Skoči na vsebino

Mn3 NBA Fantasy League


Jurus

Priporočeni prispevki

Napačno sem gledal kdaj ima tekme. Mislil sem, da ima danes ponoči, na koncu mi je popolnoma nekoristen :D 

 

Poleg njega se mi je pa še Haliburton, ki je daleč moj najuspešnejši bil, se odločil da ta teden ne bo igral. Tako da ja, izgleda da sem done :)

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Mi igramo na Yahooju. Ni nobenega subscriptiona. Sam draft vzame kakšno urco. Tam si izbereš 13 igralcev od katerih jih 6 vsak dan ko imajo tekme zbira "točke" ostali pa so na klopi. Mi igramo daily ligo kar pomeni da "moraš" vsak dan pač izbrat igralce katere želiš imeti v postavi. Tule je čisto odvisno od posameznega igralca koliko časa mu vzame. Lahko pač samo ven vržeš kakšnega poškodovanega in daš notri standard starterje kar ti vzame pol minute max. Lahko se spustiš v kakšno "analizo" in kolebaš pač 20 minut med dvema igralcema. Lahko tudi na začetku tedna določiš ekipo za cel teden in je pol ne menjaš, kar je sicer lahko slabo predvsem za tvojo ekipo če pride do kakšnih poškodb itd. :D 

 

Imaš pa v postavi določene pozicije ki jih moraš zapolniti: PG, SG, SF, PF, C in Utility player. Imajo pa mnogi igralci določeni po dve designaciji nekateri pa celo tri. Luka ima recimo PG, SG in ga lahko postaviš v ekipo na eno izmed teh opcij. PG13 ima recimo SG, SF, in PF tako da ga lahko postaviš na tri različne pozicije, dočim kak center kot je Vučević ima samo C designacijo tako da ga lahko daš v ekipo samo na centersko pozicijo. Obstaja pa še utility mesto, kamor lahko postaviš kateregakoli igralca želiš ne glede na njegovo designacijo. 

 

Sama liga je head-to-head in igraš vsak teden proti drugemu igralcu. Šteje se 9 kategorij: FG%, FT%, 3 pointers made, pike, skoki, asistence, steali, blokade in turnoverji. In konec tedna dobi igralec za vsako dobljeno kategorijo piko, tako da je končni rezultat potem recimo 5-4, 6-3 itd. Tule pri vsakem dvoboju je pomembno tudi število tekem in ne samo igralci ki ti igrajo, ker nekatere ekipe bodo v tistem tednu pač igrale tri tekme, druge štiri. Vsak teden imaš seveda tudi možnost menjav ki pa so sicer omejene na tri na teden. Tole je nekako basic, imaš pa itak po netu zapisanega ogromno glede tega če te zanima še kaj dodatnega. 

Povezava do prispevka

Bi bil še kdo za, da bi se letos pobiralo po, ne vem... 10€ recimo, ki bi šlo v budget za top 3 managerje v ligi?

 

Pač glih neki tok simboličnega, da naredi zadevo še malo bolj zanimivo in resno, ampak nobenga glih ne oškoduje v primeru nesreče v sezoni (poškodbe, bad season, trade ipd ipd)

 

Če da vsak 10€ pa nas je 12 je to 120€, ki gre 60€ zmagovalcu, 40€ 2. mesto pa 20€ tretjo. Zarad mene je lahko tudi več/manj. Glih tok, da ma season nek meaning, pa da se vsak trudi in igra, ne glede na to, a začne season 0-3 al pa 3-0.

