Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 5 urami:

sam to sploh niso podobne miške... mam tud eno g403, pač čist drug feeling.

 

kaj ma to zdej veze?

 

 

Arey reče pred 5 urami:

Amnesia je očitno guy ki mu pašejo majhne miške. Meni grejo strašno na živce, recimo, in se pomoje raje živ zakopljem kot da bi kupil kaj takega. Tko da se moraš vprašat kaj ti paše v roko, ja.

 

G903, ki je moj main, ni majhna miska, G703 & co. tud ne (da ne govorim o pro intellilmouse, ki je huge), tko da mi ni cist jasno, od kje si zdej to potegnu

 

 

Povezava do prispevka

Jst sm G502 zamenjal z G602 (makro lajf, best lajf). Všeč mi je je, da je večja in mi je bolj udobna v roki, edino knofa zraven levega klika nista tko izi dostopna kot na G502 in morm včasih prepozicionirat roko da jih sploh lahko pritisnem. Mogoče se še nisem navadu v bistvu, ni pa tolk mimo filing, kot mi je bil na G502 ki mi je bla v bistvu več mescev neudobna, preden sem se navadu. Razlika je bla pomoje v tem, da prejšni mišon Trust GXT31 (odličen mišon btw) ni mel take sloping linije na knofih medtem ko G502 je pa all about that.

 

Prodajam žično G502, če koga zanima.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 4 urami:

 

kaj ma to zdej veze?

 

 

 

G903, ki je moj main, ni majhna miska, G703 & co. tud ne (da ne govorim o pro intellilmouse, ki je huge), tko da mi ni cist jasno, od kje si zdej to potegnu

 

 

Hm, pol pa bolj simetricne al kako tocno? Men v glavnem pasejo velike ko so na levi strani izbocene, dosti bolj ergonomsko mi delujejo

 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 30. 8. 2020 at 16:12:

Men je G502 za gaming noro dobra. Mislim, valda vzameš brezžično, je pa cena res insane.
Sm pa ravno dobil MX master 3 in sem ful zadovoljen. Ne bi hotu špilat z njo, ampak za delo je pa prav neverjetna. Udobna, scroll wheel je vrhunski (dejansko tako dobrega scroll wheela še nisem imel ever), res kul.

Nimaš ni teh problemov pri scroll-u?

Prejšnji teden se mi je pokvarila master 2s in sem nabavil G640, a nisem najbolj zadovoljen z ergonomijo in razmišljam, če bi menjal za master 3. Mislil sem, da mi bo boljši senzor in dodatni gumbi izboljšali delovni proces, a ni nobene razlike.

Povezava do prispevka

Nic nimam tezav s scrollwheelom, nisem niti opazil da bi bil mogoce malo naprej potisnjen. Pac, scroll wheel kot scroll wheel, ce izvzames da ima res top haptics, kar mi ful dogaja.

Sam za gaming je ne bi priporocal ker je res velika in tezka. Tu primerjam z g602 ki je sicer super miska samo shitty scroll wheel ma (gumb mi je na dveh zapored v enem mescu crknil).

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
hirabbit reče Dne, 11. 8. 2020 at 13:27:

 

Ker ne najdem primerne teme, bom kar tukaj vprašal.

 

Imam težavo z domačo mrežo, katere živ bog ne zna rešiti/pojasniti.

 

Do neta dostopam preko T-2 Innobox modem/routerja + GPON vmesnika. Vse dela super, dokler se na Wi-Fi (WiFi preko tega istega modema/routerja) ne povežem z enim točno določenim laptopom (Acer, Win10). Takrat se po cca 30 sekundah do 1 minuti modem resetira (naredi boot cycle).

 

Ker sem mislil, da je težava defektna mrežna kartica na laptopu, sem kupil WiFi USB dongle - rezultat je enak. V kolikor pa se na WiFi povežem s telefonom, na katerem naredim hotspot in se na ta hotspot povežem s tem laptopom, zadeva deluje in se ne resetira.

 

Kot rečeno, na T2 ne zna nihče pomagati, seveda sem tudi poskusil z milijon factory reseti modema in ponastavitvami z njihove strani. Edino menjave modema še nisem poskusil, ampak ne razumem, zakaj se to dogaja le, ko na WiFi povežem samo in točno ta laptop.

 

Ima kdo kakšno idejo?

 

Očitno je bila težava defekten modem. Sedaj, ko sem ga menjal, ker je imel še druge težave (ni pobral nastavitev, crknil 5Ghz band...), dela normalno in se ne restarta več.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Ce je ze blo se pardoniram...kak so kaj Corsair tipkovnice?

Sam prodajam eno, poglej na bolsjak. Ja, so dobre, dober build quality. Poleg corsairja poglej se kaksen Das keyboard, so tam tam, pa Ducky za bolj hip ime.

 

@kapslok kere koli slusalke ti pasejo v budget + ModMic.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 29 minutami:

pa Ducky za bolj hip ime.


