Skoči na vsebino

[AMA] Sem zaposlen v nevladni organizaciji s statusom delovanja v javnem interesu


Priporočeni prispevki

cocacola reče pred 14 minutami:

Zagradiš parcelo?

 

Ja, zagradiš parcelo. Postavš ograjo, tablo prehod prepovedan - privat lastnina in zahtevaš pri lokalnemu PD da naj spelje planinsko pot drugje. Zavoljo dobrih odnosov in miru PDji z lastniki parcel dost dobr sodelujejo tud v smislu, da če lastnik parcele izrazi nasprotovanje da planinska pot poteka njegovo lastnino, to tud upoštevajo in tam ne gazijo.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 3 minutami:

 

Ja, zagradiš parcelo. Postavš ograjo, tablo prehod prepovedan - privat lastnina in zahtevaš pri lokalnemu PD da naj spelje planinsko pot drugje. Zavoljo dobrih odnosov in miru PDji z lastniki parcel dost dobr sodelujejo tud v smislu, da če lastnik parcele izrazi nasprotovanje da planinska pot poteka njegovo lastnino, to tud upoštevajo in tam ne gazijo.

 

No tega res nisem vedel. Niti mi ne pade na kraj pameti, da bi iz kakršnegakoli razloga v hribovit gozd šel postavljati ograjo. Pa tudi sicer malo dvomim da gre to skozi, že zaradi potencialnih nevšečnosti z divjadjo.

Sicer je pa moj slog pisanja v prvi vrsti namenjen bolj "ljubljanskim" garsonjerarjem, ki mislijo, da če imajo radi naravo in živali, da si zaslužijo najmanj svetniški sij okoli glave,  v resnici jim je pa mar samo za njihovih 30 m2, vse ostalo jim pa predstavlja poligon za izživljanje in wc za njihove cucke.

Povezava do prispevka

Drgac kakega jurja in pol na leto od unih 300 miljonov pobere naso sportno drustvo.

Postavili smo nogometno igrisce, hisko kjer so garderobe in stuff, ter fitness stange. Vse to za piclega jurja na leto. Clani drustva mamo tam enkrat na leto piknike in igrisce se uporablja v ligi malega nogometa (kjer je treba kupit drese, zoge, placat sodnika, ...). Preostali cas povrsino uporabljajo lokalci za rekreacijo. Hvaleznejsi od njih, ki si to lahko privoscijo tu pa tam kaj donirajo, da lahko kupimo kosilnico, bencin, agregat za elektriko, vodno crpalko, hladilnik, orodja, obnovo dotrajanih stvari, ...

 

Torej lokalno sportno drustvo postavi in fura tak objekt z jurja in pol na leto. Ce das to obcini v izgradnjo in vzdrzevanje se lahk sam zjoces ob zneskih.

 

Da dobis obcutek zakaj se daje NVOjom denar. Vem, da je tle dost mocen faktor lokalne skupnosti in da so clani ponosni na svoj prispevek, pa tudi zneski so dost majhni tako da ni priloznosti za krajo. Ampak naceloma je to namen s katerim da drzava denar.

 

Je pa res, da mocnejsi kot si, vec denarja dobis in posledicno se tudi vec denarja "izgubi". Da ne omenjam nelojalne konkurence, ko poleti nek dijaski dom zbija cene okoliskim namestitvam. Ali pa npr dom za ostarele prodaja kosila in zbija cene okoliskim gostilnam. Sam ne vem, ce je to point te teme.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 15 urami:

 

What. 

 

A lahko prosim elaboriraš tole, kako točno lahko nvo prispeva k bdpju?

 

Da ne omenimo drugih vplivov npr. PGD, ki so NVO in KI SO (so)financirana od države pogasijo marsikatero halo S.P.ja, D. O. O.ja ipd. in ti spucajo cesto ob žledu, vetru ipd. da lahko ljudje potem zjutraj normalno se pripeljejo v vaše fabrke delat in da lahko fabrke dobijo robo za delo in jim odpeljejo narejene produkte v prodajo.

