Skoči na vsebino

Delo od doma


Pro7osS

Priporočeni prispevki

Jaz sem v bancnistvu, delam remote od marca lansk let, na zacetku smo mel mal stalo kako vspostavit sistem zarad varnosti podatkov ( mam vpogled v račune ljudi) sam po podpisu miljon NDA in ko so itjevci porihtal VPN smo tud to rešil pa prsli na standard k ga zahteva BaFin tko da ni problemov sploh. 

 

Jaz tud upam da bom tud po koronci lahko ostal doma, prsparam vsaj 2h dnevno ker ne commutam v pisarno.

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
Cherniernier reče Dne, 5. 2. 2021 at 15:54:

Točno to. Remote delo je za ogromno poklicev prihodnost, pa če si še par let zatiskamo oči


Kolikor se mi je zdelo kul delo od doma (ze pred korono sem kombiniral), opazam, da vecini mojih znancev ni kul - zabrise se meja med delovnim in prostim casom, posledicno ljudem, ki so vajeni “urnika” nastane problem z organizacijo dneva. 
 

Plus to, da se s tem del stroskov prenese z delodajalca na delavca in ob tem se delodajalec dodatno prihrani. 
 

Mi smo pred covidom kdaj oddelali tudi od doma, tipo namesto da bi kurli dopuste smo delali mostove z delom od doma, pa formalno zadeva ni sla skozi, ker je bil kup komplikacij z obracunom pa papirologijo, zdej med covidom pa se vse to ocitno ignorira. 
 

 

Povezava do prispevka
kapslok reče Dne, 30. 5. 2020 at 22:05:

Problem je v tem, da bo vedno prišla nedelja, ko nihče ne bo hotel delat in se bo trgovina še vedno morala odpret. 


Morda med milenijci, boomerjev, ki bi delali tudi ob nedeljah, da ne bodo lacni, je veliko. 

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 22 minutami:

Kaj misliš to? Drugače ti morajo plačat "dodatek za uporabo lastnih sredstev"

Ja, samo te vsote so kar nizke. Glede na to, da bi moral imeti "varno delovno okolje" aka. proper miza, stol, ekran. Tisto, kar sem dobil na mesec od firme, ni niti približno dovolj, da bi si pokrival te stroške + štrom + internet, ki sem ga potreboval.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 urama:


Kolikor se mi je zdelo kul delo od doma (ze pred korono sem kombiniral), opazam, da vecini mojih znancev ni kul - zabrise se meja med delovnim in prostim casom, posledicno ljudem, ki so vajeni “urnika” nastane problem z organizacijo dneva. 
 

 

 

 

nevem, jaz sem brez problema po 8h skinil vpn pa je to bilo to :D

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

men je doma tolk dobr delat, da sem pripravljen stroske povezane z delom  pokrit sam, dokler mam sluzben comp in za delo potrebne programe. dejansko mi je kul, da je zabrisana meja med sluzbo in domom, ker mi je lajze preklopit iz šihta na privat, hkrati nihce ne pricakuje, da bi zaradi tega tolkel vec ur. obratno, pricakuje se da navedemo tehten razlog za delo po rednem delovnem casu in samo po sebi ni zazeljeno. overall sami plusi kar se tice casa, moznosti pocitka, hrane, motecih faktorjev delovnega okolja, stresa, uporabe wcja, tusa. 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 1 uro:

men je doma tolk dobr delat, da sem pripravljen stroske povezane z delom  pokrit sam, dokler mam sluzben comp in za delo potrebne programe. dejansko mi je kul, da je zabrisana meja med sluzbo in domom, ker mi je lajze preklopit iz šihta na privat, hkrati nihce ne pricakuje, da bi zaradi tega tolkel vec ur. obratno, pricakuje se da navedemo tehten razlog za delo po rednem delovnem casu in samo po sebi ni zazeljeno. overall sami plusi kar se tice casa, moznosti pocitka, hrane, motecih faktorjev delovnega okolja, stresa, uporabe wcja, tusa. 


Letnik rojstva? :D 

Povezava do prispevka

Meni je tudi super delat od doma. Na začetku sem si moral naredit urnik, ker je bil prevelik kaos in delo se mij eraztegnilo v cel dan. Tretji dan je že šlo. Mi dobimo neko smešno nadomestilo za uporabo lastne opreme, mislim, da je bilo 90 centov na dan. Sedaj so vsem dali službene računalnike in tudi tega nadomestila ni več. Drugače pa je delo od doma za delodajalca popolna zmaga. Vse stroške ogrevanja, elektrike... prevalijo na zaposlene. V prihodnje bodo tudi verjetno gradili manjše pisarne in bodo še tu profitirali.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 5 urami:

Kolikor se mi je zdelo kul delo od doma (ze pred korono sem kombiniral), opazam, da vecini mojih znancev ni kul - zabrise se meja med delovnim in prostim casom, posledicno ljudem, ki so vajeni “urnika” nastane problem z organizacijo dneva. 

