Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

gorann reče pred 22 urami:

Teli rotatorji so smrt za kvihtanje

 

Tnx kamahl tole bo za sprobat, a je smiselno pred lifti tole delat

 

 

 

Odvisno od količine ki jo misliš delat načeloma bi delal kakšen mobility / stability flow, wall walks, če delaš oly lifte je načeloma progresivna izvedba že skozi ogrevanje dovolj. 

Povezava do prispevka

a se kdo slučajno kaj igra s kettlebelli? kakšne vaje oz. program delate, pa kolk kilske ročke se priporoča za začetek? razmišljam sem o kombotu 16, 20 pa mogoče še 24kg.

 

ne gre se mi za brute strength (v tem primeru bi pač uporabljal štango in uteži), bolj za to, da delam nekaj poleg pull upow in dipsov in glede na to, da nimam miljon prostora na voljo se mi zdijo KBji ugodna rešitev. torej kakšne swinge, snatche, goblet squate, farmer's walke ipd bi izvajal verjetno.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Oj.

A kdo uporablja rokavice za trening? 

Sem šel probat par nekih modelov irl, pa mam filing, da bom mel polne roke sranja in da bodo čist preveč. Rad mam "free" roko....sm valda bi se lh navadil i guess...
Jaz bi ful nekaj super minimal.....lih tok, da mi ne členkov (al kk se reče) skos uničuje. Sicer nisem hardcore. 3-4x na tedn v gymu. 

 

Ma kir kake izkušnje za shareat? 

Tnx

 

Peace emoji

Povezava do prispevka
Macro reče Dne, 31. 7. 2022 at 12:44:

Oj.

A kdo uporablja rokavice za trening? 

Sem šel probat par nekih modelov irl, pa mam filing, da bom mel polne roke sranja in da bodo čist preveč. Rad mam "free" roko....sm valda bi se lh navadil i guess...
Jaz bi ful nekaj super minimal.....lih tok, da mi ne členkov (al kk se reče) skos uničuje. Sicer nisem hardcore. 3-4x na tedn v gymu. 

 

Ma kir kake izkušnje za shareat? 

Tnx

 

Peace emoji

Ne kupuj od priznanih znamk (Under Armour, Nike, Adidas ...), so smeti. Ker rokavice v  gymu uporabljava praktično samo jaz in Mark Wahlberg, je srednji razred ničen. Trenutno imam drugi par nekih Macciavelli (ja, narobe napisano) z Amazona, prvi par je zdržal dobri 2 leti. So pa mal bol podložene, tako da je zraven še malo dodatnega grip treninga. Sem pa jaz iskal neko specifično obliko kjer mi pasek ne bo butal v gumb od ure na določenih vajah.

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

dr. med. lift. @Kamahl kva nej nardim ce me pri jerku boli zgornji del hrbta? ne vem ce teres major al latisimus dorsi, sam vem da tezje kot so kile in bolj kot je eksplozivno bolj me zaboli. probal sem z zogico najdt in sprostit kak vozel na latsih pa ni pomagalo ceprav dost boli zogica. foam rollat latsov na boku ne morem ker me dobesedno prevec boli. delam tudi visenje na stangi ampak tam nic ne cutim latsov glih. v koncni poziciji jerka me ne boli, sam je problem pridt v koncno pozicijo.

 

Lats.jpg.9c26ef5bb82567c3f61d297e38f90792.jpg

 

rabim hitro pomoc, ker mam prek naslednji vikend tekmovanje. ze tko sem full slab in se mi vsi smejijo, zdaj mam pa se s tem probleme. edin kar mi ostane je da power cleanam 90kil, fuknem palco dol in grem domov (jerknem pomoje lahk samo ~75)

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Lahko je teres major/minor, dolga glava tricepsa ali pa zadnji delt, sklepam da zgoraj velja za pull up in ne overhead extension

 

 

Delaj ekscentrični del pull upov 3-5s spusti, lahko tudi s težo, koncentrike ne rabiš delat, enako naredi z OHP samo ekscentrični del. Če si videl si poglej IG link ki sem dal par postov nazaj za dobre ekscentrične vaje rotatorne manšete.

 

 

Vse vaje delaj do bolečine 3/10, ne pretiravaj poslušaj telo

 

Povezava do prispevka

probal sem strict press in ne cutim bolecine. tko da pol nisem delal ekscentike.

