Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Kinetic reče pred 14 urami:

Če ne znaš dlje od Paga pol ja :)

Jebiga, na Krku smo lih lansk let nardil apartma in dokler bojo otroc mejhni, pomoje ne bomo šli drugam. A sm že omenu, kolk je kul dat voziček v spredn prtlažnik, 50kilskega psa v zadn prtlažnik, kufre pa na zic zravn otroške lupince in "gas"? Družinski avto™

 

Drgač "znam" pa tut do Calaisa s Teslo, sploh ni blo panike. Noge pretegnt na 3 ure je itak zdravo pa še paše.

Povezava do prispevka
Navedek

Elektromotor bo zmogel 96 ali 160 kilovatov moči (250 ali 300 njutonmetrov navora), kar bo omogočalo pospešek do 100 kilometrov na uro v dobrih sedmih sekundah. Pri baterijah bosta na voljo kapaciteti 40 ali 60 kilovatnih ur, pri polnjenju pa bo z doplačilom na voljo moč vse do 130 kilovatov (DC), pri polnilnicah AC pa bo imel pomembno Renaultovo prednost, in sicer moč polnjenja vse do 22 kilovatov.

 

Pri manjši bateriji bo doseg po standardu WLTP znašal do 300, pri večji pa do 470 kilometrov.

 

image.png.8a996717a09b8e0024ab91f3484c73e4.png

 

in ne, prav vidite, (električen) Megane je

Povezava do prispevka

https://electrek.co/2021/09/10/england-will-be-first-country-to-require-new-homes-to-include-ev-chargers/

obvezni ev chargerji v UK (ponekod dovoljeno tudi fitted for, but not with)

 

Jenno reče Dne, 6. 9. 2021 at 11:34:

Jebiga, na Krku smo lih lansk let nardil apartma in dokler bojo otroc mejhni, pomoje ne bomo šli drugam.

kuk stane kaj takega (če ne zidaš iz nule)?

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Mi smo iz nule pa skor vse sami nardimo (ne sam zarad škrtarjenja, ampak ker je blo dejansko narjen v parih mescih - vsazga majstra čakaš čist preveč cajta, še sploh tm dol). Korona je prou pršla prejšn poletje ;) O cenah nepremičnin kle niam pojma, sry. V zadnjih 5ih letih smo nardil 6 stanovanj iz nule sami, tko da mamo vse zverzeran in so stroški res nizki.

Zdej bomo zrihtal še EV polnilnco, ker mi pa vseen mal mori, da ne morm it mal po otoku z avtom (več k 50km si ne upam, da me kšna kolona nazaj grede domov na zjebe) - javne polnilnce so ful počasne (ne gre se mi vsakič na 3urno kosilo v gostilno, da se mi avto mal nafila, čeprou grem točno ta moment delat ravno to xD). 

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Update...v mestu Krk ni več zastojn polnjenja in app, k nej bi skrbeu za plačilo ne dela sploh. Počas bo zgleda konc teh bonbončkov za "ealry adopterje". So pa dodal še 2 polnilni mesti zlo blizu, tko da majo zdej 4 vse skp in ko zrihtajo tehnikalje, zna bit kul. Edin s ceno niam pojma, kaj se grejo - 2,5kn za 1kWh.

@Vodokotlič: tole zgleda lušno; kako je notr? Mali pa raste!

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 1 uro:

Update...v mestu Krk ni več zastojn polnjenja in app, k nej bi skrbeu za plačilo ne dela sploh. Počas bo zgleda konc teh bonbončkov za "ealry adopterje". So pa dodal še 2 polnilni mesti zlo blizu, tko da majo zdej 4 vse skp in ko zrihtajo tehnikalje, zna bit kul. Edin s ceno niam pojma, kaj se grejo - 2,5kn za 1kWh.

@Vodokotlič: tole zgleda lušno; kako je notr? Mali pa raste!

 

Kar ok. Za ta denar bi kokot lahko imel kje na morju ali pa kot dodatwn objekt, delo, žutkw, goste... Tamal poje več kot jaz in lačen skoz.  :D

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 11 urami:

 

Premalo informacij da bi ti lahko pomagal.

 

Hm ok. Za vikend grem na Dunaj in bi rad polnil avto. Vidim, da je polnilnic ogromno, večina je pod Wien Energie. Polnjenje je s kartico ali prek appa. Sem naložil app, ampak v appu je samo možnost logina, ne pa tudi registracije. Na spletni strani, ki je vsa v nemščini (zelo nenavadno, bi rekel), sem nekako razbral, da je treba poslati mail in nato prek tega dobiš login podatke ampak se mi to zdi mal retardirano. A slučajno veš a se da na licu mesta nekak registrirat prek polnilnice? Sicer dvomim ker so plačljive.

Povezava do prispevka

 

Babica Zima reče pred 29 minutami:

 

Hm ok. Za vikend grem na Dunaj in bi rad polnil avto. Vidim, da je polnilnic ogromno, večina je pod Wien Energie. Polnjenje je s kartico ali prek appa. Sem naložil app, ampak v appu je samo možnost logina, ne pa tudi registracije. Na spletni strani, ki je vsa v nemščini (zelo nenavadno, bi rekel), sem nekako razbral, da je treba poslati mail in nato prek tega dobiš login podatke ampak se mi to zdi mal retardirano. A slučajno veš a se da na licu mesta nekak registrirat prek polnilnice? Sicer dvomim ker so plačljive.

