Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

"No brainer" nova e-guma za EV-je:

Hankook ion evo as/summer/winter/SUV

(ps obstajajo: as - all season, summer, winter in SUV)

https://www.avto.info/Novosti/nova_zimska_pnevmatika_za_elektricne_avtomobile/

Več pove Mr.Inžiner

 

 

A je kdo probal gume optimizirane za EV-je? Ali je to bolj snake oil stuff? :)

uredilo bitje Cardinal
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

A to res drži, da pri -10 tesla ne ogreje kabina na več, kot +15?

 

jest to kr ne verjamem, glede na to kolk jih na norveškem prodajo.

 

https://avto-magazin.metropolitan.si/novice/vas-bo-elektricni-avtomobil-uspel-ogreti-v-zimskem-casu-pri-adac-u-da-nekateri-le-s-tezavo/

 

Ni res. Iz lastnih izkušenj povem. Grelec dela brez bp. Je pa res, da ne vem čem sem kdaj bil dolgo časa na -15.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 29 minutami:


Dobr -15 ne vem. Ampak da na -10 ne more vec kot +15 ogret, se mi je zdelo tko no…

 

Prejšnjo zimo sem štartal z mrzlim avtom pri -5°C iz LJ v Luxembourg. Takoj ko sem prečkal tunel v karavankah je bilo -12°C. Se tudi ustavil pri enem smučišču. V avtu mi je bilo toplo. Zunaj mraz za popizdit.

Mi pa je pred kratkim ratalao enkrat mraz v noge. Sem pač overidal auto pihanje in usmeril v noge.

Povezava do prispevka
Aang reče Pravkar:

To še vedno ni opravičilo, da so rabili 5 let. Plus kdo drug ima te probleme?

 

Mogoče jim ni padlo na pamet?

Jaz sem mel probleme. Ampak ne toliko da ne bi mogel potegnit za ročko. Itak vsakič, ko je minus zunaj dam predogretje za 5-10min in stvar je rešena. Ne rabiš drgnit šip, avto lepo topel. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 minuto:

 

Mogoče jim ni padlo na pamet?

Jaz sem mel probleme. Ampak ne toliko da ne bi mogel potegnit za ročko. Itak vsakič, ko je minus zunaj dam predogretje za 5-10min in stvar je rešena. Ne rabiš drgnit šip, avto lepo topel. 

 

Močno dvomim, da za to težavo niso vedeli. Tudi sami furajo Tesle. Jebe se jim, ker kupci Tesel požrejo veliko. Pozabijo na vse težave, smo da vozijo Teslo. Sem videl video ker je eden moral sredi vožnje zapeljati na rob ceste, da mu je avto naredil update. Sploh ni šlo da bi to opravil, ko pride na cilj. Pa je bila slaba povezava in je trajalo več kot uro. 

Naštimal si je kdaj naj to opravi, pa je moral nujno nekam skočit in potem se je to zgodilo. Sploh ni bilo opcije prestavi na kasneje. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 10 minutami:

 

Mogoče jim ni padlo na pamet?

Jaz sem mel probleme. Ampak ne toliko da ne bi mogel potegnit za ročko. Itak vsakič, ko je minus zunaj dam predogretje za 5-10min in stvar je rešena. Ne rabiš drgnit šip, avto lepo topel. 

 

V zadnji AMZS moto reviji je bil en članek glede vetrobranskih stekel, ki je govoril o tem, da so stekla vedno tanjša in velikokrat počijo zaradi temperaturne razlike. Tako da po mojem ni odveč pazljivost pri predogrevanju notranjosti avta, predvsem glede pihanja toplega zraka direkt na zamrznjeno vetrobransko steklo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Aang reče pred 30 minutami:

 

Močno dvomim, da za to težavo niso vedeli. Tudi sami furajo Tesle. Jebe se jim, ker kupci Tesel požrejo veliko. Pozabijo na vse težave, smo da vozijo Teslo. Sem videl video ker je eden moral sredi vožnje zapeljati na rob ceste, da mu je avto naredil update. Sploh ni šlo da bi to opravil, ko pride na cilj. Pa je bila slaba povezava in je trajalo več kot uro. 

