Paljo Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Arey reče pred 9 urami: Pa tut za naslednjic - za kaj sploh izklaplja pc iz elektrike? This. inb4 zaradi udara strele -> gres kupit prenapetostno zascito (na koncu ti pa udari cez mrezni kabl) Navedek Povezava do prispevka
Übermensch Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Poleti ga res ne furas non stop Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Furas kaj? Enkrat v zivljenju nisem izklopu naprave iz omrezja ko je ne uporabljam, pa se smatram za ornk skrtico Zdej ce mas pogost udar strele pol valda, izklopis ko je nevihta, sam pol izklopis vse. Ko pa je lepo vreme pa res ni treba izklapljat. Navedek Povezava do prispevka
Übermensch Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Ti si neka amaterska skrtica, ves da treba sparat za tiste 3 cente na leto. jst poleti skoz komp ugasnem, ker cene imam 30 stopinj v sobi. Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Übermensch reče pred 1 uro: Ti si neka amaterska skrtica, ves da treba sparat za tiste 3 cente na leto. jst poleti skoz komp ugasnem, ker cene imam 30 stopinj v sobi. Ugasnes ga, tudi jaz ga. A tudi povleces kabl iz stene za zihr? Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 14. april 2025 Share Objavljeno 14. april 2025 Kaj vam ni jasno Tamali vsak vecer cisti dovode Navedek Povezava do prispevka
Übermensch Objavljeno 15. april 2025 Share Objavljeno 15. april 2025 Arey reče pred 14 urami: Ugasnes ga, tudi jaz ga. A tudi povleces kabl iz stene za zihr? Površno prebral, izštekam ga res ne. Navedek Povezava do prispevka
blad Objavljeno 15. april 2025 Share Objavljeno 15. april 2025 (urejano) U pm kaj mi je zdele BSODjal, error code je bil nek store_exception, komp se zboota nazaj v biose. Ok gledam kaj je to za en kurac, mi vse zgleda ok, dam exit and reboot, pa mi spet zboota v biose. Boot device not detected... koji kurac. Se mi je zdel da bo Scamusng 990 Pro mal dl zdržu, še 1 leto ni v uporabi, wtf!? Zdej morm to opeko od grafične vn dobit da reseatam disk in potem probam še enkrat. EDIT: Mogoče ni disk, sem se zbootal v winse ampak me je spet vn vrglo po cca 2min z drugim BSODjem. Sem šel zdej v safe mode poganjat "sfc /scannow" komande. Vidim da sem se zajebal in bi prvo mogu požent "DISM.exe"... oh well... Aja, prvi BSOD mi je vrglo vn ko sem updatal Baldurs Gate 3 v steamu. Jebemu majko EDIT 2; Prvi sfc /scannow v safe mode je najdu in uspešno popravu neke fajle. Normal boot v winse (takoj izklopu Steam) mi potem ni delal problemov, pa sem še tist DISM.exe polaufu, pa potem še 1x sfc /scannow, pa ni blo errorjev. Sem potem pržgal Steam in takoj uninstallu BG3 (update še ni bil installan do konca, sem ga takoj zapavziru). Zdej sem še 1x restartu in zagnal sfc /scannow (ni errorjev), looking good? 15. april 2025 uredilo bitje blad Navedek Povezava do prispevka
Sektor 13 Objavljeno 13. julij 2025 Share Objavljeno 13. julij 2025 Zgleda mi je shodila plata: MSI MAG Z490 Tomahawk - stara 4.5 leta. Pomoje najdrazja plata kar sem jih kupil in edina, da je crknila tako hitro... Zacelo se je vcerja windowsi postanejo neodzivni, cez par sekund pa blue screen. Probal sem: - dve razlicni grafi in iGPU - drugi rami - drug napajlnik - drug SSD Se pravi ve kar se da. Zmrzne pa tudi ko hocem na SSD nalozit windovse - npr kopira file na disk in po kaksni minuti freezne in bluescreena. BIOS se sam ponastavi ob teh errorjih, nazadnje sem ga upgrejdal kaki 2 leti nazaj. Ce ima se kdo kak predlog kaj bi se dalo se narediti ali vrznem v kanto. Navedek Povezava do prispevka
