Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

Bom kar tukaj vprašal, če pa je napačna tema pa premaknite.

 

Obstaja kakšen program, ki bi diagnosticiral, če je kakšen problem s hardwarom? Zadnje čase dobivam veliko blue screen of death z različnimi napakami, vsaj 10 različnih, recimo: kmode exception not handled ali pa critical proces died ali pa critical structure failure ali pa irql less or not equal in podobne. Mogoče kdo ve kje bi bil lahko problem ali pa če obstaja program za diagnosticiranje.

 

Vsi gonilniki so updejtani, nameščen je najnovejši bios, sicer že pol leta star

Povezava do prispevka
keba reče pred 54 minutami:

Bom kar tukaj vprašal, če pa je napačna tema pa premaknite.

 

Obstaja kakšen program, ki bi diagnosticiral, če je kakšen problem s hardwarom? Zadnje čase dobivam veliko blue screen of death z različnimi napakami, vsaj 10 različnih, recimo: kmode exception not handled ali pa critical proces died ali pa critical structure failure ali pa irql less or not equal in podobne. Mogoče kdo ve kje bi bil lahko problem ali pa če obstaja program za diagnosticiranje.

 

Vsi gonilniki so updejtani, nameščen je najnovejši bios, sicer že pol leta star

Njaboljse je da si te napake, kode in to zapises in nato poskusas razbrati kaj je sploh razlog.

Lahko tudi pogledas v Event viewer na windows, gres pod "Event log"->"System" in pofiltriras kaj so Critical napake:

image.thumb.png.464cbcdddb739c02aeea71b187a53eb5.png

 

ter potem, razberes code

 

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 22 minutami:

Pri meni je bil zgleda kriv napajalnik pred casom. PC je zmrznil vsake toliko ne glede na obremenitve.

Potem pa je enkrat odneslo komplet napajalc (je kar varovalko ven metal). Odkar imam nov napajalnik pa nisem se imel problemov.

 

 

kako pa napajalnik stestiram?

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

 

@keba

 

Sem pa tole nasel glede driverjev:

https://appuals.com/driver-error-code-32/


A RAM si sprobal z Windows Memory Diagnostics?
https://www.tomshardware.com/how-to/how-to-test-ram

 

glede driverjev sem poštimal ja. pa je toliko boljše da se samo na vsake dve tri ure resetira.

 

maksi reče pred 1 uro:

Poskusi s vsakim posamičnim ram modulom, da izključiš ta problem.

 

sem tudi to stestiral, ni neke razlike, ali sta oba notri ali vsak posebej bodisi en ali drug.

Povezava do prispevka

Ravnokar sem sestavil PC, ko zaženem računalnik, se prižge rdeča luč na matični za VGA, slike na monitorju nimam, torej sklepam, da je problem v sami grafični.

 

Poskusil sem z drugim power kablom, isti problem. V drugi PCIE slot ne morem dati, saj imam mATX matično, in je rtx 3070 prevelika. Gre pa za popolnoma novo grafično.

 

Še ostalo:

- fani od ohišja in CPU coolerja delajo, napajanje na matični je kot kaže OK

- Fani in osvetlitev na GPU dela, torej napajanje izgleda OK?

 

Mi ostane še kaj drugega razen testiranja z drugo kartico ali s to v drugem računalniku?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...