Skoči na vsebino

Kdo nam unicuje igrice?


Kdo nam unicuje igrice?  

101 glasov

  1. 1. Kdo nam unicuje igrice?

    • zamorci
      16
    • -seksualci (homo, bi, trans, pan, anti, hippo, ...)
      39
    • ženske
      21
    • kravatarji
      75
    • casualci
      37


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 12 urami:
  • kravatarji, ki ne vidijo srednje- / dolgoročne slike in želijo na račun mikrotransakciji boostati svoje lastne bonuse pri plači, kljub temu, da takšna praksa lahko na dolgi rok podjetje močno sfuka 

S prvim delom posta se generalno strinjam, med tem ko tole si pa IMO čist falil. Kaj je sfukalo EA ko so sistem pomaknili do breaking pointa s star warsom? Malo se je govorilo o regulaciji, par random držav je uvedlo nekaj malo legislacije v to smer, zdej smo spet tam kjer smo bli. Še hujše je, publisherji so pametni in introducajo ta shit 1 mesec po releasu da reviewerji ne piskajo in folk masovno nabavi špil, pol pa gremo skini in boosterji na tone. Folk kupuje, pritožujejo se pa reddit manjšine, koga boli kurac za njih.

Šopanje tega v špile jih ne bo nič sfukalo, lej kako je Epic zadel na loteriji. Pa FIFA ima ultimate team že kaj, desetletje, pa je daleč bolj popularen špil od stvari ki jih mi tle na forumu igramo in jočemo o mikrotransakcijah. Tko pač je, kjer je dnar tam so firme ki ga poberejo. Če bi bil publisher bi honestly delal isto, zakaj ne, če je free money. Tko kot folk omedleva ker ne more dobit nextgen konzol/grafičnih/procesorjev na preorderju, kar ultimativno samo koristi firmam ki jih prodajajo, tko velja isto za mikrotransakcije. Dokler folk na HARD meče keš v njih, ga bojo oni pobrali.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 urami:

S prvim delom posta se generalno strinjam, med tem ko tole si pa IMO čist falil. Kaj je sfukalo EA ko so sistem pomaknili do breaking pointa s star warsom? Malo se je govorilo o regulaciji, par random držav je uvedlo nekaj malo legislacije v to smer, zdej smo spet tam kjer smo bli. Še hujše je, publisherji so pametni in introducajo ta shit 1 mesec po releasu da reviewerji ne piskajo in folk masovno nabavi špil, pol pa gremo skini in boosterji na tone. Folk kupuje, pritožujejo se pa reddit manjšine, koga boli kurac za njih.

Šopanje tega v špile jih ne bo nič sfukalo, lej kako je Epic zadel na loteriji. Pa FIFA ima ultimate team že kaj, desetletje, pa je daleč bolj popularen špil od stvari ki jih mi tle na forumu igramo in jočemo o mikrotransakcijah. Tko pač je, kjer je dnar tam so firme ki ga poberejo. Če bi bil publisher bi honestly delal isto, zakaj ne, če je free money. Tko kot folk omedleva ker ne more dobit nextgen konzol/grafičnih/procesorjev na preorderju, kar ultimativno samo koristi firmam ki jih prodajajo, tko velja isto za mikrotransakcije. Dokler folk na HARD meče keš v njih, ga bojo oni pobrali.

 

Če druzga ne je Disney prtisnu nanje in so moral iz SW iger dat MTje ven.

Povezava do prispevka

Pa a je to res da gre EA-ju tako dobro tudi po tem, ko so povsem odjebali "tradicionalni" aspekt gaminga in šli balls deep v MT? Kako je z Activisionom/Blizzardom?

 

Jaz sem imel predvsem za EA občutek, da jim ne gre več tako dobro, ker so se z MT-jem pač tako zamerili core publiki, zato sem tudi napisal, da ti hardcore MT praksa škodi na dolgi rok. Je pa res, da nisem preverjal nekih cifer.

Povezava do prispevka

Kle maš finančno poročilo link
 

Navedek

 “We’ve had a strong year. Our results this quarter prove the value of the live services path we’ve been on now for a decade. The breadth and depth of our live services give the flexibility we need at times like this to meet player needs,” said COO and CFO Blake Jorgensen.

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 7 minutami:

EA je itak največje govno, ker otrokom prodaja gambling (loot box) preko fife. Aja pardon, suprise mechanics.

 

Lahko porabiš tisoče ali desettisoče evrov, pa še vedno ne boš imel najboljše igralce v igri.

