Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

ArtaX reče pred 3 urami:

Pri nas doma z mularijo pa se je pričel projekt "gremo s podstrešja zvlečt očijeve kocke, jih pregledat, sestavit, popisat manjko (za Bricklink) in uživat" :)

 

Evo prvi haul za ta vikend:

IMG_20220122_135454.jpg

IMG_20220122_135421.jpg

 

Lepi lego seti iz 90tih.

 

Pa fajn, ko si imel starše, ki so si lahko privoščili nakup takšnih setov.

 

Saj jaz sem imel malo res večjih setov, dosti jih je bil mini in neka jmedium tier setov, ampak vseeno. Vsak je prinesel meni veselje ob sestavljanju :D Večji ko je bil set in tudi z vrednostjo za igranje takrat, večje je bilo veselje. :)

 

 

Povezava do prispevka

@ArtaX, tvoja slikica je res drkica, ti stari seti so res najjači :D (vsaj zame, ki LEGO bolj kot s čimerkoli drugim povezujem z nostalgijo)

 

Jaz sem imel samo en velik set, in sicer tega: 

 

LEGO Neptune Discovery Lab Set 6195 | Brick Owl - LEGO Marketplace

 

Imam še škatlo in navodila, nekaj delcev pa je izgubljenih, si mi zdaj dal navdih, da tudi jaz dofilam manjkajoče. 

Povezava do prispevka
Henrik reče Dne, 22. 1. 2022 at 17:14:

 

Lepi lego seti iz 90tih.

 

Pa fajn, ko si imel starše, ki so si lahko privoščili nakup takšnih setov.

 

Saj jaz sem imel malo res večjih setov, dosti jih je bil mini in neka jmedium tier setov, ampak vseeno. Vsak je prinesel meni veselje ob sestavljanju :D Večji ko je bil set in tudi z vrednostjo za igranje takrat, večje je bilo veselje. :)

 

 

Ja moram priznat, da glede tega nisem imel večjih težav. Oče je precej potoval po svetu, tako da je večina zadev izhajala iz raznih Duty Free Shopov na letališčih.

 

Hernier reče Dne, 22. 1. 2022 at 17:53:

@ArtaX, tvoja slikica je res drkica, ti stari seti so res najjači :D (vsaj zame, ki LEGO bolj kot s čimerkoli drugim povezujem z nostalgijo)

 

Jaz sem imel samo en velik set, in sicer tega: 

 

Imam še škatlo in navodila, nekaj delcev pa je izgubljenih, si mi zdaj dal navdih, da tudi jaz dofilam manjkajoče. 

 

Ni jih čez legice stare šole. Sej so tudi nove nadvse kul, samo nekako pri starih zadevah bolj uživam. Je pa zelo verjetno razglog bolj nostalgija kot kaj drugega. Bom jaz malo te sete podokumentiral pa pripopal fotke. Je ratal cel projekt tole in veliko časa vzame iskanje inventoryja na Bricklinku in zapisovanje kaj mi manjka za dokup.

 

V bistvu so mi dali WInter Village seti navdih za ta podvig. Par strani nazaj sem potarnal, da mi je cel kup kockic popokalo in med odgovori je bil Bricklink (ki sem ga sicer že poznal) in sem ugotovil, da je par lokalnih prodajalcev, ki so kar dobro založeni.

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka

Bom kar objavil prvi dve fotki/seta. Med škatlami sem našel tudi zaboj za katerega sploh nisem vedel da obstaja. Notri pomojem na kup zmetanih vsaj ene 20 setov (manjše do medium velikosti) in navodila. Škatel ni. To mi jemlje po par ur dnevno, da sploh kaj najdem in uspem sestavit. Vmes sta bila ta dva dragulja....ena mojih prvih setov iz otrošva in so se mi orosile oči!!!

 

Ignorirajte mavričnost, sem scavengal random kocke, da sem uspel sestavit (približno) do konca, da lahko ocenim v kakem stanju je. Na žalost je kar nekaj manjka, je pa vse dosegljivo že znotraj slovenskega trga na Briclinku. Na mojo veliko srečo manjkajo samo dokaj generične kocke (razen stričkov, kar pa je nož v srce :( ).

