Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče Dne, 19. 10. 2022 at 9:55:

 

Pa to je top novica. Samo ne bo ceneje. Kar je minus.   Sploh ni mi jasna njihova odločitev da Berlingota delajo samo električnega.

Jah zajeb ja...

 

Mah itak berligno kar se mene tiče že prej je bil pofl z 1.6 hdi motorjem.

 

Ko sm spraševal če bodo 2.0 dal me je v prodajalni gledal debelo haha :D

 

mam c5 sam kar se pa zdele gre citroen je pa eno samo razočaranje...

 

Na drugi strani peugeot ga hara na pune.

Povezava do prispevka

Trenutno stanje je kratko malo norost.

 

EV avti so pune dražji, že itak za nov avto ni računice, EV pa še manj. Rabljeni EV pa sploh niso dober deal ker ... baterije pa tech gre tako hitro naprej kot PCji 20 let nazaj. Kdo je takrat kupoval 5 let star PC? :D

 

Vsi pozabijo da bodo za 30-50% dražji avto plačali tudi 30-50% več zavarovalnine. Vsako leto. Torej če je 30k -> 50k pa zavarovanje potem 1k -> 1,5k je to v 10 letih total cost of ownership 25k več. Povrne se samo če delaš veliko KM, samo potem ti 1) crkne baterija prej 2) zelo verjetno plačuješ fast chargerje in še manj profitiraš pri polnjenju.

 

Da ne govorimo kako so električni avti šli čisto overboard pri tlačenju vsega v touchscreene in subscription based feature. Torej te še tam ogulijo.

 

Uglavnem hype je bil tako močan, da so avtomobilarji nekaj časa lepo furali čisti rop, samo zdej so pa malo preveč zategnili pa hype se je ohladil.

Povezava do prispevka

Baterije ne grejo s časom tolk dol, kokr folk predpostavla, vsaj pr Tesli ne. Moja, skor 8 let stara Model S, ma še vedno 91%. Zadnjič sm šou v Belo Krajino in nazaj po regionalnih cestah in naredu 402km z enim tankom pa še 16 km mi je ostal notr (sicer nikol ni dobr za baterijo, da jo tolk sprazneš).

Čez 2 tedna dobimo Y, če bo vse po planu, in komi čakam, da mi tut s tadrugim avtom ne bo treba več poslušat matranja motorja ;) Prou "smilijo" se mi neelektrični avti, še sploh k štartaš v klanc; nkamr ne gre, matra se pa k stara kurba.

 

Je pa treba poudart, da če ne bi meu doma viška el. energije (in posledično zadnji 2 leti za 40k km letno nisem še plačal za gorivo), bi prekleto dobr razmislu o električnem avtu. Tko k vse stvari v lajfu je tut to zelo kontekstualno.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 6 minutami:

Baterije ne grejo s časom tolk dol, kokr folk predpostavla, vsaj pr Tesli ne. Moja, skor 8 let stara Model S, ma še vedno 91%. Zadnjič sm šou v Belo Krajino in nazaj po regionalnih cestah in naredu 402km z enim tankom pa še 16 km mi je ostal notr (sicer nikol ni dobr za baterijo, da jo tolk sprazneš).

Čez 2 tedna dobimo Y, če bo vse po planu, in komi čakam, da mi tut s tadrugim avtom ne bo treba več poslušat matranja motorja ;) Prou "smilijo" se mi neelektrični avti, še sploh k štartaš v klanc; nkamr ne gre, matra se pa k stara kurba.

 

Je pa treba poudart, da če ne bi meu doma viška el. energije (in posledično zadnji 2 leti za 40k km letno nisem še plačal za gorivo), bi prekleto dobr razmislu o električnem avtu. Tko k vse stvari v lajfu je tut to zelo kontekstualno.

 

Niceeeee. Kakšen barve bo? A boš pokazal? :)

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Cardinal reče Dne, 1. 12. 2022 at 20:04:

Švica bo, če bo treba med zimo prepovedala vožno z EV-ji

https://siol.net/avtomoto/novice/svica-se-pripravlja-na-zimo-med-resitvami-prepoved-voznje-z-e-avti-593573

 

Pa Mercov škandal pri svojih EV-ji, kjer zaračunavajo mesečno naročnino na "hitrejši pospešek" (hitreje -0.9s) :rofl:

 

To za Švico je malo verjetno. Je pa možno, če bi bil res kolaps. Samo takrat bo šlo marsikaj narobe. Pa tudi da ne boš smel prat nad 40°C temp vode so tudi bučke.

 

Mečka je itak smeč v EV svetu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...