Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

No, ne jebem kitajcev, če naredijo ok zadevo za pol cene oderuškega Lega. Poslikam ko dobim in povem izkušnjo.

 

Gledam zadnjič Octota, original. Pa ne morem mimo šalabajzersko narejene havbe v različnih odtenkih bele... Tudi luft pri oknih in detajli v notranjosti so pod nivojem Lega. Ob ceni ki jo zahtevajo zanj bi moral biti model v piko. Ampak, kot sem že prej napisal, kvaliteta gre navzdol cena pa navzgor. 

 

Pač sem mahnjen na vse kar ima kolesa in motor, zato me je potegnilo do kitajca. Če bo ok, me ni sram priznati, da sem ga izbral pred Legom. 

Povezava do prispevka

To scalperstvo vdira na dobesedno vsa področja. Eno je ne dobiti petega plejca, a prejšnji teden se mi je zgodila večja bizarnost: na japonskem Amazonu sem mislil kupiti eno knjigo, vezano na njihovo popkulturo, ki je izšla isti teden. Prednaročil nisem, saj se mi je zdelo dosti varno, da bo knjiga normalno na voljo še nekaj časa po izidu. Jok brate - day 1 po izidu razprodana. Okej, po svoje bizarno, ampak pač japonski trg, ne poznam ga, očitno je knjiga šla kot vroče žemljice. Za foro odjadram na Ebay in napišem not naslov knjige - in takoj cela vojska oglasov iz dobesedno vsepovsod po svetu. New, unopen, pičke materine, vse najmanj +20 EUR k ceni, še raje rang +50 EUR. Poscalpal so mi neko japonsko knjigo o popkulturi pri njih ... Tako da ... Realno ni varno nič več, kaj šele mega popularne legice. 

Povezava do prispevka

A dej no :D A ni blo rečen, da bo še mail poslal preden dajo Ulysses Space Probe na voljo. Al je blo tolk hitr poslan, da še mailserver ni vseh mailov poslal... Fak..... Ne štekam res .... tolk vabijo v ta faking VIP klub, potem pa niti 5 minut nimaš, da bi lahko kej dobil. Kaj je potem point tega, da si VIPovc.... grrrr

 

edit: Ah, zdej vidim, da je bil včeraj en email, ampak sem ga očitno prehitro pregledal in zbrisal.... oh well... still..... shitty .....

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Sam se neprestano jezim zavoljo tega 'fenomena'. Krivi niso scalperji, oni so le produkt politike firm. Lego je tisti, ki prodaja omejene ekskluzive na sejmih, v ZDA, v danskem Legolandu ... Ko so to prvič naredili, se je polovica setov znašla v preprodaji. So ukrepali? Nak, še pojačali so. Sličen primer je Adidas. Dvakrat sem prežal na njihove on-line ekskluzive, zadnjič za Lego superge. A bile so prodane botom v minuti po štartu. 

Nisem pa na ta rovaš zasledil množičnega pritoževanja ljudi in bržda sem edini, ki piše ogorčena pisma na vse strani, vključno z Legom in Adidasom. Odgovora kajpakda ni.

Povezava do prispevka

Da še mal dodam v ta off-topic. Ne vem a so samo firme krive za to, pod črto so omejene z zmožnostjo produkcije (ne pravim zdaj eksplicitno za Lego ali Air Maxice), tudi dogloročno je slabo za znamko, če se jim cel portfoilo zreducira na 2-3 mega popularne modele, ki praktično nimajo evolucije, tehnološko cepetajo na mestu in so vredni samo zarad skupinske histerije.

 

A. Lange & Sohne je high end nemški proizvajalec ur. Originalno podjetje je bilo nacionalizirano po koncu ww2 in propadlo, z nule jim je v manj kot 30 letih na starem imenu uspelo ustvarit eno izmed najbolj spoštovanih imen v industriji.