Zakaj zaradi bolj hip imena? Zelo OK tipkovnice so to.
In kolikor vem ima Das keyboard za tipko "space/break" slabše montiranje (tisto z vmesno žičko ali kako naj po domače povem), dočim pri Ducky so pa lepo tri stikala, kar je precej boljše. Če že res gremo v podrobnosti.
Plus to, da imajo Ducky večinoma PBT plastiko za tipke, kar mi je načeloma precej boljše kot ABS. Ampak to je spet subjektivno mnenje (razen glede res dolgoročne uporabe, kjer je itak vse jasno). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 21 minutami:

das keyboard je postal crap.


Zakaj točno? Malo utemelji, ker sem res kolebal okoli nakupa (zelo me je mikala, potem pa sem vseeno vzel Ducky).
Sem pa nedolgo nazaj celo razmišljal, da bi eno vseeno nabavil. Tako da... povej čimprej :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kvaliteta oz kontrola same izdelave je slaba. Keycapi se zatiskajo če ne pritisneš tocno na sredini in podobne finte. V službi sva jo imela 2 in obema so se zatikali različni keycapi. IcEmAn pa če se prav spomnim jo je šel prav menjava ker mu je nekatere pritiske zaznalo večkrat. Raje kupi se enega duckija :D

Povezava do prispevka

Po dolgih letih se mi poslavlja računalniška miška in bo treba nabavit nekaj novega.

 

Ima kdo kak dober predlog za miško ki je koliko toliko etgonomska, torej da je desno malo nižke kot levo (ne rabi pa bit čisto po strani stoječa) in pa da je čimbolj tiha, torej čimmanj slišni kliki. Po možnosti pa še žična.

Koliko sem googlal je karnekaj tihih mišk na tržišču, so pa brezžične. Raje bi načeloma žično, če bi kakšno našel oz. če kdo pozna kaj takšnega...

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 11 urami:

Po dolgih letih se mi poslavlja računalniška miška in bo treba nabavit nekaj novega.

 

Ima kdo kak dober predlog za miško ki je koliko toliko etgonomska, torej da je desno malo nižke kot levo (ne rabi pa bit čisto po strani stoječa) in pa da je čimbolj tiha, torej čimmanj slišni kliki. Po možnosti pa še žična.

Koliko sem googlal je karnekaj tihih mišk na tržišču, so pa brezžične. Raje bi načeloma žično, če bi kakšno našel oz. če kdo pozna kaj takšnega...

 

kaj tocno je zate tiha miska? 

 

ker nobena ne klika s hrupom udarca kladiva na nakovalo

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 4 urami:

 

kaj tocno je zate tiha miska? 

 

ker nobena ne klika s hrupom udarca kladiva na nakovalo

Da je tisti klik čimmanj slišen.

Kar nekaj mišk se hvali s tem.

https://www.logitech.com/en-us/product/m330-silent-plus

Koliko sem sam lahko pogooglal je problem sv tem, da velika večina je brezžičnih. Tiste ki so žične pa so ali neke neergonomske oblike, ali pa kakšne znamke ki meni nič ne povedo in posledično ne vem koliko jim zaupat glede neke kvalitete izdelave ali pa že samega tihega klikanja...

Samo jaz pri miškah poznammogoce dve tri firme...Tako da raje vprašam za nasvet mn3njalniku strokovnjake.

 

No mogoče bi že pomagal nasvet kateri so se neki kvalitetni proizvajalci mišk, pa bom potem sam tam šel njihovo paleto izdelkov skozi.

Povezava do prispevka

@Alimpija_Mirić

 

preskoci v 2020 in kupi tole, dokler je v akciji, dve AA bateriji za 18 mesecev

 

https://www.mimovrste.com/brezzicne-miske/logitech-gaming-brezzicna-miska-g603-lightspeed-crna?src=sug&s=g603

 

ta wireless ti ne bo povzrocal tezav (oziroma sploh ne vem, zakaj se ga otepas, glede na to, da profi igralci z wireless miskami tekmujejo za milijone)

Povezava do prispevka

No, nisem absolutno proti, bi pa raje žično.

V bistvu ne je ravno Logitech nekako razočaral, ko sem se enkrat odločil kupit nekaj malo boljšega, pa sem kupil neko brezžično miško, giroskopski scroll... Drugače super stvar, ampak dejansko se je zatikala je sama ob sebe, sploh pa če je telefon zvonil,ki vam itak vedno zraven na mizni...

Sem pozneje kdaj kako ceneno uporabljal pa sicer ni bilo težav, samo nekak mi malo ostaja odpor do wireles.

Drugače papredvsem en praktični vidik. Wireles mi rada pade po tleh, ker imam vedno nadevamo mizo, pa mali kaj dirkajo okoli in odmakne miško in pade dol in se potem na kablu obesi, wireless bi padla po tleh. Vprašanje kolikokrat bi to zdržala :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...