Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

imam vprasanje

 

laptop je delal cisto normalno do pred dve uri nazaj, nato pa je bil kar naenkrat od nikjer lag. ce se je prej prizgal v 10s, sedaj traja minuto, programi se pocasi odpirajo, tudi graficno nezahtevne igre imajo lag, tko pocasi se odziva. scandisk ne kaze kaksnih napak

win 10 pro na 2004 je bil update kaksne 2 tedna nazaj,

i5 9300h in 16gb rama

 

kaksen predlog?

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 10 urami:

Kaj pa to k mam eno AMI maticno in mi zapiska 2x long 3x short in te kombinacije piskanja ni nikjer na googlu zavedene?


Clear CMOS. 
Vrži ram vn pa še enkrat not. Če maš 2 palčki probaj izmenično, ker je možno da je ena od le teh v kurcu. 
Če to še vedno ne dela, probaj testirat še z drugo grafiko. 

Js sumim ram. 
Lp, pa lep pozdrav. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

3 različne DP kable sm probu..  ne delajo, pa čeprav vem, da z njimi je vse ok. pač sem danes pospravljal in vrgu vse iz štroma ven, čeprou sm vedu da sledijo težave z dp. zdej bi se pa mogu igrat z ugašanjem in nažiganjem kompa/ekrana dokler en kabel ne zagrab... ker pa nisem več tako mlad in agilen in imam komp pod mizo se mi pa neda plezat gor pa dol, da to zrihtm in se raj tle pritožujem...

 

prav tako ne daljo HDMI na DP konverter in VGA na DP.  

 

a je drugače kak heroj tle, ki nima problemov z DP-jem in mu je uspelo skonektat dva monitorja naenkrat (oba z DP), ker meni ne gre...

Povezava do prispevka
janez23 reče pred 2 urama:

3 različne DP kable sm probu..  ne delajo, pa čeprav vem, da z njimi je vse ok. pač sem danes pospravljal in vrgu vse iz štroma ven, čeprou sm vedu da sledijo težave z dp. zdej bi se pa mogu igrat z ugašanjem in nažiganjem kompa/ekrana dokler en kabel ne zagrab... ker pa nisem več tako mlad in agilen in imam komp pod mizo se mi pa neda plezat gor pa dol, da to zrihtm in se raj tle pritožujem...

 

prav tako ne daljo HDMI na DP konverter in VGA na DP.  

 

a je drugače kak heroj tle, ki nima problemov z DP-jem in mu je uspelo skonektat dva monitorja naenkrat (oba z DP), ker meni ne gre...


DDU - s tem pobriš driverje, pa jih še enkrat v kompletu namesti (če si to že naredu pol w/e). 

 

Aja, prever na monitorju, da slučajno nimaš napačnega DP porta prklopljenga. Nekateri monitorji majo dodaten DP in, ker se jih da vezat zaporedno. Ja. neumno slišat, zna pa bit problem. 



 

Povezava do prispevka

Bro tip za uporabnike MSI matičnih: če se po inštalaciji vseh komponent prižge matična, gpu in ram, medtem ko monitor, tipkovnica in miška ostanejo hladni, počekiraj LED lučke na matični ob RAMu - tam je EZ Debug set LED lučk, v kotu pa še display error kod >> pogledaš katera luč sveti in cifro napake in v knjigici pogledaš kaj piše pod to cifro

 

Zdej ko sm sestavljal kišto sm verjetno ruknu/prtisnu/whatever pine, na katere pride cpu in ko sem vse sestavil so se matična, gpu in ram zalaufal, ostalo pa tema. Na matični je svetla LElučka za DRAM in na displayu je bla cifra 55, kar pomeni Memory not installed. Ok, probam dat RAM v vse možne kombinacije slotov, ne dela. Mal me je začel švic zalivat, ampak ok, možno da je pokvarjen RAM, se zgodi, naročim novih 32gb, dobim, probam vse kombinacije, ne dela, začnem malo bol švicat. Razdrem cel comp in ko sm odstranu cpu sm vidu, da je nekaj pinov zvitih, ne pretirano, ampak se je vidlo da niso v ugodnem stanju. Švic intensified, vzamem iglo in grem ravnat pine, počasi 1 po 1 poravnam, nazaj sestavim kišto, zalaufam in pridem v bios. Nism glih odkril zdravilo proti raku, ampak veselje je blo na istem nivoju.