 

V bistvu je zelo odvisno od discipline in samoorganizacije. Doma imaš ogromno motečih faktorjev in če se ne skoncentriraš na delo, se vmes ukvarjaš z vsem živim in se ti delo razvleče.

 

Jaz sem se nekako naučil 100% osredotočiti na delo in mi zdaj uspe 8 urno delo narediti nekje v 4 urah, se pravi mi je dovolj, če delam 4 ure na dan, kar je super.

 

Je pa seveda sranje za ljudi z otroci, ko so vrtci/šole zaprti in ni varstva. To je mission impossible delat od doma.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 38 minutami:

Sam približno vem koliko naredim v dnevu v pisarni.  Od doma naredim enako. Prej sem fertik, prej sem prost, slackanja pa ni, ker itak mora biti narejeno. Na tak način sem se rešil moralnih dilem okrog delovnega časa.

+1

 

To, da se mi ni treba furat v/iz LJ, mi je carsko za popizdit. Pa vmes si lahko vzamem mal pavze in grem na kratko setnjo se mal zluftat in zbistrit glavo.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 8 urami:

Ja, bi rekel, da je kar precej odvisno od posamezne situacije. Jaz imam doma boljš stol, kot v pisarni npr

Ja, valda imaš, ampak si sam vložil vanjga za lastne potrebe. Verjetno isto za mizo in monitor. V resnici bi ti pa za to morala (v kolikor nimaš) plačati služba, zato da sploh narediš "varstvo pri delu" - kar je pa itak farsa. :)

En je komentiral, da so jim nehali plačevati tistih 90c, ko so jim dali službene računalnike - naj neha delat, ko se prvič sprazne baterija, če je laptop, ker drugih stroškov očitno ni :D

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 2 urama:

Sam približno vem koliko naredim v dnevu v pisarni.  Od doma naredim enako. Prej sem fertik, prej sem prost, slackanja pa ni, ker itak mora biti narejeno. Na tak način sem se rešil moralnih dilem okrog delovnega časa.

 

Koliko dobro oceniš to? Meni se zdi, da delam precej vec, ker ni zgubljanja cajta s chatanjem s sodelavci, namiznim fuzbalom itd, ampak se mi nekako ne zdi fer, da se kar sam odlocim, da bom pa delal recimo samo 5 ur. Se posebej zato, ker delam od doma, in je se vedno prisoten nek obcutek krivde, ko ne delam, cesar je pri zabusavanju v pisarni nekoliko manj :)

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 3 urami:

Sam približno vem koliko naredim v dnevu v pisarni.  Od doma naredim enako. Prej sem fertik, prej sem prost, slackanja pa ni, ker itak mora biti narejeno. Na tak način sem se rešil moralnih dilem okrog delovnega časa.

 

jaz sem ugotovil, da že zgolj samo zaradi nenujnih vmesnih komunikacij (zmišljevanje) z nadrejenimi pridobim dobro uro delovnega časa. temu z lahkoto prištejem še dodatno uro, ki jo sicer zabijemo s sodelavci pri jutranjem planiranju izvedb (zdaj vsak enkrat to pripravi pred začetkom delovnika). če k temu prištejem še dobre pol ure, ki jih sicer zabijem z raznimi vmesnimi nepotrebnimi faktorji (obiski, ipd), ki pri delu od doma odpadejo, je to že dve uri in pol pridobljenega časa.

 

v času dela od doma se je moja storilnost zgolj zaradi zgoraj opisanih faktorjev dvignila za cca. 25%-30%.

 

plus to, da lahko zjutraj dlje spim, plus to, da se ne rabim vozit po gužvi domov, plus to, da lahko jem doma skuhana kosila, kadar meni paše,...

 

že zdaj me je 'strah', ko bodo rekli, naj pridemo nazaj v službo. :rofl:

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Smo proizvodna firma z lastnim razvojem, področje dela je (kar se strokovnih znanj tiče) precej obsežno, rabiš ljudi z različnih področij. Tako da je za efektivno delo je nujno, da smo s sodelavci v pisarni, ker kakšni problemi/vprašanja se najhitreje rešijo če se usedemo in pretuhtamo skup. Pa če še koga rabmo, gremo lahko direkt do njega. Imamo open space pisarne, tako da nam za ta način dela to funkcionira. Poleg tega imamo en kup namenskih toolov in softwarov v firmi in jih ne mormo nosit domov. Delo od doma nam lahko laufa en, mogoče dva dni na teden. Če smo preveč od doma, se potem nikakor ne mormo ulovit, pa še delovni sestanki prek teamsov niso pol tok učinkoviti kot v živo. Preden se kdo spravi pametovat zakaj se na začetk dneva na teamsih ne dobimo in razdelimo naloge za ta dan - ker preprosto ne vemo kaj vse se bo tekom delovnega procesa razkrilo da rabimo in kaj bo še priletelo. Delamo s strankami in včasih se tekom dneva situacija obrne za 180°.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...