Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

Točno. Le kako nisem pomislil na napajalnik (ki je dejansko nek noname in je bil že v štartu slaboten; ravno dovolj da je poganjalo vse skupaj). Pač sestavljen PC in so dali neko poceni zadevo. Beri: varčevali ravno pri najbolj pomembnem elementu. :)  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Arey: jap, to je še edino kar lahko poskusim. Z drugo grafično namreč. Ampak, če bi bila kriva kartica, zakaj potem ne deluje output na matični? Poročam tekom vikenda.  Ampak najbolj se pač bojjim, da je šla matična. 

 

Če poskušaš dobit sliko iz integrirane grafike (torej direkt izhod iz plate, seveda če ma cpu sploh igpu vgrajen), glej da prej dedicated GPU odklopiš iz mašine.  

Povezava do prispevka

Če se ti PC prižge moj prvi osumljenec ne bi bil napajalnik. Tu bi jaz pričakoval, da se PC sploh ne prižge ali pa zažene in takoj ugasne. Če imaš opcijo seveda probaj še drug napajalnik, da izključiš to komponento. 

 

Glede GPU pa kot so ti svetovali, diskretni GPU vn in HDMi direkt na plato, če ima tvoj CPU integrirano grafiko. Če je nima probaj z drugo diskretno grafiko. 

 

Lahko "prevetriš" še RAM, vzame iz socketa in daj nazaj, glej da ga dobro pritisneš nazaj v slot. 

 

Je pa vedno tako, simptomi so lahko klasični ali pa totalno kontra, probaj vse kar lahko, to je najbolj safe varjanta. 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Prisim za pomoč.

Imam Asus G14 laptop kupljen pri Markoshop 28.12.2022 

Danes je sredi igre računalnik zmrznil. 

Ko sem naredil restart je šel v BIOS in od tam ne gre več. Vsakič ko se zažene gre spet v BIOS. Boota se ne da naredit ker ne zazna diska. 

Verjetno sam tega ne morem popravit ker nimam pojma o računalnikih. 

 

Če je šel disk... ali to krije garancija?

Našel sem uradni Asus servis ITS Intertrade v Ljubljani. So uredu? Ker če mi garancija tega ne krije grem lahko tudi kam drugam.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Živjo. Tole se mi zdi še najprimernejša tema za moje vprašanje.

Kje bi se dalo dobiti kakšen komplet čistil in pripomočkov za čiščenje ohišja in računalniških komponent; razni čistilni alkoholi, ESD ščetke, piksne s stisnjenim zrakom, termalne paste ipd.
Jih imajo generične trgovine a la Big Bang ali obstajajo specializirane trgovine za to?

Povezava do prispevka

Da ne odpiram nove teme bom tuki vprašu, ipak je to troubleshooting :D

 

Ok bratrancu smo končn zrihtal PC, vse špila tko k more, problem je sam v tem, da nikak ne morem povezati obeh monitorjev preko DP. Če dam oba na DP zazna samo enega, zato sem drugega povezal na HDMI in ga je zaznalo.

 

Ko gre PC v spanje po 15 min se ob vnovičnem zbujanju zbudi samo glavni, drugi pak ne. Povežem enko preko HDMI, dvojko na DP, restartamo PC, main slika na HDMI, extended na DP. 

 

Gledu sm nastavitve in WIN in Nvidia Panel pa res nimam pojma kaj nej še naredim.

 

Prosim za kako pomoč al sm tko glupo napisal da težko razberete kaj bi rad :D

Povezava do prispevka

Vse jasno, kaj bi rad.

 

To so čisto drajverji. Nič drugega. Lahko vsakič, po wejkupu pritisne Ctrl + Shift + Win + B. Odstrani drajverje in na novo inštaliraj, tako da bodo monitorji povezaani.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Rad bi sam povedu da zadeva še kr ne deluje proper kljub namestitvi najnovejsih driverjev

 

Ko se PC prizge delujeta oba sicer en na DP drug na HDMI (oba na DP ni sanse) potem gre pa en v spanje in razen restart ni mogoce dobit spet dveh monitorjev

 

Ne vem sploh vec kaj naredit

Povezava do prispevka
HaBiBiAmish reče pred 16 urami:

Kako pa sta monitorja povezana s compom? Sprašujem, ker določeni modeli imajo display port out in ju lahko tudi povežeš z daisy chainom.

oba na grafo, en z DP kablom drugi z HDMI

 

Nekaj sem bral da te Samsung odyssey G6 monitorji delajo probleme z nekim gaming modom pa se pol kr ugašajo 

 

poleg tega tudi stric dela na tem PCju pa malce slabše vidi zato sta oba monitorja na 1080p resoluciji, čeprav to misli da ne bi smelo zaradi tega zajebavat

 

morm si čas vzet zdej ta teden pa malce več truda vložit v razrešitev tega problema

Povezava do prispevka

Sicer ne vem, če ti bo ta thread kaj pomagal ampak morebiti pa

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/second-monitor-no-signal-after-sleep/35fc1af7-092a-4667-8b17-ed0009bf3c66?page=2

 

Drugače je pa morda vse skupaj povezano s power managementom oz. moraš updejtad tudi kak bios oz. poizkusiti še s katero drugo verzijo gonilnikov za grafo.

Povezava do prispevka

Na kakšne načine se da preverit ali je ram palčka defektna? Imel sem obe notri in se mi je računalnik kar naenkrat začele brez razloga resetirat. In najprej začnem pri ramu, dam eno plačko ven in se ne prižge, probam notri dat drugo in mi deluje sedaj en dan normalno. Je potem to to al je še kakšno dodatno preverjanje možno?

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Občasno se mi zgodi, da noben app ne vidi CPU temperature. V FanControl ni, v OpenHardware Monitor ne kaže. Če pogledam v BIOSu, vidim temperature CPUja in Socketa. Sem ravno updejtal BIOS. 

 

Ne razumem res zakaj se to zgodi samo občasno. Ponavadi po par restartih deluje normalno. Zdaj nazadnje pa restarti niso pomagali, potem sem pa pustil nekaj časa prižgano in je kar naenkrat začelo delat. A ma kdo kakšno idejo? 

Povezava do prispevka

Ena čudna zadeva se mi pojavlja pri sleep, screen saver in monitor turn off. 

 

Če imam PC odprt in sem v namizju ( brez nobenega odprtega programa), mi PC ne gre v sleep, screen saver na 3 min ne dela, monitor se ne ugasni na 10 min.

Če pa pustim odprt Brave, Firefox, itd čez cel ekran, začne vse delovat.

 

Že kdo imel podobne fore, težave? 

 

Win 11. 

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...