že lani je imel heart attack. V nedeljo pa se ni zbudil 😢 V zadnjih dveh letih sem veliko idej dobil od njega. Res preprost človek, mel je družino, nikoli vzvišen.... res ga je škoda. Redno sem spremljal njegov yt kanal. R.I.P John. 

image-56.png

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...