 

 

Povezava do prispevka
Seth reče Dne, 20. 8. 2023 at 1:55:

Mi igramo na Yahooju. Ni nobenega subscriptiona. Sam draft vzame kakšno urco. Tam si izbereš 13 igralcev od katerih jih 6 vsak dan ko imajo tekme zbira "točke" ostali pa so na klopi. Mi igramo daily ligo kar pomeni da "moraš" vsak dan pač izbrat igralce katere želiš imeti v postavi. Tule je čisto odvisno od posameznega igralca koliko časa mu vzame. Lahko pač samo ven vržeš kakšnega poškodovanega in daš notri standard starterje kar ti vzame pol minute max. Lahko se spustiš v kakšno "analizo" in kolebaš pač 20 minut med dvema igralcema. Lahko tudi na začetku tedna določiš ekipo za cel teden in je pol ne menjaš, kar je sicer lahko slabo predvsem za tvojo ekipo če pride do kakšnih poškodb itd. :D 

 

Imaš pa v postavi določene pozicije ki jih moraš zapolniti: PG, SG, SF, PF, C in Utility player. Imajo pa mnogi igralci določeni po dve designaciji nekateri pa celo tri. Luka ima recimo PG, SG in ga lahko postaviš v ekipo na eno izmed teh opcij. PG13 ima recimo SG, SF, in PF tako da ga lahko postaviš na tri različne pozicije, dočim kak center kot je Vučević ima samo C designacijo tako da ga lahko daš v ekipo samo na centersko pozicijo. Obstaja pa še utility mesto, kamor lahko postaviš kateregakoli igralca želiš ne glede na njegovo designacijo. 

 

Sama liga je head-to-head in igraš vsak teden proti drugemu igralcu. Šteje se 9 kategorij: FG%, FT%, 3 pointers made, pike, skoki, asistence, steali, blokade in turnoverji. In konec tedna dobi igralec za vsako dobljeno kategorijo piko, tako da je končni rezultat potem recimo 5-4, 6-3 itd. Tule pri vsakem dvoboju je pomembno tudi število tekem in ne samo igralci ki ti igrajo, ker nekatere ekipe bodo v tistem tednu pač igrale tri tekme, druge štiri. Vsak teden imaš seveda tudi možnost menjav ki pa so sicer omejene na tri na teden. Tole je nekako basic, imaš pa itak po netu zapisanega ogromno glede tega če te zanima še kaj dodatnega. 


Hvala Seth za razlago. A draft pomeni, da ni podvajanja igralcev? Se izžreba vrstni red?

 

Jaz sem načeloma za, sploh če vam kak manjka.

Povezava do prispevka

Ni podvajanj. Igramo dražba stil drafta. Na začetku dobiš 100$ ki jih imaš za cel draft. Potem pa je odvisno od strategije. Nekateri se na začetku zagrebejo za Luko, Jokića in kakšnega drugega stat padderja :D za 70$ in potem pač za preostalih 30$ zapolnijo preostali roster. Drugi pa grejo na to da vzamejo raje več solidnih igralcev za 15-20$ recimo. Tam na koncu pri zadnjih nekaj rundah drafta ima večina še zelo malo keša, tako da se da dostikrat dobit solidne igralce za par $$. 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 10 urami:


Hvala Seth za razlago. A draft pomeni, da ni podvajanja igralcev? Se izžreba vrstni red?

 

Jaz sem načeloma za, sploh če vam kak manjka.

Vedno kdo manjka. Več nas je, bolj je zanimivo.

Če se nas nabere 12-16 bi bilo precej awesome, ker je kar naenkrat FA (free agency) zelo pomemben in nimjo vsi cel roster all-starov :D

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 14 urami:

IMO 10eur ne bi bla glih neka strašna motivacija za folk ki slabo začne. Prej za tiste v PO, kjer je pa verjetno ne manjka ravno.

Drži. Sej pravim, da zarad mene tut več. Samo, da ne zaboli preveč, ko se ti Luka poškoduje za celo sezono in kar naenkrat nekdo ni več competitive.

 

Sicer pa tudi če nekdo začne 0-3 lahko pride v PO in pride v top 3, tko da če je neka motivacija (kar 60€ niti ne, je pa začetek :D ), potem je vsaj večja iniciativa nadaljevati resno.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...