Skoči na vsebino

Router


osis

Priporočeni prispevki

nimam sicer pojma kaj bi kupil od teh kočler variant, ampak ce bi ze mogu vzet to, bi mi bla prva prioriteta vzet nekaj kar je dobro podprto (beri: novo - ker za neke brande je vsako leto nov modelcek routerceka in dropana podpora za strejse stalnica). morje teh smeri je velko, zatorej glejte na to. frisne modele, modele z dobro firmware podporo, da ne boste ostali z updejti nekje v 2016 kot so (lahko) routercki k jih ISP da zraven.

 

to izbiro precej zoža. je pa ne podrazi, i think.

Povezava do prispevka

Pred nekaj tedni vzel tole:

https://www.tp-link.com/us/home-networking/wifi-router/archer-c80/

TP_link Archer c80

 

vkljucno z https://www.tp-link.com/us/home-networking/range-extender/re305/

TP-Link RE-305

 

In ne obzalujem.

 

Prej sem imel 4 leta tole:

https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-WiFi-Routers/RT-AC1200G/

Asus RT-AC1200G+

pa je bil OK... sam ne pa fajn...

Nastavljenega sem moral imet da je na 2 dni se rebootal, pa je nekak slo...

 

za extender je blo pa tole: https://www.asus.com/us/Networking/RP-AC56/

Asus RP-AC56

S katerim nisem bil najbolj zadovoljen.

Skoz je stekalo, nikamor ni slo, ni se znal nikoli hkrati povezat  tako na 2.4GHz kot na 5GHz omrezje razen ce sem ga rebootal, ce se je rebootal samo router, je ponavadi povezal samop 2.4ghz

Skoz je nekaj ven metalo... Skratka, waste of money. In mi je zal da nisem ze prej premenjal naprave.

Sploh punca je imela nonstop tezave z njenim HP prenosnikom in pa Samsung telefoni.

 

 

Zdej mam celih 100m2 pokritih kot se zagre, tudi v najbolj oddaljenem kotu ima baba dober signal na laptopu.

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

tole je prva tema, ki jo najdem o routerjih, če obstaja kaj bolj primernega za troubleshooting, se lahko tja prestavimo :)

težava - mam tenda router, ki je priklopljen na optiko, ki pride po powerline adapterju iz sosednje hiše. zdaj je bila menjava telekom v a1 in tende v bistvu nikakor ne najdem na mreži, dela pa samo delno.

 

Par simptomov:

- laptop se poveže na wifi, ampak da bi pa preko browserja prišel na IP, ni mogoče. wifi net na laptopu dela.

- po resetu tende sem se povezal preko kabla in prišel v nastavitve, kjer je javlal da ni povezave (pa je bla). Pol drugič pa kar čudežno ne morem več na isti IP. 

- če se preko telefona povežem na wifi, ne dela. na enem celo meče apple captive portal za prijavo

- lahko grem na IP od fritzbox modema od a1, ki je v sosednji bajti. če tam pogledam shemo mreže, so kao vsi telefoni pa laptop pa xbox v moji bajti priklopljeni neposredno na fritzbox. kar ni res, ker brez vklopljene tende net ne dela.

 

:blink:  iščem kakšne ideje kaj sprobat...

 

uredilo bitje Hosta
Povezava do prispevka

Men na prvo zogo deluje kokr da je NAT izklopljen na tendi, novi modem pa nima DHCPja nastavljenega kot pricakovano.

Bi rekel, da Tenda router dobi nek beden lokalni IP, ki ga moras "uganit", ker deluje samo kot Access Point..

 

Ugibam.

Prejsnji modem/router je imel povsem drugo Podomrezje ter nabor IPjev... (recimo, prejsni je imel 192.168.2.2-255 , zdejsnji ima 192.168.1.2-255)

v Tendi je nekaj nastavitev na stare IPje, ker jih ne najde je vse skup bolj uganka in samo standard porte prepusca... 21, 80, 8080, 443...

 

Preveri kaksen IP dobi tenda v Fritzboxu, se skonektaj na njo in preveri:

WAN/Internet connection type, ce ima static IP ali dynamic... Ce je pravilen WAN IP nastavljen...

 

 

 

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

Preveri kaksen IP dobi tenda v Fritzboxu, se skonektaj na njo in preveri:

WAN/Internet connection type, ce ima static IP ali dynamic... Ce je pravilen WAN IP nastavljen...

 

 

Ja ampak jst tende ne vidm nikjer. Network clients na fritzboxu so mnogi, pokaže mi powerline adapterje, vse telefone pr fotru, modeme, cel kaos, ampak tende ni med njimi. Pa vsi, ki dobijo net iz tende, so na fritzbox shemi prikazani kot neposredno nanjga vezani. ipconfig da tud samo ip od fritza.