 

un instagram sem pogledal ampak ne vem ce mamo trx trakove v fitnesu. sem pa naredil podobno vajo oz vsaj mislim da bi morala biti podobna. pravokotno se vlezes z zgornjim delom hrbta na klopco tolko da mas rame malo cez, pol pa z rockami v iztegnjenih rokamih gres za glavo. in tle sem cutil da neki ni vredu, se posebej ce sprostim misico, da se raztegne v spodnjem polozaju. tko da sem pol to delal

 

dodajam se utrinek iz treninga. ni glih lepa izvedba ampak kot bi trener rekel zdaj vsaj dvigi ze izgledajo kot dvigi. tle me je ze kar zabolelo pri sunku tko da nisem sel dalje gor. pa iz posnetka je cudno, ker me boli na levi strani, zgleda pa kot da je desna slabsa al je pa to zarad kota

 

https://streamable.com/23dq0p

Povezava do prispevka

 

SpaWn reče Dne, 3. 8. 2022 at 17:05:

Ne kupuj od priznanih znamk (Under Armour, Nike, Adidas ...), so smeti. Ker rokavice v  gymu uporabljava praktično samo jaz in Mark Wahlberg, je srednji razred ničen. Trenutno imam drugi par nekih Macciavelli (ja, narobe napisano) z Amazona, prvi par je zdržal dobri 2 leti. So pa mal bol podložene, tako da je zraven še malo dodatnega grip treninga. Sem pa jaz iskal neko specifično obliko kjer mi pasek ne bo butal v gumb od ure na določenih vajah.

Tnx za replye glede rokavic. Sem optal raje na mindfull oprijem štange in kje kak obliž. Na konc dneva ne maram extra stuffa med vadbo. 

 



Lep lp pozdrav

 

 

uredilo bitje Macro
Povezava do prispevka

sem zacel pa je blo sam slabse. tko da sem probal pusrit pri miru cimbolj in oddelat samo trening da sem prisel do tekmovanja.

 

dans je blo ok. podrl svoje PRe z 66 (65) potega in 85 (82) sunka. oboje failal 2. poskus tko da bi mogoce se kaka kilca vec bla. recimo da je ok za boleco ramo. ni pa okej da sem mel skor 4kg vec na tehtanju od zadnjic.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

en tezji nalog na 90kg. pol sem se enga na 92,5 naredil pa je blo enako.

 

full visoko potegnem palico. naceloma je to okej, ker je se dost fore ampak men ni okej, ker mam zgleda nekje full imbalance. moj 1RM front squat je nekje 105 se mi zdi, a 90kg clean bi skoraj lahko bil power clean. visoka palca je pol se to problem ker nimam obcutka kam bom potegnil in se postavim prenizko pod njo in pade par centi nazaj dol name.

 

je pa badava tale nalog k ne morm jerknit vec kot 85. safer

 

 

https://streamable.com/2cqwgd

Povezava do prispevka
WhitWhip reče Dne, 15. 9. 2022 at 15:09:

A ma kdo kake dobre vaje za shoulder impingement? Raztegi pa kake obrementivene vaje. Sumim, da imam, ker ko del OP z ročkami, čutim bolečino na spodnjem lateralnem delu rame, bolj na zunanji strani.

 

A si probal kdaj skin the cat? Generalno je super za shoulder health. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Tihi Mi53k reče pred 11 minutami:

bo treba začet meso jest

Evo... sm lih zračunal hehe :)

 

Najcenejši trenutno na myprotein whey je 4,5kg 90€, kar pomeni, da dobimo 3300g proteinov za 90€

 

Za 90€ dobimo tudi 14kg piščančjega fileja v eurospinu, če je v piščancu 24g proteinov, je to 140x24g=3360g proteinov za 90€

 

Tko da ja, imaš prav.

 

 

Sem pa 100%, da se najde kak svinjnina še ceneje, ne vem zakaj je svinjnina pri fitneserjih prepovedana, če imajo stegno, pleče, hrbet vsi manj, kot 5g maščob na 100g.

Povezava do prispevka

moji izracuni so 82g na 100g whey torej 3700 na 4.5kg

 

wolfram alpha pravi da je 27g proticev v 100g piscancjih prsi. v lidlu je 4eur 400g. torej 100g = 1eur. pridemo do 9kilogramov. 90 * 27 = 2430 proticev.

 

kje mas te fileje da so tko poceni? morm it pogledat v eurospin

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...