Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti

Priporočeni prispevki

MorskaGlista reče pred 14 urami:

Mi poveš prosim, kako si kaj zadovoljna s tem avtom? Ravno kolega kupuje električno vozilo pa se odloča med tem in Twingotom.

Kakšen je kaj realen range pri vsakdanji vožnji?

Hvala!

Lahko samo priporočam. V takem malem avtomobilčku meni osebno vožnja ne bi mogla bit bolj elegantna, pospeški so hudi, brez napora lahko vozim dinamično in občutek v avtu je na višjem nivoju kot v bencinarju citigo/up.

Vozim vedno na B-rekuperacija, tko da večinoma samo spuščam in pritiskam na gas. Kar je bil tud razlog za nakup, ker mi je trda sklopka pri vseh ostalih avtih že dobr načela stopalo.

Edino kar me moti, pa še to je specifično za moj primer, da ga lane assist močno cukne in ga enih 30x na dan izklopim, ker se pri vsakem zagonu resetira. Pa vklopi se čist random, največkrat takrat ko je najmanj treba, npr pri izbiri pasu za krožišče.

Glede kilometrine nisem nekaj podrobno spremljala, ker me za začetek strošek in doseg nista zanimala toliko kot zdravje. Tako da bi se mogla mal bolj poglobit, da bi lahko dala boljši odgovor kot v zgornjem postu.

Edit: 

screenshot20210303-14234.jpg

Začela sm s 198 km in končala s 143 km. Se pravi 55 km. Nič ga ne šparam, še posebi čez polja. :) 

Pozimi bi rekla da za 60 km pobere vsaj 80 km.

uredilo bitje Koza
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

V menijih ni praktično nič za nastavit v teh malih avtih.

Na servisu sem spraševala že za start&stop, k se poleti/pozimi na vsakem postanku z avtom valda ugasne tud klima.

Odgovor je bil, da uradno tega ne smejo narest. Dlje od tega pa nism težila, sm se navadla stegovat po gumbu.

Glede lane assist verjetno že uredu cukne v smislu, da se pelješ po ravni cesti in te drži tam kjer morš bit.

Ampak kokr sm rekla, prižge se čist naključno plus na cesti je tolk enih izrednih situacij, ko se morš umaknt ali izbrat drug pas in ne maram da avto dela na pamet.

Sm pa tole najdla na youtubu, ampak dokler je v garanciji se verjetno ne bom hecala s temi zadevami: 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...