Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

Ima kdo izkušnje s tendonitisom? Februarja me je začel matrati komolec in je postalo tako hudo, da nisem mogel dvigniti kozarca. Tablete, podaljšana fizioterapija in počitek niso pomagali, šele blokada je porihtala. Čez 4 mesece so bolečine nazaj. Sem delal neke vaje, ki sem jih našel na netu, pa iščem kako idejo, če je komu kaj pomagalo? Alternativa bo spet nov cikel, sam ne bi rad izgubil par mesecev...

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 urami:

jeffa nipparda vcasih pogledam k clanke razlaga. ostalo mi je kr bedno

johnyja canditoja gledam just because

 

to je pa to nekak


sej verjetno ko se zacnes premikat od beginner/intermediate proti intermediate/advanced da taksna vsebina postaja manj zanimiva, ker se informacije ponavljajo, napredne vsebine pa je manj in je bolje poseci po knjigi, trenerju, da se dvigne nivo. ne vem v bistvu ugibam, bluzim 😄

 

kakor kol se pa kanalov sem se spomnil 😁

 

https://youtube.com/c/BarbellMedicine
 

https://youtube.com/c/RenaissancePeriodization
 

https://youtube.com/c/EnkiriEliteFitness
 

https://youtube.com/c/WenningStrength

 

https://youtube.com/user/SirAlexandertheRED

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 urama:

kaj in iz kje  si to nabavil?

 

kolutov mas premalo

 

objavi kak lift

 

strenghtshop.de - vrednost naložbe skupaj z opremo, ki sem jo že imel je cca 2900€. dimenzija prostora je 3 x 3,2. 

 

koluti in štanga nanesejo slabih 160kg, kar je za mojo šibko rit prek glave.

zakaj sem vzel 4x10kg raje ne sprašuj, ker še sam ne vem 😂.

 

za mano je leto in 3 mesece treninga, od tega:

- 3 mesece z dvema 11.5 kg ročkama

- čez 3 mesece sem si omisli 2x 22.5kg

- po še dobre pol leta je padla klopca

- sedaj imam dober mesec opremo za proper trening

 

skratka, osnovni lifti s palico kot bench, squat, deadlift so zame čisto novi, zato delam z razmeroma nizko težo dokler se ne bom počutil domače v izvedbi - torej dokler ne bodo gibi domači tudi telesu in ne zgolj razumu. ocenjujem, da je trenutno trening manj intenziven četudi delam z večjo težo. nič ne de, vse ob svojem času 🙂

 

 

image.png.46883321dd562bdbdcd619dd3f039480.png

Povezava do prispevka
shure reče pred 7 urami:

Ima kdo izkušnje s tendonitisom? Februarja me je začel matrati komolec in je postalo tako hudo, da nisem mogel dvigniti kozarca. Tablete, podaljšana fizioterapija in počitek niso pomagali, šele blokada je porihtala. Čez 4 mesece so bolečine nazaj. Sem delal neke vaje, ki sem jih našel na netu, pa iščem kako idejo, če je komu kaj pomagalo? Alternativa bo spet nov cikel, sam ne bi rad izgubil par mesecev...

 

Bil sem nekje na podobnemu v začetku leta, močno ti priporočam futuro steznik za komolec, je malo dražji ampak bolj pomaga kot navadni stezniki. Jaz sem ga nosil konstantno, tudi med spanjem, ker je bilo drugače nevzdržno in sem se zbujal ponoči.

https://www.lekarnar.com/izdelki/futuro-bandaza-za-komolec

 

Vaje v začetku odmisli, komolec je bil preobremenjen in potrebuje čas, da se zaceli. Meni niso nobene vaje pomagale.

 

Tablet nisem nič zobal, ker je bolečina res lokalna v majhnem predelu, mi je pa precej pomagalo mazanje z voltarenom. 

 

Ko se stanje izboljša, moraš pa ugotoviti kaj ti povzroči bolečino in se tega izogibati - pri meni je bilo to spanje z iztegnjenim komolcem, ki je visel iz postelje ter specifične vaje na fitnesu, ki sem jih resetiral na polovico prvotne teže.

Povezava do prispevka

O hvala, teh 20 eur bom itak dal, če lahko pomaga. Pri meni še ni v tej fazi kot prvič in mi ene vaje za razgibavanje in tudi to kar je na zgornjem linku malo pomaga. Meni je čudno, da je blo zvečer še ok, ponoči se je bolečina pojavila. Zdaj je boljše, lahko je res tudi pri meni kaj v spanju. V gymu pri deadliftih, pressu, itd. nimam problemov. Samo pri kakih rowsih ni ok in jih nisem delal.

