Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

božiček je prišel zgodaj!  dobil sem težko pričakovane ironmaster ročke. 

 

tu https://si.powerhouse-fitness.eu/sem jih čakal 7 mesecev. odsvetujem naročilo česarkoli kar nima oznake in stock, da ima samo datum back in stock, ker tega ni za razumeti kot pre-order.  vmes so jih dobili v pre-order na https://ironmaster.nl/product/adjustable-dumbell/?lang=en in mi jih dostavili v treh delovnih dneh, naročil sem jih v soboto :avadodo:

 

če kdo išče "klasične" v celoti kovinske ročke ročke višje kvalitete s quicklock sistemom, to je to 🙂

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka

je drago ja, sem si pa te res ful želel 😉. pregledal sem jih kar nekaj in mi je največji minus, da ima večina nastavljivih plastične dele ali pa so glomazne ali pa so pri težah +25kg neustrezne za postavit na noge pred liftom, ker niso ploščate na strani ali pa so iste velikosti na min teži kot na max itd.  olimpijske mi prav tako delujejo prevelike. če bi šel v nakup kompleta pa tudi ne bi kaj hudo prihranil, pa še primernega placa nimam za hranjenje.  pol se na konc vprašam, kaj mi bo tistih 200, 300€ ekstra pomenilo čez 5, 10 let. popolnoma nič 🙂

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@moropfliposki

Daj še kako sliko tistih bučk iz prakse.

 

Ne da bi kupil, ker raje grem v fitnes, sem pa včasih imel doma od elana kjer sem jih lahko sestavljal, bile so pa z inbusom pritrjene.

Sedaj imam celo prostor za fitness sobo lol.

 

Kako se obnesejo pri večjih težah? +25/30 kil?

 

Če bodo tebe preživele je pol 300€ kul. Lahko si še ene nabaviši :)

Povezava do prispevka

@andrejus za izolacijske vaje uporabljam stare na navoj, ki so sicer malenkost daljše, a imajo manjši premer. bi blo tam tam, ampak mi je bolj praktično, da ne menjavam uteži za vsako vajo. drgač so pa točno to kar sem pričakoval. 

 

par slikc za primerjavo z 22,5kg ročko. teža na sliki je 24,4kg

 

image.png.659fa532c48b0300b6742d2d09d00b37.png

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

ja sej jasno, gib dol mora bit nekak reverse gib gor al pa rdl in spust. sam tkole se je res zdel najlazje, naravno pri max tezi in brez neugodnih drazljajev. ampak ja thanx for the tip obema, kul je mal podvomit v tehniko tud ce se v danem trenutku cuti dobro in pocas dodajat k bolj optimalnemu gibu. kul motivacija za malo dodatnega izobrazevanja in samoopazovanja 🙂

Povezava do prispevka

thanx for support 

 

tist k je @drevored omenil sem tudi sam že prej opazil in sedaj morebiti celo našel kaj. praktično na vseh posnetih liftih mi kolena zanihajo naprej, ko štanga potuje čez. edit; v bistvu najprej kolena umaknem štangi in jih nato postavim nazaj, da nadaljujem lift. haha what has been seen cannot be unseen 😄

 

 

8:28

 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka

Načeloma se strinjam, ampak eno je ne delat ekscentrike, dumpat z vrha al pa držat štango pa jo prosto spustit in ji sam sledit s telesom. Takrat nima neke veze al si zvit al zravnan, ker mišice itak niso aktivirane. Drugo je pa vodit štango do tal tako, da težo zadržuješ, telo bremeniš in torej delaš ekscentričen del giba. Takrat je pa fajn, da je gib čim lepši, da nisi zvit.
Ampak ja, sploh glede na to, da si napisal, da je tole po samo dobrem mesecu deadliftanja, je super lift :D

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ravno za šport ni efektivna, razen če je tvoj šport ultra dolg in ultra nizko intenziven. Za karkoli visoko intenzivnega rabiš OHje, jbg.

 

Kako ti bo večji delež maščob odgovarjal ti pa nihče ne more povedat. Probaj in boš videl kako ti sede.