 

 

 

cocacola reče pred 7 urami:

 

Pritrjevanje nekaj metrov zajle v skalo mora biti res mangum opus izjemnih posameznikov, le kako jim uspe. In ne rabiš lepiti slik nekih poženščenih kriplov v polni pederski opremi na gori na katero redno hodijo Čehi v crocsih.

 

In če mogoče ne dojameš, da se je v primeru žledoloma v eni noči podrlo milijone kubičnih metrov dreves in da se to verjetno ne da v trenutku teleportirati ven iz gozda, a kako bi ti to izvedel? Ali je potrebno, da nekaj prizadetih brezveznikov objestno mlati z motorno žago z namenom kaj, da nekomu, ki se rekreira ne bo potrebno dvigniti 1 m visoko noge da prestopi padlo drevo?

 

Zagradiš parcelo? Povej mi, a si ti moten v glavo slučajno? 

 

In potem jih NVO ZGR rešuje. Jaz ne vem kje ti živiš, toda večina poti je bila po žledu zaprta, dokler jih niso naredili varne in še na Šmarno goro niso spucal poti, tako kot ti pišeš, marsikatero drevo še vedno leži kjer je padlo. Tako da jaz bi iskal razloge zakaj so ti tako močno posegli v gozd mogoče še kje drugje. 

Povezava do prispevka

od kje dnar zanje pa nihce ne ve

 

kudos cocacola ker je lepo prestavil zakaj gre za nvo parazite

 

aja gozda smo se losal v trenutku ko so cez njega speljal planinsko pot, na sreco je bila cena prava. Rupetincan se po 30 letih drugega druzbenega sistema ni dojel kaj je to privatna lastnina Zato pa vam kot drzavi gre tako dobro! Hvala bogu je Kurz rekel ne , da ne bodo sli za garanta taksnim drzavam, ampak to je ze druga zgodba

uredilo bitje VonGriffin
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 3
Povezava do prispevka
osis reče pred 22 urami:

 

Da ne omenimo drugih vplivov npr. PGD, ki so NVO in KI SO (so)financirana od države pogasijo marsikatero halo S.P.ja, D. O. O.ja ipd. in ti spucajo cesto ob žledu, vetru ipd. da lahko ljudje potem zjutraj normalno se pripeljejo v vaše fabrke delat in da lahko fabrke dobijo robo za delo in jim odpeljejo narejene produkte v prodajo.

 

 

 

 

In potem jih NVO ZGR rešuje. Jaz ne vem kje ti živiš, toda večina poti je bila po žledu zaprta, dokler jih niso naredili varne in še na Šmarno goro niso spucal poti, tako kot ti pišeš, marsikatero drevo še vedno leži kjer je padlo. Tako da jaz bi iskal razloge zakaj so ti tako močno posegli v gozd mogoče še kje drugje. 

 

Pa kdo govori o PGD in nekih gorskih službah, a misliš da ne vem kaj oni delajo. Vedno isto taktika izmikanja, enako ko nekdo omeni prevelik javni sektor, se naprej meče medicinski sestre pa čistilke. 

 

Isto dela Hamas v Palestini, najprej bombardirajo Izrael pol se pa gredo skriti v vrtce pa bolnišnice.

 

300 mil € vsako leto, to je 7 stadionov Stožice vsako leto, kje se vidi podoben učinek vsako leto v državi? Tistega seznama pa noben še ni komentiral, saj to meni največ pove o kredibilnost večine nvojev. Če bi oni res pošteno porabljali svoja sredstva, bi bili prvi kateri bi obesili za jajca razne Rogovce in podobno drhal.

  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 9 minutami:

 

Pa kdo govori o PGD in nekih gorskih službah, a misliš da ne vem kaj oni delajo. Vedno isto taktika izmikanja, enako ko nekdo omeni prevelik javni sektor, se naprej meče medicinski sestre pa čistilke. 

