Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

hm, v sleep mode gre pri 1%, prej pa očitno laufa, da pride do te točke, jaz bi rekel, da senzor za zapiranje pokrova očitno ni več delujoč? ali pa si v energy management kaj spremenil?

nehaj zapirati pokrov, brez da prej klikneš zaustavitev sistema, ker to je itak malo prizadeto, da se zapira pokrov pa upa, da se sam od sebe uspava

Povezava do prispevka

reseno, upam. sem ponastavil zapiranje ekrana v power settings, pa zgleda ponovno deluje bp.

 

laptop je bil prej nastavljen, da gre v sleep mode, ko zaprem ekran.

mozno da je kaj vrglo iz ravnotezja, ko sem  butnil ekran dol :nicjasno:

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka
bendeho reče pred 1 uro:

hm, v sleep mode gre pri 1%, prej pa očitno laufa, da pride do te točke, jaz bi rekel, da senzor za zapiranje pokrova očitno ni več delujoč? ali pa si v energy management kaj spremenil?

nehaj zapirati pokrov, brez da prej klikneš zaustavitev sistema, ker to je itak malo prizadeto, da se zapira pokrov pa upa, da se sam od sebe uspava

Zakaj bi blo prizadeto lol, nism rocno dal kompa v sleep ze 10+ let. 

Povezava do prispevka

Meni je zelo prizadeto gledat ljudi, ki naokoli nerodno prenašajo odprt laptop izključno zato, ker jim s poklopljenim ekranom zaspi. Osebno recimo onemogočim spanje pri poklopu in nastavim hibernacijo na power button. Tako mi laptop ne zaspi, ko ga prenašam po firmi, za selitev domov in nazaj pa ga pač ročno hiberniram. Vsakemu svoje I guess.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Ali se komu to dogaja oziroma zakaj se mi to dogaja, da na mašini z i9, gtx 3080 in 32gb rama aplikacije preprosto štekajo in se prenehajo odzivat. Primer: Naenkrat hočem gledat youtube tutorial in delat v Adobe After Effects, vendar vedno ko preklopim med aplikacijama (alt+tabam), after effects zašteka. Če se delam pametnega mislim, da je nekaj v lociranju pomnilnika:nicjasno:. Ampak ta problem in drugi podobni problemi me spravljajo ob živce, da se lahko dogajajo na novi kišti za dobre 3k. Drug problem je, da se ta ASUS ROG GA35 vsake toliko oglasi s čudnim zvokom alarma in hkrati začnejo diode utripati rdeče. Pisal sem na ASUS in so povedali da je težava vrjetno z napajanjem in naj pošljem pc serviseru, kar bom očitno storil. Mogoče pa je ta prebuilt za en k, kot pravijo nekateri.

 

Povezava do prispevka

Ce si vzel prebuilt in si imel gor ze sistem, ga nalozi na novo, ker ponavadi so te Windowsi polni junka.

Tisto z alarmom pa je res lahko nekaj z napajanjem, ali je kaj narobe z plato ali pa napajalcem.

Jaz bi na tvojem mestu preveril vse kable, da so res lepo vtaknjeni v konektorje.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Sektor 13 reče Dne, 4. 4. 2022 at 15:49:

Ce si vzel prebuilt in si imel gor ze sistem, ga nalozi na novo, ker ponavadi so te Windowsi polni junka.

Tisto z alarmom pa je res lahko nekaj z napajanjem, ali je kaj narobe z plato ali pa napajalcem.

Jaz bi na tvojem mestu preveril vse kable, da so res lepo vtaknjeni v konektorje.

Čudno mi je edino, ker nikjer ne morem prit do informacije zakaj se to dogaja.... Noben "log" oz. kaj podobnega ne pokaže tega... In niti nevem kje naj iščem da bi našel to napako

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Dober dan, mi lahko to kombinacijo pomagate nastaviti, imam dva različna crucial ballistix dimma 8 gb z različnimi specsi, sistem boota, deluje, vendar ne pod obremenitvijo -postane nestabilen, cinebench crasha, memtest86 ne PASS-a. Doom Eternal crasha po 10-20 min igranja, cold shutdown. Zdaj sem, na eni, 3200 pački. Tudi na stock oz. auto 2400 oba memtest86 crasha. 

Bios pics, plata je asrock b450m HDV-r4, cpu ryzen 3600

 

https://drive.google.com/file/d/1JspRvVc5GF3RmQIz-9WdDR9fG6PGdyum/view?usp=share_link

 

https://drive.google.com/file/d/1JqeSeh2UTSOs0gcQEoav3nFoVSSlEDYF/view?usp=share_link

 

https://drive.google.com/file/d/1JhOn7IXJiZlKOQqi-yDF3CviCrohDXWZ/view?usp=share_link

 

 

 

uredilo bitje jazbinec
Povezava do prispevka
janez23 reče Dne, 18. 7. 2022 at 17:53:

Živjo,

 

spet prihajam po pomoč. PS4 mi laga zadnje čase, pa me zanima če imate kak predlog kako se stvari lotit? Razmišlam da zamenjam disk in cpu nanovo namažen z hladilno pasto. Imam še kaj glede tega za pogledat (poleg praha)?

 

Lp in hvala

 

To bo načeloma to

 

jazbinec reče Dne, 6. 11. 2022 at 8:00:

memtest86 ne PASS-a

 

Na nezastavljeno vprašanje si odgovoril sam.

