Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

moropfliposki reče pred 1 uro:

da katerakoli dieta ni primerna za šport je stvar konteksta. kar rečt, da lchf ni primerna za šport je napačno že zarad tega, ker se lahko zastopi, da v kolikor se športaš ne moreš bit lchf. nima 

smisla, da bi temu nasprotoval za poklicne športnike, za rekreativne pa ni nikakršen problem - met neko predstavo, da bojo lifti nazadoval, da pri košarki ne bo možno slediti ritmu, ali pa da boš pri hribolazenju ob dah v primerjavi s kolegi, ki majo v ruzaku vsi rezervo cukra je smešno. vem pač ker izviram iz sebe in dvomim, da sem nekakakšna genska izjema. 
 

pa ne pravim, da ohji niso nitro v primerjavi z maščobami, pravim samo da večina nikol ne deluje na nivoju, kjer bi to prineslo pomembno razliko, dejmo vzpostavit, da pri poklicnih športih sekunda razlike lahko pomeni medaljo ali pa deseto mesto in je razumljivo na mestu, da vse podrobnosti spilijo in poklopijo do maksimuma, vključno z dieto. 

 

 

Seveda da govorim o športu sej si ga sam omenjal, če pa govorimo o rekreativcih pol je pa odgovor zelo jasen. Probaj, če ti odgovarja super zate če pa ne pa menjaj, ne vem zakaj rabmo pol govort o kakšnih rezultatih, če uživaš delaj to. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 urami:

ampak zakaj bi se drzal neke arbitrarne diete, ko pa je "normalna" dieta boljsa?

 

kako je boljše, kje se to pozna, če poješ 200g OHjev namesto 100g. a če bova šla tečt na 5km, 10km a boš zarad tega pred mano, a če rineva v hrib a boš zato prej na vrhu, a boš zarad 100g OHjev mel večje lifte od mene? torej a je 100g OHjev več faktor, ki te dela boljšega v športu s katerim se rekreativno ukvarjaš ali bi dal več teže dobremu spancu, regeneraciji, uravonteženemu treningu glede na cilje, tvoji volji vlagat trud itd.? skratka kje se to pri navadnemu smrtniku pozna, da je klasična dieta boljša?

Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 5 urami:

 

 

Seveda da govorim o športu sej si ga sam omenjal, če pa govorimo o rekreativcih pol je pa odgovor zelo jasen. Probaj, če ti odgovarja super zate če pa ne pa menjaj, ne vem zakaj rabmo pol govort o kakšnih rezultatih, če uživaš delaj to. 

 

ja o športu na igralčalskem forumu, na kaj drugega bi se to nanašalo v odgovor zorzu kot pa na rekreativno športanje. pisanja je blo tud o efektivnosti zato tud postavljam vprašanja, kje se 100g, 150g kolkor pač že manj pozna random človeku v športu. men je primaren hobi liftanje 4x tedensko, valjda so mi pomembni rezultati, mi je pomemben progress zato ga tud beležim za vsako vajo, vsakič posebej. mi je v rekreativnem smislu pomembno, da se lahko uro gonim po košrkaškem igrišču, da lahko eno petko odtečem brez resnega napora, da lahko  brez problemov zdržim +10 urno turco v hribe. pač očitno se nismo razumel, zato se tud razlagam na tem mestu. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

ja glej, ce bova primerjala performance rekreativnega lezanja na plazi bo verjetno vseeno kaj jes. preformance bo isti. torej da ugotovis ali je nekaj boljse ali slabse mors pac pogledati proti ekstremu telesne zmogljivosti.

 

to je prvo

 

druge je pa to, da si ignoriral moj point. zakaj bi se omejeval z neko arbitrarno dieto, ce bo performance enak?

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

ja glej, ce bova primerjala performance rekreativnega lezanja na plazi bo verjetno vseeno kaj jes. preformance bo isti. torej da ugotovis ali je nekaj boljse ali slabse mors pac pogledati proti ekstremu telesne zmogljivosti.