 

Isto dela Hamas v Palestini, najprej bombardirajo Izrael pol se pa gredo skriti v vrtce pa bolnišnice.

 

300 mil € vsako leto, to je 7 stadionov Stožice vsako leto, kje se vidi podoben učinek vsako leto v državi? Tistega seznama pa noben še ni komentiral, saj to meni največ pove o kredibilnost večine nvojev. Če bi oni res pošteno porabljali svoja sredstva, bi bili prvi kateri bi obesili za jajca razne Rogovce in podobno drhal.

Dal sem primere kako vplivajo na BDP in omenjam PGD, ker je vsak 5 slovenc v PGD in ima največje članstvo. In ironično se mi zdi, da verjetno 2/4 Nova24 gledalcev zliva gnev na NVO, sami so pa največji prejemniki €. Ne vem ali sta tudi vidva gasilca.  In če veš kaj delajo, potem ne vem zakaj ne razumeš kako vplivajo na BDP.

 

Če ohranimo tvojo idejo, da vzamemo recimo zdravstveni sektor pri JS,...  Dvomim, da je delež zdravstva v JS, tako velik kot so PGDji v NVOju. + kritiko, da ima vsako leto neke bolnica izgubo... je logično. Ker po defultu niso zasnovane kot profitne.

Povezava do prispevka
osis reče pred 8 urami:

Dal sem primere kako vplivajo na BDP in omenjam PGD, ker je vsak 5 slovenc v PGD in ima največje članstvo. In ironično se mi zdi, da verjetno 2/4 Nova24 gledalcev zliva gnev na NVO, sami so pa največji prejemniki €. Ne vem ali sta tudi vidva gasilca.  In če veš kaj delajo, potem ne vem zakaj ne razumeš kako vplivajo na BDP.

 

Če ohranimo tvojo idejo, da vzamemo recimo zdravstveni sektor pri JS,...  Dvomim, da je delež zdravstva v JS, tako velik kot so PGDji v NVOju. + kritiko, da ima vsako leto neke bolnica izgubo... je logično. Ker po defultu niso zasnovane kot profitne.

 

Ne vem, a si ti resno neumen ali zakaj še naprej omenjaš gasilce, ker noben ne govori o njih. Kot prvo gasilci ne dobijo 300 mil €, kot drugo tudi če bi jih ne bi bilo nič narobe, tretje meni je vseeno ali imamo pgdje ali profesionalne gasilce.

 

Gre se za "gibanje za dostojno delo" in podobne nvo stvore, kateri si ne zaslužijo niti centa ampak vseeno vsako leto dobivajo zajetne vsote denarja. In kdorkoli bo to prekinil ima moj glas na naslednjih volitvah.

uredilo bitje cocacola
  • Račka +1 2
  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Je cloveska narava da nekateri ustvarjamo in gradimo drugi pa da freeloadajo in prodajajo topli zrak ker ne zmorejo stati na lastnih nogah. 27k organizacij in za 300 miljonov javnega denarja. Ob tej pa pristejmo prenapihnjeno JU in vedno vec penzionistov da o raznem priviligiranem odtekanju denarja ne govorim pa smo tam. Dolgorocno tole ni vzdrzljivo, drzava stagnira,velike projekte lahko blokira vsak Janez,  naj se malo kresne recesija pa ste tam.

 

Kot je andrejus zapisal v rupetini se ustvarjajo nvoji zapirajo pa fabrike. Veliko srece s taksno gosp. politiko mogoce vam bo v drugo ratalo. 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

cocacola: Sej tudi nihče ne dobi 300 mil €, dej se malo potrudi in ne zmišljuj. Če napadaš vse po vrsti, potem valda štejejo vsi kontraprimeri. Boš bolj resno izpadel, če najdeš en dober primer, ki tudi ziher obstaja, čisto po Gaussu. Na onem seznamu niti pravne osebe niso vsi, če pa pogledaš za kaj dobiva keš to društvo gibanje, so pa skoraj same subvencije za zaposlovanje in evropska sredstva, kar je na voljo prav vsem. V povprečju so počrpali 16k na leto, to je lih za enega minimalca. Pri tem da na take subvencije ne moreš iste osebe dat večkrat, tako da iz tega naslova še rednega kadra ne morejo imet. Res slab primer za kao parazita in to še preden prideš do vprašanja, kaj sploh delajo. Če bi bili profiji, bi lahko počrpali desetkrat več, ne pa tele napake pri zaokroževanju.