Anyway, vsake toliko dajo vn omejene serije kakšnih res jakih ur, ki jih načeloma lahko kupi vsak z dost denarja (to so ure severno od 100k). In ravno en model je pisal, da ima od njih že neke 4 različne ure, se pravi je zagonil vsaj pol miljona, tudi nek relativno nov limited model. Ki mu je bil prevelik, in ga je prodal na dražbi. Ta teden so napovedal novo omejeno izdajo, in model je šel v butik, da bi jo rezerviral. Firma je spremljala second hand trg po internetu in vedela, da je prodal prejšno uro na dražbi in mu nove enostavno ne dajo več. Razlog: ne želijo, da se omejene serije prehitro dilajo naprej po neuradnih kanalih in obračajo za profit. Če ti ni ura kul jim je ok, če prideš do njih in se proba poiskat rešitev. To je valda precej dela za firmo, na drugi strani pa je to hud commitment za tako ohranjanje dosegljivosti omejenih izdaj dejanskim ljubiteljem znamke kot preprečevanje scalpanja.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

Da še mal dodam v ta off-topic. Ne vem a so samo firme krive za to, pod črto so omejene z zmožnostjo produkcije (ne pravim zdaj eksplicitno za Lego ali Air Maxice), tudi dogloročno je slabo za znamko, če se jim cel portfoilo zreducira na 2-3 mega popularne modele, ki praktično nimajo evolucije, tehnološko cepetajo na mestu in so vredni samo zarad skupinske histerije.

 

A. Lange & Sohne je high end nemški proizvajalec ur. Originalno podjetje je bilo nacionalizirano po koncu ww2 in propadlo, z nule jim je v manj kot 30 letih na starem imenu uspelo ustvarit eno izmed najbolj spoštovanih imen v industriji.

Anyway, vsake toliko dajo vn omejene serije kakšnih res jakih ur, ki jih načeloma lahko kupi vsak z dost denarja (to so ure severno od 100k). In ravno en model je pisal, da ima od njih že neke 4 različne ure, se pravi je zagonil vsaj pol miljona, tudi nek relativno nov limited model. Ki mu je bil prevelik, in ga je prodal na dražbi. Ta teden so napovedal novo omejeno izdajo, in model je šel v butik, da bi jo rezerviral. Firma je spremljala second hand trg po internetu in vedela, da je prodal prejšno uro na dražbi in mu nove enostavno ne dajo več. Razlog: ne želijo, da se omejene serije prehitro dilajo naprej po neuradnih kanalih in obračajo za profit. Če ti ni ura kul jim je ok, če prideš do njih in se proba poiskat rešitev. To je valda precej dela za firmo, na drugi strani pa je to hud commitment za tako ohranjanje dosegljivosti omejenih izdaj dejanskim ljubiteljem znamke kot preprečevanje scalpanja.

Jst totalno razumem omejeno edicijo ur, izdelka, za katerega rabis ornk material in superior craftmanship, ne pa kup kock, ki ga zapakirajo v se nevideno slatlo in spustijo med ljudi kot da bi vrgel zrezek med leve.

isto s patikami.

kaj jih dela omejene edicije? To, da so neke drugacne barve in v dvomestni nakladi.

pfuj lego, kupi mi nov f5 gumb.

Povezava do prispevka
Tomyboy reče pred 48 minutami:

Ni bilo podobno rečeno za določene Hyper avtomobile, danes prodajo vse preden sploh pride ven, nima veze ali je $3,$5mil, etc.. Mercedes-AMG One če se ne motim je en takih, da ga moreš imeti določen čas.

Ta Iranc ima tako vse in po vrhu še custom oblečene v  Hermes "govedino".

 

Ampak tisti petični hipermobili gredo pri priči k zbiralcu, in nikakor ne nekomu, ki bo malo hodlal potem pa dal na ebay. (Čeprav se sčasoma tam vseeno znajdejo.)

Omejene serije naj bodo, ampak bi morali blockchainovsko urediti, da si večni lastnik. 

Na pamet mi pade podpasna poteza, ki bi si jo Lego glede na privatno lastništvo lahko celo dovolil: da kratkomalo poizda vse tiste visokokotirajoče sete, ki jih gmajna tako 'investitorsko' hodla v sterilnem okolju. 

  • Račka +1 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Danes sem skupaj zmetal Porscha 911. Trenutno je znižan na 110€, tako da sem ga odnesu iz Lego štacune v ponedeljek.

 

Nimam še nobenega avtomobilčka iz te Creator serije, tako da sem bil kar presenečen nad velikostjo. Sem si predstavljal, da tole dosti manjše izpade (that’s what she said, amirite?). Končni izdelek zelo lepo ujame linije 911ke in tudi proces sestavljanja je zakon, kot praktično vsak Psiakijev set.

 

Zdaj že razmišljam, da bi povečal vozni park vsaj še za Mustanga, ki je tudi Psiakijev set.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...