Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2020]


Priporočeni prispevki

Ja No Man's Sky je zelo kul,.. Jaz osebno čakam da PSVR verzijo patchano za PS5 čakam,.. ker na 4kiPRO PSVR ga mal resolucija matra. Drugače se pa zgubiš v špilu totalno. Zdaj je itak zelo drugače kot je bilo na 1.0 (kjer se je sesul vsako uro,.. ampak tako zabaven da sem platinumiral pred prvim patchom,.. zlasti so stare verzije bile orto kul ko se nekako digitaliziral izrisevanje sveta pred očmi,.. en tak nor affekt je bil..)

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ma bolan spil je :) Js sem tut igral cist zacetno verzijo, ki ni laufala normalno, pa me je na zacetku slab sprejem spila ful odvrnu od igranja, zdle, po parih letih klepanja in popravljanja napak, je NMS arguably best redemption story v zgodovini iger. Pa tut pozneje, ko je spil bil ze sklepan v nulo in vreden igranja, sem ga dissal na polno, predvsem na racun tega, ker mi je Elite Dangerous bla takrat tata mata space simulacij, kar mi roko na srce, se vedno je. Catch je v tem, da je E:D dolgocajtn, docim NMS to ni, ceprav je tut prisoten grind, ampak niti priblizno ne tolk, kolker v paradnem konju Frontier Developments. Najbolj pomembno je, da je zabaven za igrat, kar E:D ze kake 2 leti ni vec, tule me pa prav Minecraftovsko zadovoljstvo prevzame, ko grem raziskovat igrin svet :)

 

Plus tega, da niti ni tako zelo chillax in casual :D Najdu sem en paradise planet, na katerem me lokalna flora in favna hoce ubit na vsakem koraku, lol. Na normal tezavnosti, survival mi je prezafukan trenutno za igranje. Tut na normalu se mors na zacetku kr potrudit, da poisces vse materjale za popravilo taprve ladije, survival je tezji, pa vecji resource cost je za vse, plus ves inventar ti izgine, ko crknes

 

Aja, pa ful mi je mimo, ce recimo crknem med pojanjem naokrog, mi spil vrze na namizje z NMS stopped responding sporocilom, razen ce cist nobene tipke ne prtisnem med death screenom. Ne vem, al je to se vedno bug, al dejanski feature

uredilo bitje 4Stringed
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Sem fuknu 14 evrov za SW: Squadrons, povedal ženi, da mi je odbila od žepnine in se čudil modernim spletnim trgovinam. Špilo sem kupil na EPIC, ki je nato inštalirla Origin, kjer sem si bil primoran narest account, ki je potem poinštalirla igrico na disk. Dost noro.

 

Sem odigral neke 8 misij v zgodbi, ki sledijo dost klasičnim scenarijem žanra, je pa vseen uživantsko vijugat okrog star destroyerjev in streljat vesoljske ladjice. Grafika je men top, hitra, gladka, capital shipi nad oblaki nekje visoko v atmosferi, odsevi po kabini. Želel bi si mal bolj "realističen" fizikalni model, kjer se čuti inercija ladje. Tega ni. Je pa v igri nek semi-kompleksen sistem prestavljanja energije na podsisteme, kar ti poveča hitrost in okretnost, recharg laserjev ali ščitov. Odvisno od tipa ladje imaš še kakšne unikatnosti, kot recimo prerazporeditev ščitov na sprednji/zadnij konec, tie fighterji so brez ščitov, izbira različnih loadoutov (rakete, motorji, šasije itd.). Na papirju je tako možn cel kup različnih kombiacij ampak sem še preveč n00b, da bi dejansko opazil ful neko hudo razliko, ko se fajt začne fukneš vse v orožja, parkiraš hitrost v "middle zone", kjer je ladja najbolj okretna in to je dost to od mene.

 

Zgodba je pač star wars, kul je, ker med misijam v slogu starih wing commanderjev mal debatiraš s so-borci in serviserji, lahko čekiraš ladje z različnih kotev, zlezeš v kabino pa tko. Ko si na mostu mim frčijo x-wingi pa take scene, predstavitev top.

 

Sem pa na hitr probal še MP del igre (sicer samo AI trening), ki so v bistvu 5 na 5 vesoljske bitke med  flagshipi, in mi je dejansko bolj kul kot sem mislil. MP arena je nasrana z AI ropotijo in 10 igralci, ki probajo z razfukavanjem vsega po spisku spravt "moralo" v bitki na svojo stran, s čimer premikaš fronto bolj proti sovražnem flagshipu in spremljevalnim ladjam. Odstreli igralcev so ful bolj nagrajeni kot AIji, ki jih je vakuum poln, tko da rata dost adrenalinski boj, sploh ker so arene precje razgibane (piratska baza, vesoljski scrapyard), lahko se zbašeš v bombnike, support ladje, kjer hinavsko od daleč streljaš ščite svoji ekipi itd.