 

Najdi en res sporen primer, ne pa samo neki s čimer se pač osebno ne strinjaš. Najbrž je cel un seznam en sam drobiž, med tem pa gre za šport čez 40 mio, za gasilce podobno, da šol in karitativcev ne omenjam. Al pa neki mogoče bližje srcu, da ministrstvo za obrambo letno raztala 8 mio raznim društvom borcev in protiborcev. Ampak če ti ni mar za prav nobeno nevladno področje, potem ne razumem, zakaj se vključuješ v debato na tak psevdokonstruktiven način.:nicjasno:

Povezava do prispevka

S kakšnimi projekti točno se ukvarja vaša organizacija, zasledil sem samo da so vaše področje dela odpadki. Kaj to zdaj točno pomeni ne vem, verjetno ne furate deponije ampak ste eni birokrati in zakaj ste upravičeni do javnega denarja?

Povezava do prispevka
lynx reče pred 8 urami:

cocacola: Sej tudi nihče ne dobi 300 mil €, dej se malo potrudi in ne zmišljuj. Če napadaš vse po vrsti, potem valda štejejo vsi kontraprimeri. Boš bolj resno izpadel, če najdeš en dober primer, ki tudi ziher obstaja, čisto po Gaussu. Na onem seznamu niti pravne osebe niso vsi, če pa pogledaš za kaj dobiva keš to društvo gibanje, so pa skoraj same subvencije za zaposlovanje in evropska sredstva, kar je na voljo prav vsem. V povprečju so počrpali 16k na leto, to je lih za enega minimalca. Pri tem da na take subvencije ne moreš iste osebe dat večkrat, tako da iz tega naslova še rednega kadra ne morejo imet. Res slab primer za kao parazita in to še preden prideš do vprašanja, kaj sploh delajo. Če bi bili profiji, bi lahko počrpali desetkrat več, ne pa tele napake pri zaokroževanju.

 

Najdi en res sporen primer, ne pa samo neki s čimer se pač osebno ne strinjaš. Najbrž je cel un seznam en sam drobiž, med tem pa gre za šport čez 40 mio, za gasilce podobno, da šol in karitativcev ne omenjam. Al pa neki mogoče bližje srcu, da ministrstvo za obrambo letno raztala 8 mio raznim društvom borcev in protiborcev. Ampak če ti ni mar za prav nobeno nevladno področje, potem ne razumem, zakaj se vključuješ v debato na tak psevdokonstruktiven način.:nicjasno:

Evo mene je konkretno šokiralo koliko dobi Waldorfska šola, ki je bila na seznamu NVOjev. In zato sem res proti javnemu financiranju zasebnih šol.

Tole z Borčevskimi zadevami se tudi strinjam. 75 let od WW2, 30 od osamosvojitve, pa imamo vedno več pokojnin in stalno sestavo teh društev.

 

Jaz sicer NVO na področju ekologije ne poznam, vas pa podpiram. Vem pa kaj dobrega prinesejo npr. DNK, ki rešujejo probleme, ki jih drugi sektorji ne znajo.

