Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2020]


Priporočeni prispevki

Ma bolj cheapurska kopija je. Sam po moje sem jaz biased, ker pri Zeldi je prisoten nostalgičen filing starejših naslovov iz serije in to se mi zdi, da ful priododa igri.

Fenyx ima sicer boljšo grafiko in svet je malo bolj življenjski (sicer tudi tukaj manjka NPCjev, ker je zaradi kataklizme svet opustošen ljudi), ampak igra deluje bolj kičasto in sterilno (na trenutke je še vedno ful lepo vse skupaj, sam ni tako kohezivno povezano in osmišljeno kakor v BOTW).

Bojevanje je na približno istem nivoju z enakimi mehanikami. Podobno je z levelanjem. Uganke so tudi tam tam, sam imaš manj raznolikih toolsov za jih reševati.

Zgodba pa mi je osebno veliko bolj zanimiva in predvsem zabavna, zaradi witty humorja, ki jo preveva. V tem pogledu gre za proper zadevo.

Če Zeldi dam 9/10, je Penix za ene 7,5/10.

uredilo bitje KE RIT
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Končal squadronse, za MP sem prestar al pa mam premal cajta, drugač pa OK SW sapunica.

 

Zdej pa igram Catherine Classic na PCju, včer sem zaključu ob 3h zjutri. Glede na to, da je to v osnovi PS3, X360 igra sklepam, da jo je dost folka kle že igral?

Mal miselna arkada, mal social life simulator, kjer moreš nehat bit mnenjalničar ampak se odločt za lajf z žensko (al pa tud ne), sisaš alkohol s frendi, gledaš kinky fotke na mobi na skretu in v gatah in s povštrčkom bežiš pred gigantsko ritjo. Top igra :D

 

catherine.thumb.png.c735bf450f2820a23c902ee5b62cbd86.png

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 59 minutami:

Lol, ne morem verjet kako ogabno je igrat 30fps Bloodborne po 20 urah smooth 60fps Fenyx Rising. Najprej sem mislu, da je neki narobe z igro, k sem inštaliral digital verzijo. :avadodo:

 

Hmmm, a nisi pred parimi meseci trdil, da je 60 fps brez veze? :D

Povezava do prispevka

Jaz sem pa začel ponovno špilati Streets of Rage 4 (nabiram mentalno moč za nadaljevanje SOME, tisto Theta območje mi deluje da bo zelo veselo... tko cel lore in zapiski preden vstopiš dela buildup v smeri, da so imeli fantje in punce zelo zabaven zadnji večer). Na toliko Best of 2020 seznamih sem ga videl pa še story moda nisem obrnil, da sem mu moral dati še eno šanso :D 

 

In evo, kaj naj rečem, špilu sem naredil krivico, ko sem ga bashal. Dejansko je ful dober špil, ampak poseben - drugače se ga moraš lotit, da rata dober. Ker je res old school beatem up in kot tak zahteva podobno old school pristop k igranju - predrkavanju enih in istih sob znova in znova in znova :D  Nima novih orožij, ne dobivaš novih skillov, nasprotniki so vsakič isti, ni rogulike randomizacije, ni različnih pathov, nobenih NG+ cukrov in sprememb, ni tedenskega novega contenta, vse je skoz faking isto - edino ti si boljši in lahko špil izzivaš na težjih težavnostih (od katerih so zadnje res brutalno težke). In če igraš špil kot neko klasično 2020 SP izkušnjo, torej en story run na normal pa roka, boš tako razočaran kot sem bil jaz ob prvem igranju. Igrica je dejansko dolga 2 uri, ob prvem igranju vidiš ves content in to je to. Ampak če pa vložiš par ur in probaš igrati špil tako kot je treba (na višjih težavnostih stopnjah ali pa na Arcade mode ali pa oboje), torej da boš na nek način obrnil z enim žetonom, pol ga pa špil čedalje bolj poka. Potem pa začneš zares cenit res hud borbeni model, zelo različne enemyje, cool detajle, dejansko super narejene levele, dobro narejeno težo udarcev... predvsem pa začneš res uživati ko svinja, ko prve levele pucaš ko grand master in lomiš vse pred sabo. Škoda, da se moraš prov potruditi, da to odkriješ, ker pač takega hardcore principa učenja igranja sploh več ne poznamo. Današnje igre so pač ful daljše in te naučijo "pravilnega" igranja že v prvem preigravanju oziroma so tako kompleksne da je dovolj, da spoznaš (ne pa tudi zaobvladaš) sistem igranja oziroma niso tako težke. SOR 4... je pa res faking dinozaver :D 

 

Igrici še vedno zamerim, da je premalo ambiciozna (komot bi še bolj diverzificirali sobe, naredili "kampanjo" bolj razgibano, dodali kakšen branching path, dodali kake mini bosse itd) in tudi sicer se mi še vedno zdi, da je SOR 2 boljši špil. Ma moram priznati, da mi je zdej, ko sem ga kakih extra 10 ur prešpilal, neprimerljivo boljši kot na začetku.

 

Tkole pa špilaš ko imaš notri 20 ur ali več (raje več)

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

pa še story moda nisem obrnil

 

Galko reče pred 6 urami:

kaj naj rečem, špilu sem naredil krivico

 

Galko reče pred 6 urami:

Ker je res old school in kot tak zahteva podobno old school pristop k igranju

 

Kje sem že to slišal...

