Skoči na vsebino

Delo od doma


Pro7osS

Priporočeni prispevki

HellAngel reče pred 21 minutami:

Smo proizvodna firma z lastnim razvojem, področje dela je (kar se strokovnih znanj tiče) precej obsežno, rabiš ljudi z različnih področij. Tako da je za efektivno delo je nujno, da smo s sodelavci v pisarni, ker kakšni problemi/vprašanja se najhitreje rešijo če se usedemo in pretuhtamo skup. Pa če še koga rabmo, gremo lahko direkt do njega. Imamo open space pisarne, tako da nam za ta način dela to funkcionira. Poleg tega imamo en kup namenskih toolov in softwarov v firmi in jih ne mormo nosit domov. Delo od doma nam lahko laufa en, mogoče dva dni na teden. Če smo preveč od doma, se potem nikakor ne mormo ulovit, pa še delovni sestanki prek teamsov niso pol tok učinkoviti kot v živo. Preden se kdo spravi pametovat zakaj se na začetk dneva na teamsih ne dobimo in razdelimo naloge za ta dan - ker preprosto ne vemo kaj vse se bo tekom delovnega procesa razkrilo da rabimo in kaj bo še priletelo. Delamo s strankami in včasih se tekom dneva situacija obrne za 180°.

Pa sej se vsi ti problemi s komunikacijo komot rešijo prek teamsev/zooma/nekaj. Specializirana oprema verjamem da je problem in doma nima vsak ene ogromne mize, kolikor si predstavljam da rabiš za delo. Ampak da se ne da prek neta sestankov opravit mi pa nihče ne more rečt, jz sm skos na slacku in se s polno ljudi na hitro zmenimo kar prek teksta (pa še pisat si ni treba stvari med sestankom), če pa je kej bolj kompliciranega in se mora zmenit več kot 3-4 ljudji pa se zmeniš za en video klic in je.

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 1 uro:

 

Koliko dobro oceniš to? Meni se zdi, da delam precej vec, ker ni zgubljanja cajta s chatanjem s sodelavci, namiznim fuzbalom itd, ampak se mi nekako ne zdi fer, da se kar sam odlocim, da bom pa delal recimo samo 5 ur. Se posebej zato, ker delam od doma, in je se vedno prisoten nek obcutek krivde, ko ne delam, cesar je pri zabusavanju v pisarni nekoliko manj :)


Ma ne vem, nekako nikoli svojega dela nisem gledal kot, da me plačajo za porabljen čas, temveč da nekaj naredim. Moje delo je bolj tehnične narave, kar mi ustreza, ker vidim rezulate sam in tudi ostali. Slackanje in gledanje na uro se mi je vedno zdel izgubljen čas. Sam bi delavcu pustil, da gre lahko prej domov oz. še raje, da se v ostanku časa izobražuje in raste.

 

Chattanje in namizni fuzbal so vam pustili, ker je to verjetno del team buldinga. Komot si zracionaliziraš tako, da narediš toliko kot si sicer, chat cajt pa porabiš za branje kake knjige oz. izobraževanje. Tako bosta nekaj imela od tega ti in delodajalec, storilnost bo pa kot v pisarni.

 

Sam sem tudi na začetku delal čisto preveč iz enakih občutkov slabe vesti. Potem smo celo od vodstva dobili opozorilo, da so stresni cajti in naj pazimo na izgorelost in zdravje na sploh.

 

 

hawa meyta reče pred 1 uro:

v času dela od doma se je moja storilnost zgolj zaradi zgoraj opisanih faktorjev dvignila za cca. 25%-30%.

 

Sam sem že pred covidom občasno delal od doma, pa sem zadeve opravil hitreje oz. več njih tudi zaradi boljše opreme in rutiniziranega workflowa okrog orodij.

 

Delo od doma se mi zdi super, ker ni izgubljanja časa s prevozom in ker ga lahko vsaj delno prilagajaš svojemu bioritmu. Sam nisem zgoden človek in sem dobro naspan veliko bolj efektiven.

 

Secer že lep čas hodim občasno tudi na delovno mesto, ampak bolj zato, da smo v normalnih medčloveških stikih. Pač tisti dan naredim malo manj, ker računalnik malenkost bolj melje :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 minutami:

Pa sej se vsi ti problemi s komunikacijo komot rešijo prek teamsev/zooma/nekaj. Specializirana oprema verjamem da je problem in doma nima vsak ene ogromne mize, kolikor si predstavljam da rabiš za delo. Ampak da se ne da prek neta sestankov opravit mi pa nihče ne more rečt, jz sm skos na slacku in se s polno ljudi na hitro zmenimo kar prek teksta (pa še pisat si ni treba stvari med sestankom), če pa je kej bolj kompliciranega in se mora zmenit več kot 3-4 ljudji pa se zmeniš za en video klic in je.

 

Načeloma se da menit prek tipkanja, ampak včasih nekdo rabi 5 minut da odgovori, včas eno uro, včas pa naslednji dan. In tkole se menit za en video klic zabiješ trikrat več časa, kot če sediš skp v pisarni in se obrneš in zmenš tik tak.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 12 urami:

Pa sej se vsi ti problemi s komunikacijo komot rešijo prek teamsev/zooma/nekaj. Specializirana oprema verjamem da je problem in doma nima vsak ene ogromne mize, kolikor si predstavljam da rabiš za delo. Ampak da se ne da prek neta sestankov opravit mi pa nihče ne more rečt, jz sm skos na slacku in se s polno ljudi na hitro zmenimo kar prek teksta (pa še pisat si ni treba stvari med sestankom), če pa je kej bolj kompliciranega in se mora zmenit več kot 3-4 ljudji pa se zmeniš za en video klic in je.

Tole je zelo odvisno od tega kje delas pa kaj delas, ce delas neke rutinske zadeve pa samo eksekucijo po nekem predefiniranem planu, potem ja, can work, se posebej ce ni res velika firma. 

V moji firmi je pa ratalo kar hitro opazno veliko ljudem da so ratali problemi remote, ker smo vecja firma z ljudmi na vec projektih, kar pomeni v praksi da ce hoces en 10 minutni sync, bos najdel slot v calendarjih nekje cez 2 tedna, medtem ko bi se v officu zmenil tako da bi samo nahitro videl ce so vsi oz vecina tam v tistem trenutku in resil on the spot. Walls of texts na Slacku pa tudi niso pretirano produktivni, ker zelo hitro pride do misunderstandingov, stvari ki se jih zgresi in kot je HellAngel napisal, folk ne gleda samo slacka konstantno pa caka kdaj bodo imeli kaj za odgovorit, tako da realno zabijes vec casa s tem, kot ce se nahitro pogovoris. 

Drug vecji problem je pa da delamo precej creative/brainstorming work in pac to absolutno ne deluje remote. V officu si imel 2 osebi ki sta neko stvar diskutirala, je slisal tretji in proposal boljso resitev ali pa takoj rekel da je neumnost in smo tako izboljsevali produkt/resevali probleme ali pa dobili novo idejo. Tega dobesedno ni vec, in ne, ne mores tega nadomestit z nekim scheduled meetingom, inspiracija/spontanost ne deluje tako.

In short, ne da se kar tako preprosto potegnit ravnilo cez vse panoge/firmo.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...