 

Za 14 evrov zelo za. Aja, pa MP je menda crossplatform.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

@4Stringed, me veseli, da si zalaufal NMS in da ti potegne :) Tisto s crashem bo pa verjetno kar bug, ne stiskaj pol rajši nič :D

 

Vas pa moram vprašat za nasvet, pa ne vem, kam naj pišem; tako da bom kar tu, ker sem že opazil par od teh špilov v temi (in prejšnjih). Šerifi, če to bolje paše kam drugam, pa kar prestavite.

 

Včeraj se je začel zimski Steam Sale in v tamkajšnji denarnici imam še tri evre. Po enournem brskanju sem nabral 4 špile, ki se mi zdijo kulski tako setting- kot gameplaywise ter so trenutno znižani na manj kot 3 evre. Za božička si nameravam kupit enega izmed njih, vas bi pa prosil za mnenje ter izkušnje, če se vam da seveda. V originalu jih je bilo 6, vendar sem Bastion in Just Cause 3 dal na stranski tir, jbg. Grem po vrsti od najmanj do najbolj všečnega:

 

  • Redeemer: Enhanced Edition - "God of War meets Hotline Miami", mislim da to kar dovolj pove :D
  • Hard Reset Redux - Cyberpunk setting in prvoosebna streljačina/sekljačina, gameplay zgleda noro, pa zdi se mi, da se ga je hvalilo na forumu
  • Thief - od starih sem preigral enko in trojko; všeč mi je Steampunk setting in tihoplazenje, vendar je baje ta nov bolj okrnjen od prve trojice... priporočal ga je TotalBuiscuit, kar mi je plus
  • Deus Ex Human Revolution Director's Cut - spet Cyberpunk setting, različni pristopi, top ocene, za zafilat CB77 manko

 

Če bi moral izbirat med le dvema, sta to Thief in Deus Ex; oboje mi približno enako potegne. A je kdo že igral oba oz. kaj bi rekli, da je boljše?

 

Drugače sem pa še vedno v EVE online, bom verjetno naslednji mesec kaj več napisal o tem.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 8 urami:

@4Stringed, me veseli, da si zalaufal NMS in da ti potegne :) Tisto s crashem bo pa verjetno kar bug, ne stiskaj pol rajši nič :D

 

Vas pa moram vprašat za nasvet, pa ne vem, kam naj pišem; tako da bom kar tu, ker sem že opazil par od teh špilov v temi (in prejšnjih). Šerifi, če to bolje paše kam drugam, pa kar prestavite.

 

Včeraj se je začel zimski Steam Sale in v tamkajšnji denarnici imam še tri evre. Po enournem brskanju sem nabral 4 špile, ki se mi zdijo kulski tako setting- kot gameplaywise ter so trenutno znižani na manj kot 3 evre. Za božička si nameravam kupit enega izmed njih, vas bi pa prosil za mnenje ter izkušnje, če se vam da seveda. V originalu jih je bilo 6, vendar sem Bastion in Just Cause 3 dal na stranski tir, jbg. Grem po vrsti od najmanj do najbolj všečnega:

 

  • Redeemer: Enhanced Edition - "God of War meets Hotline Miami", mislim da to kar dovolj pove :D
  • Hard Reset Redux - Cyberpunk setting in prvoosebna streljačina/sekljačina, gameplay zgleda noro, pa zdi se mi, da se ga je hvalilo na forumu
  • Thief - od starih sem preigral enko in trojko; všeč mi je Steampunk setting in tihoplazenje, vendar je baje ta nov bolj okrnjen od prve trojice... priporočal ga je TotalBuiscuit, kar mi je plus
  • Deus Ex Human Revolution Director's Cut - spet Cyberpunk setting, različni pristopi, top ocene, za zafilat CB77 manko

 

Če bi moral izbirat med le dvema, sta to Thief in Deus Ex; oboje mi približno enako potegne. A je kdo že igral oba oz. kaj bi rekli, da je boljše?

 

Drugače sem pa še vedno v EVE online, bom verjetno naslednji mesec kaj več napisal o tem.

