Skoči na vsebino

Router


osis

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 3 urami:

 

lahko probaš izklopit wake on lan funkcijo na mini pcju, če jo ima. če je nima, lahko za foro izklopiš napajanje mini pcja iz elektrike, utp pa pustiš in potem probaš, če je kej spremembe na neotu.

Hvala bom jutri sprobal. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

En problem oz. bolje recemo annoyance. Ze pred nekaj casa mi tv kar na noben nacin ni hotel zaznat nobenega programa vec, zato sem klical telemach in se koncno dogovoril, da mi je prisel njihov tehnik preverit problem. Ocitno je bil problem nekje v modemu/routerju in ga je menjal. Zdaj na novem modemu/routerju tv dela, internet tudi, imam pa dva druga manjsa problema. 
 

Prvi je, da tista lucka pri zicni povezavi (wan al kaj ze) nonstop utripa in me to iritira. Tudi v user manualu za moj router pise, da utripajoca lucka pomeni nek initialising/firmware update. Probal sem vse mozne resete pa se ne spremeni nic. Drug problem pa je wifi signal, ki je zdaj v drugo sobo slabši, kot je bil na prejšnjem routerju. Na prejšnjem sem mel na iphonu namreč vedno polne 3 črtice, zdaj mi skos meče iz treh na dve v sosednjo sobo. Stanovanje je veliko okrog 90 m2, pa vendar ne rabim celotne pokritosti, le skoz eno steno v drugo sobo bi pa res rad mel polni signal, ker precej gledam yt/plex kar na telefonu. 
 

Router je Genexis drg7860. Bi probal nardit firmware update pa ne najdem nobenega fajla za boga ne. Imate kak nasvet kako porihtat ta dva problema?

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 1 uro:

Pa še nekaj je zanimivo, ko sem v isti sobi z routerjem prek wifija na telefonu je wifi hitrejši od kabelskega interneta na računalniku. Sicer je razlika mala pa vendar v prid wifiju. Prek wifija dobim 141mbps, prek kabla na pc-ju pa mi speedtest pokaže 138mbps.


Kaj, to si ugotovil z enim testom? 

ponovi 10x pa poročaj. Drgač pa, who gives a fuck. Pač 2 speedtesta ne bosta enkrat ista. Pač varira. 

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 12 urami:

lol zdaj sem zmeru hitrost in imam v sobi kjer je router 140mbps, takoj v sosednji sobi (vmes ena stena) pa pade na 80mbps

 

jebatga očitno bom moral gledat filmove na telefonu samo v tej sobi

Sicer je to verjetno samo speedtest testiranje (en sam test ti ne bo pokazal kako konsistentna je povezava), ampak 80mbps je dovolj tudi za 4k streaming.

 

Isto velja za PC - kabel bi moral pokazati dosti več (ampak verjetno si dosegel omejitev ISP linije).

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Verjamem da bo za koga tole čist bedno vprašanje, rabim nek ruter, ki bo služil wifi povezavi oculusa 2, tvja in telefona, da bodo skupaj na isti mreži. Baje je fajn če je povezava 5g in me sam zanima, če kdo slučajno ve za kak dober price performance zadevo nekje do 100€? Gledam mimovrste pa pojma nimam kaj je dober ruter :S

Povezava do prispevka

 

Kastor reče pred 8 urami:

Verjamem da bo za koga tole čist bedno vprašanje, rabim nek ruter, ki bo služil wifi povezavi oculusa 2, tvja in telefona, da bodo skupaj na isti mreži. Baje je fajn če je povezava 5g in me sam zanima, če kdo slučajno ve za kak dober price performance zadevo nekje do 100€? Gledam mimovrste pa pojma nimam kaj je dober ruter :S

 

[]D [] []V[] []D reče pred 6 urami:

 

Evo, lih en teden nazaj sem ravno za potrebe Okulusa kupil router. 

Vzel sem tega z amazona. 
https://www.amazon.de/gp/product/B07Z8833C7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s01?ie=UTF8&psc=1
 

Služi svojemu namenu (router pa okulus mam v isti sobi).

Ta moj TP link ma v teoriji hitrejšo wireless povezavo od asusa - ampak a je to res važno?

V praksi mi telefon v isti sobi (ko delam speedtest na NAS) kaže to:

Opis ni na voljo



 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...
1min3 reče pred 1 uro:

Obujam temo. Iščem predlog za malo boljši router. Ne vem kaj to pomeni cenovno - ranga 200-300 eur? Pa po možnosti, da ni ogaben “gamerski”…

 

če rabiš samo router je najboljša opcija nek star SFF računalnik, dodatna ethernet kartica. za OS pa naložiš opnsense

uredilo bitje Lord Jocker
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Eno vprašanje, najbrž butasto za mojstre tukej, ampak kaj češ... 

 

Prej smo imeli v dvostanovanjski hiši vsak svoj priklop za net. Po novem smo to združili, da pač zmanjšamo stroške. In ko je fotr to urejal, so mu rekli naj pač dokupi en switch in da imamo wifi itak prek Neota. Zdej je pa problem, ker ta wifi vleče samo po dnevni, kjer Neo je. No in zdaj končno vprašanje :) a lahko namesto switchapač priklopim router in s tem rešim težave z wifijem? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...