Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

kuk ma pa potem konjev golfe, nad 400? ker še audi rs3 je na enih 4.4s, če se ne motim. podobno mečka A45.

kuk pa zavarovalnice kaj komplicirajo pri takih predelavah, a kaj veš? včasih vem, da se je take zadeve dost skrivalo, sploh če je bil kaj več kot sam čip.

speaking of which, a avrila ni več na foromo?

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

jp

če je pa konkretno poknjena, ti je pa v nekaterih primerih sploh nočejo popraviti, tudi če bi se še dala.

pa mislim da so dost iz alu narejene, ki ga je težko popravljati (za razliko od jekla), če je npr. kakšna vdrtina.

 

problem je še, da se grejo continuous improvement, tako da ni nujno, da sta 2 tesli med seboj enaki :confused: kot pri ostalih proizvajalcih. potem pa good luck z deli, če slučajno ne pašejo skup.

 

a vsaj veš kuk ma konjev, turbič? zih ste ga dal na valje...

zavarovat verjamem da se ga da, samo vprašanje če polni kasko (če se ti zabiješ kam), vsaj brez kakšnega dodatnega zavarovanja še.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Na S-modelu je ta finta, če bi ti kdo parkiran S ruknil v enega od zadnjih kotov je avto totalka, ker celo strukturo zvije. Baje se dogaja že pri zelo zelo malih hitrostih (pač največkrat je to problem pri rikverc vožnji na parkirišču, ko se folk naslanja na avte). ModelX pa že ima te dele zamenljive in več ni problema.

Povezava do prispevka

za model Y me tudi zanima, kako bo, ker je celoten zadnji del en velik ulitek.

je pa po drugi strani tisto nosilni del in če bo tako huda nesreča, bo verjetno totalka.

 

Tesla-Model-Y-vs-Model-3-underbody.jpg?q 

baje sicer rabijo stroj za ulivanje v velikosti bajte za to (za zagotavljanje pritisne sile).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

@Vodokotlič in ostali mojstri. Se splača kupt 2014 Model S P85+ z narjenimi 63k kilometri za 40k? S 100% polnjeno baterijo nardim cca 350km z normalno vožnjo po AC cca 120 na uro.

 

A je res neka varjanta, da pokličeš na tesla servis (Graz) pa se ti oni prklopjo na avto in pregledajo, če vse OK na daljavo? To bi mi bla kr kul "garancija".

 

Sem tik pred nabavo pa sm se šele zdej spomnu vprašat.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 18 urami:

kako pa zavarovalnice gledajo na teslo, a je kasko kaj dražji kot za enako vreden običajen avto, teslini deli naj bi bili nenormalno dragi

 

Imajo en pribitek za eksotiko. Alianzz je hotela za kasko od mene 2,5k eur. Pri Mariboru me je prišlo 1k eur z 100eur pribitkom. No naslednje leto naj  ne bi več imel tega.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 8 urami:

@Vodokotlič in ostali mojstri. Se splača kupt 2014 Model S P85+ z narjenimi 63k kilometri za 40k? S 100% polnjeno baterijo nardim cca 350km z normalno vožnjo po AC cca 120 na uro.

 

A je res neka varjanta, da pokličeš na tesla servis (Graz) pa se ti oni prklopjo na avto in pregledajo, če vse OK na daljavo? To bi mi bla kr kul "garancija".

 

Sem tik pred nabavo pa sm se šele zdej spomnu vprašat.

 

Da se. Je pa dobro to da lahko vidiš stanje baterije in servisov. Če tega ne bi bilo, jaz ne bi kupoval. Če je bilo že kaj menjano še toliko bolje. Imaš pa lifetime zastonj polnenje na superchargerjih. Če se boš veliko fural, boš hitro to not prinesel. Mogoče kar bi zamenjal bi šel v Zagreb (Tesla Club Croatia) in pri njih preventivno zamenjal eMMC. Pol imaš mir. Tudi oni ti lahko pošljejo nalog za vpogled stanje avta in svetujejo. Full so maherji in prijazni.

Povezava do prispevka

Ker debil je ta z ključem. Tko kot Paljo prav, sam s pajsarjem po kolenčkih. To je res dobra finta Tesel, da so aktivne 24h in snemajo dogajanje, ko je aktivnost okol avta.

 

Fun fact, ko pomahaš Tesli (tako da si pred havbo in obrnjen proti šoferšajbi), Tesla reagira in poblenda z lučmi :D

Povezava do prispevka

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Neki mi serje signal SIM kartice od avta pa tut preko BT ne znam naštimat, da bi vleku iz telefona net.

 

Tok stvari za naštelat pa tolk premal cajta/interesa.

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...