Povezava do prispevka

hordak: tematsko različnimi, imajo pa skoraj vsi močno ozaveščevalno komponentno, mnogi tudi raziskovalno in sistemsko (v smislu predlogov za odpravo zakonodajnih neskladij, implementacijskega deficita ipd.). Mogoče za ilustracijo tega zadnjega: en dan smo na kup spravili vse od premiera do polovice ministrstev in parih uradov, pa je bilo potem takoj jasno kje so različne interpretacije iste zakonodaje in kaj bi kdo lahko naredil bolje. Eden od rezultatov je bila potem sprememba Zakona o kmetijstvu, ki je uredil področje doniranja viškov hrane in npr. trgovci za donirano hrano ne plačujejo več dvakrat DDV-ja, tako da je po eni strani več sitih, po drugi strani pa manj stroškov za trgovce (DDV + ravnanje z odpadki).

 

Klasična watchdog funkcija sicer ni vezana na projekte. Omenjeni primer tudi ni bil javno financiran. Na področju okolja in narave imaš v glavnem dva razpisa: na vsake nekaj let enoletni na MOP za pomoč pri doseganju raznih državnih ciljev in podobno letno na Ekoskladu, ki pa je malo bolj investicijsko usmerjen, ker je pač pri njih. Kot sem omenil nekje prej, je pri nas bila glavnina javnih sredstev lani od razpisa za profesionalizacijo na MJU, ki je bil razpisan iz ostankov nerazdeljenih 0,5% dohodnine. Tega se najbrž nikoli več ne bomo mogli poslužiti, ker je med kriteriji poleg vseh vsebinskih in glede kapacitet, tudi, če si že kdaj prejel sredstva iz tega mehanizma in par pik je pri tako hudi konkurenci praktično nemogoče nadoknadit. V okviru tega "projekta" smo razvijali tržni del naših storitev, da lahko še bolj znižamo delež nezanesljivega kampanjskega financiranja (pa če je iz javnih virov ali ne). Programskega, ki je tudi z vidika sredstev bolj učinkovito, na našem področju praktično ni.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 14 urami:

cocacola: Sej tudi nihče ne dobi 300 mil €, dej se malo potrudi in ne zmišljuj. Če napadaš vse po vrsti, potem valda štejejo vsi kontraprimeri. Boš bolj resno izpadel, če najdeš en dober primer, ki tudi ziher obstaja, čisto po Gaussu. Na onem seznamu niti pravne osebe niso vsi, če pa pogledaš za kaj dobiva keš to društvo gibanje, so pa skoraj same subvencije za zaposlovanje in evropska sredstva, kar je na voljo prav vsem. V povprečju so počrpali 16k na leto, to je lih za enega minimalca. Pri tem da na take subvencije ne moreš iste osebe dat večkrat, tako da iz tega naslova še rednega kadra ne morejo imet. Res slab primer za kao parazita in to še preden prideš do vprašanja, kaj sploh delajo. Če bi bili profiji, bi lahko počrpali desetkrat več, ne pa tele napake pri zaokroževanju.

 

Najdi en res sporen primer, ne pa samo neki s čimer se pač osebno ne strinjaš. Najbrž je cel un seznam en sam drobiž, med tem pa gre za šport čez 40 mio, za gasilce podobno, da šol in karitativcev ne omenjam. Al pa neki mogoče bližje srcu, da ministrstvo za obrambo letno raztala 8 mio raznim društvom borcev in protiborcev. Ampak če ti ni mar za prav nobeno nevladno področje, potem ne razumem, zakaj se vključuješ v debato na tak psevdokonstruktiven način.:nicjasno:

 

Če je kdo psevdokonstruktiven si to ti. Ti namreč trdiš da nvo prispeva k bdpju, še več, vložek v nvo naj bi se po tvoje celo potrojil, očitno si ravnokar odkril perpetuum mobile.

 

Še vedno ne vidim zakaj bi recimo neko "dostojno deli gibanje"" dobil tudi 1 cent davkoplačevalskega denarja, tebi to ni mar in bi kar metal milijone okoli, vidi se pač da v življenju še nisi zaslužil 1 € s svojim delom.

 

Kar se mene tiče me nvo agrumenti niso prepričali, v bistvu sem še bolj za, da se vse skupaj kompletno ukine. Sploh zaradi tega, ker imaš itak že za vsak nvo isti njegov dvojnik v javnem sektorju in že tisti je nepotreben. 