Naštimal si je kdaj naj to opravi, pa je moral nujno nekam skočit in potem se je to zgodilo. Sploh ni bilo opcije prestavi na kasneje. 

 

Če se tesli jebe, so ostali čisto zanič. Oz. sploh opcije update nimajo ali pa moraš na servis.

Ne vem. Jaz sem vedno imel možnost naštimati uro kdaj naj se updata. Mogoče da se je tistemu nekaj zgodilo. Pa me zanima kerega leta? 

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 32 minutami:

 

V zadnji AMZS moto reviji je bil en članek glede vetrobranskih stekel, ki je govoril o tem, da so stekla vedno tanjša in velikokrat počijo zaradi temperaturne razlike. Tako da po mojem ni odveč pazljivost pri predogrevanju notranjosti avta, predvsem glede pihanja toplega zraka direkt na zamrznjeno vetrobransko steklo.

 

To so imele tudi model 3 probleme. Recimo Byorn je moral menjat. Moj 2020 letnik nima več teh težav.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

Če se tesli jebe, so ostali čisto zanič. Oz. sploh opcije update nimajo ali pa moraš na servis.

Ne vem. Jaz sem vedno imel možnost naštimati uro kdaj naj se updata. Mogoče da se je tistemu nekaj zgodilo. Pa me zanima kerega leta? 

 

Ja je imel možnost in si je naštimal na določeno uro. Ampak je takrat moral nujno nekam (vedno lahko vskoči kaj nujnega) in se je nekam odpeljal in potem se je zgodilo med vožnjo nazaj. In ni mogel prestaviti, da bi se odpeljal dalje. Ni mogel prestaviti. Ker si je naštimal določeno uro je pri tej tudi ostalo. Ni mogel prekiniti updejta. To je bilo letos. Video je iz leta 2022. Ne dolgo nazaj sem gledal. 

Povezava do prispevka
Aang reče pred 14 urami:

 

Ja je imel možnost in si je naštimal na določeno uro. Ampak je takrat moral nujno nekam (vedno lahko vskoči kaj nujnega) in se je nekam odpeljal in potem se je zgodilo med vožnjo nazaj. In ni mogel prestaviti, da bi se odpeljal dalje. Ni mogel prestaviti. Ker si je naštimal določeno uro je pri tej tudi ostalo. Ni mogel prekiniti updejta. To je bilo letos. Video je iz leta 2022. Ne dolgo nazaj sem gledal. 

 

Zanimivo. Je pa to taka redkost verjetno, da se je brez veze sekirat. Je pa vse možno. Še vedno kakorkoli obrneš je manj težav v primerjavi z modernimi avtomobili.

Povezava do prispevka

Pri Tesli človek res dobi občutek, da še niso uspeli splonkat Check List od tradicionalno uveljavljenih avto makerjev oz. so dizajnerske nebuloze že zdavnaj pregnale vse razvojnike, ki bi kričali kontra tem idiotom, ki vidijo samo rožice in dizajnerska ravnotežja namesto uporabnosti, smiselnosti, servisibilnosti in prijaznosti za uporabo.

 

Fak, konsktano bi moral bit nakajen, da bi lahko živel s Tesno. 4sho. Tesliči niso za inženirje, that much I know.

 

TIsto o reliabilityju pa... oh no! moar njuz at 11.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

Pri Tesli človek res dobi občutek, da še niso uspeli splonkat Check List od tradicionalno uveljavljenih avto makerjev oz. so dizajnerske nebuloze že zdavnaj pregnale vse razvojnike, ki bi kričali kontra tem idiotom, ki vidijo samo rožice in dizajnerska ravnotežja namesto uporabnosti, smiselnosti, servisibilnosti in prijaznosti za uporabo.