 

Povezava do prispevka

Vsak dan fuknem v monster train ene 2 uri... delam na tem, da bom pokljukal z vsako kombinacijo ras narejen run. Odločil sem se še za pristop, kjer se težavnost stopnjuje+menjava kombinacij in me jebe u dupe konkretno. Na ta način se prisilim, da igram zelo široko ne samo en sistem in mi je noro dobro. Sicer sem še zmeraj mnenja, da bi lahko par stvari zamenjal in bi bila zadeva bolj simpatična za igranje(npr faking demoni no, rajš bi dali kake take rase kot v HOMM recimo in pa seveda ultra retardirano ime).

Povezava do prispevka
Tiber reče pred 28 minutami:

Persono 5 ze jaz dolgo casa studiram da bi nabavil. Ce mi je vsec FF serija pomeni da mi bo tudi Persona?

 

IMO ne :)  Igrici nimata veze druga z drugo, razen da so avtorji obeh japonci in so neke podobnosti v borilnem sistemu (Persona je potezni JRPG tako kot stari FF-ji) pa oboji imajo radi grind hehe.

 

Persona 5 je namreč zelo drugačna igrica, kot smo jih vajeni Evropejci. Celoten špil se vrti okrog protagonistov srednješolcev in ogromno, res ogromno dogajanja je direktno vezano na srednjo šolo, odnose med sošolci, samo šolo, prostim časom po šoli, pripravam na kontrolke (resno :D ) itd. Potem imaš pa še paralelno vesolje (ki je na zelo cool način vpeljano v zgodbo), kjer se v maniri klasičnih JRPG-jev tolčeš z monsterji, levelupaš, dobivaš nove skille itd... Ampak celoten ne-JRPG del je pa ena ogromna, fenomenalno narejena srednješolska limonada-drama :D  In ta del nima nobene podobnosti s Final Fantasyji.

 

Vseeno bi ti najtopleje priporočal, da sprobaš špil. In ne odnehati po prvem dungeonu. Meni je kljub napakam, ki jih ima vanilla verzija, najboljši JRPG ever, pač v tem ozkem naboru naslovov, ki sem jih igral.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

IMO ne :)  Igrici nimata veze druga z drugo, razen da so avtorji obeh japonci in so neke podobnosti v borilnem sistemu (Persona je potezni JRPG tako kot stari FF-ji) pa oboji imajo radi grind hehe.

 

Persona 5 je namreč zelo drugačna igrica, kot smo jih vajeni Evropejci. Celoten špil se vrti okrog protagonistov srednješolcev in ogromno, res ogromno dogajanja je direktno vezano na srednjo šolo, odnose med sošolci, samo šolo, prostim časom po šoli, pripravam na kontrolke (resno :D ) itd. Potem imaš pa še paralelno vesolje (ki je na zelo cool način vpeljano v zgodbo), kjer se v maniri klasičnih JRPG-jev tolčeš z monsterji, levelupaš, dobivaš nove skille itd... Ampak celoten ne-JRPG del je pa ena ogromna, fenomenalno narejena srednješolska limonada-drama :D  In ta del nima nobene podobnosti s Final Fantasyji.

 

Vseeno bi ti najtopleje priporočal, da sprobaš špil. In ne odnehati po prvem dungeonu. Meni je kljub napakam, ki jih ima vanilla verzija, najboljši JRPG ever, pač v tem ozkem naboru naslovov, ki sem jih igral.

To se bere kot srednjesolski scrubsi kjer igras vse JD fantazije

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

hočem čutiti vsaj malo topline, veselja in hypa na tale hands down najbolj u pizdi silvesterski čas u lajfu

A ne da je totalna depra. Sploh ne vem, zakaj sem vzel dopust. Prvi dan obiska pri starših doživim najjači potres v lajfu doslej. Nikjer ne smem biti dlje kot do 21h, oziroma pač je najboljš sploh ne biti kjerkoli, sploh če so okoli ljudje. Oddihi v naravi pa praktično nemogoči zaradi zaprtih mej regij whatever in splošno depra vremena. Res najbolj na izi najbolj v pizdi praznični čas doslej 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 3 minutami:

A ne da je totalna depra. Sploh ne vem, zakaj sem vzel dopust. Prvi dan obiska pri starših doživim najjači potres v lajfu doslej. Nikjer ne smem biti dlje kot do 21h, oziroma pač je najboljš sploh ne biti kjerkoli, sploh če so okoli ljudje. Oddihi v naravi pa praktično nemogoči zaradi zaprtih mej regij whatever in splošno depra vremena. Res najbolj na izi najbolj v pizdi praznični čas doslej 

 

a bejž no bejž

 

Prejle gledam skozi okno, itak že napol noč ob štirih, oblačno, po tleh brozga in pasji dreki, ki so pokukali iz stopljenega snega

 

Pridrsa do mene ženska, nenamazana, 30 kg pretežka, brez zoba, z mastno čupo

 

"A se spomniš kaj sva kej delala ta čas lani? Dej poglej fotke na mobitel"

 

Odprem mobitel, poskrolam fotke na 29.12. - itak sredi dopusta na Maldivih, na vseh fotkah neke palme, turkizno morje, želve, nasmejani domačini, boat tripi vsak dan, ženska z gosto blond čupo 1 leto mlajša in suha in fit in huda ko svinja v kopalkah

 

Ženska se uleže na tla in se odvali v dnevno gledati ponovitve šova "Joker" z Galuničem, jaz pa nazaj na Rumeni forum talat dislajke FullTacticalKloven objavam na gnoju

 

tako da ne vem o čem govoriš, meni je dobesedno noro

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 8
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...