Skoči na vsebino

[AMA] Sem zaposlen v nevladni organizaciji s statusom delovanja v javnem interesu


Priporočeni prispevki

Za koristne stvari se vedno najde denar. Oz. kaj sploh govorim, velikokrat se ga ne najde, žal.

Me veseli da je linuxovo društvo zgodba o uspehu.

 

Andrejus in VG, vidva pa ne fantazirajta kako bosta karkoli ustanovila, ker sta sposobna preživeti samo v mezdnem razmerju sužnjelastnik(vajin šefe)-suženj(vidva).

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

Tovaris jaz skrbim le zase in za moje kar se mene tice lahko ostali gagnete. Kje ti vidis manjek konsistence?

 

Se mi pa zdi mal ironicno da taksni zavodi mecejo polena raznim Magnam v Hocah ali tretji osi, ceravno od miloscine slednjih zivijo. Sam fak men bi bilo sram rec da sem "zaposlen" v navladni organizaciji Marjetica, zavod k ozavesca kako ziveti z naravo, Mislim kaksno samopodobo mora imeti tak moski

 

zakaj te potem tako skrbi, kako razni NVO-ji ne prispevajo davkov v državno blagajno? 

zate ne vem, ampak jaz osebno ne bi bil ekstra vesel, da mi zraven bajte postavijo tovarno, 20 let kasneje pa ugotovimo da je zaradi te tovarne pol ljudi v radijo 5km fasal raka. Denar gor ali pa dol. 

Ironično, to pišeš iz države, ki je zgradila 1 blok (od 3h planiranih) NE in je ni nikoli zagnala, zaradi točno takih skrbi (pa so imele še manj podlage kot razne Magne)

Če ti je res tako všeč ko se kapital postavi pred človeka -> USA vabi. Ali pa celo Kitajska/Taiwan. Tisto je šele ultra kapitalizem - middle managament mora prinest v firmo svojo opremo (kompjutre ipd)

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Navedek

ker sta sposobna preživeti samo v mezdnem razmerju sužnjelastnik(vajin šefe)-suženj(vidva)

Kaj tocno to pove o vas ki se napajate  od denarja teh "suznjev" ? 

Bom se enkrat postavil vprasanje od kje mislite prihaja javen denar s katerim se nevladne organizacije financirajo ? Oz kdo polni drzaven proracun

Linux drustvo, haha

Navedek

zate ne vem, ampak jaz osebno ne bi bil ekstra vesel, da mi zraven bajte postavijo tovarno

 osnova vsake ekonomije je proizvodnja, prihajajoca recesija vam bo Slovencem dala ponovno lekcijo kako kapitalizem funkcionira ker ste ocitno nekateri to pozabili 

Kar se pa tice firme zraven bajte, tule je tako industrija je zraven bajt, Magna v Grazu je direkt poleg naselja...ljudje se zavedajo da brez gospodarstva ni kruha

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 7 minutami:

Kaj tocno to pove o vas ki se napajate  od denarja teh "suznjev" ? 

Bom se enkrat postavil vprasanje od kje mislite prihaja javen denar s katerim se nevladne organizacije financirajo ? Oz kdo polni drzaven proracun

Denar je sam po sebi nerelevanten. Dokler vsi sodelujemo v tej kapitalistični žaloigri se vam pač zaračunajo vaše transakcije (in se s tem omeji vaša moč), sicer pa veliko podjetnikov ne ustvarja nobene vrednosti - zgolj trošijo sredstva in premetavajo denar sem ter tja.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 13 minutami:

mogoce za tiste ki ste na soncni upravi, za tiste ki pa ga ustvarjamo je se tako relevanten

Denar ustvarja tiskarna denarja, pridobiš pa si lahko delež teh papirčkov na različne načine: preko mezdnega udinjanja v podjetjih, ki izčrpavajo svet, preko mezdnega udinjanja v podjetjih, ki ne izčrpavajo sveta, preko oddaje vloge za socialno pomoč, preko ilegalne prodaje drog in orožja, preko dela za javno dobro v javni službi, preko darila s strani babice, itn.

 

Sam sem izbral delo za javno dobro v državni službi.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 53 minutami:

osnova vsake ekonomije je proizvodnja, prihajajoca recesija vam bo Slovencem dala ponovno lekcijo kako kapitalizem funkcionira ker ste ocitno nekateri to pozabili 

Kar se pa tice firme zraven bajte, tule je tako industrija je zraven bajt, Magna v Grazu je direkt poleg naselja...ljudje se zavedajo da brez gospodarstva ni kruha

 

bravo, zdej si mi povedal da je v afriki minuta dolga točno 60 sekund. 