 

tr;dr: če sveti DRAM led, je treba tut cpu pogledat

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Mam tezavo s PCjem. Prizgem ga redko, za kaksen torrent downloadat. Problem je da mi qbittorrent randomly zamrzne. Ce ga quitnem, ga ne morem se enkrat odpret. Ce v tem casu probam odpret disk z explorerjem, dobim spinning wheel in disk se ne odpre. 
Dopuscam moznost da ni povezano s torrent clientom, sem probal transmission in je isto. 
Disk ki ga uporabljam je star zgolj par let, imam pa priklopljenih se ene 3 manjse SSD diske gor. 
Kje bi lahko zacel troubleshooting? Problem je da ni zanesljivo reproducible. Winse sem zaradi tega problema reinstaliral par mesecev nazaj, ni pomagalo. 

Povezava do prispevka

So bli neki warningi tko da sm ga izklopu pa premaknu torrente drugam, zdej pa downloadam nek bullshit da vidim ce bo ok. Ce je to to sm res presenecen ker je to dalec najmlajsi disk od vseh :D Hkrati pa sem dal babici 7 let nazaj PC z diski ki so zdej stari ze ene 12 let pa se delajo :D Mogoce bi jih lahko zamenjal pocasi. 

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Kaj za vraga je ta moj problem?

En 32 GB USB ključek (nek Kingston, formatiran v NTFS) vtaknem v sprednji USB 3.0 port in mi vedno komplet odpove tipkovnica (Ducky).Windowsi so original 10. Pomaga samo restart PC-ja (brez ključka seveda) in potem je spet vse OK. Na vseh drugih portih je vse OK, prav tako tudi na dveh drugih računalnikih. Omenjen port pa tudi normalno dela z drugimi napravami (zunanjimi diski, ključki...).
V čem je lahko težava? Ni sicer nekaj, da bi ekstra paniko delal, ampak res mi ni najbolj jasno. :)   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

Tezko rect... a je to un kingston kljucek ko je celotno ohisje iz kovine?

S tistimi sem zmer imel tezave da jih ni hotl prepoznat... Verjetno je kaj s kaksnim stikom, da ti zatrokira usb HUB in se ne zna vec postavit dokler mu ne zmanjka napajanja za sekundo.

Kup drug kljucek :P 


Nek poceni Kingston, plastično ohišje. Črne barve. Par € je bil na Mimovrste. Smešno je edino to, da ta ključek dela težave izključno na tem enem portu na kompu. Drugje nobenih težav.  
Pa kot že rečeno, vse druge naprave (tudi praktično identični ključek) na omenjem portu tudi delujejo bp. 3x sem ključ že komplet formatiral, poskusil tudi z drugimi dat.sistemi, ampak vedno enako :) Tipkovnica enostavno "umre" in ni druge variante kot reset (ne pomaga, če jo samo izklopim/priklopim ponovno).

Eh, ključkov ne rabim kupovat, jih imam polno na zalogi. Vprašal sem samo, ker mi je zelo zanimiv ta primer.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

odpri ga za foro, če si kaj štromarja oz vice versa poglej, če je s specifičnim portom na kompu vse okej.


Port je OK, ker saj pravim, da vse druge naprave (drugi ključki, zunanji diski ...) delujejo OK. Omenjeni ključek pa tudi na vseh drugih PC-jih deluje OK. Samo Lol, res. Port ključka dejansko sploh ne zazna, edino tipkovnica se komplet izklopi. Pa nima veze. Tnx za vse nasvete.

Odpiral ključka ne bom, itak je plastika komplet zalepljena, poleg tega pa je stal zgolj 8 € in rajši nabavim novega, čeprav trenutno sploh ne rabim. Hecno mi je pač in ponavadi rad pridem kakšni stvari do dna :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

ok tole imam mal hecn problem, ki se je zacel pojavljati nekaj dni nazaj.

 

ce laptopu zaprem pokrov in ni prikljucen na elektriko, mu ze cez par ur zmanjka baterije. ko ga priklopim na elektriko kaze tko 1 ali dva procenta, ko se logiram pa nadaljujem tocno kjer sem ostal (sleep mode).

gugle mi ne najde nobene primerne resitve.

 

kot receno se je problem pricel par dni nazaj, ko sem ekran po nesreci mal bolj susnil ko sem ga zapiral. sam ne vem ce je to kako povezano.

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...