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kaj se tle dogaja?... Računalniku sem zamenjal grafično in nekak ni delal več, slišalo se je kot da bi en ventilator hitreje začel delati, lučka cpu je gorela. Ker sem nekaj stvari probaval sem ga nato zagnal v ležečem položaju in je delal normalno. Vseeno sem hotel odpraviti napako,da bi delal tudi v normalnem položaju,zdaj pa mi ga ne uspe usposobiti tudi z prejšnjo grafično. Lučka cpu gori,slike ni. Help

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Huawei matebook 14, star ene 10 mesecev

 

xkMWy2B.jpg

 

Kaj čem nardit? Sem odprl in spucal vente, screenshot je after. Minimalen load, ene štiri chrome okna, par office appov.

 

Backstory: včeraj sem prišel domov s šihta, vzel komp iz torbe, venti so laufali na 125%, bil je mega vroč. A lahko tako visoka temperatura toliko sfuka termalne prevodnike (pašte, padsi, karkoli že ima notr), da nehajo obstajati?

 

Dovodi očiščeni, se ve.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

Backstory: včeraj sem prišel domov s šihta, vzel komp iz torbe, venti so laufali na 125%, bil je mega vroč. A lahko tako visoka temperatura toliko sfuka termalne prevodnike (pašte, padsi, karkoli že ima notr), da nehajo obstajati?

 

Nah. Pads mogoče se, heatpipes pa ne.

 

Pomoje je problem da maš slab kontakt s CPUjem. Če znaš bi jz pobral dol s CPUja (in GPUja ako ga imaš), zamenjal pasto pa še enkrat previdno privil nazaj.

Povezava do prispevka

@Slinch vse delaš pravilno. Nimaš kaj... pač maš H (performance varjanto CPUja). Od navadne se razlikuje po tem, da ti potegne dvojno količino toka in proizvede trojno količino toplote :)

 

Načeloma great marketing move od proizvajalca, vse skupi zapakirano v slim ohišje, po možnosti še brez ventilatorja, ggwp

 

Kar lahko nardiš je, da zamenjaš termalko, kakšno stopinjo boš pridobu, ne pa 10... (pa fukn vn uno penco, ki je med hladilnikom in ohišjem).

 

CPUji te variante pa ponavad živijo tko al pa tak na 100 stopinjah.

 

 

Vem pa kako je to, ker mam ene par Asusov serje X z I7 4720HQ (55W TPDja) lep lp.

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 15. 2. 2023 at 11:50:

Pizda, sem upal da bi blo sam softwaresko...

Mogoc deluje kokr da hladilnik nima vec dobrga kontakta...

Bi rekel da dej na servis pa ti nej to pregledajo, ker ni glih normalno da iznenada pr komi 8% loada tolk greje.

Ce pa spada pod garancijo ti pa ne vem povedat...

 

se je izkazalo da je softwersko

 

sem našel en videjo, kjer kaže kje v reg editorju spremenit ene settingse, da dobiš opcijo disablat power boost mode (sicer je skrita)

 

lol @ random folderji:

g5MdMqN.png

 

ROFLOL @ default settingsi (za balanced even):

Neb9bI6.png

 

Statsi po disablanju:

dTQGrWP.jpg

 

Bomo vidli, kako se pozna na performancu, samo imo za chrome in excel ne neki ful :rofl:

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

 

se je izkazalo da je softwersko

 

sem našel en videjo, kjer kaže kje v reg editorju spremenit ene settingse, da dobiš opcijo disablat power boost mode (sicer je skrita)

 

lol @ random folderji:

g5MdMqN.png

 

ROFLOL @ default settingsi (za balanced even):

Neb9bI6.png

 

Statsi po disablanju:

dTQGrWP.jpg

 

Bomo vidli, kako se pozna na performancu, samo imo za chrome in excel ne neki ful :rofl:

Najs!

I love it when a plan comes together al neki :D  

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Imam cuden problem.

 

Intel NUC i3 gen 8.

 

1x SSD sata s sistemom win11

1x m.2 za ostalo robo

1x zunanji USB3 disk

 

Naceloma je vse delalo normalno, potem je brat nekaj posodabljal driverje za graficno.

Kar na enkrat je izginil m.2 disk. Nikjer ga ni pokazalo.

Po pregledu BIOSa sem opazil, da se je nastavitev SATA diska iz AHCI spremenila na RAID. S tem je zgleda m.2 disk "kao uporabil za raid".

 

Ce spremenim nazaj na AHCI se seveda windowsi nocejo vec bootat in jih je bilo potrebno na novo naloziti.

Pred vsem tem se je sam nalozil tudi Intel Optane Memory App. Sicer pa sistem ne podpira tega.

 

Mi zna kdo objasnit, ali je mozno da kaj v windowsih kar spremeni namembnost diska in se to pozna tudi v BIOSU ?

 

 

 

Povezava do prispevka

Problem: danes sem vklopil PC in na monitorju "No signal". (včeraj je vse še delovalo normalno)
Poskusil sem s tremi različnimi monitorji, menjal kable hdmi, dvi, displayport. Spihal ram, spihal grafično, resetiral CMOS (bios), priklopil na hdmi iz matične, preveril vse kontakte v kompu..  Nič ne pomaga. Na prvi pogled je vse ok, ventilatorji se vrtijo, nič ne piska.. Zgolj "no signal" na ekranu.
Je šla matična? Ali lahko poskusim še kaj? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...