Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Danes sva se srečala jaz in moja punca pri meni doma. Pa sva se začela lotit izdelave NES Lego seta.

 

 

005CD68A-787E-4FB2-9FCB-4546B71A4447.jpeg

 

DD5D443C-1F29-423E-9CB0-40E2439B1844.jpeg

 

1EF713A3-4FB8-4119-9F84-E8B7EF1720A3.jpeg

 

26D99AA1-6F32-4E03-B4D9-265F5C306252.jpeg

 

Po 2h urah in pol skupnega sestavljanja.

 

26FA9773-A821-4B55-927A-F0B25F6AD0A2.jpeg

 

Se kdo spomne tega levela? :D 

 

E172E711-6398-46AC-8D4B-61313AF6D6C8.jpeg

 

CEF90FBC-074D-4A5D-8BF4-3D460FAC83C9.jpeg

 

Finiširano po 6h urah in pol dela.

Postavljala sva skupaj, jaz sem imel TV, ona pa NES konzola.

 

Luštna reč, sploh za razkazovat v vitrini! ;) 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Vidim da je mimovrste pogruntal, da prodaja kocke precej pod rrp in so od vceraj do danes precej zmanjsali popust na dolocene artikle. Millenium falcon je do vceraj bil 605€, ratal mi je v kosarico stisnat se roller coaster, ki je bil vceraj 258€, danes pa 290€.

uredilo bitje stom1c
Povezava do prispevka

Meni se dozdeva, da Lego pretirava v cikanju na odrasle fane. Kot da sploh ni vec poudarek v zadovoljevanju sestavljanja zeljnih otrok, marvec se stavi na stacionarne kockaste makete vsega moznega, najsigre na krajevne znamenitosti, avtomobilske modele ali pregrešno drage (in-prav-nič-za-otroke) licenčne, če se le da Disneyjeve diorame. To je nekam v nasprotju s temeljno Legovo filozofijo.

Zaradi svoje žlahtne embalaže in celostne predstavitve ti seti povečini delujejo privlačno (razen par abominacijskih izjem, kakršen je denimo obupno kockasti Yoda ...), ampak glede na to, da jih sestaviš, nakar se do konca svojih dni prašijo na polici, sta 'kockavost' in cena vprašljivi.

Kaj je bolje imeti v brlogu, SNES+retro TV ali (za precej višjo ceno) Lego SNES? Avtentično Vaderjevo čelado ali dražji (in grši) Vaderjev Lego doprsni kipec? Zato v resnici nimam nikakršne slabe vesti in nižjega ponosa, če imam na polici kakšno kitajsko maketo, kjer razlike ni nikakršne. 

 

Se v kakšni familiji, kjer imate tavelikega Sokola in po možnosti še zvezdnega rušilca, kravatnika in x-krilca, kdaj podite po stanovanju z ladjami v rokah in delate piv piv piv?

 

Povezava do prispevka

Febo dobro napisano. Zato me sicer mika marsikak komplet, ampak mi je bedarija metati denar skozi okno zato, da bo potem zadeva stala na polici sama sebi v namen. Ko me pa mulci vprašajo, če se lahko igrajo z njim, bi me pa božjast vrgla. Zato jemljem komplete s katerimi se komot igramo vsi in mi ni žal, če se po mesecu dni ne najde več original odbijača, strički so tete postali in podobno. Kocke so zato, da se jih goni sem in tja in iz njih ustvarja nove kreacije. Ja je poželenja vreden vsak ta nov model, samo kaj ko mi je milijonkrat bolj v užitek ko mi mula sama sestavi svojo kreacijo in vsa ponosna prišiba mimo z barbiko zmontirano za volanom :D 

Povezava do prispevka

En nasvet klapa, kako naj 11-letnika navdusim nad Legicami?

 

Fant nikoli ni kaj ekstra interesa kazal za Lego kocke, bodimo iskreni, pac, sestavil je se kaj, pa se to res samo in zgolj ob moji pomoci in enostavne reci...nikakor mu ne sede listanje po katalogu in sestavljanje korak za korakom...vsaj tak imam kot oce obcutek, ko ga opazujem. Manjka mu vztrajnosti, pa tudi igra se potem z sestavljenimi seti bore malo (skoraj nic). Se huje je pa, ce sem mu jaz kaj sestavil...takrat je zadeva romala na polico po 5min igranja in je tam ostala dokler je ni zena pospravila v skatlo in konec.

 

Zdaj razmisljam, da bi ubavil tega Porsche 911 RSR set, pa da bi ga potem skupi sestavljala...ker opazam, da mu je Porsche res kul in vsec avto, razmisljam, da bi ga mogoce to potem pritegnilo. 

 

Ker ko sam pomislim nazaj, sem najvecji hype na Legice dobil, ko sem bil tam nekje okoli 12 let star...ko so padale gusarske ladje pa gradovi in vesoljski buggy raziskovalci...

 

Po eni strani si zelim, da dobi to LEGO "WAU" izkusnjo, kot sem jo sam, po drugi pa bi ga rad malo locil od telefona/kolesa/zoge in mu pokazal, da so lahko tudi kocke zanimive...sploh zdaj, ko se blizajo krajsi dnevi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...