Takole je:

 

Novodobni Thief je meni žaljiva igra. Preprosto ne morem in ne morem dojeti, kako je podebiljena v primerjavi s prvencem. Od tega, da je zdaj za igralca vse posebej obarvano in označeno (v prvencu iz 1998 si lahko rope arrow iztrelil v vsako leseno podlago, zdaj samo še v posebej highlightane), zgodba je veliko slabša, dizajn okolij je v primerjavi s prvencem, kjer vse skupaj resno meji na genialnost, laughable. Tho, vse to na stran, štekam nakup kot poklon TotalBiscuitu. Ampak sam sem vseeno ZELO PROTI. Preigral sem celo serijo, prvenec mi je ena izmed štirih iger doslej igranih, ki jim dajem 10/10, zato enostavno ne morem odpustit, koliko slabši je ta nov reboot.

 

Deus Ex mi je po drugi strani precej bolj dogajal. Žal pa je spet slabši od prvenca, ki sem ga igral letos. Predvsem s stališča dizajna stopenj je dosti manj vznemerljiv, pač čez celo igrico ima nek žmoht, za katerega je Galko izumil termin FAKE COOL :D. Vsekakor pa dosti boljše od Thief reboota, sploh ni primerjave. 

 

Ostalega nisem igral. Tako da sorry, da sem te še bolj zmedel. Mimogrede, igral sem Bastion. Lušten špilček, komot ga daš nazaj na seznam :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Deus Ex: Human Revolution je bil meni zelo dobra igrica, pa sem ga igral 2019-ega. Sicer v nekaterih pogledih že zastarela, je pa definitivno nekaj, kar bi lahko fajn zafilalo luknjo čakanja na spoliran (al pa vsaj delujoč :D) Cyberpunk... Glede na to, kaj berem o slednji, ima HR tudi dosti bolj odraslo zgodbo - ne vem, kje je Ćamir tu videl fejk cool pretencioznost ali karkoli že naj bi ta izraz pomenil, grem pa stavit, da ima CP2077 glede na videno in na odzive tistih, ki ste špilali, bolj wannabe edgy, trashy estetiko in feeling kot HR. 

Povezava do prispevka

HR sem igral približno ob izidu. Takrat mi je bil okay-ish. Letos sem replayjal Deus Ex 1 in bil malo presunjen, koliko bolj avtentičen v izrazu je napram HR. Cyberpunk pa je kar namenoma edgy in trashy, se mi zdi da ogromno dolguje exploitaion, cheap sci-fi in grindhouse estetiki. Ampak v tej estetiki res dobro uspe. Je pa tukaj zgleda moja slepa pega, sem od kar nekaj ljudi bral, da jim je HR ena najbolj estetsko lepih iger (tako art style kot art direction). Sam te odličnosti enostavno ne recognizam, nič posebnega mi ni :D 

Povezava do prispevka

Kupil na steam Sea of Thieves, ker je ravno ugodna cena. Po začetnem tutorial otoku se pojavim na tistemu merchant islandu in si zrihtam eno mapo (misijo), da si prislužim nekaj soldov.
Grem na svojo ladjico si rihtat mau zaloge itd. in slišim neko pokanje. Grem pogledat gor in vidim, da me 3 na eni ladji obstreljujejo?? Grem dol z ladje in mi je potopijo. Nakar si vzamejo cajt in še mene začnejo streljat :D
No po respawnu mene in ladje se dejansko odpravim na en otok it iskat zaklad. Poleg zaklada tako mimogrede najdem še en sapphire ter skrinjo polno nekih eksotičnih začimb. Vse to seveda nahrčkam na ladjo in se odpravim nazaj v postojanko, da vse to prodam. 

No na postojanki seveda vse to prodam in skačem od veselja, ker mi je vso to hrčkanje prineslo kar veliko dinerosov. Potem pa ko se odpravim do zadnjega kosa me začne nekdo iz moje ladje streljati. Ker sem bil nepripravljen sem seveda skliznil stran. 
Ko pridem nazaj moje ladje ni več. Ostal mi je samo še reševalni čolnjiček z enim zabojem eksotičnih začimb :D

 

Ta špil je res zabaven!