Povezava do prispevka

@osis @Zorz
 

to definitivno ni res, torej da mora biti šport ultra dolg in ultra nizko intenziven. obstaja kopica študij, ki se niso osredotočile samo na lchf, ampak so šle korak dlje in se gledale keto pri vrhunskih atletih in ne zgolj rekreativnih športnikih in so primerljivi rezultati. konktretno pri treningu moči je blo potrebno zaužiti več beljakovin. ne da se mi sedaj iskat in linkat študij, ki so v korist lchf in keto, ni pa jih težko najti. mogoče glavni problem teh študij je, da niso dolgoročne. obstaja sicer morje anekdotnih dokazov rekreativnih športnikov, ki gredo v smer, da performance na začetku pade za ~ 3 mesece, kar se iz vidika mehanizmov, da razložit s tem, da telo dejansko izvaja metabolično adaptacijo glede na makre, torej da če si visok z ohji, bo veliko slabša efektivnost, ko jih naenkrat nehaš uživat in obratno. prva faza tega se lahko kaže v splošno slabem počutju, glavobolih, utrujenosti prvi teden ali ali dva, če ohje res samo odrežeš. 

 

lchf se šteje vse kar je pod ~ 120g oh dnevno, to pomeni, da lahko pred treningom užiješ npr. 50-100g riža in zvečer nekaj fižola v solati, mogoče sadje. tko jaz delam, prva dva obroka sta v bistvu praktično brez OH, nato pred treningom in zvečer dodam OHje, kar pri veliko ljudi (anekdotno) zagotovi tudi boljši spanec. 
 

glede pisarniškega dela; kreši po obroku so vedno manjši pri lchf v primerjavi z obroki bogatimi z oh, po možnosti v kombinaciji z maščobami. mora pa seveda vsak sam probat, imo vsaj za pol leta preden si reče nah ni to zame. 

 

*ta model je samo meso in jajca, občasno kako ribo https://instagram.com/shawnbaker1967?utm_medium=copy_link

 

*tale je nek keto ultra maratonc z rekordi, pa ni 100% keto, v fazi tekmovanj dodaja ohje, ampak to je nivoje manj od klasičnih maratoncev. 


 

*pa še dva random lchf dohtarja, ki tud liftata

https://instagram.com/dr_pran_yoganathan?utm_medium=copy_link

https://instagram.com/doctortro?utm_medium=copy_link

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Zdaj ne da se mi it iskat točnih podatkov, ker sm na telefonu ampak težava v lchf oz v maščobah kot glavni substrat za energijske procese v športu je v tem, da preprosto proces ni dovolj hiter. Torej metabolizem maščob proti oh je daljši, obenem pa tudi odpade ko prehaja v bolj in bolj intenzivne procese ker presnova maščob potrebuje kisik. Krebsov cikel je v tem pogledu zato omejen, čeprav če steče celoten proces proizvede veliko več atp kot recimo glikoliza. Zato za moje pojme je takšna prehrana neprimerna za vse športe, ki zahtevajo maksimalne napore ki trajajo 20s ali več in po možnosti s ponavljanji, kot večina ekipnih športov. Enako za hitrejše teke v atletiki, torej 200m - 10km. Tudi v kolesarstvu se praktično nihče ne poslužuje maščobno dominantnih prehran, moj kolega Tim Podlogar je naredil veliko na področju OH in fruktoze, ter tudi včasih bil na lchf pa je danes strogo proti lchf oz da ni primerna dieta za šport. 

Povezava do prispevka

da katerakoli dieta ni primerna za šport je stvar konteksta. kar rečt, da lchf ni primerna za šport je napačno že zarad tega, ker se lahko zastopi, da v kolikor se športaš ne moreš bit lchf. nima 

smisla, da bi temu nasprotoval za poklicne športnike, za rekreativne pa ni nikakršen problem - met neko predstavo, da bojo lifti nazadoval, da pri košarki ne bo možno slediti ritmu, ali pa da boš pri hribolazenju ob dah v primerjavi s kolegi, ki majo v ruzaku vsi rezervo cukra je smešno. vem pač ker izviram iz sebe in dvomim, da sem nekakakšna genska izjema. 
 

pa ne pravim, da ohji niso nitro v primerjavi z maščobami, pravim samo da večina nikol ne deluje na nivoju, kjer bi to prineslo pomembno razliko, dejmo vzpostavit, da pri poklicnih športih sekunda razlike lahko pomeni medaljo ali pa deseto mesto in je razumljivo na mestu, da vse podrobnosti spilijo in poklopijo do maksimuma, vključno z dieto. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...