 

LEGO 6891 - manjka nekaj kock in edini striček

LEGO 6932 - manjka nekaj kock in en striček. Bomo dokupili vse razen strička

 

Bonus: rdeči old-school striček, ki pa ga moram še nekam umestiti (moram pogruntat iz katerega od še razstavljenih setov izvira)

 

That's it for today.

IMG_20220126_171433.jpg

IMG_20220126_171520.jpg

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Artax, a strički so ful dragi, ali kako to, da ne boš dokupil?

 

Ja pa ne. Odvisno od strička in kdo ga ima na zalogi. Eni so recimo v tujini po 5€ (na pamet) in je potem poštnina 15€, isti v SI pa je recimo 13€. Če bi bil eden ajde, ker pa jih je več takih, se pa nabere strošek.

Sej možno, da jih bom celo dokupil ampak v prvi vrsti se bom lotil kock...enkrat, ko se prebijem skozi vso to šaro in pripravim spisek.

Itak pa si iz dneva v dan 15x premislim kako se bom tega lotil :P

 

Lenkas reče pred 54 minutami:

 

Thanks za link. Sem v bistvu že gledal to in kot sem napisal par vrstic višje, mogoče pa se celo spustim v nakup tudi stričkov. Vse odvisno od tega kakšna bo končna cifra pri nakupu samih nadomestnih kock in kakšen bo budget :D

Povezava do prispevka

So-forumčani, povejte mi prosim, če vam smetajo te objave. Ni moj namen smetit teme :)

 

Naslednja doza zmešnjave. Tokrat sem sestavil en setič kjer je bila dejansko na voljo škatla (stanje klavrno) in v bistvu je manjko minimalen (F1). Drugi set sem pa slučajno prepoznal po kockah, saj ni bilo ne škatle, ne navodil (iz predhodno omenjenega zaboja presenečenja).

 

I give you:

LEGO 6395: LEGO Victory Lap Raceway. Skoraj vse kocke in strički in sem kar happy. So malo rumenkaste ampak to se da rešiti.

LEGO 6551: Checkered Flag 500. Set, ki sem ga dobil za nek random RD in v bistvu ni bil nikoli konkretno izkoriščen za igro. Mi ni pasal nikamor k obstoječim setom. še vedno pa je kul za videt. Tu manjka 1 striček pa še par "accessorijev" (čelada, lasje, kapa). Poleg tega manjka nekaj random kock + antena. Drugače pa kar kul :)

IMG_20220127_183749.jpg

IMG_20220127_183603.jpg

Povezava do prispevka

Lepo, kar zidaj :)

No jaz sem sestavil tega.


https://brickset.com/sets/6781-1/SP-Striker

 

Manjka beli stric, najbrž že davno dolgo časa nazaj izgubljen. Vsaj tega črnega imam.

 

Manjka modra palčka kao za top na koncu in ena komponenta, ki je namenjena delu z lučkami. Tudi dvomim da bo cel sistem deloval, ker je enoto za baterijo zob časa naredil (korozija), ja vem, bi moral vzeti že pred davnimi leti ven.  

 

Da sem "completal" celo vesoljsko ladjo sem kanibaliziral 2 različni barvi kosa. Nepovratno izgubljen je kos z lučko na vrhu.

Saj vem, lahko bi naročil manjkajoče kose, sam so cene zasoljene tako da se mi ne mudi, morda čez čas si premislim in naročim manjkajočo figuro in ostale dele, ker je za ta space police ladjo zelo malo manjkajočih delčkov.

 

Sam ta space police ladja je bila res zakon, svetlobni efekti, dober dizajn, ječa za tega črnega. Beli je bil pilot.