 

pizda mogu bi bit hvaležen da v bistvu dela wireless/wired za laptop, jst bi pa kr še vse ostalo reševal :D  čakam da še to krepne.

Povezava do prispevka

wow, zdj dela (kind of) glih tolk, da rabim precej discipline, da ne brskam naprej - vse naprave se povežejo brez težav, ampak na tendin IP pa še zmer ne morem, fritzbox shema mreže je pa tud ne kaže nikjer. pomagal je hard reset očitno da smo pršli do te točke :D

drgač mam pa delikaten internet ko hudič, speljan iz bajte A po powerline v pomožni objekt B, pol pa 50m običnega ethernet kabla po tleh, pol pa na konc kar zvezan gor podaljšek zadnjih par metrov. tako da sem ful paranoičen, če net kdaj mrkne, ker pri troubleshootingu je zmer ene 15+ kritičnih točk, ki jih je treba preverit. ampak zdj sem vesel, kaj ne bom, vse dela.

 

Povezava do prispevka

Ja, groza :D pa še optika fura po tem, za ščepec ironije. Trenutno se ukvarjam z idejo ločenga telefonskega priključka al pa da bi iz omarce od optike potegnu še en kabl do mene pa mel pol svoj paket. Ni pa nikol taprav čas, da bi razfukal cel ta ekosistem in pol ga pustim na miru. Nisem jst tega vzpostavu, mogoče bi drugač nardil, ampak itak je blo to ene osem let nazaj pa drugačne možnosti in potrebe. PTP bridgov pa sploh nisem poznal, si bom mal pogledal kakšna opcija bi bla to, tnx. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Zdi se mi da je moj 10 let start Asus na zadnjih vzdihljajih, wifi povezave padajo vsake par dni na random, sem in tja prav tako izgubimo povezljivost z internetom. Že en mesec imam plan, da ga odprem, spiham in dam gor open wrt (ni mi še uspelo). 

bi bil pa vseeno vesel priporočila za kakšen p/p wifi 6 router (rad bi bil future proof). 100€-150€ mi ni panike dat, bi bil pa vesel če je p/p varjanta tudi cenejša. rabim predvsem stabilnost, 4 gigabit porte, nek napol inteligenten QOS, port forwarding/DMZ in guest network. ssh/telnet dostop in kompatibilnost z openwrt je plus. 

Povezava do prispevka

nimam sicer priporočila...

 

probaj še reset na tovarniške nastavitve.

 

če se želiš future proofat, poišči (oz. počakaj) wifi 6e zadeve. baje drastično boljše kot wifi 6. cene bojo najbrž temu primerne, podpora pa na splošno... well, že wifi 6 je v divjini skoraj unicorn.

 

za ostalo našteto bo najbrž vsak wifi6 router te featurje mel, ker je at this point in time wifi6 še vedno pozicioniran kot zelo premium feature.

 

 

Povezava do prispevka

Vsaj extender/mesh ce hočeš OK pokrit

 

Odvisno tudi kolko je sten vmes med prostori

Jst mam slabih sto kvadratov in z dvema ap-jema mam 100% pokritost, upam si trditi da tudi 120 kvadratov bi lahko tako pokril  

Uporabljam primarno 5GHz

 

Pa AX/wifi6 in wifi6e v glavnem prinašata uporabo dodatnega frekvenčnega pasu 

 

Tako da če sedaj nimaš nekih interferenc (recimo signalov od sosedov) ne boš opazil nekih sprememb na ax... 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 21. 1. 2021 at 15:38:

Lahko vzameš kakšem Mesh router in potem dodavaš samo mesh naprave in imaš na easy narejeno in dela ok. 

 

This... 

 

Ne dolgo nazaj smo kolegu v hiši Wi-Fi težave rešili z enim TP-Link Deco M4 kompletom (3 naprave).

2 nadstropja cca 120-150 m2 vsak, klasična gradnja in niso lih šparali z železom pri betoniranju.

 

Vglavnem, sedaj je zadovoljen, pravi da je pokritost super, preklopa med oddajnimi točkami ne občuti,...
Bo pa dokupil še eno enoto da pokrije še letno kuhinjo in bazen.

Sama inštalacija bolj enostavna kot je ne more biti, moti me osebno da je več ali manj vse preko appa na telefonu, in nekih naprednih nastavitev nimaš.

Pa vse skupaj za zelo solidno ceno enega malo bolšega routerja.

Povezava do prispevka

Kaj pa je prednost tega Mesha v primerjavi z https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Whole-Home-Mesh-WiFi-System/AiMesh-WiFi-Routers-and-Systems/RT-AX92U/

 

Ok, cena, valda. Je signal bolši? Jaz recimo lahko dam tole direkt na sredino stanovanja, tako da bi kar dobro pokrival vse kote.

 

Al je pač to overkill.. Pomembno mi je parental control, QOS, gigabit porti, pa predvsem da ni ščiš.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...