 

 

  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Statistika je kakršna je, če pa ti to interpretiraš kot perpetuum mobile, je to samo tvoj problem. Govorimo o celem sektorju, tako da pot od vložka do izplena ni homogena, še manj tako enostavna in direktna kot če nekaj poješ in greš pol srat. Ampak očitno je celokupno na koncu država že v finančnem smislu na boljšem, tako da ja, mogoče bi morala investirati še več — v tujini je delež javnih sredstev skoraj dvakrat višji. Za veliko področij je čisto dobro, da delež javnih financ ni visok, ker če se ukvarjaš tudi s sistemskimi problemi, je višja neodvisnost nujna, tako da za čisto kopirat razvitega sveta pa spet ni.

 

Tistega gibanja ne poznam, zato pač ne morem sodit, a so poslanstveno učinkoviti ali ne. Ministrstvom se očitno zdi, da so, ker imajo celo status delovanja v javnem interesu na področju mladine (mladinskega dela?). In očitno tudi znajo dobro utemeljiti svoje delo, sicer ne bi mogli dobiti nič javnih sredstev.

 

Sej je vsem jasno, da se ne strinjaš s celim kupom programskih in strateških usmeritev države, ampak vsaj debatiraj v dobri veri. Se strinjam, da bi za nekatere stvari bilo bolje, da jih uredi država, ne pa da NVO-ji prevzemajo to breme, kar je najbolj očitno pri zadevah, ki nimajo "dvojnika" v javnem sektorju. Pa če gre za neke enkratne družbene korektive (veliko socialne dejavnosti), operativo (jamski, gorski in nekateri drugi reševalci) ali kaj drugega. In potem bi se nekatere NVO lahko same zaprle, ker bi avtomatsko uresničile svojo vizijo.

 

Povezava do prispevka
lynx reče pred 6 urami:

Statistika je kakršna je, če pa ti to interpretiraš kot perpetuum mobile, je to samo tvoj problem. Govorimo o celem sektorju, tako da pot od vložka do izplena ni homogena, še manj tako enostavna in direktna kot če nekaj poješ in greš pol srat. Ampak očitno je celokupno na koncu država že v finančnem smislu na boljšem, tako da ja, mogoče bi morala investirati še več — v tujini je delež javnih sredstev skoraj dvakrat višji. Za veliko področij je čisto dobro, da delež javnih financ ni visok, ker če se ukvarjaš tudi s sistemskimi problemi, je višja neodvisnost nujna, tako da za čisto kopirat razvitega sveta pa spet ni.

 

Tistega gibanja ne poznam, zato pač ne morem sodit, a so poslanstveno učinkoviti ali ne. Ministrstvom se očitno zdi, da so, ker imajo celo status delovanja v javnem interesu na področju mladine (mladinskega dela?). In očitno tudi znajo dobro utemeljiti svoje delo, sicer ne bi mogli dobiti nič javnih sredstev.

 

Sej je vsem jasno, da se ne strinjaš s celim kupom programskih in strateških usmeritev države, ampak vsaj debatiraj v dobri veri. Se strinjam, da bi za nekatere stvari bilo bolje, da jih uredi država, ne pa da NVO-ji prevzemajo to breme, kar je najbolj očitno pri zadevah, ki nimajo "dvojnika" v javnem sektorju. Pa če gre za neke enkratne družbene korektive (veliko socialne dejavnosti), operativo (jamski, gorski in nekateri drugi reševalci) ali kaj drugega. In potem bi se nekatere NVO lahko same zaprle, ker bi avtomatsko uresničile svojo vizijo.

 

 

Jaz ne dvomim v statistiko in številke, vem da so pravilne, problem je ker ti ne razumeš osnovnih pojmov in principov v ekonomiji, pa to niti ni ekonomija ampak neka osnovna raven sklepanja in splošne razgledanost.