 

to je prvo

 

druge je pa to, da si ignoriral moj point. zakaj bi se omejeval z neko arbitrarno dieto, ce bo performance enak?


od kje si zej privleku ležanje na plaži? dal sem ti par primerov in za vse velja, da telo potisnejo ven iz točke ugodja v točko, ki jo random folk kateremu športanje ni blizu lahko opiše zgolj kot mučenje. point je da ti več OHjev ne bo dalo  bistvene prednosti, če maš ostale stvari na mestu, kar vključuje tudi dieto, da maš dost beljakovin, ne ješ premalo in se po nepotrebnem ne stradaš mikrohranil. 
 

nič nisem ignoriral, a arbitrarna naj bi pomenila omejujoča? kakorkol moja izkušnja je sledeča; pol leta striktnega keta sem doživel kot omejujoče ja, nam razlagu kako in zakaj saj je očitno, da če OHjev pogledat ne smeš, da je to omejujoče. lchf je druga pesem, ker lahko posežeš po katerikoli obliki OHjev, le da jih užiješ manj. če kaj je moja priprava hrane kvečjemu enostavnejša, s tem, da makrom ne posvečam resne pozornosti, ker že vem iz glave koliko kaj nanese - tehtam meso in riž, s kakšno sledico, vinom v restavraciji ali večjo porcijo krompirja za vikend pa se ne obremenjujem, kakšen dan pade tudi brez OHjev, ne ker bi se omejeval ampak, ker mi enostavno ne manjkajo. razmišljanje o odrekanju  je odveč, ker ga ni. precej več odrekanja je, če greš v cut, ko moraš zgolj manj jest. majo pa radnom debeluhi stalen občutek odrekanja tipu hrane iz skupine OHjev, četudi uživajo primarno OHje in se nikoli ničemur ne odrečejo, reveži bogi, k ne vejo kaj se zgodi z občutkom sitosti ko bumpaš meso, mesne izdelke v različnih oblikah in dropaš ohje, maščob pa sploh ne spreminjaš. 
 

 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 43 minutami:

zakaj bi se omejeval z neko arbitrarno dieto, ce bo performance enak?


no v bistvu ti sploh nisem odgovoru. moj razlog je bil hujšanje in to preden sem šel v lifte in preden sem resno dvignu nivo telesne aktivnost, drugi razlog se je navezoval na posledico keto/lchf; boljša inzulinska občutljivost in boljši zdravstveni markerji kot krvna slika; trigliceridi, holesteroli. lhcf sem ostal, ker sem s tem načinom prehrane absolutni vrhovi vodja telesne teže. pač res je lažje kokr, če krkaš OHje po piramidi, al pa na random, kao kokr ti paše. 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 minutami:

iz tvojega opisa ne vidim razlike med lchf in pac da normalno jes po obcutku

 

ce je performans isti in ce itak jes po obcutku pol ne vem zakaj se sploh pogovarjamo o tem tbh


ja pač se pogovarjamo o tem, ker je nekdo nekaj vprašal o lchf in pol se je kr začel pisat lchf no good za šport in glej ga zlomka jaz na lchf sem se moral oglasit ane 😁

 

a veš kaj je bistvena praktična razlika? večji občutek sitosti po zaužitem obroku, kar je pokazalo malo morje študij in velja za eno redko splošno sprejeto dejstvo v online vojnah diet. 

Povezava do prispevka

Ker fajt sem začel :(. 

 

Moje vprašanje za LCHF je bilo res z vidika rekreativnega športnika, ki pa to sedaj ni ker pač poškodba in posledično so se začele nabirati maščobe. Imam zelo nerodno konstrukcijo (ala Kirk Duglas), torej ko bildam, mam ta build out in zgornji del trebušnih mišic bolj podarjen in posledično zdaj ko se mi maščobe nabirajo zgledam fat as fuck. Ostale diete zame ne delujejo, ker pač imam še vedno pisarniško delo in živet na solatah in hrani, ki nima energy boosta ne gre + bojim se da, da bi izgubil mišično maso, ki je pod maščobo :D. Mišično maso skušam ohranjati, kolikor se da, brez da obremenim poškodovani del telesa. In dokler sem fizično aktiven, imam pač klasično prehrano, ne pazim pretirano kaj jem, ampak je delovalo zame. No sedaj pač ne in rabim spremenit. Prebral pa sem da je marsikdo ostal mentalno sharp in da mu je telo delovalo zelo dobro na LCHF in tudi maščobo so kurili,  ampak ni pisalo ali je te mentalna ostrina bila tudi drugje, ne samo pri športu in telesni aktivnosti.

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

Ker fajt sem začel :(.


ah kje človek, to je čist normalna debata.

