Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Kinetic reče pred 2 urama:

Sam držte se desnega pasa štromarji, ne mi gužvo delat :)

A gre sploh več kot 110 al pa 120 to? :)

 

Sam z eno teslo sva se svoje cajte mal nad omejitvijo furala, druga se pa vse tak vleeeeeče.

 

 

Odvisno za kater avto sprašuješ. Eni komaj 120km/h. Drugi čez 300km/h. 

 

Mislim, da po levem pasu imaš imaš kar težave z navadniki avtomobili. Električnih je še kar malo.

Jaz kar lepo po omejitvah ali malo manj. Vsak dan se vozim s Primorske v Lj. Enkrat grem 110, drugič 130 , tretjič sem pa na polno tiščal. Na koncu časovno ni bilo neke razlike. Zaradi gostote prometa.  Avtomobili skoz uletavajo. Da ne rečem kolikokrat vidim policijo v zasedi. Ne hvala preveč stresa.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Vodokotlič reče pred 19 urami:

 

Kerega novega model?

 

Jutri če bi naročil model 3 perfomance bi ga dobil maja.

the cheapest one, ki je rwd only. Ampak Elon noče narest ljudski voz, mora bit drago in nedosegljivo. Najdražje se lahko zmer hitreje proda, kot (naj)cenejši model.

Povezava do prispevka
Cardinal reče pred 3 urami:

the cheapest one, ki je rwd only. Ampak Elon noče narest ljudski voz, mora bit drago in nedosegljivo. Najdražje se lahko zmer hitreje proda, kot (naj)cenejši model.

 

Zakaj bi izdeloval poceni zadeve, če se dražji prodajajo za med?  Te zgodbice, da hoče rešit svet kar pusti te pravljice v stran. Ko bo dovolj nasičen trg in 1kWh baterij krepko pod 100usd bo tudi to. Takrat se bo tudi kontejner za smeti, sam zapeljal na deponijo.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 2 urama:

 

Tukaj bi pripomnil, da je zadevo testiral kot npr če bi jaz dal avto fotru in rekel pelji.  Za take ta zadeva še ni OK. Zaradi komplikacij s polnjenjem.  Samo novinar če bi se pozanimal in si pridobil Shell kartico bi imel vsaj 2x ceneje.  

 

Tesla je tukaj s svojimi polnilnicami daleč naprej. Samo vtakneš in polniš. Lepo ti samodejno trga iz kartice ali trajnika.  Šel sem v Luxemburg in nazaj. Štartal iz Kranja z 60% baterije pri -8°C. Porabil 100eur (Eno polnjenje sem imel zastonj, ker je bilo sredi noči) in takrat je viška energije za skoraj 2k km.  V eno smer sem rabil 3x polnit. Eno polnjenje mi je vzelo 30-40min.  Hitrosti so bile tudi 240kW.  Nisem imel problem kot novinar, ker tesla pametno predvideva in začne ogrevat baterijo 80km pred polnilnico. Pač tko je. 

Povezava do prispevka

@Vodokotlič kdaj sva se nazadnje vidla... 2021? ...

 

Sem začel razmišljat o tesli :) Pa so moji Hefeti rekl da sm nor da se ne splača... Me ceneje pride dizel Superb...

 

A kaj vidim danes pred hišo... Testno vozilo :O

 

1648715961523.thumb.JPEG.4baa0f4ac7902a6010d6df627679c07c.JPEG

 

Še mal pa bo polnilnica kle :D Pol bom pa spet ohka začel razmišljat :D

 

Sam ne vem zakaj se je tok podražila tesla 3 :( 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Haha jaz te podpiram. (Bom enkrat prieltel v KR)  Če se pa splača ali ne, moraš ti preračunat :)   Če boš na šihtu imel zastonj polnjenje boš lahko s tem pokril del kredita. Odvisno koliko se boš fural.  Drugih stroškov ni. Razen gum.

Ja draži se vse nimaš kaj. Pa še tesla ima še ogromno povpraševanja tako da lahko komot dvignejo ceno :(

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 52 minutami:

Haha jaz te podpiram. (Bom enkrat prieltel v KR)  Če se pa splača ali ne, moraš ti preračunat :)   Če boš na šihtu imel zastonj polnjenje boš lahko s tem pokril del kredita. Odvisno koliko se boš fural.  Drugih stroškov ni. Razen gum.

Ja draži se vse nimaš kaj. Pa še tesla ima še ogromno povpraševanja tako da lahko komot dvignejo ceno :(

Normalno da se draži ja... Trenutno mava z našo neki druzga v planu pa bo mogu avto počakat :) Bo C5  dobr še za neki časa (Sej je hibrid - Kuri olje, vodo pa še nafto :P) .

 

Cene so šle kr konkretno gor :( Pa še rok je zdj kr februar 2023 :D

Povezava do prispevka

Problem je da zdej vsi rinejo v to in je noro povpraševanje... hkrati so pa že prehitro začel klasiko stran, umetno torej nabijajo pomanjkanje, mi bi pa naj požrli vse stroške. To mi ni najbolj všeč. Osebno bi takoj imel električni avto, samo kaj ko reči ki bi jih jaz imel (družinski avto) ni nič pametnega ali je pa drago za popizdit.

 

To kar ne novinar povedal je pa vseeno pomemben podatek - če ne planiraš ko nor in če nisi organiziran boš popušil. Pomemben podatek. Nimaš tega ko s klasiko - lako ćemo in greš. Če nisi pripravljen te olupijo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...