Skoči na vsebino

Age of Empires [skupna tema]


Bocimir

Priporočeni prispevki

ageofempirestrio.jpg

 

Tudi Age of Empries si zasluži svojo temo na novi izvedbi foruma!

Torej...dobrodošli vsi ljubitelji marsikomu poznanih RTS klasik, ki nas navdušujejo že od leta 1997 dalje. Začenši z letom 2018 smo priča remasteringu prvega, drugega in tretjega dela.
V pripravi je tudi četrti del, predviden datum izida bo najbrž v 2021/22. Originalno je bil četrti del mišljen v časovnici obeh svetovnih vojn, a je prišlo do srednjeveškega preobrata.

 


Drugi del serije, postavljen v srednjeveški čas je daleč najbolj popularen del franšize, kar je potrdil tudi zelo popularen remaster. Tu imamo zelo dejavno sceno, kjer se turnirji odvijajo en za drugim, denarne nagrade pa se približujejo standardom drugih e-športnih naslovov. Ta mesec je bil izdan tudi nov način igre, t.i. "battle royale" ki se zgleduje po mainstream streljačinah...zanimiva zadeva :)

 

 

 

 

V prejšni temi na starem mn3njalu se vas je veliko pofočkalo, da spremljate AOE sceno! A za tiste, ki to še niste pa bom spodaj nalepil nekaj povezav, ki jih je vredno preveriti (vse sicer AOE2 related, ker sem velik ventilator dotične izvedbe);
Najbolj popularen komentator AOE2 - T90

še njegov Twitch
Najbolj poglobljena analiza AOE2 - Spirit of the Law

Živa komentatorska legenda AOE2 - model ima najdaljšo dobo komentiranja AOE
Najboljši igralec zadnjih x-let - TheViper

Priporočam da počekirajte Twitch, kjer je malo morje igralcev in komentatorjev! Prosil bi tudi še koga ki bolj spremlja sceno z 1ko in 3ko, da nalima kej uporabnih linkov :)


Za konec bi pa še omenil da se trenutno odvija prvi slovenski AOE2 turnir, ki žanrsko združuje 2 največja turnirja v AOE2 - Hidden cup in King of the desert. Identiteta je skrita, igra pa se na Arabii (najbolj popularna generirana karta). ELO limit je 1500, prijavljenih nas je 16, posnetke in tekme v živo pa lahko spremljate na spodnjem twitch kanalu (super komentiranje v slovenščini z dobrimi vpogledi v mehaniko igre);

Slovenski Hidden Cup turnir

še shema dosedanjih bojev

Še discord za slovensko AOE2 sceno;

https://discord.gg/33GtjwQhcg
 

uredilo bitje Bocimir
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Trenutno nism aktiven v aoe, je pa to špil ki ga nikol ne bom resnično nehal igrat

starejši sm bl mal rama imam :D zdej če AIja ne porihtam v fast castle_u je že kr teško microjat v IMPu :D

bi znal kaj  pogledat, oz. se prjavt na drugi turnir, ker trenutno sem pre rusty :D 

 

Also,

nism vedu da ima memb najdaljšo dobo komentiranja

haha

njegovih titanikov pa nočno šepetanje v pralni prašek slušalke, ker žena spi, ne bom nikol pozabu

 

:wub: Rogan?

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Sej to, špil je evergreen...pa fajn je vadit multitaskanje. In tudi AI je iz updejta v updejt težji :lol: Sam osebno sem se s tem turnirjem začel zavestno navajati na bližnjice na tipkovnici ter izvajanje build orderjev za določeno strategijo. Vsekakor priporočam :sorcerer: Na našem discordu kroži pdf s seznamom build orderjev od Here če si zainteresiran.

 

Vsekakor najdaljšo kontinuiteto! Kar je bilo pa prej pa res ne poznam. Haha ja model je res legenda, pa dejansko tudi soliden igralec (glede na njegova leta).

