Skoči na vsebino

Sestavljanke a.k.a puzzle


Sadako

Priporočeni prispevki

Punci bi rad za Miklavža podaril sestavljanko pa sem totalni n00b na tem področju. Se mogoče kdo kaj bolj spozna?

 

  • Kaj je kul za novinca v tem svetu?
  • Katero firmo gledat?
  • A so trenutno kje kakšne pametne akcije glede na letni čas?

 

Vsak nasvet dobrodošel.

Hvala

Povezava do prispevka

Meni so najljubše Ravensburger, ker imajo najbolj "dinamične" koščke, ter Schmidt, ki imajo najbolj carske motive (tudi s področja filma in pop kulture, ki je tebi blizu)

Pri Clementoni me moti uniformirana oblika so pa bolj žive barve in dober print, če si bolj za resne motive - Eurographics, če bi rad imel znana umetniška dela - Pomegranate, če bi rad ameriški kič - White Mountain ali Buffalo (čeprav tbh, njihova verzija Cinque Terre iz Signature kolekcije je najboljša od vseh, nekoč jo bom sestavil, nekoč - verjetno nikoli)

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Sicer že nekaj let ne sestavljam, ker nimam prostora in posledično ne vem točno kakšne kvalitete so sedaj in niti ne spremljam več kaj izhaja, so pa včasih bili bolj tako tako. Zelo mehki koščki, malce malomarni rezi in slabše prilagajanje v primerjavi z bolj uveljavljenimi znamkami. Gre pa za poljskega proizvajalca, mogoče so sedaj napredovali, kdo ve

So pa barve zelo na nivoju, če ti kaj pomaga

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 3 urami:

Punci bi rad za Miklavža podaril sestavljanko pa sem totalni n00b na tem področju. Se mogoče kdo kaj bolj spozna?

 

  • Kaj je kul za novinca v tem svetu?
  • Katero firmo gledat?
  • A so trenutno kje kakšne pametne akcije glede na letni čas?

 

Vsak nasvet dobrodošel.

Hvala

Punci sem nazadnje narocil na Unikashop, vendar vidim, da so jim kar spraznili zalogo. Sicer poglej kaj na mimovrste, kjer je sicer bolj slaba izbira, ampak nekaj za zacetek se bo ze naslo.

 

Sam sem pristaš znamke Ravensburger, tudi kvaliteta je super. Za zacetnika bi priporocal kaksno dinamicno sliko (ne prevec ene barve, npr morje, veliki travniki, ipd., ker lahko hitro izgubis voljo), 1000 kosov, cena se vrti okoli 12 evrov. 

Povezava do prispevka
lynx reče pred 1 uro:

Kje se da dobit / najbolj splača kupit kak okvir za sestavljen puzzle? Steklo in tiste nosilce za obesit, ki naredijo sendvič z dvema ravnima stekloma, ju držijo skupaj, hkrati pa imaš kam pritrdit? Ali kaj s podobno funkcijo.

 

Špar je imel svoj čas mnogo izbire.

Rabiš pa še potem nek dodaten višje gramature papir za paspartu.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka
lynx reče Dne, 5. 12. 2020 at 10:02:

Kje se da dobit / najbolj splača kupit kak okvir za sestavljen puzzle? Steklo in tiste nosilce za obesit, ki naredijo sendvič z dvema ravnima stekloma, ju držijo skupaj, hkrati pa imaš kam pritrdit? Ali kaj s podobno funkcijo.

OBI ima to, za prvo silo lahko ponucas "sliko" ki pride zraven in jo obrnes okoli, pride pa to rjave barve potem

Povezava do prispevka

s punco sva kakšne 2 tedna tole sestavila čez vikend, sva bila oba čist napaljena in sva se kar izgubila v sestavljanju.

 

No zdaj pa že 2 tedna sestavljava eno drugo, ki je sicer po moje težja za sestavljat saj je veliko črnine notri in te kr malo mine sestavljat.

 

Sta pa obe od Piatnika.

 

 

PXL_20201116_141703930.NIGHT.jpg

Povezava do prispevka

@ChAiN

Kupi od drugega proizvajalca, to je tako pogost motiv, ..... jaz imam tole na steni 

915XBzjRy7L._AC_SL1500_.jpg

 

@Sadako

 

Schmidt 58770 enkrat sestavljena 3€

Clementoni neodprta 4€, ker net nič najde

puzzle-clementoni-1000-slika-45935958.jp

Clementoni Disney Princess serija 4 Puzzle po 1000 koščkov, zapakirane 12€ za vse 4 skupaj v kompletu (3€ na puzzlo)

Heye 29563 10€ - originalno zapakirana, nikoli odprta, najcenejše kar boš dobil na netu je 30 (amazon 50) in raste, ker je kar iskan predmet

Potter battle of Hogwarts Go Puzzle, enkrat sestavljena 3€

Noris puzzle Star Wars Limited Edition enkrat sestavljena 3€

SW 500 kosov 3€ neodprta

Schmidt 58263 USA impressions 2000 koščkov 5€ neodprta

Ravensburg 157419 neodprta 4€

Ravensburg 19538 neodprta nature edition 4€

Raven Disney panorama enkrat odprta 3€

Schmidt - viktorjanska jesen, neka "pocukrana" slika 5841 neodprta 4€

 

 

 

Povezava do prispevka

kaki amaterji, 1000 kosov hehe :D  ne pogovarjam se s folkom, ki ima neto pod 3K in ki sestavlja puzzle s pod 2K kosi, edini dve načeli ki jih imam v življenju

 

Drgač sva imela s punco ful carski običaj, da vsak december sestavljava puzzle in je bilo res cool, pač zunaj mraz, zmrzal in bolečina, ti pa lepo sediš na toplem parketu in mirno sestavljaš... Doker se nama ni ostarela mačka (15 let) enkrat posrala, enkrat pa pokozlala v puzzle :D:D

 

 

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 21 urami:

že dlje časa iščem Ravensburger 15618 4 "Lunchtime 1932" Puzzle (1000-Piece)

 

No ja ... na ebay.de so zdele štiri. Ena je bla enkrat sestavljena, kot nova ... ena odprta škatla, puzle še nikoli sestavljene itd. Res je, da majo naštimano, da pošiljajo samo v Nemčijo ... ampak če si res želiš, potem pač pišeš prodajalcu, če bi bil pripravljen poslat v SLO. Eni nočejo, ampak rabiš pa samo enega, ki je to pripravljen narest. Tako sem jaz delal, ko sem iskal kako redko zadevo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...