Skoči na vsebino

[uradna] Lokomotive tema


Kočevc

Priporočeni prispevki

pa to je to, brate, to kar si odgovoru, to me je zanimalo

 

to to to

 

povej, prosim, vrli kočevc še to: kolk kej tehtajo lokomotive? a morjo bit zamale kej dodatno obtežene, da loh orng kompozicije premaknejo, da jim kolesa ne zdrsavajo?

 

a si že kdaj zakopal po tračnicah?

 

take fore, skratka

 

a si vzameš kdaj harmoniko na šiht, pa tko v kabini meh raztegneš?

Povezava do prispevka

@Kočevc dejansko se z lokomotivam ukvarjaš? The best...

 

A lahko vprašam kako prideš do tega?

Kaj pa plača? Ne rabiš izdat koliko je ampak recimo a se da s tem preživet?

Še eno vprašanje če si že kdaj doživel in sicer kamen na tračnici? Kot mulc sem jih dostikrat pucal dol (sem se bal da bo vlak šu iz tirnic), ko so jih drugi otroci nastavljal <_<<_<

Povezava do prispevka

@Tadey

 

Prijavis se na razpis, naredis teste (psihofizicne in zdravstvene) pol te pa zeleznica izobrazi. Ko sem naredil teste, sem prvi dan v "šoli" dobil pogodbo za nedolocen cas. Se pravi od prvega dne solanja, normalna placa (brez dodatkov) in firma je placala nastanitev v hotelih s 4 zvezdicami + hrano in pijaco 3x dnevno 😄.

Placa je po mojem mnenju dobra, nadpovprecna in pride vedno redno na racun (vedno je pa lahko vec). Sploh v teh casih vids kak je fajn bit v taki firmi. Aja, vse to govorim za avstrijske zeleznice. Placa na slovenskih je bolj boga, ampak i guess da kot strojevodja, si se zmerej nad netto povprecno (z dodatki)

 

Lokomotiva ma 80t, tko da razn ce ni skala, neb blo nic kaj. Sem nastavljal pod premikajoce se vagone pa to samo v prah zdrobi kamen. Tut ce je vagon lahek (20t)

Povezava do prispevka
Navedek

Nevem niti kak do tega pridt

a do tega izpita?

če si pa mislil glede premoga, me je samo tako zanimalo. westerni itd. si imel skos enega, k je metal z lopato kolm not, zadaj pa vagon, nafilan z njim :D 

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
T7ank reče Dne, 15. 5. 2020 at 13:51:

Na Ptuju ima en ljubitelj mali miljon različnih lokomotiv in vlakcev. https://discoverptuj.eu/zelezniski-park-ptuj/

 

ENkrat je mel dan odprtih vrat in je imel zastonj vstop in si malo reklame naredil. Tako sem sploh izvedel za to stvar. Sem šel z otroki tja in je bilo ful ljudi....

Čez par dni sem slišal da so ga baje oropali in mu pokradli ful robe.

 

Ljudje so res svinje.

 

Drugače pa ma lepo, škoda edino da je prostorsko omejen, zadevo bi lahko naredil večjo, pravo zabavišče... Samo prostor bi rabil in več reklame oz informiranja da obstaja.

Povezava do prispevka

Drugače pa na Jesenicah ima v  eni zgradbi svoje prostore nek kljub kljubiteljev železnic, pa je vsako prvo soboto v mesecu odprto za javnost. Ima imajo lel prostor eno pokrajino modelčkov železnici n si jih potem tam pošiljajo med postajami....
Je brezplačno, so pa veseli prostovoljnih prispevkov.

 

Sem slišal da je tudi nekaj takega v Mariboru, ampak mi nihče ni znal natančneje povedat kje in kdaj in ali se da videt...

 

Če ma še mogoče kdo kakšno podobno informacijo, bom vesel. Bi si skoraj mislil da bo v ljubljeni tudi kaj takega. Če kdo ve, bom vesel če bo sporočil.

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 21 urami:

@pumpahhh Kje pa si šel 430 na uro? 

 

Nocem vedet kako to na postaji zgleda, ko to prileti mimo. Ker me je ze v Franciij TGV prestrasu tko, da sem fliknu mobitel po tleh, ko je prihrumel mimo...pa verjetno ni sel vec kot 200...

 

Je pa fajn filing, ko se peljes z TGV ob kaki francoski AC pa se ti zdi da kamioni stojijo na mestu... :D

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 5 urami:

Pa je to bolj 'mestni' vlak ali se dejansko lahko peljes na daljse razdalje? Sem se vozil s hitrimi kitajskimi vlaki, pa so bili vsi trdno na tleh.

U bistvu vozi samo med dvema postajama, letalisce PVG proti centru, do nekega vozlisca kjer gres lahko na podzemno naprej. 30km - okrog 7 min, vozi pa 430 samo dolocene ure v dnevu, drugace pa "samo" 300. Obcutek je bil meni cisto enak kot pri vlaku na kolesih, le da pokrajina res siba mimo, pa en tak transformerski zvok je bil ko se je vlak pripeljal na postajo. Men je bila taka bucket list izkusnja, ce si ze tam je treba probat, ceprav veliko ljudi sploh ne ve da to vozi in gre na navaden vlak direkt v center, ali pa taxi ki tudi ni drag

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...