Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

med vožnjo ne smeš delati nič takega, kar ti odvrača pozornost med vožnjo. če recimo drkaš touchscreen in zato ponesreči zaviješ na nasprotni pas, vintaš...., si v prekršku.

 

tole bo zdaj kar završalo med evro proizvajalci krmilnih systemov. mislim da je včasih tudi cimos delal nekaj na tem (pri njih bi sploh, če bi to še delali, ker je bil tisti čisto mehanski sistem).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Dej nehaj fanboyat, touchscreen nikoli ni blind in gladko nakladas ce pravis da je, razen ce imas interface da je pol screena en button, pol pa drug. Nima to veze z boomerji, tudi na telefonu ne tipkas na slepo pa je vecja navada kot faking infotainment v avtu. Na touchscreenu moras vedno pogled s ceste vzet in to je dejstvo.

Povezava do prispevka

To je problem samo in zgolj zato, ker folk komplicira.

 

Jaz se vent nastavitev dotaknem 2x letno na prehodu v poletje in nazaj v zimo. 2x dnevno menjam radijsko postajo, to je pa to. Pozimi vklopim gretje sedeza za 10min in that's it.

 

Zakaj folk sari in telovadi po screenih na veliko mi ni jasno, nimas tam kaj sarit vsakih 5min. Sploh pa ne med voznjo, LOL.

 

Klima je prednastavljena, avtomatika mora delat svoje in konec debate. 

 

Ce je pa UI tko naret, da od voznika zahteva veliko posegov in ni neke uporabniske logike zadaj se pa takega avta sploh ne kupi. Takisto velja za kupca, ce ti Tesla ne sede ker "tablica je smrt" kupi Opla na gumbe in debata koncana.

Povezava do prispevka

mislim ne vem 

vcasih pridem v avto zjutraj pozimi in so zmrznjene sipe oz se zarosi ko dam svoje vroce telo notri, nimam odrosevanja po defaultu skoz on

vcasih pridem v avto sredi poletja ko je avto na soncu, ja, imam avtomatsko nastavljeno klimo, ampak hocem da gre temporary vse na max da lahko prej spizdim s sonca

vcasih je zunaj 35 stopinj in je malo overkill imet 15 stopinj nizje v avtu, ker me bo ubilo ko pridem ven

vcasih je zunaj -10 stopinj in sem oblecen za tako vreme in se bom v avtu skuhal ce ne bom dal nizje temperature

vcasih se mi mudi in tecem do avta in ne bi rad zasvical tako da rabim da malo mocneje piha

 

Super da si tako prilagodljiv da rabis samo dvakrat na leto nastavit, eni pac nismo, in za vsako tako nastavljanje je sarjenje either po fizicnih gumbih ali pa guesswork po tablici

 

Drugace pa za tvoje potrebe je potem tablica hud overkill, ker lahko spravis vse kar rabis na ene 4 gumbe ;) 

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka

Jaz vedno preden grem v avto 10min prej preko aplikacije vklopim gretje ali hlajenje. Pač pozimi je nastavljeno na 20 stopinj. Poleti pač malo višje. Avto vedno naredi da te počaka optimalna temperatura. Celo sam ve kdaj bom šel od doma ali od službe in je samodejno ready. Gretje sedežev potrebuje samo en klik. Isto kot če bi pritisnil na gumb. 

Sploh ni tak bav bav kot se hoče prikazat. Drugače tudi če hočem za par stopinj spremeniti temperaturo mi vzame en klik. Pogled zatava na ekran samo toliko da s prstom naciljaš kje se točno nahaja.

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 5. 11. 2021 at 16:36:

Res zanimivo. Škoda da niso več v EU :D

Hja recimo... ampak potem imaš pa še https://bydeurope.com/

 

Ni mi jasno kako lahko vsi govorijo samo o VW, Škodi, Tesli... lej kitajce na svojem trgu, koliko časa se že bavijo z elektriko... Še tehnologijo baterij https://en.byd.com/news/byds-new-blade-battery-set-to-redefine-ev-safety-standards/

Pa da z njimi sodeluje tudi Toyota, pa še verjetno kakšna druga bolj poznana znamka. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...