Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Od Jurassic serije imam jaz samo to:
lego_J.thumb.jpg.94c3bba3980d4a14be512a2ea15ac523.jpg
V bistvu nekje v zakopano med ostalimi škatlami v kleti, tako da trenutno ne morem niti poslikat. 
https://www.amazon.de/LEGO-Jurassic-Indominus-Breakout-Building/dp/B00UPB9RVM/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=Lego+Jurassic+World+Indominus+Rex+Breakout+75919&qid=1597676008&sr=8-5


Sicer pa ne prodajam, slučajno ste me samo spomnili..  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sam jih imam par ducatov v ta namen zapečatenih in spravljenih v nadzorovanem okolju. Vendar kaj mi pomaga, če mi stran pravi, da je na podlagi oglasov en set vreden 500$? Vreden je toliko, kolikor je nekdo pripravljen plačat, ne toliko, za kolikor rulja to prodaja. Je pa res, da bi za neodprte šatulje izpred štiridesetih let v resnici lahko iztržil tisočake.

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 1 uro:

Sam jih imam par ducatov v ta namen zapečatenih in spravljenih v nadzorovanem okolju. Vendar kaj mi pomaga, če mi stran pravi, da je na podlagi oglasov en set vreden 500$? Vreden je toliko, kolikor je nekdo pripravljen plačat, ne toliko, za kolikor rulja to prodaja. Je pa res, da bi za neodprte šatulje izpred štiridesetih let v resnici lahko iztržil

 

To je večna polemika. 

Kupiš da daš na polico.

Ne kupiš pa kock zaradi osnovnega poslanstva. Ne mislim zdej tu direkt na tebe, ampak celotna fama glede kupovanja in hranjenja zaprtih škatl.

Ja škatle so zaprte, dnar se ponuca za njih, nikoli pa nisi z njimi zares užival. 

 

Jst kupim zadeve pa so na policah max pol leta, zmeraj pridejo na vrsto :) 

 

Kar se kupovanja tiče v trgovinah je pa uradna lego trgovina v btcju kar solidno založena ampak cene so kr divje, sploh ker je imel brick.si kr luštne akcije vsake toliko, dokler jih legostore btc ni pohopsal in od takrat so cene navite, akcije pa zelo okrnjene.

 

Ceneje.si ne da ven nič pametnega

Dejansko ima tudi mimovrste kul izbiro, tudi kakšnih posebnih setov in dostikrat se najdejo seti občutno ceneje kot v legostoru.

 

Se pa splača pogledat tud v mullerja, ker ima kakšne sete nerealno poceni. Ne vem al sem razlagal že al ne, ampak v legostoru je landrover defender 210eur, v mullerju je po redni ceni 140eur

 

Mercator je cene navil, so pa imeli včasih kul cene, pa pol si še mel kuponček za -25off pa se je že prišl na kul ceno.

 

Še kej? :)

Povezava do prispevka

Ja je pa treba povedat da če pač se išče najcenejša cena in ne komplet storitev, pol lahk legostore tud zaprejo :)

Jst tud tam kdaj kej kupim, pa po redni ceni, ker majo kakšne stvari ki jih drugje ni, pa prodajalci so večinoma ok in za kake debate in itak so lego geeki, tak da je fajn vzdušje. :)

Povezava do prispevka

Jaz večino kupujem ob črnem petku. Takrat ima Muller kar dobre popuste (vsaj do sedaj je bilo tako). Če mi pa vmes pade kaj v oko grem pa večinoma ali na mimovrste, kjer so res pojačali zadevo ali pa na Bolho, kjer se najde kak zanimiv set po nižji ceni kot drugje. 

Povezava do prispevka

miller ma ponavadi znizane tastare sete. Ko pride new wave setov vn dajo tastare na znizanje. Kar je pac ostalo. Vsaj tako je v nasem Mullerju. Sam jst sm prelen in narocim na lego store. Naberes tocke in pol pokuris na kaksnem drazjem setu. 

 

Da bi pa kupoval fake in to dal na polico pa mi nekako ne bi blo ok.

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka

Še enkrat hvala vsem za pomoč.

 

Včeraj smo šli še v Interspar v Kranju, od Jurassic Worlda nimajo nič.  Aja pa še dostikrat so packi če so kakšni kuponi na igrače, tavelki kompleti lego kar zginejo iz polic :)

 

Pol smo šli še v Milerja pa niso bili neki poceni. Tako da sem na mimovrste naročil. So bili ca. 5 € ceneje kot v ostalih trgovinah.

 

Pri nas doma bom rekel niso kocke za "gledanje" ampak jih sestavimo in se tudi igramo z njimi. Sej bi blo luštno to imet čez 20 let zapakirano samo kaj je pol poanta. Itak tudi takrat verjetno nebi prodal.

 

Je nek čar ko se z 2 puncama igraš z bolj "fantovskimi" kockami :D Da obe bi imele Jurassic World kocke ne friends :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 minutami:

vrjetno bi blo pol najbolj smiselno kr po 2 seta kupovat, če bi rad nekoč prodajal

enga za sestavit, enga za zbirateljstvo/prodajo

 

Bi bilo ja... Samo denarnica pravi drugače :D

 

A ma kdo idejo kako drugače oni cene oblikujejo? Po kg kock? Se mi zdi da je ta špas zmeri dražji :(

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 30 minutami:

Ja, cene so res orenk. Sej zarad tega sem se js zdej za zadeve, ki bodo romale na polico, odločil za ponaredke.

Ampak za igranje, ko bom 1x imel otroke, bi pa skor mogle bit original, so tele precej bl flimsy.

Za na polico je res "vseeno" za igranje pa ja... Se vidi ko mamo vmes kak drug komplet (ni lepin) pa ne pašejo tako lepo skupi. AL pa kar narazn lezejo. Dočim kocke, ki so že iz mojga otroštva (ca. 30 let nazaj) še vedno lepo pašejo skupaj.

Povezava do prispevka

Evo, tole je bila ravno zadnjič debata, kako so une kocke, ki sem jih dobil pred recimo 30 leti boljše kot te novejše. Imamo nekaj škatel Lego Friends in lahko rečem, da so polomija kar se tiče "skup držanja". Posebej tete in strici so katastrofa, to noge padajo dol kot za stavo, ravno tako kape, lasje in ostala ropotija. Ravno tako sem sprobal nekaj starih kvadrov in novejše. Stare se težje razstavi, medtem ko pri novih ni potrebno ravno neko matranje da jih dobiš narazen. Aja, pa pri novih se pozna slaba kvaliteta tudi na spojih rokavov in rok. Medtem ko imam gusarje in vesoljce iz pred 30 let s celimi rokavi, so mi pri parih novejših stričkih rokavi počili. Pa niso kocke na nekih ekstremnih razmerah, še posebej novejše ne. Tako, da tu lahko podam grajo na Lego, da se mi zdi da so spustili kvaliteto plastike in občutno dvignili ceno.... 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...