Skoči na vsebino

Predlog za nakup II


Sadako

Priporočeni prispevki

Pozdrav,

 

za VD taščo in tasta iščem družabno igro. Noro všeč jima je scrabble. Vem, da je zadeva zelo specifična, ampak dajmo razmišljat out of the box in probat najti nekaj podobnega. Morda pomaga dejstvo, da pri scrabblu najbolj uživata v cutthtroat situacijah, ko se zapirata.

 

Razmišljal sem o Azulu, a se mi zdi, da zna biti morda preveč abstrakten, glede na to, da je scrabble precej stvarna in oprijemljiva zadeva.

 

Kaj porečeste vi?

Hvala.

Povezava do prispevka

Bärenpark je super špil, ne bi ravno reku da je cutthroat. 

 

Kaj Jaipur? Zna biti rahlo nesramen pravtako klasika Lost cities. Oba sta super lahka za naučit, je pa res da tudi to nista najbolj cutthroat špila. Meni osebno je recimo 7 wonders duel tak špil ki ustreza napisanemu, je pa res da s svojo ikonografijo ni ravno najlažja igra za učenje. 

Še en špil o katerem se ne govori kaj dosti je Kamisado. Špil pri katerem nasorotnika dobesedno siliš v določene poteze. Je pa popolnoma abstrakten špil. Glüx je še en spregledan biser, je pa spet precej oziroma popolnoma abstrakten. 

Azul, Carcassonne, Sagrada in Hey, that's my fish bi bili moji favoriti. Ali pa mogoče TtR: Nordic countries. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Spet iščem kakšen nasvet :D Tokrat za naju s punco oz. za igro v 4.

 

  • Največkrat igrava v 2, ampak je kul da je igra vsaj solidna tudi v 4
  • Najin okus se giblje nekje tukaj: Great Western Trail, Castles of Burgundy, Brass Birmingham ... te 3 so nama res vrhunske. Družbi je zaenkrat dogajal predvsem Castles of Burgunfy, Terraforming Mars, Stone Age, Voyages of Marco polo (Brass in Great Western Trail še nismo sprobali).
  • Razmišljam nekako v tej smeri: Gaia Project (se bojim, da je prekompleksna), Spirit Island (baje precej slab coop v 4), Scythe (baje precej slabo za 2), Clans of Caledonia? ...

Kaj pravite strokovnjaki?

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

A si upata Pax Pamir? Nisem še igral, ampak sem slišal, da je cutthroat v 2, v 4 pa tudi zelo zanimiv.

Je pa Gaia Project menda odličen za 2. Igral sem samo Terra Mystico, ampak če Gaia ponuja isto izkušnjo v 2, kot je Terra v 4, bi srčno svetoval, še posebej glede na vaš Euro okus.

Povezava do prispevka

Spirit Island v 4 zna biti preveč, razen če bi bili vsi zelo dedicated. Meni je v 2 in 3 zelo všeč, 4 še sicer nisem probal in tudi ne več, če bi. Scythe na 2 je meh.

Čekiraj Inis, nama s punco je bil super na 2, na 4 pa nam je tudi zelo všeč. Sicer je malo drugačen kot naštete igre (area control predvsem), ampak ko ga spoznaš in naštudiraš te action kartice, ki jih ima, je super taktičen špil, ki ne traja predolgo. 

Zelo radi igramo tudi Viticulture, ki super scalea (s Tuscany expansionom ali brez). Je pa res, da je tam, razen zasedanja mest (worker placement), bolj malo interakcije.

uredilo bitje Deskyet
Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 23. 1. 2021 at 17:29:

Spet iščem kakšen nasvet :D Tokrat za naju s punco oz. za igro v 4.

 

  • Največkrat igrava v 2, ampak je kul da je igra vsaj solidna tudi v 4
  • Najin okus se giblje nekje tukaj: Great Western Trail, Castles of Burgundy, Brass Birmingham ... te 3 so nama res vrhunske. Družbi je zaenkrat dogajal predvsem Castles of Burgunfy, Terraforming Mars, Stone Age, Voyages of Marco polo (Brass in Great Western Trail še nismo sprobali).
  • Razmišljam nekako v tej smeri: Gaia Project (se bojim, da je prekompleksna), Spirit Island (baje precej slab coop v 4), Scythe (baje precej slabo za 2), Clans of Caledonia? ...

Kaj pravite strokovnjaki?

 

Orleans?

Concordia?

Viticulture?

Feast for Odin?

 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Sej maš že v osnovni igri mapo za dva. Mapa Italije je za dva, če se prav spomnim. No zame to ni spremenil tega da mi je bil špil neverjetno nezanimiv. Saj vem da težko primerjaš te dve igri, ampak meni je Blue Moon City (ki si ga ravnokar kupil kajne?) 100x boljša igra, pa ima na bggju precej nižjo oceno, tud Concordia ima res hude reviewje. Ne vem no, jest sm jo trejdov za  Legendary encounters: Alien, ki sem jo do sedaj igral točno 1x, pa lahko rečem da sem zadovoljen s trejdom :)

Povezava do prispevka

Hehe, okusi so res različni. Tako kot Concordia, ki je generalno gledano zelo cenjen špil, ni všeč Jakeu, tako recimo meni niso všeč Wingspan, Terraforming Mars in Bloodrage, ki so tudi velecenjeni vsi po vrsti. :D

 

Blagor vam ,jaz pa zadnje čase nič ne sprotam :(

 

tut jaz prvič slišim za ta izraz :D

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo finalista sta Orleans in Gaia Project :D

 

Se bo pa težko odločit.

 

Noro mi dogaja zgodovinska tematika + manjša kompleksnost pri Orleans, medtem ko naj bi Gaia Project imela super igralnost za 2 -4 igralce in bi bila na nek način fajn izziv za obvladat.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...