Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Matej24 reče pred 2 urama:

En nasvet klapa, kako naj 11-letnika navdusim nad Legicami?

 

Fant nikoli ni kaj ekstra interesa kazal za Lego kocke, bodimo iskreni, pac, sestavil je se kaj, pa se to res samo in zgolj ob moji pomoci in enostavne reci...nikakor mu ne sede listanje po katalogu in sestavljanje korak za korakom...vsaj tak imam kot oce obcutek, ko ga opazujem. Manjka mu vztrajnosti, pa tudi igra se potem z sestavljenimi seti bore malo (skoraj nic). Se huje je pa, ce sem mu jaz kaj sestavil...takrat je zadeva romala na polico po 5min igranja in je tam ostala dokler je ni zena pospravila v skatlo in konec.

 

Zdaj razmisljam, da bi ubavil tega Porsche 911 RSR set, pa da bi ga potem skupi sestavljala...ker opazam, da mu je Porsche res kul in vsec avto, razmisljam, da bi ga mogoce to potem pritegnilo. 

 

Ker ko sam pomislim nazaj, sem najvecji hype na Legice dobil, ko sem bil tam nekje okoli 12 let star...ko so padale gusarske ladje pa gradovi in vesoljski buggy raziskovalci...

 

Po eni strani si zelim, da dobi to LEGO "WAU" izkusnjo, kot sem jo sam, po drugi pa bi ga rad malo locil od telefona/kolesa/zoge in mu pokazal, da so lahko tudi kocke zanimive...sploh zdaj, ko se blizajo krajsi dnevi.

Če ne bo šlo, ne bo šlo. Ne moreš pričakovat, da bodo otroka zanimale iste stvari kot tebe. 

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 3 urami:

En nasvet klapa, kako naj 11-letnika navdusim nad Legicami?

 

Fant nikoli ni kaj ekstra interesa kazal za Lego kocke, bodimo iskreni, pac, sestavil je se kaj, pa se to res samo in zgolj ob moji pomoci in enostavne reci...nikakor mu ne sede listanje po katalogu in sestavljanje korak za korakom...vsaj tak imam kot oce obcutek, ko ga opazujem. Manjka mu vztrajnosti, pa tudi igra se potem z sestavljenimi seti bore malo (skoraj nic). Se huje je pa, ce sem mu jaz kaj sestavil...takrat je zadeva romala na polico po 5min igranja in je tam ostala dokler je ni zena pospravila v skatlo in konec.

Zdaj razmisljam, da bi ubavil tega Porsche 911 RSR set, pa da bi ga potem skupi sestavljala...ker opazam, da mu je Porsche res kul in vsec avto, razmisljam, da bi ga mogoce to potem pritegnilo. 

Ker ko sam pomislim nazaj, sem najvecji hype na Legice dobil, ko sem bil tam nekje okoli 12 let star...ko so padale gusarske ladje pa gradovi in vesoljski buggy raziskovalci...

Po eni strani si zelim, da dobi to LEGO "WAU" izkusnjo, kot sem jo sam, po drugi pa bi ga rad malo locil od telefona/kolesa/zoge in mu pokazal, da so lahko tudi kocke zanimive...sploh zdaj, ko se blizajo krajsi dnevi.


Uhhh... moj je že pri petih dobil konkretno navdušenje nad Legom. Škatlo random kock sem mu dal in ga malo "motiviral" s starejšimi kompleti, ki sem jih že sam imel v zbirki. Pa seveda skupaj z njim sestavljal in se tudi igral (dejansko sva uprizarjala cele zgodbice). Potem so mu prve nove komplete kupili stari starši in je šlo samo še navzgor. :) Skoraj že pretirano, priznam. In pa še moja ljubezen do Lego, ki je seveda tudi ključna pri vsem skupaj. Ampak vse to je zelo subjektivno in dejanskega odgovora na "kako nekoga navdušiti?" ni. 

Sedaj mi je sicer kar malo žal, ker pri 14-ih vidim, da mu je zanimanje za Lego konkretno upadlo, dočim jaz sem še vedno nekoliko obseden. Večkrat ga vprašam, če nabavim to in ono (priznam, da bolj mika mene) in mi pač enostavno reče: "Eh, ne, škoda denarja." LoL. Nič jasno.  