 

https://brickset.com/sets/6949-1/Robo-Guardian

 

Tule je bil kar nekaj manjkajočih kosov tudi kritičnih in ker nisem imel sem pač pustil. No saj od zunaj je več ali manj celoten. Ena antena je žal uničena.  Pa minifig Major kartofski in še "bazukica". Najbrž mi je kak mulc ukradel že dolgo časa nazaj in sploh nisem vedel, dokler ni bilo prepozno. Škoda, pa ravno ta se mi je zdel lep minifig :D

 

Največji problem, kar opažam pri teh manjkajočih kosih je, da se izgubljajo minifigi ali komponente za minifige (obrazi, scuba gear ipd). Pa ene par lego kosov je moj brat z vžigalnikom uničil... bastard! :D  Če bi le takrat se zavedal, da bodo lego kocke veliko bolj vredne kot so bile takrat, mu svojih ne bi dal.

 

Tudi ta robo guardian je bil vrhunski, veliko ur preigral z njim, pa še sestavil si lahko v dve enoti.

 

Te 90s lego kocke imajo nek čar, ki ga pri novejših ne zaznam. Morda je malo nostalgija prisotna, morda pa je fora v tem, da pri teh novih kockah manjka neka unikatnost, da ni licenčina.

Sploh te space zadev v ponudbi lego kock ne vidim več, samo te star wars, ki pa mene ne zanimajo. Preveč licenčno za moj okus.

 

 

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 54 minutami:

 

 

 

 

 

Niiiiiice :o

Kar se korozije tiče. Jaz imam doma dva seta z unimi oldschool 9v baterijami (slike še pridejo na vrsto). Škatle za bareije sem moral razstaviti in sem z alkoholom vse korodirane površine zdrgnil, malo pobrusil in pucal. Mi je vzelo kar nekaj časa, ker nisem želel poškodovati ohišja ampak je bilo vredno. Zadeva ponovno deluje :)

 

Tomyboy reče pred 9 minutami:

ArtaX ti si pravi "striček"...... :lol:

 

Kar kupujem zdaj v trgovini, bodisi minifig serije ali seti...so notri minifigi. Kar pa je 80s-90s robe iz otroštva, pa so lego strički in pika :D

 

Povezava do prispevka

Pošiljam nov update. Malo me že prostor baše, tako da so nekatere slike pač bolj natlačene.

 

Te dni smo sestavili sledeče:

 

6543 Sail 'n' Fly Marina - manjkata 2 kapi, kul
6540 Pier Police - manjka par random kock
6344 Jet Speed Justice - manjkata dve nalepki in "konzola" z letala
4021 Police Patrol - ni manjka
6542 Launch and Load Seaport - manjka par random kock in pa nalepke so v slabem stanju.

6086 Black Knight's Castle - manjka en konj z "obleko" in nekaj osnovnih kock

 

All in all kar dobro stanje.

Zdaj so na tapeti pirati in pa vesoljske rakete...otroci zgleda imajo v planih neko izpeljanko "cowboys vs aliens" na temo piratov :P

Ko bo cajt in sestavljeno, pridem mimo s fotkami.

 

 

IMG_20220130_124309.thumb.jpg.4da4736b3eb4f5d7decc771920d70fa8.jpgIMG_20220116_180629.thumb.jpg.688f503fc2b78df5922f9e145fae68e4.jpgIMG_20220122_114910.thumb.jpg.e82837daccdf790155a45505153fdf90.jpgIMG_20220129_092616.thumb.jpg.adba3f140318bc0f576e45b1b00e5836.jpg

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 13 minutami:

a racunas tut extra parts al ignoriras to?

 

pri resale je tut to pomembno

 

Računam, ampak zaradi mojega OCDja. Tole drugače ne bo nikoli videlo prodaje :) No, razen če se mularija odloči, da prodajo enkrat, ko ocenim da so "worthy" za dedovanje :P

Povezava do prispevka

Ko smi ravno pri prodaji. Mislite da se kakšne dražje legice dejansko prodajo v Sloveniji? Eni momci prodajajo po bolhi tudi stvari po 400+ evrov. Po mojem je to bolj za kakšen ebay trg, dvomim da je v Sloveniji dosti potencialnih kupcev za to.

 

Sam imam recimo izkušnje da v Sloveniji (sploh na bolhi) svinsko težko prodaš kakšne redke collector zadeve po proper ceni (lahko potrdim za kakšne rare iteme računalniških igric). 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...