 

 

 

Uporabi ta app. https://smatrics.com/en/private/charging/mobile-app

To ti bo dovolj? https://smatrics.com/en/charging-network

Na naekatere se lahko priklopiš z One charge appo od Petrola. Sam je Smatrics cenej. 

 

Drugače tudi kakšen Lidl tam ti ponuja free DC polnjenje.   Za tujino paride prav tudi ta kartica. https://www.shell.co.uk/business-customers/shell-fuel-card/e-mobility-with-the-shell-card.html  Dost ok cene. 

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka

Citroen AMI.  Top avto za mesto. Toliko je enostaven da bolj ne bi moglo biti. Motor in baterije. Vse je easy popravit.  Ena vrata se odpirajo kontra. Ker so samo ene vrste. Pašejo na obe strani. Telefon sparjen z bluettoth ti postane prikazovalnik hitrosti in ostalega itd. 

 

https://tekdeeps.com/the-100-electric-citroen-ami-at-the-center-of-the-partnership-with-windtre/

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 30 minutami:

Citroen AMI.  Top avto za mesto. Toliko je enostaven da bolj ne bi moglo biti. Motor in baterije. Vse je easy popravit.  Ena vrata se odpirajo kontra. Ker so samo ene vrste. Pašejo na obe strani. Telefon sparjen z bluettoth ti postane prikazovalnik hitrosti in ostalega itd. 

 

https://tekdeeps.com/the-100-electric-citroen-ami-at-the-center-of-the-partnership-with-windtre/

Kakšna škatla je to :lol:

Povezava do prispevka

Ja pa sej ko grem po avtocesti vedno štartam in končam v mestu :P 

 

hec, nisem videl da je napisal, ampak ja, za mesto izgleda super. Pa poceni. Sicer mi je vseeno preveč škatlast in bi raje vzel kaj drugega za po mestu, recimo Peugeot e208. Al pa Renault Zoe.

 

A ma kdo kakšne info, kdaj pridejo Kia EV6, Hyundai IONIQ 5 v slo?

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 11 minutami:

Ja pa sej ko grem po avtocesti vedno štartam in končam v mestu :P 

 

hec, nisem videl da je napisal, ampak ja, za mesto izgleda super. Pa poceni. Sicer mi je vseeno preveč škatlast in bi raje vzel kaj drugega za po mestu, recimo Peugeot e208. Al pa Renault Zoe.

 

A ma kdo kakšne info, kdaj pridejo Kia EV6, Hyundai IONIQ 5 v slo?

 

Stvar osebne preference in potreb. Samo AMI je puna kapa za nekoga. Verjetno se tudi cilja bolj na carshare. Ne vem če doseže več kot 50km/h. Tko da izven mest ni.  Glede tega da košta kot malo boljši kolo je vrhunska zadeva. Tukaj gledam iz strani vzdrževanja. Taprav shitbox. 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 21 minutami:

A ma kdo kakšne info, kdaj pridejo Kia EV6, Hyundai IONIQ 5 v slo?

 

Za Kio mislim da je bilo receno da tisti, ki so prednarocili naj bi avte dobili Novembra. Tko, da redna prodaja verjetno kje v zacetku 2022.

 

Hyundai Ioniq 5 pa je v Avstriji ze na voljo, tko da bo IMHO kmalu tudi v Sloveniji. Vsekakor ga pricakujem se letos.

 

Ampak cene, cene...glava pece. 

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 22 minutami:

 

Za Kio mislim da je bilo receno da tisti, ki so prednarocili naj bi avte dobili Novembra. Tko, da redna prodaja verjetno kje v zacetku 2022.

 

Hyundai Ioniq 5 pa je v Avstriji ze na voljo, tko da bo IMHO kmalu tudi v Sloveniji. Vsekakor ga pricakujem se letos.

 

Ampak cene, cene...glava pece. 

Aha super, torej bo vsaj kakšen v salonu zelo kmalu za videt. Kar sem gledal reviewe so jih zelo hvalili (oba). Resno premišljujem o nakupu novega avta, in sem imel željo kakšenega EVja, ker delam velike razdalje in živim v hiši in bi tako tudi kaj prišparal. Vendar ko pogledam cene me kar zmrazi. Ne vem kdo bo dal 50k€+ za Kio in Hyundai :huh:

 

Me zanima kakšne bodo prodajne številke v Slo, verjetno bodo bolj slabe..

Povezava do prispevka

Za Kio sicer nisem nekaj gledal opreme, ker me je cena osnovnega modela odvrnila od tega....

 

Ampak za Ioniq 5 pa moram priznati da za mojo oceno v osnovnem paketu, vsaj na avstrijskem konfiguratorju, nudi bolj malo. Na prvo oko sicer zgleda kot da ima avto vse...pa ni cisto tako. 

 

EVji bodo pa dragi se kar nekaj casa. Sploh ce se bo res slo na solid state bo treba razvoj placat in upat na kake vecje padce cen je IMHO nerealno.

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 16. 9. 2021 at 13:15:

Citroen AMI.  Top avto za mesto. Toliko je enostaven da bolj ne bi moglo biti. Motor in baterije. Vse je easy popravit.  Ena vrata se odpirajo kontra. Ker so samo ene vrste. Pašejo na obe strani. Telefon sparjen z bluettoth ti postane prikazovalnik hitrosti in ostalega itd. 

 

https://tekdeeps.com/the-100-electric-citroen-ami-at-the-center-of-the-partnership-with-windtre/

 

Tole ste najbrž videli ja? Meni zgleda kot totalen win.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...