 

Fak, konsktano bi moral bit nakajen, da bi lahko živel s Tesno. 4sho. Tesliči niso za inženirje, that much I know.

 

TIsto o reliabilityju pa... oh no! moar njuz at 11.

 

To si ga pa dobro pihnil. Tesla je najbolj odprt avto kar se tiče popravljanja. Ne rabiš posebna diagnostična orodja. Preberi si od maherja iz ZG. https://www.facebook.com/evclinic  Popravljajo vso elektroniko vsem avtomobilom. Zadnje čase so se usmerili tudi na EV.

Uporabnost? Kako misliš to? Ker ni gumbov? Meni je perfektno. Ko se usedem v golfa sploh ne vem kaj moram narest, da avto zaženem lol.

Smiselnost?

 

Povezava do prispevka

Neuporabne zamrznjene kljuke so dober primer. To nikoli ne bi šlo skozi kje drugje, kjer so poštimani postopki dizajna in procesov, ker bi se to moralo odkrit če ne že v dizajnu v prototipih. Fuknit rešitev na app sicer deluje, samo je spet smeh rešitev, ki ti naredi nov problem če si poleg zamrznjenih vrat še telefon izgubil. Meni mindblowing v kakšne neumne smeri doubledownajo. Trotlziheraštvo lej, po domače povedano. Hopefully Tesla ne gre delat letal, kjer je to name of the game. :D

 

Elektronika je mogoče slab primer, ker je to povsod rak rana za specialne tools, bi si mislil. Mislu sem bolj v smislu mehanskih stvari, kjer je za menjavo blatnika včasih bilo treba razstavit pol avta, ker pač, do takrat še niso slišali, da se nevščnosti dogajajo in zaradi neumnih zasnov na koncu stranka čaka 3 mesce za popravilo blatnika. Ali pa bognedaj leta 2022 prejme avto, ki sploh simetričen ni, ker so stvari lahko do 1cm kiksnjene.

 

O golfu je pa komentar na mestu najbrž. Tudi mene je groza sedet v novih avtomobilih kjer je vse na displayih oz. povedano drugače: tesla je mogoče najmanj slaba kar se displaya in appov tiče, ma ne spremeni pa to dejstva da je to najbolj neumen trend, imo.

 

Jaz bom pomoje trenutni avto fural 30 let ako bog da. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 58 minutami:

Neuporabne zamrznjene kljuke so dober primer. To nikoli ne bi šlo skozi kje drugje, kjer so poštimani postopki dizajna in procesov, ker bi se to moralo odkrit če ne že v dizajnu v prototipih. Fuknit rešitev na app sicer deluje, samo je spet smeh rešitev, ki ti naredi nov problem če si poleg zamrznjenih vrat še telefon izgubil. Meni mindblowing v kakšne neumne smeri doubledownajo. Trotlziheraštvo lej, po domače povedano. Hopefully Tesla ne gre delat letal, kjer je to name of the game. :D

 

Elektronika je mogoče slab primer, ker je to povsod rak rana za specialne tools, bi si mislil. Mislu sem bolj v smislu mehanskih stvari, kjer je za menjavo blatnika včasih bilo treba razstavit pol avta, ker pač, do takrat še niso slišali, da se nevščnosti dogajajo in zaradi neumnih zasnov na koncu stranka čaka 3 mesce za popravilo blatnika. Ali pa bognedaj leta 2022 prejme avto, ki sploh simetričen ni, ker so stvari lahko do 1cm kiksnjene.

 

O golfu je pa komentar na mestu najbrž. Tudi mene je groza sedet v novih avtomobilih kjer je vse na displayih oz. povedano drugače: tesla je mogoče najmanj slaba kar se displaya in appov tiče, ma ne spremeni pa to dejstva da je to najbolj neumen trend, imo.

 

Jaz bom pomoje trenutni avto fural 30 let ako bog da. :D

 

Kaj da ti rečem. Jaz s tem nisem mel nekih problemov :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...