Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Peljan (nisem vozil) sem bil v model 3 performance. O fak kera ludnica je tole. Res brutalno. Če bi mel za avto 60k bi bilo tole pri meni doma. Noro je overall, celo malo neprijetno haha. Tole je gladko best buy v svetu avtomobilizma za ta denar
 

Meni je notranjost huda, mehki materiali skor povsod. Nisem pa meril panel gapov in kako je skup sestavljeno:innocent: všeč so mi huge odlagalni prostori. Všeč mi je ta “praktičnost” filozofija. Ne vem pa kaj je s stekleno streho poleti ko nabija vročina.
 

Škoda ker ma dokaj grde feltne:innocent:

 

tko da, čeprav sem bil zaljubljen v bmw g20, bi bila tesla verjetno prva izbira (saj ne rabiš ravno performance verzije) v tem cenovnem rangu.

Povezava do prispevka

baterija se odklopi (posebej 12v aku) in ne moreš odpret vrat, k zadaj ni mehanskega overrida

spredaj sicer je, je pa skrit in je fajn, da veš, kje je

na S je tut glupo narejen

 

prtljažnik sem mislil, dost lažje daš kolo ali dve not

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bainit reče pred 10 urami:

škoda k nima liftback zadnjih vrat kot S

pa težave so, če se zabiješ, k ne moreš odpret vrat :rofl:

 

Vodokotlič reče pred 5 urami:

 

Misliš X?

 

Kako težave, če se zabiješ? A ko,se deformirajo?

Liftback ima model Y ubistvu.

In tudi meni ni jasno zakaj nimata Y in 3 oba liftback. Sem ziher da bi precej več model 3 prodali, če bi bla liftback. Ker te limuzina odprtine so zelo nepraktične

Povezava do prispevka

gledam da je mazda ponovno naredila rotary engine in ga dala v elektricni avto kot range extender

 

ampak tale motor sploh ni prikloplen na kolesa ampak je priklopljen na generator, ki daje elektriko elektricnemu motorju, ki potem zene kolesa

 

zdaj pa jaz vas vprasam

 

how the fuck tile IC range extender motorji mejkajo sense? k mors dat not IC motor, generator, kesl za benz, izpuh, etc samo zato da filas baterije? zakaj ne das dodatnih baterij? ce je to boljse od baterij, zakaj pol ne odstranis se preostale baterije in nardis vecji kesl za benz? oz gres se korak dlje in fuknes ven elektromotor pa zenes kolesa z IC motorjem?

Povezava do prispevka

ameriški e-pickupi jih bodo baje imeli v frunku (opcijsko). daš ga not sam če ga rabiš, v kakšnem standardnem zaprtem ohišju (sam problem je teža, sploh če je dizel). alpa kot dodaten box na pickup bedu.

verjetno ne žene direkt koles (ker potem to sploh ni več EV - subvencije, zakonska ureditev, pa ker ne more delati v optimalnem režimu v takem načinu), tut zato, ker imajo taki gennyi večinoma premajhne moči (v i3 je mel enih 37km, s tem, da to ni najlažja stvar pa plac zavzema) in bo sproti filal batke (to zdaj afaik večinoma niti ni možno oz. mora batka podpirati tak način).

i3 je imel recimo 650ccm bencinski motor z 37km in 9l tankom za benz, najbrž od rotaxa. https://www.rotax.com/en/products/rotax-powertrains/details/range-extender-25-kw.html

 

mejkajo sense za recimo pickupe, s katerimi vlečeš svoj čoln do morja alpa porša na mobikrog, ker towing pobere veliko dometa elektro avtu. alpa SUVe, s katerimi greš na vršič kot v uni temi na gnoju (alpa v ameriški, avstralski, afriški ali ruski outback - stran od civilizacije). ni ti treba imeti tako težkih baterij v vsakem običnem avtu kot sedaj, motor lahko deluje v bolj optimalnem načinu (gennyi najraje vidijo, da so kar zelo obremenjeni, npr. 80%, ker so narejeni za tak režim).

itak je utopično razmišljati, da bodo čez 10 let samo še elektro avti (10 let ni v razvoju avtov nič, sploh če štartaš praktično z nule), že zaradi pomanjkanja materiala oz. cene le-tega (daj graf na all https://tradingeconomics.com/commodity/lithium ). čez 10 let bodo samo pure ICE avti prepovedani za prodajo, še vedno bodo pa lahko prodajali hibride. 500-700km dosega tut ne rabiš vsak dan, zato ne vem, koliko ima smisel tlačiti pol tone baterij v vsak avto. 100-200km je čist dost za običajne potrebe, če rabiš več, maš pa ta range extender (ki ga lahko pustiš doma, ko ga ne rabiš).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
drevored reče pred 14 urami:

gledam da je mazda ponovno naredila rotary engine in ga dala v elektricni avto kot range extender

 

ampak tale motor sploh ni prikloplen na kolesa ampak je priklopljen na generator, ki daje elektriko elektricnemu motorju, ki potem zene kolesa

 

zdaj pa jaz vas vprasam

 

how the fuck tile IC range extender motorji mejkajo sense? k mors dat not IC motor, generator, kesl za benz, izpuh, etc samo zato da filas baterije? zakaj ne das dodatnih baterij? ce je to boljse od baterij, zakaj pol ne odstranis se preostale baterije in nardis vecji kesl za benz? oz gres se korak dlje in fuknes ven elektromotor pa zenes kolesa z IC motorjem?


the technology just isn’t there yet

Povezava do prispevka
drevored reče pred 15 urami:

gledam da je mazda ponovno naredila rotary engine in ga dala v elektricni avto kot range extender

 

ampak tale motor sploh ni prikloplen na kolesa ampak je priklopljen na generator, ki daje elektriko elektricnemu motorju, ki potem zene kolesa

 

zdaj pa jaz vas vprasam

 

how the fuck tile IC range extender motorji mejkajo sense? k mors dat not IC motor, generator, kesl za benz, izpuh, etc samo zato da filas baterije? zakaj ne das dodatnih baterij? ce je to boljse od baterij, zakaj pol ne odstranis se preostale baterije in nardis vecji kesl za benz? oz gres se korak dlje in fuknes ven elektromotor pa zenes kolesa z IC motorjem?

 

saj a ne dela novi civic na podoben princip? imaš IC motor, ki ne dela nič drugega, kot da poganja generator in proizvaja štrom.

 

mogoče je fora, da lahko IC "natjunajo" ful dobro za poganjanje tistega generatorja, ker je to konec koncev ful ozko področje delovanja.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...