 

Vpraši se zdej zakaj taka tovarna lahko tam stoji brez da fenta vse naokol. Zaradi raznih "zajedalskih" naravovarstvenih NGOjev, ki so izsilili okoljske in naravovarstvene standarde.  te NGOje med drugim financira avstrijska država (oz. konkretno ADA afaik). 

 

Tako da mi prosim pokaži razlike med NGOji v avstriji in Sloveniji in kje avstrija daje prednost dobičkom pred naravovarstvom. 

 

Zato ti ponovim, preseli se raje v eno ultra kapitalistično državo in pametuj o kapitalizmu iz tam. Za primer, kupi kos zemlje v Texasu, in pametuj o kapitalizmu ko bodo čez tvojo zemljo napeljali naftovod in te aretirali in zaprli ker si protestiral proti naftovodu. Ali pa pametuj o kapitalizmu ko se ti bo rodil deformiran otrok, ker je lokalna tovarna malomarno odlagala nevarne odpadke in so le-ti pronicali v podtalnico, država pa ni nič storila, because muh-monies (also večkrat videna zgodba v ZDA).

 

Do takrat pa veš kje je odjava. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Navedek

Vpraši se zdej zakaj taka tovarna lahko tam stoji brez da fenta vse naokol. Zaradi raznih "zajedalskih" naravovarstvenih NGOjev, ki so izsilili okoljske in naravovarstvene standarde.

Puchwerke je stal se preden so vasi NGOji obstajali. So pa par mesecev nazaj "zajedalski" naravovarstveni NGO zaprli dostop do tovarne in zaustavili proizvodnjo firme od katere zive celi Graz, pa jih je policija spakirala. Ve se da Magna ze zaradi lege obremenjuje ljudi, infrastrukturo mesta in okolje, ampak firma zaposluje samo v Grazu 20k. Gre za tocko kjer je obremenjevanje okolja sprejemljivo napram zagotavljanja financnega obstoja taksni kolici ljudi

Tko da kot vedno nimas pojma o cem govoris

https://www.antenne.at/steiermark/demo-bei-magna

 

Navedek

Sam sem izbral delo za javno dobro v državni službi.

Se enkrat te bom vprasal kdo placuje za to delo za javno dobro ?

 

zasebni sektor ki se ravno zaradi taksnih parazitov izcrpava ali omejuje. Ko bo dnarja za javna sredtsva zmanjkal me res zanima kolk vas bo za free delal v javno dobro

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 16 minutami:

Se enkrat te bom vprasal kdo placuje za to delo za javno dobro ?

 

zasebni sektor ki se ravno zaradi taksnih parazitov izcrpava ali omejuje. Ko bo dnarja za javna sredtsva zmanjkal me res zanima kolk vas bo za free delal v javno dobro

Plačuje država, torej ljudje, preko družbenega dogovora, da ima naše delo vrednost za skupnost. Plačuje se v obliki denarja, ki ga tiska centralna banka.

 

Zasebni sektor ne plačuje ničesar, niti centa še nisem dobil od njega.

 

Pobrani davki ne plačujejo nikogar, gre kot rečeno zgolj za omejitev, da ne naredite preveč škode. Komot gremo lahko na državna podjetja in namesto denarja dobivamo bone za hrano, stanovanja in internet, vi si pa lahko s svojim denarjem, ki ga ne bo nihče več hotel brišete solze. Državljani kvečjemu omogočamo vas, da vam dopuščamo da lahko več kot 50% dobička namenjate kontinuiranemu izčrpavanju države in krepljenju svoje moči.

 

Tako da previdno.

uredilo bitje Tuna
Povezava do prispevka
Navedek

Plačuje država, torej ljudje, preko družbenega dogovora, da ima naše delo vrednost za skupnost

 

jaz tega dogovora vsekakor nisem podpisal, ker ce bi bilo po moje in po politicni desnici bi kar lepo grabne kopal in si sluzil posteno denar.

 

Tvoje mnenja je pa de facto posledica okolja kjer se je JU razpasla do teh mer da ste izgubili realnost od kje prihajajo javna sredstva in da slednje dejansko mora nekdo ustvarjati. Je povsem jasno da ga vi ne, in vsi ostali paraziti ki izcrpavajo proracun ter v zivljenju le znajo gobezdati ne pa ustvarjati z svojimi rokami. Zame osebno tak posameznik ki ne premore delovne dobe ni prav nobenega spostovanja vreden

 

Ravno zato jaz trdim da je recesija ali se bolje depresija higijena zahodnega sveta, ker hitro spuca druzbo vseh parazitov in se spostaviti ponovno izhodisce na katerem lahko drzava neobremenjeno gradi