Če se v bdp štejejo sredstva katera država nameni za nvo ali kar celoten državni proračun potem je bdp podatek irelevanten, država pač lahko vzame x milijard kredita in jih poljubno zapravi, bdp bo kazal visoko rast, koliko ima pa to veze z dejanskim blagostanjem je pa jasno. Koliko denarja v € (ne %) lahko država nameni za nvo je odvisno izključno od zmožnost gospodarstva da to financira, ti se nekako trudiš dokazati da je ravno obratno. Vse slovenske nvoje lahko prestavimo v neko drugo državo pa to lahko samo negativno vpliva na njihov standard, če bi pa preselili slovensko gospodarstvo pa bi bil vpliv pozitiven. 

Trdiš, da je vpliv nvo težko izmerljiv in se njegov učinek pokaže šele čez čas, kar je obratno kot na prvi strani, kjer trdiš, da se vložek v nvo povrne za trikratno vrednost, še vedno pa nisi navedel konkretnega primera iz katerega si dobil to številko? Pa tudi glede na navedeno uspešnost, bi pričakoval da se recimo tuji kapital na veliko zanima za nvo sektor ali nvo kader, pa za tak primer še nisem slišal.

Društvo Gibanje za dostojno delo je absurdno in žal klasični primer razmetavanja davkoplačevalskega denarja. Kaj točno lahko neko društvo ne glede na višino sredstev naredi za "dostojno delo"? Mislim kot da bi imeli Gibanje za višje plače ali pa Gibanje za dobro vreme. Zakaj nimaš niti toliko jajc, da rečeš da bi bilo to društvo potrebno takoj ukinit, njihova sredstva pa nameniti vam. Edini možen odgovor je, da ste vi pač enaki šalabajzerji.

  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

A tako nerazumljivo pišem? Spet mi polagaš besede v usta in gradiš ene slamnate može.

BDP se pri teh statistikah uporablja samo zato, da se jih da primerjati med državami. Če  se osredotočiva čisto samo na sredstva in če bi bila vsota javnih sredstev namenjenih NVO enaka njihovim prihodkom (100% financiranje), potem bi se strinjal, da je od tega sama škoda za državo. Pri faktorju 2,7 v 2018 je efektivno še vedno skoraj dvojen "dobiček". Te številke so iz že parkrat povezane CNVOS-ove strani s statistiko za cel sektor. Individualni rezultati so seveda različni.

 

Razmišljanje o NVO in gospodarstvu kot dveh disjunktnih zadevah je preveč popreproščeno, ker se oboji (lahko) ukvarjajo s pridobitno in profitno dejavnostjo. In a ni to ravno to, kar šteje v BDP? Plačujemo iste davke. A prav razumem, da misliš, da je ostalih 64 % prihodkov predstavljajo samo donacije in sponzorstva podjetij?

 

Ne vem zakaj bi se tuj kapital prav posebej zanimal za nas — imajo doma skoraj povsod močnejši NVO sektor, pa še isti jezik govorijo. Tvoj produkt ali storitev mora biti res unikatna, da pride do kaj več kot mimogrednega prometa, ker si pač ob meji.

 

Društvo sodit po imenu je enostavno podlo. Jaz dobim asociacije na sindikate in delavska gibanja, področje za katerega je ogromno zakonodaje, ki bi jo lahko poskušali izboljšat. Al pa naredit kako prostovoljno zavezo, certifikat tipa Družini prijazno podjetje, da bi si delodajalci sami (še) bolj prizadevali za boljše razmere. Al pa ozaveščat in informirat delavce, da pač ne požrejo vsakega maltretiranja. Ne vem kaj počnejo, ampak že iz imena je jasno, da bi lahko dosti konstruktivnega in koristnega. Bi razumel, če bi bila tirada na npr. Društvo za priznanje praženega krompirja kot samostojne jedi, kjer ime ne prepušča praktično nič domišljiji, tole je pa smešno.