Povezava do prispevka

Zabaven je ful ja, ceprav ce igras solo, tezko naredis kaj omembe vrednega, razen ce si pripravljen vrect par ur cakanja skoz kajuto v morje, se skrit na random ladjo od nasprotnikov in cakat v nedogled, da se dokopljejo do nekega treasura, nakar jih ambushas takoj, ko se parkirajo pred outpost, potopis ladjo in pokrades ves treasure za sebe :) Slednje mi je uspelo ze trikrat, ampak se vlece v bozjo mater, ce nimas zraven vsaj enega kolega. Solo iskanje treasurja naokol po otokih mi pa nekako ne sede

 

Pa ful boljs bi blo, ce bi lahko pridobljene cekine zapravil za neki dejansko uporabnega, kot pa samo razlicne skine za orozje/ladje/kostume... Folk ma po 100 miljonov, pa ne ve, kam jih naj da, ker na tej tocki lahko samo se levelas quest giverje, al pa nahoardas ves dnar na svetu. Granted, spila ze nisem pognal kaka 2 meseca, slisal sem dobre novice o novih updejtih in contentu, mogoc je kaj novega v trgovini za kupit :)

 

Drgac pa se vedno gikam No Man's Sky. Prisu sem do tocke, kjer moram zracunat, kolk energije bo rabla moja farma indiuma, kar je ful dober znak, da mi bo spil pozrl se vsaj enkrat tolk ur. Flashbacke dobivam na Factorio, kjer sem pol leta nazaj popisal cel papir z izracuni za maksimalen izkoristek tovarne :D Tolk nisem racunal ze od popravca pr matematiki v prvem letniku, lol

uredilo bitje 4Stringed
Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 4 urami:

Sicer pa sem že slišal za SOT, da mu je pri releasu manjkalo contenta. Zato sem pa se šele sedaj odločil za nakup in preigranje.

zadeva je bla do lanskega leta xboxpass thingy exluziva

 

meni je edini miusek da sm ene parkrat odkril neke skrivne jame pa rove k so mel not neke uganke pa puzzle

sam nism mogu potem dokončat ker so u bistvu v sklopu nekih questov ki jih moraš prej vzet

 

PS, tist signal flag ta lep k maš in si si ga 100% opremil na vrh jambora ko si ga najdel v chestu - vsi playerji na serverju te vidjo na mapi če maš obešnga

 

drgač men je max comfy, k pljuješ pa zvok vetra oceana jadr ki rahlo plopotajo mi je u izi asmr

also piš pol tle, rad prebiram štorije drugih

 

 

uredilo bitje Sovica
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Genshin impact - nova cona je res super. Veliko ugank, loota in zares huda 4 star orožja za vse! Pa event je tud radodaren z vsemi možnimi resursi. Tole je ne samo najboljši F2P špil kar sem jih kdaj igral, ampak tudi top 5 igra leta overall gladko.

 

Spiderman MM - ravnokar platiniral v 16 urah. NG+ sem delal samo glavno štorijo na najvišji težavnosti. Stranske naloge so sedaj imo mnogo bolj raznolike in zanimive. Kratko in sladko, a seveda predrago za polno ceno. 

 

 

Povezava do prispevka

Monster train - težko kaj očitam razen debilnega imena, odprl vse rase in je kombiniranje med njimi res sweet, tudi težavnost se lepo stopnjuje step by step

 

Titanfall 2 - Imel v spominu kot res gladko ps4 izkušnjo in sem jo pognal tudi na series s, zadeva je še zmeraj gladko ko maslac, mi pa postane dolgočasna zaradi dokaj malo svobode, ne vem zakaj ampak pogrešam kak rpg element... vem da ni rpg špil, samo trenutno me vleče samo story, ki naj bi bil carski...

Povezava do prispevka

"Obrnil" (osvojil vseh 5 championshipsov) Wreckfest. Igrica gre na polico. Špilu se pozna nižju budžet, ima pomankjlivosti, vsake toliko crasha, ima nore load tajme, bi ji tudi sedel večji budžet ko meni počitnice kje na toplem, ma vseeno - igrica ima dušo, žmoht in karakter. Čuti se, da so devi uživali, ko so delali špil, zadeve kot je dirkanje z zofami se lahko spomniš samo, če si srečen ob delu :D Pa takih špilov kriminalno manjka. Pa že zdaj vem, da jo bom dal igrati čisto vsakemu moškemu obisku v hiši, kateremu vsaj še pol jajca proizvaja testosteron oz ima manj kot 65 let. Čestitke Bugbear, tole ste res super zrihtali  :fun:

 

Moje nastavitve, imo ravno pravi balance med zabavo in izzivom:

težavnost: normal

AI: amateur

Damage model: realistic za krajše dirke, intense za daljše (da ne dirkaš sam, ko se med sabo razkantajo compi v prvih treh krogih)

Camera view: cockpit view za extra insanity :D:D Ni lepšega kot ko malo rukneš v robnik in se ti dvigne havba čez cel screen v zadnjem ovinku dirke z 12 krogi, m m mmmm :D

 

Tnx @kemik in @gojc za eno najlepših presenečenj generacije :)

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...