To se zna spremenit v kratkem. Belgija je ze prepovedala, Nizozemska pred kratkim. Ce to nardita Nemcija in Francija bo konkreten efekt, ker manjse drzave si upajo ignorirat in se tozart z njimi.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 15 urami:

Pri posiljevanju s politično korektnostjo so glavni krivci:

  • woke mob crowd, ki neprestano išče razloge za teženje in drkanje folka v glavo oz se gre neke križarske vojne, čeprav 95% tega folka, ki se po družbenih omrežjih pizdi nad nekim aspektom določene igrice, slednje igrice v nobenem primeru sploh ne bo igralo. Ti pa s svojo agresivnostjo in glasnostjo lahko konkretno sfukajo PR in marketinške aktivnosti.
  • nekateri ultra-progresivni pisci v igricah, ki izkoriščajo gaming medij za širjenje svojih idej in pogledov na svet ne glede na to, ali to spada v določeno narativo
  • gaming mediji, ki so ali preveč na progresivni strani ali pa ne upajo reči bobu bob in objektivno omeniti SJW bullshita tudi v primeru, ko si zasluži omembo. Razlog za to je tudi točka 1 oziroma linčanje s strani wake mob crowda

Ewo mnenje forumskega SJW-ja, sem se odločil komentirat kar preko Galkovega posta. 

 

Prva alineja: se strinjam. Mob crowdi so šli popolnoma izven kontrole. Sam sem še vedno za avtonomijo umetniškega dela in sem proti izumetničenjem zaradi nekih okoliščin avtorja. Kingdom Come je toliko kritik dobil, ker je avtor imel v javnosti neposrečene izjave. Je možno, da je avtor rasist? Ya. Je to v redu? Ne. Je zaradi tega, ker je rasist, njegovo delo inherentno kontaminirano? Nope. Isto kot ko za kakšnega pisatelja ugotovijo, da je bil pedofil ali kaj takega, nakar dušebrižniške knjižnice izločajo njegovo gradivo. Ogromno avtorjev skozi zgodovino je bilo precejšnjih scumov. Morilci, pedofili, antični forumski trolli - ni da ni. Ampak njihove zgodbe so na nek način razkrivale osebno tragiko in tesnobo, od katere bi se lahko marsikdo kaj naučil. Če že recimo vzamemo De Sada, po katerem imamo besedo sadizem. Imel scene s prostitutkami, z nožem grozil deklicam, pisal o posilstvih in najbolj skrajnih seksualnih dejanjih, v katerih so ženske pogosto degradirane na raven nižjo od živali. In ne samo to, da so njegova dela pomensko izjemna. Simone de Beauvoir, najbrž ključna feministka 20. stoletja, v eseju Ali moramo sežgati de Sada (1955) pravi, da se je iz spolne frustracije, človeka na robu razuma in vseh možnih grozljivih prepričanj rodil genij, ki s krutostjo razmišlja o največjem problemu našega časa: resnični odnos človeka do človeka. Pa pač to počne skozi prispodobe, kako morajo ženske goltati iztrebke višjih cerkvenih dostojanstvenikov. 

 

Iz tega izhajajoč se z drugo alinejo NE strinjam. Tako kot imajo pisci pravico pisat o ekstremnih rečeh v drugo smer, tako imajo pisci pravico pisat neskončno 'woke' stvari. Če višje inštance to potrdijo, ima to pravico in pika, brez da se mu očita izkoriščanje medija za širjenje svojih idej, razen če gre za res skrajne in skrajno škodljive za sama človeška življenja in ustroj civilizacije aka propagandni videi ISIS-a itd. To je pač že druga stvar, naredit govor nad odrezano glavo je stvar terorizma in drugih inštanc. No, nazaj k bolj običajnim primerom - se pa strinjam, da če je recimo neka strong "woke" tematika nesmiselno umeščena v kontekst in nekoherentna znotraj samega sveta igre, ima kritik na to pomanjkljivost pravico opozoriti brez strahu po mob crowdu. S tem nekako povzamem tudi mnenje o tretji točki :D

Povezava do prispevka

Casualci najbolj uničujejo online multiplayer igre, ker z skill based matchmakingom igranje postane grind, vedno moraš igrati meta, nič fun z eksperimentiranjem ali odigrati kako igro bolj sproščeno. Prej ali slej sledi izgorelost če si normalna oseba, kravatarji zato samo razmišljajo prodajati mikrotransakcije oz. loot boxe ljudem, ki imajo težave z odvistnostjo in ne prenehajo z igranjem.

 

Igre niso več igre, ampak samo lupina za prodajo mikrotransakcij.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

Igre niso več igre, ampak samo lupina za prodajo mikrotransakcij.

Ma ne vem, če s čim, se s tem radikalno ne strinjam. Ja, določene igre so lupina za prodajo mikrotransakcij. Ampak celotno gledano all in all ga po mojem mnenju medij videoiger trenutno resno razvaljiva in imaš res čuda odličnih reči: garažne totalno alter igre, low-to-middle budget indije, ogromno MP reči, proper igre za mladino, japonske norosti, res dobre summer blockbusterje, kjer se trese hiša, dober support starim igram in retro sceni. Pač ni da ni, razvaljavanje na pune

Povezava do prispevka
maksi reče pred 28 minutami:

Igre niso več igre, ampak samo lupina za prodajo mikrotransakcij.

 

Ne vem kako sranje od iger ti to igraš da imaš take izkušnje. V zadnjih par letih sem igral samo AC Origins in Odyssey ter Shadow of Mordor v katerih je bilo zelo očitno videt problem MTjev. Vse ostalo kar sem igral je bilo 90% brez kakršnih koli MT ene 10% pa MTji ki so bili sam za kozmetiko ipd.