Povezava do prispevka

@osis: pri zavodu sv. stanislava (vse katoliške šole okoli Ljubljane) so podobni zneski. pač financiranje zasebnega šolstva, ki ponuja programe, ki jih podpira država. 

 

@cocacola fak, a nisi mogu sam lepo vira nalepit s prve? a te je sram, da je iz tok skrajno desničarskih trobil? sem šel odgovarjat na tvoj post, pa sem kmalu našel nova24tv članek. pač to je glih problem, desničarji niste sposobni good faith argumenta spelat, pa če se postavte na glavo. Se pravi na tem seznamu si TI vedel, da država "podpira" 5 od navedenih, pa še to je izjemno širokogrudno od mene, od nas pa zahteval, da komentiramo vse. 

 

Zavod za ohranitev in oživitev vrednot upora - Ženski pevski zbor Kombinat. Erar. 11 let, 78.531,70 EUR, večina prihodkov je iz naslova plačila za nastop na občinskih dogodkih. Hud youtube majo. 

 

Študentski klub Iskra. Erar. 3.135,18 EUR. Drobiža ne bom komentiral, zadnje večje nakazilo pa so dobili od eko sklada za izvajanje raznih delavnic na temo ekologije

 

Gibanje za dostojno delo in socialno družbo. Erar. 6 let, 144.263,24 EUR. Je Lynx napisu kaj počnejo in zakaj je to nekaj vredno. Kot občasni delavec v gostinstvu, lahko samo povem, da je tema ful relevantna za ogromno prebivalstva Slovenije. 

 

Rok Zavrtanik in Protestival - direktor založbe Sanje. Erar. 1.641.034,05 EUR. No, ta primer je tisti, ki je najbolj širokogruden, ker gre pač za podjetje, ne NVO. Vseeno, prihodki prihajajo iz strani knjižnic, ker kupujejo njihove knjige. Glavni znesek pa je iz strani javne agencije za knjigo RS, ki spodbuja prevajanje in pisanje v slovenskem jeziku. Sumim, da gre tudi knjižnično nadomestilo avtorjem kaj preko založnika. 

 

MC C.M.A.K. Cerkno. Erar. 17 let, 271.877,55 EUR. Sploh v zadnjih letih jih financira samo občina Cerkno, nekaj pa dobijo od ministrstva za kulturo za glasbene projekte. 

 

Danes je nov dan. Erar. 21.120,00 EUR. Vglavnem dobijo denar od občin za izvedbo projektov. Nazadnje občina Koper, ki je naročila to spletno stran: https://predlagam-odlocam.koper.si/sl Drugače še niso sodelovali na državnih razpisih in imajo očitno druge vire financiranja. 

 

Vsi prejemniki prihodkov iz javnih sredstev iz primera so za denar dejansko opravili neko storitev. 3 od petih celo izključno pridobitne narave (Danes je nov dan, Kombinat in založba Sanje). Ne mislim se pa s tabo kregat kako to je uporabno ali ne, ker je itak jasno, da se ne bova nikoli strinjala. 

 

Naj se ustavim še pri urejanju planinskih poti. To je izjemno časovno potratno delo, fizično težko delo (20kg ma samo agregat, kaj šele ves materjal, pazi to, zajle so iz jekla, ki ima 8x večjo gostoto kot voda) in praktično popolnoma temelji na prostovoljstvu. Istočasno je pa v Slovenskem turizmu 30% gorskih nočitev. Res neslana šala s strani države in turistične industrije. Priporočam tale planinski vestnik, ki je cel posvečen markiranju. 

uredilo bitje Lunco
besedni vrstni red
Povezava do prispevka

Da ker so nvoji postali podaljsek JU ki pa je  ze itako glomazna socialna ustanova brez efektivnosti

 

Kombinat kakopak nujen da ga financira drzava

 

Problemetike se ocitno zaveda trenutna vlada in pricakujem da se bo malo zaprla pipica izcrpavanja te drzave. Zato me ne cudi da toliko nevladnikov biciklira 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...