Skoči na vsebino

Podcasti


FumeK

Priporočeni prispevki

Sicer nisem nek močan ljubitelj podcastov (raje jih imam v obliki video posnetkov), ampak kolegi so me navdušili nad tole zadevo:

 

 

 

Zgodba o radijskem DJu iz nekega manjšega ameriškega mesteca, ki se z družino vred najde v nekakšnem ... SPOILER: 

postapokaliptičnem mrku.

Odlično posneta zadeva, Rami Malek je briljanten, celotna zadeva pa je take poslušljiva, da je že skorajda gledljiva. 

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 17. 5. 2020 at 14:48:

Redno poslušam planet money, a je mogoče še kaka podobna zadeva, ki poskuša razložit ekonomijo na bolj preprost način?

Freakonomics starejše epizode - pisca nimata več toliko fokusa na podcast in so zdajšnje epizode dokaj slabe.

Marketplace za dnevne stvari.

Motley fool bolj za delnice.

Start up je dokaj ok.

Disciplined investor bolj za investiranje.

Manager tools za management.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Poslušam:

Hello Internet (60-90 min)

(CGP Grey in Brady Haran, ki ma preko Numberphile, Periodic videos,...)..

Tehnologija, prihodnost, problemi modernega sveta, zastave

 

The Way I Heard It (5-10min)
(Mike Row, Dirty Jobs)

Kratke vinjete o zanimivih ljudeh.

 

The Chernobyl Podcast (7 epizod po 60min)
Podcast z ustvarjalci HBO serije, gredo po vrsti po epizodah. Če vam je bila serija všeč, je posluh obvezen.

Za zabavo, Roosterteeth Podcast, Internet Box Podcast, Extremities

Povezava do prispevka

Čudi me, da ni še nihče omenil Opazovalnice... Bi skoraj dvomil, da ni na mn3 nobenih takih čudakov, ki bi uživali v poslušanju tega 😅.

 

Od še neomenjenih bi se mi zdelo zanimivo vreči uho še na:

Darknet Diaries - dečko obdeluje zanimive zgodbe iz IT varnosti, napake IT velikanov, različne zgodbe o hekerjih (black/white)

Hidden Brain - zanimive oddaje o delovanju možganov, ne na medicinskem ampak bolj v kontekstu družbe

Tranzistorij - poglobljeni intervjuji z večjimi slovenskimi bendi

Your undivided attention - vplivi tehnologije na družbo in predlogi kako zadeve usmeriti, da se bomo v prihodnosti lahko izognili negativnim vplivom, ki smo jim trenutno priča

Causality - raziskave in razlage večjih industrijskih/gospodarskih nezgod 

Podčrto Podcast - oddaje slovenske ekipe neodvisnih novinarjev, ki se ukvarjajo s preiskovanjem raznih tem, ki v večji meri vplivajo na dogajanje v Sloveniji (gospodarski kriminal, mediji, nepravilnosti politikov...)

 

Omembe vredni še: Zgodbe (Val202), Nice try! (Curbed), ARSO podcast, Evolucija užitka (Prvi), 

 

Drugače pa poslušam še par drugih že omenjenih v predhodnih odgovorih:

večina od mreže Apparatus, Planet Money, Art of Manliness, Odbita do bita, Frekvenca X...

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Nekaj stvari. Kdaj so se običajne radijske oddaje preimenovale v podcaste? A je to PR al je dejansko kakšna razlika, razen da ti jih pač v podcastap app avtomatično servira.

 

Jaz redno poslušam takole:

 

Slovenija:

Radio Slovenija, Prvi: Studio ob 17h - dejansko edini aktualno-politični podcast v slovenščini, ki ga poznam in je dober; Radio Gaga - haha

Val202: Nebuloze, Toplovod, Frekvenca X, Zapisi iz močvirja

Apparatus: Opazovalnica, Glave, Podrobnosti

Od srede do srede (ni ravno podcast ampak ajde).

 

Tuje:

JRE - samo kar me zanima, večina debat je resnici na ljubo ful površnih, kar Rogan tudi priznava, da nima pojma. Všeč bi mi bilo da bi mu kdaj nekdo z drugačno perspektivno kot ameriško kej objasnu, ker se res pozna da je zaprt v svoj American bubble.

New York Times Daily

 

Zanima me ali veste, če obstaja kakšen seznam najbolj poslušanih slovenskih podcastov in njihovih rejtingov?

 

uredilo bitje Babica Zima
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pred kratkim končal mini serijo Winds of Change, v kateri se ameriški novinar ob pomoči svojega gov consulting kolega nameni priti do dna govorici, da je pri komadu Winds of Change zahodnonemškega benda Scorpions imela prste vmes Cia. Prepričljiva kombinacija odbitih anekdot ter nekoliko površinskih a še vedno zanimivih uvidov v delovanje tajnih služb, vse skupaj posuto z napetim narativom, ki razen ene epizode vleče do konca. Nisem pa še imel časa za dve dodatni stranski epizodi, ki sta ekskluzivno dostopni na Spotifyju.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
loonymcgreat reče Dne, 5. 11. 2020 at 12:46:

Opazovalnica je bil zelo dober podcast se mi pa zdi, da je Tomic proti koncu prevec ustavljal Godlerja. Res, da je bil to nek running gag vseh opazovalnic ampak preveckrat je ubijal debato, ko je cenzuriral Godlerja. 

 

Trenutno poslusam le Fejmice (Papic&Bergant), zelo trashy ampak zanimivo. 

maš gospode, godler ma novga, urankar je boljši kot Anže val 202 Tomic :D

priporočal bi še fejmiče od Berganta in Papica

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...