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 minutami:

 

jaz tega dogovora vsekakor nisem podpisal, ker ce bi bilo po moje in po politicni desnici bi kar lepo grabne kopal in si sluzil posteno denar

Nič hudega, ne rabijo se vsi strinjati. Moč ljudstva je tista ki v končni fazi določa kako bo in to kar sedaj gledaš ni niti približno our final form. Tako da uživaj v svojih lažnih kapitalističnih sanjah dokler lahko.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 minutami:

Tvoje mnenja je pa de facto posledica okolja kjer se je JU razpasla do teh mer da ste izgubili realnost od kje prihajajo javna sredstva in da slednje dejansko mora nekdo ustvarjati. Je povsem jasno da ga vi ne, in vsi ostali paraziti ki izcrpavajo proracun ter v zivljenju le znajo gobezdati ne pa ustvarjati z svojimi rokami

Javna sredstva prihajajo od javnosti. Sredstva seveda mora nekdo ustvariti, tj. hrano mora nekdo proizvesti, hiše mora nekdo zgraditi, šolarje mora nekdo učiti, zakone mora nekdo pisati, itn. Za nič od tega ni potreben papirček: denar, to je zgolj tokenček ki si ga zaenkrat podajamo sem ter tja in ki ga nekateri zlorabljate za uničevanje dejanskih sredstev in surovin, s katerimi si jačate delež tega papirja napram drugim.

 

Kar lepo se igrajte to igro, dokler smo jo pripravljeni še tolerirati.

Povezava do prispevka
Navedek

Nič hudega, ne rabijo se vsi strinjati. Moč ljudstva je tista ki v končni fazi določa kako bo in to kar sedaj gledaš ni niti približno our final form.

tovaris, mandat trenutni vladi je dalo volilno ljudstvo in ne bodi presenec ko / ce bo slednja tudi vam pipico zaprla. Tko da se lahko zgodi da bos tud ti rabil lastno zasluzen kapital , 500 ojrov socijalke ni ravno dost

tko da predlagam da kar silno biciklirate pred parlamentom

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Pravkar:

tovaris, mandat trenutno vladi je dalo volilno ljudstvo in ne bodi presenec ko / ce bo slednja tudi vam pipico zaprla

Ta vlada je anomalija, ki je nastala preko izdaje volilcev dveh strank, in ne volja ljudstva in bo kmalu zrušena s strani le-tega. Ekonomsko tudi niso neoliberalci tako da pipic ne bojo preveč zapirali, mogoče bojo samo probali hitro (dokler imajo še čas) odpreti še kakšno, ki bo odgovarjala njihovim partikularnim interesom.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Kaj tocno to pove o vas ki se napajate  od denarja teh "suznjev" ? 

Bom se enkrat postavil vprasanje od kje mislite prihaja javen denar s katerim se nevladne organizacije financirajo ? Oz kdo polni drzaven proracun

Linux drustvo, haha

 osnova vsake ekonomije je proizvodnja, prihajajoca recesija vam bo Slovencem dala ponovno lekcijo kako kapitalizem funkcionira ker ste ocitno nekateri to pozabili 

Kar se pa tice firme zraven bajte, tule je tako industrija je zraven bajt, Magna v Grazu je direkt poleg naselja...ljudje se zavedajo da brez gospodarstva ni kruha

Kakšno govno od človeka moraš bit, da postaviš kapital pred okoljem.

Aja, "moderni" kapitalist. 

Povezava do prispevka
Navedek

Ok, nazaj na temo — še kakšno vprašanje?

Ka je bojs drustvo ali zavod ? sploh tole me zanima  "Če društvo opravlja pridobitno dejavnost, mora biti določena v temeljnem aktu ter povezana z namenom in cilji, kot dopolnilna dejavnost nepridobitni dejavnosti društva ter se lahko opravlja le v obsegu, potrebnem za uresničevanje namena in ciljev oziroma za opravljanje nepridobitne dejavnost"

 

Navedek

Kakšno govno od človeka moraš bit, da postaviš kapital pred okoljem.

ne zgolj okolje, tud ljudi. Menim da bi tiste ki  blokirajo recimo gradnje Magne morali javno obesiti na tromostovje kot opozorilo vsem ostalim ki ograzaju prezivetje ljudem in povzrocajo gmotno skodo tej drzavi

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 19 minutami:

 

To je mentalni doseg slovenskega šolstva.

Podpiram!

Samo se kar mora clovek vprasat koliko lenuhov je v Rupetini prisesano leta in leta na ziz drzva. Ker clovek ki trdo dela niti pomisli ne da se da dnar ker tko tiskat

 

Prvo na ziz starsev, pa takoj zizat preko organizacij za javno dobro (karkoli to ze bilo) drzavo ker v zasebnem sektorju ne bi preziveli delovnega dneva. Kaj to pove o taksnem cloveku ?