G-Man Objavljeno 13. julij 2025 Share Objavljeno 13. julij 2025 Sektor 13 reče pred 1 uro: Ce ima se kdo kak predlog kaj bi se dalo se narediti ali vrznem v kanto. si mogoče tudi probal vzet cpu iz socketa (malo spihat) in ga še enkrat not dat? mogoče se sliši neumno, pa je velikokrat tud to težava ... Navedek Povezava do prispevka
Sektor 13 Objavljeno 13. julij 2025 Share Objavljeno 13. julij 2025 Hmm zanimivo, bom probal. Navedek Povezava do prispevka
Sektor 13 Objavljeno 13. julij 2025 Share Objavljeno 13. julij 2025 Sprva je kazalo dobro, ampak kasneje se je zacelo ponavljati. Navedek Povezava do prispevka
Sektor 13 Objavljeno 16. julij 2025 Share Objavljeno 16. julij 2025 Zgleda da ni problem v plati ampak v "downclocku" CPUja v BIOSu. Sem dal na default in trenutno dela. Sicer sem mislil, da sem probaval z default nastavitvami pa sem se zgleda motil... Navedek Povezava do prispevka
Yoru Objavljeno 12. avgust 2025 Share Objavljeno 12. avgust 2025 Živijo, mam en čuden problem s prenosnikom. Vsakič ko ga na novo prižgem mi ob boot-u vrže ven par blue screenov, se parkrat resetira, včasih poskusi repair pognat pa samo javi, da se računalnik ni pravilno zaustavil...in potem se enkrat postavi in dela BP. Število blue screenov, ki jih dobim je povsem random, včasih (sicer res redko) se prižge normalno. Ko je comp enkrat prižgan, če ga poskusim restartat, se resetira normalno, brez težav. Če ga ugasnem, se težave ponovijo. Zaenkrat sem ga odprl, spihal, kar se da komponent, sem odklopil in priklopil nazaj. Memory testi ne javljajo nobenih napak, test diskov enako. V event viewerju sem gledal če so kakšni čudni errorji pa tudi nič ne odkrijem. Nisem pa še testiral z nobenimi drugimi komponentami - mogoče mi edino to še ostane :/ Kakšna ideja anyone? LP Navedek Povezava do prispevka
G-Man Objavljeno 12. avgust 2025 Share Objavljeno 12. avgust 2025 Yoru reče pred 14 minutami: Živijo, mam en čuden problem s prenosnikom. LP če je to med bootom ciklom, bi na prvo žogo reku da ti ssd crkuje. druga opcija je pa da je neki z ramom. (plus da včasih če piše da je ssd health ok, še ne pomeni da tudi dejansko je). poskusi namesto ssdja bootat z live usb sticka, pa primerjaj... 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 15. avgust 2025 Share Objavljeno 15. avgust 2025 Yoru reče Dne, 12. 8. 2025 at 10:44: Živijo, mam en čuden problem s prenosnikom. Vsakič ko ga na novo prižgem mi ob boot-u vrže ven par blue screenov, se parkrat resetira, včasih poskusi repair pognat pa samo javi, da se računalnik ni pravilno zaustavil...in potem se enkrat postavi in dela BP. Število blue screenov, ki jih dobim je povsem random, včasih (sicer res redko) se prižge normalno. Ko je comp enkrat prižgan, če ga poskusim restartat, se resetira normalno, brez težav. Če ga ugasnem, se težave ponovijo. Zaenkrat sem ga odprl, spihal, kar se da komponent, sem odklopil in priklopil nazaj. Memory testi ne javljajo nobenih napak, test diskov enako. V event viewerju sem gledal če so kakšni čudni errorji pa tudi nič ne odkrijem. Nisem pa še testiral z nobenimi drugimi komponentami - mogoče mi edino to še ostane :/ Kakšna ideja anyone? LP G-Man reče Dne, 12. 8. 2025 at 10:59: če je to med bootom ciklom, bi na prvo žogo reku da ti ssd crkuje. druga opcija je pa da je neki z ramom. (plus da včasih če piše da je ssd health ok, še ne pomeni da tudi dejansko je). poskusi namesto ssdja bootat z live usb sticka, pa primerjaj... SSD zna bit dober hint! lahko pa da je zadeva cisto softwarsekga znacaja... Zjebana instalacija winsow/zjeban update... mogoc koruptiran driver.. Bi svetoval da se proba z alternativno instalacijo (frisno) na drugi particiji, ce je kje tam problem. Rekel bi se da za vsak slucaj probaj izklopit superfetch, fast boot in hibernacijo/hybrid sleep zacasno. Mogoce je kaj s temi vmesnimi zadevami. 1 Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.