Skoči na vsebino

Dogajanje v EU in njenih članicah


Kruz

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Janša konkretno striggeriral Sorosove lutke. Tale jok in stok skorumpiranih EU birokratov je lep pokazatelj na kakšno napačno pot želijo nekateri speljati EU. Smrdi sicer po LR Kitajski vse skupaj, ampak čas bo pokazal svoje. Osebno trdno verjamem da za Sophie Intveld in nizozemskim premierjem Ruttejem stoji kitajska komunistična partija, upam pa da se motim in da gre le za najmočnejšo politično polarizacijo v zgodovini EU parlamenta, ki se pa na žalost vse bolj zažira v nacionalne inštitucije. (Le komu na ljubo?)

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

V bistvu je to tozarjenje med Janso, mediji in opozicijo v Bruslju kar zabavno. Tu ni bilo nobene omembe v medijih ever na to temo (edina omemba je bila, ko se je Jansa blamirov s podporo madzarskim homofobom). Od dalec meni to bolj zgleda, da obe strani tretirata Bruselj kot starse, ena stran tozari in jamra in druga se upira, vse skupaj je pa cista patetika. Tele Soros nebuloze pa Janso lepo postavijo v druzbo desnih in levih antisemitov. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

V bistvu je to tozarjenje med Janso, mediji in opozicijo v Bruslju kar zabavno. Tu ni bilo nobene omembe v medijih ever na to temo (edina omemba je bila, ko se je Jansa blamirov s podporo madzarskim homofobom). Od dalec meni to bolj zgleda, da obe strani tretirata Bruselj kot starse, ena stran tozari in jamra in druga se upira, vse skupaj je pa cista patetika. Tele Soros nebuloze pa Janso lepo postavijo v druzbo desnih in levih antisemitov

 

Čeravno menim, da se niti ena izmed EU članic ni ustrezno odzvala na madžarski "LGBT zakon", se mi ne zdi prav, da se nasprotovanje vmešavanju milijarderjev v politiko nacionalnih držav s pomočjo vzvodov kot je EU enači z antisemitizmom. Poboldani vsebini tvojega sporočila, bi lahko mirno rekli relativizacija antisemitizma. Janša nikoli ni omenjal Sorosovega judaizma in če te spomnim, ko je Hamas pred kratkim napadel civilno prebivalstvo v Izraelu, je vlada izobesila izraelsko zastavo. Tudi stranka SD, ki po interpretaciji vlade nezakonito gnezdi v judovski vili, ni ostala dolžna, če se spomniš.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

No ja, EU-jizacija naših notranjih političnih igric ima dolgo brado in eden glavnih oralcev ledine je bil prav SDS s kritjem EPP, v časih ko je slednji še kril rit vseh svojih pacientov na čelu z orbanom... ampak tole zadnje čase z blokiranjem dela EU institucij pa obkladanjem s tujih poslancev in državniki je le par prestav višje tako pot vsebini kot formi.

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Jansevi twitter izpadi bi bilo veliko bolj razumljivi, če bi imel večjo bazo tako pa po moje samo odganjajo volivce. Tole je bolj ugibanje, ker slovenske politike ne spremljam toliko. Samo zabavalo me je, ker se tukaj ni nič govorilo o sporih s sodstvom in novinarji. Tista podpora ali vsaj ne nasprotovanje Orbanovim zakonom o spolni vzgoji je bila pa povsod. Če se ne motim,  v Sloveniji ni bilo prav veliko ali vsaj manj zgražanja. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Tista podpora ali vsaj ne nasprotovanje Orbanovim zakonom o spolni vzgoji je bila pa povsod. Če se ne motim,  v Sloveniji ni bilo prav veliko ali vsaj manj zgražanja. 

 

Ravno to vidiš mene moti pri vsem skupaj, da je odziv celotne politike vseh članic na način črno/belo. Noben se ne vpraša kako škodljiv je madžarski LGBT zakon za sam namen spolne vzgoje. Noben se ne sprašuje kako bo mlad homoseksualno usmerjen pubertetnik zvedel za to, da je virus HIV bolj prenosljiv med analnim spolnim odnosom med dvema moškima in da sta tako uporaba kondoma ter iskanje bolj zanesljivih partnerjev pri moško-moški ljubezni zelo ključnega pomena za zdravo spolnost. Prav tako pa se noben ne sprašuje o posledicah, ki jih bo pustil informacijski prepad z nepoznavanjem strokovno podanih dejstev o različnih spolnih usmerjenostih. Orban pravi, da je to naloga staršev, ampak niso vsi starši pedagogi in zdravstveni delavci, zato tale njegov izgovor ne razumem. Zanimivo mi je tudi, da Orban s tem daje signal, da madžarski starši zagotovo niso homofobi in otroku ne bodo rekli "to so pedri, bolniki". In nobenega EU birokrata to ne skrbi, vsi se za glavo držijo samo zato, ker so LGBT posamezniki na nek način izpuščeni in vidijo samo simbolično površino težave. To je vrtec, ne diplomacija. "Jaz se s tabo ne strinjam, zato ti bom nagajal". To so odrasli ljudje, ki sedijo v EU parlamentu, zbornici največjega  gospodarskega projekta v zgodovini te celine. Spomnim se, da je predavanje o spolni vzgoji pri nas v OŠ vodila zdravnica in omenila je vse o HIV in homoseksualnosti kakor sem o tem prej pisal. Vsakomur se jebe za to zdravnico in otroke, tako Rutteju in Merklovi kot Orbanu ter Janši. Kajti če bi komu vsaj malo bilo mar, bi se šel pogovorit z Orbanom o vsem tem.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Navedek

Danes je stavkalo več kot 2000 voznikov Uberja na Hrvaškem. Ugasnili so aplikacijo, nekateri so se podali pred sedež podjetja na Delavski ulici v Zagrebu. Učinkovitost stavke dokazujejo že poročila o motnji delovanja aplikacije v času stavke in velikem pomanjkanju voznikov. Povod zanjo je bila zakasnitev izplačila s strani podjetja. Slednja se ni zgodilo prvič, ampak se je v zadnjem času redno ponavljala. Ker delavci v platformnemu poslovnem modelu - katerega pionir je prav Uber - nosijo bistveno več stroškov dela, se vsaka zakasnitev z že tako preskromnim plačilom še toliko bolj pozna.

https://n1info.si/novice/svet/hrvaski-vozniki-uberja-le-prejeli-placilo-kljub-temu-vec-ur-stavkali/

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Poljska je dobila kazen milijon evrov na dan, kot je razsodilo eu sodišče, ker si vlada podreja sodstvo. Piss liderji se seveda že duvajo, kako Poljska nikomur ne bo nič plačala in na koncu dobiš tudi takele izjave:

 

Navedek

"The (non-) ruling by the ECJ is an encroachment on the competences of the Polish government and should be ignored," he wrote on Twitter. "Maybe stopping our EU payments can bring the Eurocrats to their senses?"

Čeprav je Poljska daleč največja neto prejemnica EU sredstev :rofl:

https://www.dw.com/en/poland-vows-not-to-pay-any-eu-court-fines/a-59654600

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...