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

VG: boljše v kakšnem smislu? Za društva in zavode je nekaj osnovnih pravnih razlik glede organizacije in razporeditve moči, večina pa pozna to razliko, da so zavodi lahko profitni. Pri obeh rabiš imeti v ustanovnem aktu navedene dejavnosti in samo te so lahko pridobitne.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 44 minutami:

Samo se kar mora clovek vprasat koliko lenuhov je v Rupetini prisesano leta in leta na ziz drzva. Ker clovek ki trdo dela niti pomisli ne da se da dnar ker tko tiskat

 

Prvo na ziz starsev, pa takoj zizat preko organizacij za javno dobro (karkoli to ze bilo) drzavo ker v zasebnem sektorju ne bi preziveli delovnega dneva. Kaj to pove o taksnem cloveku ?

 

Vsak bedak lahko preživi v zasebnem sektorju, ker kapitalisti krvavo potrebujejo delovno živino. Tudi najslabši delavci obstanejo, razumem pa da ti, kot izredno nesposoben človek, čutiš določen pritisk in negotovost in to projeciraš na širšo populacijo.

uredilo bitje Tuna
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 18 urami:

 

zakaj te potem tako skrbi, kako razni NVO-ji ne prispevajo davkov v državno blagajno? 

zate ne vem, ampak jaz osebno ne bi bil ekstra vesel, da mi zraven bajte postavijo tovarno, 20 let kasneje pa ugotovimo da je zaradi te tovarne pol ljudi v radijo 5km fasal raka. Denar gor ali pa dol. 

Ironično, to pišeš iz države, ki je zgradila 1 blok (od 3h planiranih) NE in je ni nikoli zagnala, zaradi točno takih skrbi (pa so imele še manj podlage kot razne Magne)

Če ti je res tako všeč ko se kapital postavi pred človeka -> USA vabi. Ali pa celo Kitajska/Taiwan. Tisto je šele ultra kapitalizem - middle managament mora prinest v firmo svojo opremo (kompjutre ipd)

v ZDA je šele velik vpliv lokalnih iniciativ na gradnjo JE

 

V časih, ko so Francozi na polno gradil nuklearke, so imel v ZDA podoben performans: 25 % zgrajenih ni blo nikol zagnanih zaradi nesoglasja lokalnih oblasti.

 

To jim je pol tolk povečal stroške jedrske elektrike, da ni bla več konkurenčna fosilcem. (plus to, da so ble vse neke custom built varjante za razliko od francoskega tipskega dizjana, ki so ga samo štepali po idilični pokraini)

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

ne zgolj okolje, tud ljudi. Menim da bi tiste ki  blokirajo recimo gradnje Magne morali javno obesiti na tromostovje kot opozorilo vsem ostalim ki ograzaju prezivetje ljudem in povzrocajo gmotno skodo tej drzavi

 

Hello Stalin.

uredilo bitje Babica Zima
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 4 urami:

Ka je bojs drustvo ali zavod ? sploh tole me zanima  "Če društvo opravlja pridobitno dejavnost, mora biti določena v temeljnem aktu ter povezana z namenom in cilji, kot dopolnilna dejavnost nepridobitni dejavnosti društva ter se lahko opravlja le v obsegu, potrebnem za uresničevanje namena in ciljev oziroma za opravljanje nepridobitne dejavnost"

 

ne zgolj okolje, tud ljudi. Menim da bi tiste ki  blokirajo recimo gradnje Magne morali javno obesiti na tromostovje kot opozorilo vsem ostalim ki ograzaju prezivetje ljudem in povzrocajo gmotno skodo tej drzavi

kaj pa tiste ki blokirajo hitro cesto na koroško 

rovo iz faking novga mesta naj se brigajo za svoje cigane dol 

modeli so prav vložili tožbo proti gradbenemu dovoljenju ... in vsi vemo kako dolgo se to v rupetini lahko vleče 10 let zlahka 

brez te tožbe bi se cesta že gradila 

uredilo bitje bna
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Ce bi sploh kdaj videl Magno v zivo bi ti bilo jasno da je v Grazu nimajo postaviti kje

 

Ko sem se nazadnje tam mimo peljal, je bilo na drugi strani avtoceste polj kolikor hočeš. prav tako južno od letališča. 
Naj tam postavijo tovarno, ne pa da majo tam zajedalski kmetje polja, ki itaq živijo samo od EU subvencij. očitno res ne vejo kako kapitalizem funkcionira. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...