 

EDIT:
Ena fajn stran s seznamom različnih build orderjev!

https://buildorderguide.com/#/

uredilo bitje Bocimir
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

En manjši bump s svežo vsebino!

Danes je izšel prvi DLC za AOE2DE, prinesel nam je 2 novi civilizaciji - Burgundijo in Sicilijo, obe nudita nove mehanike, več podrobnosti spodaj;

 

 

Še to...ta vikend je potekal finale enega najboljših turnirjev, ki ga je AOE skupnost imela v zadnjem času. Glavni sponzor tekmovanja - Red Bull je organiziral turnir, ki se ga igra v načinu "Empire Wars", kjer izgralca začneta v fevdalni dobi z že razvito osnovno ekonomijo, kar pomeni takojšno akcijo od prve minute. Turnir je še bolj poseben, saj je zmagal najstarejši pro-igralec v aoe skupnosti. Priporočam ogled ;)

 

 

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 4 urami:

Ne bom pozabil, ko smo s to igro zabili celo linijo in tel. račun dvignili do neba :) . Frend je itk mel vedno OP turke, ki so mel une butaste stolpe s topovi.... 

 

Haha dobra :') Dotični stolpi so res učinkoviti v skupinskih igrah, na 1v1 jih pa praktično ne vidiš :D

 

Sem pa še pozabil omeniti, da smo pripeljali prvi slovenski AOE turnir do konca, finale si lahko pogledate tukaj

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Vse se jim je poklopilo takrat, res so naredili evergreen špil :)

 

 

Eno leto pred izdajo je bilo še obilo dela, kot da bi enko igral z drugimi skini :) najbolj smešen mi je osebno "alfa stil gradu"

 

Danes ob šestih sledi fan preview, obljubljajo veliko novih vsebin za AoE 2,3 in 4...par dni nazaj so izdali tudi major update za enko, tako da tudi ta ni pozabljena!

 

 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 16 urami:

A veš da me tale ta nov, 4ka sploh ne zanima :D

 

1&2 je moj dom

 

O, mene pa porazni oz. vsaj totalno drugačni trojki zelo.  Nekak se ne morem ufurat nazaj v dvojko, sploh k mi MP ni preveč privlačen.  Tko da mam absolutno high hopes 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 30 minutami:

ne razumem kaj hočš povedat :D

 

men je trojka pass;

 

 

 

 

 

haha ja, sej glih gledam, kolk sem bil nepismen v unem postu

pač po enem izmed TOP 5 špilov  (AOE II) sem se ful veselil trojke

potem pa samo grozno razočaranje, večinoma iz istih razlogov, kot si jih navedel sam

 

zato se kr veselim in imam upe za IV, da malo popravi okus, pa na sploh mi manjka kakih vščenih RTSjev

Povezava do prispevka

shit dejansko res, ful legit pomislek :D 

 

drgač a je folk na bojišču res nosil ta mrežasta jajca na glavi ali je to bolj tko imidž za na poster od špila al pa za extra navlažit mlado nuno? Ker se mi zdi da karkoli si dobil po faci ti tole ni preveč pomagal, razen mogoče z gumijasto raco al neki :D 

 

mogoče za zaščito žil na vratu, ajde to bi šlo...

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Ta je malo gejmersko narejen, drugače je "verižna srajca" če je prav narejena zelo efektiven del oklepa, pod njo imaš neke sorte padding, ki preprečuje dlake v oklepu. Je tudi najbolj razširjena oblika oklepa na svetu, menda so ga doterali Kelti.

Povezava do prispevka



Včeraj se je na Twitchu zgodil en super slovenski stream, katerega je vodil Modri - trenutno najboljši slovenski igralec AoE2DE in top 100 na svetu. Prvi dela streama je zajemal t.i. "coaching", našli smo prostovoljca, ki ima ELO 1400+, po treningu pa so sledile ekipne igre :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...