Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

LordFebo reče pred 1 uro:

@Vodokotlič Se opravicujem, ker ne spremljam teme, ampak privzamem, da furaš teslo. Imaš zastonj superchargerje? Koliko te sicer stane vožnja na e-?

 

Zastonj so imeli samo S in X do letnika 2017 ne vem točno katerega meseca. Dobim pa jaz in kupec nove tesle vsak po 1500km free, če nekdo uporabi tvoj referral link pri nakupu novega.

 

Večinoma uporabljam javne polnilnice, ki so free in v službi. Naredil sem čez 25k km od konca Aprila 2020 in pri temu porabil 15eur za 3x dopolnit na hitri polnilnici.

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Imamo. Proizvajamo pištolo Rex Zero 1 od Arexa. Večina Slo policistov jo uporablja. Včaih je Gorenje izdeloval kompaktno brzostrelko MGV-176 preden jo je FN P-90 čisto zasenčil :)

afaik to glede slo policajev ni res, dost jih ima glocke in berette

https://www.rtvslo.si/slovenija/policija-bo-dobila-za-slabega-pol-milijona-pusk-in-pistol/400380

 

mgv je bila tudi bolj za okras

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 11. 2. 2021 at 22:25:

https://siol.net/avtomoto/novice/visje-cene-nov-obracun-petrolovih-novosti-vsi-ne-bodo-veseli-545577

 

Da fuq?

 

Za 6 eur štroma, da nafilaš za ca. 100km dosega. Tenk ju veri mač, mam že zdej pr svojmu dizlu točn tako bilanco.. Samo gorivo me pride točn 6 eur na 100km.

V prihodnosti se bomo bolj doma drzali ocitno.

Ne ravno po obcinah, po regijah pa ze skoraj.

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

Lahko potrdim, da imamo pri Tesla S (moj je letnik 2014) tudi kot drugi lastniki še vedno zastojn polnjenje, ampak samo na Tesla Superchargerjih (vsaj jaz tako vem in uporabljam).

Meni to sicer prav pride mogoče enkrat na mesec, če grem v HR al pa AUT in rabim dotočit vmes.

Povezava do prispevka

  

Jenno reče pred 5 urami:

Lahko potrdim, da imamo pri Tesla S (moj je letnik 2014) tudi kot drugi lastniki še vedno zastojn polnjenje, ampak samo na Tesla Superchargerjih (vsaj jaz tako vem in uporabljam).

Meni to sicer prav pride mogoče enkrat na mesec, če grem v HR al pa AUT in rabim dotočit vmes.

 

in kako ti je všeč model S?

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Sem res negativno presenečen ob teh cenah. Le zakaj bi se potemtakem človek odločil za elektriko, če ga energent stane znatno več, plus čas. Če povprečen avto porabi 16 kWh elektrike za 100 km, to pomeni na Petrolu 6 evrov in 20 oziroma 40 minut (22 kW) za stotko!

 

Moje izkušnje elektromobilnosti segajo še v ekspirementalne čase, ko je bilo polnjenje zvečine zastonj. Naj povedo imetniki, ali sploh še obstajajo zastonj polnišča? 

Predvidevam, da imate vsi lastniki polnjenje doma. Koliko pa stane / traja tam?

 

 

Povezava do prispevka

Počak da država primakne še svoj lonček za trošarine na pogonska goriva pri elektriki. Sem siguren da bodo to uvedli ko se bodo električna vozila še mal bolj razpasla. Svojga dela pogače se naujo odrekl, sploh če bo manj prihodka od nafte in bencina. To sem ugotavljal že deset let nazaj - dokler so bile polnilnice đabe je šlo fajn čez, ko je treba elektriko plačevat po tržnih cenah brez državne zize (oz. bo treba v zizo še kaj primaknit - trošarine in davki), bomo hitr spet na dizlih.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

Država bo morala tukaj konkretno poseči, glede zelene EU usemritve. Bodo penali.  Da ne rečem zamujena priložnost črpanja EU sredstev za zelene tehnologije, vzpodbude, delovna mesta... Čedalje več bo razpisko, ki bodo zahtevali zeleno usmerjenost itd.

 

Cene: https://dems.si/kje-imajo-ponudniki-placljive-polnilne-infrastrukture-konkurenco/

in ostali blog: https://dems.si/#

 

Sam sem se zmenil da večinoma polnim v službi zastonj. Kot blokovc bi bilo drugače težka.. Polnilnice "Gremo na elektriko" so še zastonj, razen po novem, če si več kot 3h na polnilnici, so pribitki na prekoračen čas. Preko Geni dobiš kartico za 1,22eur na mesec, da lahko polniš tiste tri ure zastonj oz, prekineš sejo in spet lahko naprej polniš. To so naredili (tudi Petrol), ker je folk zasedel za cel dan polnilnice. Tukaj bi moralo nujno biti uzakonjenjo eno predavanje na to temo pri vseh kupcih e-avtomobilov. 

 

Na AC polnilnicah polni toliko koliko zmore avto. Včasih se zgodi da je tudi polnilnica bolj boga in lahko z zmanjšanjo močjo polniš (Še posebej, če se ti kdo prisesa zraven). No to je bolj redkost. Moj polni max 3F z 16A. Torej 11kW in ene -  5-10% izgub. Za doma torej rabiš 3x 25A pancerke (Najbolj optimalno stroškovno), če imaš še kakšne druge porabnike.  Zoe in Twingo sta eden od redkih, ki zmoreta polniti na AC z močjo do 22kW.

 

Zdaj, če avto ima kapaciteto 75kWh in polniš z močjo 11kW...   Ponavadi nikoli ne sprazniš do konca in ne polniš do konca pri vsakodnevnih potrebah. Polnjenje med 30-80% kapacitete baterije znatno pripomore pri zmanjšanji degradaciji baterije skozi čas. 

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 57 minutami:

Sem res negativno presenečen ob teh cenah. Le zakaj bi se potemtakem človek odločil za elektriko, če ga energent stane znatno več, plus čas. Če povprečen avto porabi 16 kWh elektrike za 100 km, to pomeni na Petrolu 6 evrov in 20 oziroma 40 minut (22 kW) za stotko!

 

Moje izkušnje elektromobilnosti segajo še v ekspirementalne čase, ko je bilo polnjenje zvečine zastonj. Naj povedo imetniki, ali sploh še obstajajo zastonj polnišča? 

Predvidevam, da imate vsi lastniki polnjenje doma. Koliko pa stane / traja tam?

 

 

Teh 16kWh/100km je bolj tako, kot pri ICE avtomobilih 5l/100km. Realno je poraba visja. Te petrolove cene pac niso normalne in brzkone izkoriscajo situacijo.

Zakaj bi kupil EV? Tesla 3 Performance stane precej manj kot avtomobili podobnih zmogljivosti. EV ima tudi en svoj car pri voznji.

 

Doma si lahko elektriko pridelam sam, tekoce gorivo tezje.

Pa tudi sicer je polnjenje doma poceni. 50kWh je ene 4.5€, vsaj pri meni doma bi bilo tu nekje.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...