 

osis reče pred 1 uro:

Prebral pa sem da je marsikdo ostal mentalno sharp in da mu je telo delovalo zelo dobro na LCHF in tudi maščobo so kurili,  ampak ni pisalo ali je te mentalna ostrina bila tudi drugje, ne samo pri športu in telesni aktivnosti.

 

mentalni sharp se povezuje s kombom IF + low carb in je pri tej dieti zelo popularen, ker se lakota doživlja drugače. a veš da high fat lahko tudi umakneš, lahko si lowcarb in izbiraš ter pripravljaš hrano tako, da se osredotočiš na dvig beljakovin? kakorkol mentalni sharp naj bi po eni strani izšel iz tega, da je telo “izurjeno” (by demand) preklapljat med enim in drugim gorivom ter se zato bolj pogosto znajdeš v stanju ketoze - mimogrede obstajajo študije, da možgani za gorivo preferirajo ketone, če so na voljo v primerjavi z glukozo, kar velja za tisti del možganov, ki ne potrebuje glukoze za delovanje. po drugi strani pa mentalni fokus izhaja predvsem iz podaljšanega posta nad 12ur, optimalno 16ur ker je v takšnem stanju simpatični živčni sistem v polnem zagonu. jaz sem na keto delal 20/4 kar je bil kar izziv, potem sem bil dolgo 16/8 kar je blo primerjalno effortless, sedaj sem zaradi liftanja in fiksacije na regeneracijo, beljakovine 12/12 amapk če bi samo sledil občutku lakote bi imel daljši prekinjeni post. 
 

na koncu dneva je tko kot je kocevc omenil, pojest moraš manj, pač če se rediš si očitno v kaloričnem plusu, kjer je kombo lc + if idealen, da zmanjšaš kaloričen vnos spontano. 
 

pri primerjalnih študijah se lc ponaša s tem, da pogosto ne omejijo kaloričnega vnosa, ampak jejo po občutku, za primerjalno dieto se skoraj vedno omeji kalorični vnos

 

https://phcuk.org/wp-content/uploads/2016/04/Summary-Table-53-RCTs-Low-Carb-v-Low-Fat.pdf

 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
Bunnee reče Dne, 30. 1. 2022 at 13:35:

Sožalje. Priporočam velik proteinov in izometrične vaje, da ne grejo sklepi v kurac lp


zadnje tri dni pred iztekom izolacije, so se mi pojavile kronicne like bolecine, v desni nogi od medenice, kolka navzdol, ki so trajale slab teden. sem si vzel mesec pavze. ko sem se vrnil, so bli lifti 2 mesca nazaj, zanimiv begginer drazljaj wtf pa kako, tolikooo?!?
 

nato sem pocasi jacal z do 2 rir in zgleda mi, da sem vizualno nazaj dobil vec, z manj intenzivnosti pri isti telesni tezi. in to je zej plan never go beyond 1rir razen na rowsih in lateral rasies.

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 minutami:

tesko je. nalog + sunek mam 80 kg max. poteg mi pa sploh ne gre. cez dva mesca grem na eno bolj rekreativno tekmo tko da bom zdaj zacel 4 krat na mesec trenirat, da se mal volumen prerazporedi cez 4 dni namesto 3 in da bom vec tehnike drkal.


lepa, zgleda dober plan, tudi motivacijsko na mestu. 3x se zdi kar malo, tud ce s casoma povecas intenzivnost, but hey who am i to say 🙂

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

@Bunnee maš kr tempo. jaz mam oktobra plan iti iz begginer upper/lower na intermediate: upper, lower, rest, push, pull, legs, rest. za začetek bom za trenutni začetni upper, lower split povečal frekvenco - en dan pavze bom umaknil (kar pomeni trening 5x tedensko), tako da vidim, če moje boomersko telo to sploh prenese hehe

Povezava do prispevka

Kako leto sem fural pon-pet. Ob sredah sem mel noge, pa sem v cetrtek opazal da me na joske zmanjkuje. Zdej kak mesec, mesec in pol furam te tri dni pa en dan pavze. 1. dan pecsi, biceps, triceps. 2. dan hrbet, front, side, rear deltsi. 3. dan noge pa spet biceps, triceps pa military press. 
Z izjemo bencha in squata pa delam vse ostalo bolj kot ne dropsete. Ajd, roke mam nizke teze in visoke volumne

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...