Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

Eno pitanje za poznavalce...

 

Naredo sem bios update na mamaplati, pa sem pusto vse na default po factory reset. Spilam AC Odyssey, grafikas ne pride preko 75% obremenjenosti. Zalaufam 3dmark, starta na puno na 99% in skoz dokaj konstana obremenjenost. Vklopim xmp profil, AC je na 99-98-95% obremnjenosti, malo niha, ampak recimo da je med 20-30 fps-ov vec kot prej. 3mark nisem primerjal potem in dalje tud nisem raziskoval se fenomena?

Je mozno, da je to xmp profil naredil, al je to AMD driver v kurcu, pa je samo restart pomagal al kaj je to.. fakin prisezem AMD not even once, odkar mam toto AMD kisto, samo neka tweekam pa gore dole pizde materne..prej sem mel intel/nvidia kombo, pa je laufalo out of the box pune rore hamre 4 leta b.p.

 

Hvala in lep lp pozdrav

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Eno pitanje za poznavalce...

 

Naredo sem bios update na mamaplati, pa sem pusto vse na default po factory reset. Spilam AC Odyssey, grafikas ne pride preko 75% obremenjenosti. Zalaufam 3dmark, starta na puno na 99% in skoz dokaj konstana obremenjenost. Vklopim xmp profil, AC je na 99-98-95% obremnjenosti, malo niha, ampak recimo da je med 20-30 fps-ov vec kot prej. 3mark nisem primerjal potem in dalje tud nisem raziskoval se fenomena?

Je mozno, da je to xmp profil naredil, al je to AMD driver v kurcu, pa je samo restart pomagal al kaj je to.. fakin prisezem AMD not even once, odkar mam toto AMD kisto, samo neka tweekam pa gore dole pizde materne..prej sem mel intel/nvidia kombo, pa je laufalo out of the box pune rore hamre 4 leta b.p.

 

Hvala in lep lp pozdrav

Sigurno je XMP. Hitrost rama je zelo pomembna. XMP profil moras vedno rocno vklopiti (tukaj nima veze AMD ali intel).

Prej ti je verjetno ram tekel na 2133 Mhz, sedaj pa na toliko kot je specifikacija RAM-a (npr 3200 ali 3600). Pri taki razliki se v igrah mocno pozna, se nekoliko bolj na AMDju.

Pri AMDju je tudi zelo pomembno da ti RAM tece v DUAL Channel (npr 2x po 8Gb - na pravih pozicijah v maticni plosci).

 

Pri vseh novejsih PCjih je potrebno kaj nastavljati v BIOSU, npr. vecina Intel plat ima vklopljen "boost" funkcijo, ki ti CPU zene v visave in ga pregreva (odvisno koliko jeder imas seveda).

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Bom uporabil tole temo, ker verjetno je kaj z modemom ali routerjem...par dni nazaj se mi je začelo dogajati, da me vrže z interneta na vsakih par minut za obdobje parih sekund..pojavi se pač neaktivna ikona spodaj desno, če grem gor, napiše ni omrežja, še preden pa on supe diagnosticirati povezavi ali kaj podobnega, pa je linija nazaj. Včasih je to po 2 minutah, včasih dela pol ure brze problema.

 

Internet imam preko kabla v switch --> router --> modem..kaj lahko sprobam? Ima kdo kakšen nasvet kaj lahko poizkusim?

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Odvisno od budgeta, če misliš kupovat tipkovnice pojdi v temo o periferiji.
Drgač če gre za neke 20€ smeti od tipkovnice jz niti nebi neki popravljal ker vprašanje če lahko kej narediš. Jz bi mogoče jo še enkrat ornk spral pa ornk posušil da ni slučajno samo kakšen stik kje (aka permanently pressed key), ampak kej več pa tut vprašanje če sploh lahko narediš.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

En ram imam očitno v okvari, ker se komp resetira ko se mu zazdi. Windows memory diagnostic tool mi je vrgel ven FAIL po testu. Potem sem zagnal memtest86, ki je oral nekaj ur po ramih in okolici. Navrgel je kup napak, samo po pregeldu log fajla mi ni čisto jasno kaj naj iščem, da bom zgruntal kater ram je fuč. Imam 4 iste, 8GB, DDR4-3600 MHz od Ballistix.

 

https://www.crucial.com/memory/ddr4/bl2k8g26c16u4b

 

Kakšna ideja, kako najdem zlikovca? Hvala. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Evo, dva kosa sta zanič. Oba prišla v isti pakungi. Je že kdo kaj pošiljal nazaj preko amazona, ker sta še v garanciji? 

 

Urejeno, kontakrial amazon support. Po parih stavkih, so mi ponudili da mi pošljejo nove, ob prejemu pa pokvarjene pošljem nazaj. Kar proper izkušnja... :avadodo: 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Popizdil bom

 

nVdQQl6.png

 

tole mi sploh ne izgine, takoj ko se po "updejtu" komp ponovno zažene še vedno piše ta update and restart, probal sem že svašta.

- update troubleshooter ni našel ničesar

- clean restart ni pomagal

- sem ročno dljal in installal update z ms strani (ta mi pove da imam version 1909, neki downloada in installa, samo se pol nič ne spremeni)

- v cmdju probal software distribution folder fix

 

se naj fuknem poštengah?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...