Ta slika je sicer nastala v 2014 
(ponovno postam, ker se lepo vidi, koliko materiala je bilo že takrat "na kupu", potem pa je šlo samo še eksponentno navzgor, vse nekje do konca 2018, ko se je "zbirateljstvo" žal zelo umirilo) : 


Lego.thumb.jpg.68adb1da7c285d088d1d2949ef2a35be.jpg
 

Dodajam še, da so mu  bili od začetka najljubši City kompleti. V prvi vrsti Policija, drugače pa karkoli se je dalo dobit v vezi Gasilcev in Reševalcev, tudi Letališče itd. 

Zdaj mi je pa že cela nostalgija začela delovat. Spomnim se, ko sva se igrala te zgodbe, pa uprizarjala policijski lov po mestu oz. celo neko "dramo", kjer so bili dobri in hudobni in je vsak prevzel nekaj glavnih likov...  Pobege iz zapora, pa čisto random zgodbe, kot npr. piknik pri sosedih; prevoz potnikov z vlakom in nato s taksiji do posameznih hišk; razne karierne zgodbice, kjer je nekdo prevzel vlogo nadobudnega rockerja, drugi pa je bil župan mesta, lol. In potem še razni namenski seti, postavljenji v okvirje glede na takrat popularen film/risanko/igro (npr. Ninjago, Star Wars, Batman, Ghostbusters...).  Priznam, da mi je bilo velikokrat malce tečno in se mi dejansko ni dalo, ampak ajde, sem se kakšno urico na dan vseeno poigral. Po drugi strani, pa sem velikokrat  tudi bolj "not padel" kot pubec in tisto so bili šele heci. Hja, konec koncev zdaj vse to dejansko pogrešam! :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Matej24 reče Dne, 18. 9. 2020 at 14:18:

En nasvet klapa, kako naj 11-letnika navdusim nad Legicami?

 

Fant nikoli ni kaj ekstra interesa kazal za Lego kocke, bodimo iskreni, pac, sestavil je se kaj, pa se to res samo in zgolj ob moji pomoci in enostavne reci...nikakor mu ne sede listanje po katalogu in sestavljanje korak za korakom...vsaj tak imam kot oce obcutek, ko ga opazujem. Manjka mu vztrajnosti, pa tudi igra se potem z sestavljenimi seti bore malo (skoraj nic). Se huje je pa, ce sem mu jaz kaj sestavil...takrat je zadeva romala na polico po 5min igranja in je tam ostala dokler je ni zena pospravila v skatlo in konec.

 

Zdaj razmisljam, da bi ubavil tega Porsche 911 RSR set, pa da bi ga potem skupi sestavljala...ker opazam, da mu je Porsche res kul in vsec avto, razmisljam, da bi ga mogoce to potem pritegnilo. 

 

Ker ko sam pomislim nazaj, sem najvecji hype na Legice dobil, ko sem bil tam nekje okoli 12 let star...ko so padale gusarske ladje pa gradovi in vesoljski buggy raziskovalci...

 

Po eni strani si zelim, da dobi to LEGO "WAU" izkusnjo, kot sem jo sam, po drugi pa bi ga rad malo locil od telefona/kolesa/zoge in mu pokazal, da so lahko tudi kocke zanimive...sploh zdaj, ko se blizajo krajsi dnevi.

 

lahko mu kupiš mindstorme, zna biti dosti bolj zanimiva LEGO izkušnja. čeproav, po drugi strani pa očitno mali ni ravno tehnični tip, tako da se boš pač moral sprijazniti, da ga te zadeve ne zanimajo toliko kot tebe.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 2 urama:

lahko mu kupiš mindstorme, zna biti dosti bolj zanimiva LEGO izkušnja. čeproav, po drugi strani pa očitno mali ni ravno tehnični tip, tako da se boš pač moral sprijazniti, da ga te zadeve ne zanimajo toliko kot tebe.


Been there, done that. Mojemu so bili Mindstormi kul prvi mesec, potem pa je vse skupaj na žalost obležalo v škatli v omari. Še najbolj ga je veselila el. kitara, ker jo je lahko dejansko igral. Sestavljalec rubikove kocke pa je bil recimo aktualen zgolj za nekaj sestavljenih kock. Dejansko večine zadev sploh nisva sestavila in niti poskusila. Mi je zdaj res kar žal. Čeprav, nisem še rekel zadnje besede :) 

S tem, da moj ni imel problemov z Lego, kot sem že omenil. Najraje je sestavljal in se tudi igral z vsemi možnimi kompleti ali pa sam sestavljal iz random kock. Dočim Technics in Mindstorms pa mu nekako ni bilo. Po moje premlad ali kaj vem. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...