Povezava do prispevka

 

to je mene bolelo vec kot pol leta, teniski komolec je biu pri men - zunanja stran komolca

nimas kj kle razen pocivat, led, pa pocas razgibavat misice podlakti - jest vem da sm si skoz masiral da je blo boljs, ceprav je problem v kiti je masaza misic ful pomagala

pa ne hodi po blokade k je sam slabs pol 

nisem mogu s stegnjeno roko dvignit niti 200g tolk me je bolelo

Povezava do prispevka

Lepo da vprašaš, sem že par dnevi mislil napisati odgovor uporabniku @Flamingo. Nabavil sem bandažo, meni je premerila in je razmeroma ok velikost M. Delam vsak dan 2-3x hammer curle z majhno težo ~5kg po 20-25 repsov. Imam malce bolečine vmes, ampak mine takoj po vadbi in naj bi bilo to normalno. Slabše je vsako jutro, ko se mi očitno totalno ohladi in moram malo razmigati. Se mi pa zdi, da gre počasi na boljše in me čez dan praktično ne boli. Se mi vseeno dozdeva, da je tudi posledica programiranja, ne samo liftanja.:blink: Edino ne vem ali pomaga hlajenje ali gretje.:nicjasno:

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

A pol je boljše? Kdaj oz kako uporabljaš to bandažo?

 

Kaj pa tvoj redni trening? Imaš enake teže kot prej, si kako vajo spustil? Če ja katero?

 

Jaz bom tudi počasi dobil tole zadevo v komolcu. Delam 3x na teden bices/triceps, 1x ramena/prsa in 1x hrbet. Več vaj jasno.

 

Pri vseh teh vajah komolci oz vezi trpijo. Sedaj 3 dni nisem delal nič pa še vedno čutim rahlo bolečino v komolcih. Trenutno bolečina ni moteča, sam hmmm...

 

Poleg tega me bolijo kvadricepsi in mal tudi kolena, konstantno. . Ne kolesarjenje ne fitnesiranje ne pomagajo. Pa kolesarim več kot 6 mesecev redno. Spet bolečina ni moteča.

To je verjetno od sedenja, skoraj ziher.

 

Bi moral imeti neko raztezanje al kaj pa vem.

Strečing al kako se že reče.

 

Posledica programiranja? Misliš sedenja za mizo in tipkovnico al kako?

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

@shure

Super. Važno, da gre na boljše :) Hlajenje uporabljaj samo v primeru močnejših bolečin. Toploto lahko uporabiš zjutraj, da ogreješ komolec še pred razgibavanjem, ali pa pred treningom.

 

@andrejus

Odgovoril si si že sam. Petkrat na teden imaš trening, ki je zahteven za komolec. Rajši si poišči kakšen dejanski program, ker s tem ne boš dosegel ničesar. Vključi dan za noge; dan za kardio/raztezanje; zmanjšaj pogostost bicepsa/tricepsa - itak ju treniraš ob hrbtu/prsih/ramah, tu zlahka vključiš še nekaj izolacije in boš imel hitrejši konstanten napredek. 

 

Also, če me spomin ne vara si precej močan. Shujšaj 10, 20kg in se bo problem s koleni lahko avtomatsko razrešil. V prehrano pa vključi več zdravih maščob, ki so koristne za sklepe - ribe, avokado, olivno olje...

Povezava do prispevka

@andrejus: Nisem videl, da si dodal še toliko stvari. Spustil sem teže za polovico, delal več ponovitev in vaje, ki mi niso povzročale bolečin. Delaš po kakem programu? Jaz bom vprašal trenerja v gymu, če delam kaj narobe in mi to škoduje.

 

Pod programiranje je mišljeno sedenje 8 ur na dan, zaradi česar sem tudi začel liftat in laufat/kolesarit. Lahko se težava prenaša iz zapestja na komolec (kao karpalec).

 

Za kolo mogoče pretiravaš za svojo pripravljenost ali pa ga imaš narobe nastavljenega.

Povezava do prispevka

ne vem če ste me prav razumeli,

delam 3x na teden: dan 1 - noge + biceps/triceps, dan 2 - hrbet +biceps triceps, dan 3 - ramena prsa + biceps triceps. pol imam še v soboto pa mogoče v nedeljo mal ekolesa če je lepo vreme. drugače sedim 12 na dan

pač nek standardni old scool program

 

glede kvadricepsov, to je ziher od sedenja

 

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...