 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 22 minutami:

Ma ne vem, če s čim, se s tem radikalno ne strinjam. Ja, določene igre so lupina za prodajo mikrotransakcij. Ampak celotno gledano all in all ga po mojem mnenju medij videoiger trenutno resno razvaljiva in imaš res čuda odličnih reči: garažne totalno alter igre, low-to-middle budget indije, ogromno MP reči, proper igre za mladino, japonske norosti, res dobre summer blockbusterje, kjer se trese hiša, dober support starim igram in retro sceni. Pač ni da ni, razvaljavanje na pune

 

Gatsu reče Pravkar:

 

Ne vem kako sranje od iger ti to igraš da imaš take izkušnje. V zadnjih par letih sem igral samo AC Origins in Odyssey ter Shadow of Mordor v katerih je bilo zelo očitno videt problem MTjev. Vse ostalo kar sem igral je bilo 90% brez kakršnih koli MT ene 10% pa MTji ki so bili sam za kozmetiko ipd.

 

To so samo projekcije zaradi FIFA travm. :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

Ne vem kako sranje od iger ti to igraš da imaš take izkušnje. V zadnjih par letih sem igral samo AC Origins in Odyssey ter Shadow of Mordor v katerih je bilo zelo očitno videt problem MTjev. Vse ostalo kar sem igral je bilo 90% brez kakršnih koli MT ene 10% pa MTji ki so bili sam za kozmetiko ipd.

Jaz sem tudi igral in preigral vse omenjene in niti v teh nisem zaznal problema mikrotransakcij. Je pa res, da ko se lotim teh iger, si vzamem čas in igram počasi... nikoli nisem začutil, da bi rabil kaj dokupit. Delam pa skoraj vse misije, ki mi jih ponudijo.

 

Mikrotransakcije v povezavi s skini pa samo podpiram. Ti kravatarji bi bili debili, če jih ne bi uvedli. Ne vem kdo koga sili kupiti skin? Če pa ga kupiš, pa si pač fanboy in bebček... in ne vem kaj te ima za motiti.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

Pa a je to res da gre EA-ju tako dobro tudi po tem, ko so povsem odjebali "tradicionalni" aspekt gaminga in šli balls deep v MT?

na žalost

 

prvi quarter tega leta so iirc spet podrl rekord

pa glede na koronca se trend imo samo stopnjuje

(aprila so mel mislim da največji peak v apexu pa je bil takrat špil v najslabšem stanju (dobesedno grenat nisi mogu metat, weapni so brez razloga nehal strelat etc) do takrat(kar seveda pomenil da niti en QOL fix ni padel ker lej, grafi grejo gor, so pa naredl 3 "evente" z starimi mapami in seveda 20€skini  za spremljavo:D itak je bil totalen uspeh.. fuck me sideways and call me čukec )

 

fifa afaik pa tut dere neke finančne rekorde

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 4 minutami:

EA-ju tako dobro tudi po tem, ko so povsem odjebali "tradicionalni"

še to bi dodal

EA je poštekal da se bolj splača na vrvici met streamerje

fukneš ninji & shroudu miljon, drugi top 50 mal podmažeš in je to to

če kdo complaina prekineš sodelovanje lep lp

itak bi vsi raj denar cuzal in potem hypajo špil po leta

redki proji majo jajca povedat kot je, še to večinoma zgolj zato, ker majo dovolj močen fanbase da lahko živijo brez sponzorjev

 

teško je.

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 7 minutami:

aja sj res.. ŠE FAKING ANTHEM če se kdo spomne tistega poloma, holy shit poglejte kok je ANTHEM prnesu keša EA :wacko:

 

fak, tole je bil takoooo potencialen špil

pol pa to sranje :(

 

Sovica reče pred 2 minutama:

še to bi dodal

EA je poštekal da se bolj splača na vrvici met streamerje

fukneš ninji & shroudu miljon, drugi top 50 mal podmažeš in je to to

če kdo complaina prekineš sodelovanje lep lp

itak bi vsi raj denar cuzal in potem hypajo špil po leta

redki proji majo jajca povedat kot je, še to večinoma zgolj zato, ker majo dovolj močen fanbase da lahko živijo brez sponzorjev

 

teško je.

 

This video is sponsored by Raid: Shadow Legends

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 38 minutami:

fak, tole je bil takoooo potencialen špil

 

anthem bo dobil verzijo 2.0, modeli bodo predelal spil, od borilnih sistemov, do loota, mape, eventov, ni da ni, swordi  bodo imel locen slot (kot tretje orozje), engine predelujejo, da ne bo vec loadanja med prehodi in podobne fore

 

mogoce jim celo uspe in naredijo solidno zadevo

Povezava do prispevka

Heh, jaz sem anthem kupil za 8€ eno leto po izdaji in sem se zabaval nekaj uric. Money well spent.
Sicer pa o tej 2.0 verziji govorijo že več kot leto in so šele pred kratkim predstavili nekaj novosti na blogu.

 

 

Sicer bi pa jaz rekel, da nam cash grab developement uničuje igrice.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...