Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

130 € je bila (neko akcijo je našel). Ampak vseeno ... 
edit: niti evra nisem dal zraven. Je imel to svoje prihranjeno. Mi je pa vseeno malo tak-tak občutek, priznam.

Sploh, ker jaz 10+ let životarim na k120 za 10 € in porabim ure in ure časa, da gledam, sprašujem, čekiram katero mehansko bi si KONČNO privoščil zase. Pač, igram bolj malo (vsaj na tipkovnici), zato pa res veliko tipkam. Mulc pa tako, praktično potiho, kar naroči.. Pa tista Razerjeva mu čisto dobro služi, vsaj kolikor spremljam dogajanje.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 15. 5. 2020 at 17:54:

Še enkrat naprošam, če ima kdo kak link za nakup kvalitetne mehanske tipkovnice. 
Mora biti obvezno Cherry MX-brown (načeloma kolebam tudi okrog MX-blue), polna velikost (obvezno numerični del, pa "tavelik" Enter (return).

Ti povem čez par dni, ko dobim uno.cherryjevo ki sem jo linkal na prvi strani.

Se tud jz nism mogel zadržat, pa sm.jo naročil.

Povezava do prispevka

Tole je kaj vredno? Sem bral pa vidim da so ABS tipke :(

 

https://www.mlacom.si/ducky-one-2-tkl-black-abs-cr-layout-mx-brown-rgb-dkon1787st-bcralazt1-gaming-tipkovnica

 

Sem gledal pa na funtech pa majo samo madzarski layout (wtf:blink:)

 

Ne mores najdet pr nas normalne stvari pa da si ne vem kaj. 

 

Rad bi pa mel ISO layout pa rjava stikala fino bi tut bilo kaka osvetlitev

Povezava do prispevka

Ducky so precej dobri premade keyboardi, ful so popularni. Jz bi takoj kupil ducky, samo za tak kes pol raj stisnem se stotko pa si naredim svojo tipkovnico iz aluminija.

Mas pa ISO duckyje tudi na computeruniverse, mislim da. Sicer DE layout, ampak sej nima veze.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Vlaho me je malo nahajpal za te Ducky.
Kaj ta je vredna tega denarja?
https://eigre.si/ducky-one-rgb-pbt-mx-blue-de-gaming-tipkovnica
Npr. v primerjavi s kakšno "podobno" Das Keyboard?

Ima sicer mx-blue (kar mi načeloma tudi ustreza), ker brown za ta model kaže da ni zaloge.
Kot sem že večkrat rekel: ISO layout in polna velikost (numerični del!) sta mi res pomembna. Osvetlitve pa sploh ne rabim. Tudi material je PBT. 
Nekje sem prebral, da imajo te Ducky tudi res neproblematično menjavo tipk (mogoče kdaj pride prav).

edit: Naročeno. Bom pa poročal, ko dobim in malo potestiram. Seveda, če bo koga zanimalo.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz skoraj ničesar, sploh pa ne karkoli "hitrejšega", ne igram na tipkovnici, tako da gaming zame praktično nima veze.  
Sem pa pred nekaj minutami naročil to Ducky iz zgornjega linka (očitno spet nek moj impulziven nakup), ajde, pogledal sem par review-jev itd. Glede rabljene robe: načeloma imaš prav, ampak forumašem vseeno zaupam. Mogoče mi bo res še žal, da nisem vzel tvoje. Vsekakor pa hvala (vsem) za vse nasvete in nasploh za sodelovanje. Se javim naslednji teden, ko bom testiral tisto Steelseries od pubeca in to mojo Ducky.  :)
Če pa kaj ne bo OK, potem itak odstopim od nakupa in vzamem pri tebi (tako da počakaj še vsaj nekaj dni). ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Očitno spet Razer problemi … Sploh pa ne razumem, da se to pojavlja pri njihovih dražjih napravah (khm, moja Mamba miš, recimo). Za mehanične na splošno sem bral, da vse boljše podpirajo t.i. "anti-ghosting", v višjem cenovnem razredu pa itak n-key rollover. Specifično za Huntsman pa ne bi vedel. Ampak ta rang bi moral biti brez težav, vsaj po moji logiki. Še en minus na račun Razerja! :)
Btw, sine ima hibridno od Razerja (optično-mehanska) in po letu dni uporabe še nisem slišal kakšne pritožbe (čeprav res nadrkano igra vse od FPS do drugih iger).

Recimo, jaz upam da sem pri zgoraj omenjeni Ducky safe, ker v specifikacijah piše tole:
Output key number: USB N-Key Rollover 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Razer smeti se pac ne kupuje, ne vem kako vas ne izuci :D Pa za miske bi mofoce se razumer ker naj bi imeli nekaj misk ki so dobre (samo zanic narejene), med tem ko tipkovnic pa res nimas za kupovst od njih ker nimajo NIC boljsega od konkurence.

 

Povezava do prispevka
T7ank reče pred 1 uro:

Koliko je ta phantom/ghosting key presses pogost pri mehaničnih tipkovnicah? Huntsman mi še kar po firmware update-u zna nabijat kakšne random tipke, dokler ne prekinem streama.

 

to je razerjev problem ze dolga leta

 

prodaj za male pare in kupi kaj drugega

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 4 urami:

Hm, iščem monitor, predvsem za igre. Sedanji je že old school, pa malo gledam price/performance in sem našel tole:

 

https://www.mimovrste.com/led-monitorji/aoc-gaming-monitor-c32g1?tab=parameters

 

SAmo ne poznam firme. Uporablja kdo, ima kaj izkušenj? 

 

Hvala. 

 

AOC je na mn3 prepoznana kot zelo OK p/p firma. Jaz sem si prejšnje leto (novembra) na predlog majstrov iz železnine kupil tegale (https://www.mimovrste.com/led-monitorji/aoc-led-monitor-q3279vwf-qhd-mva-value-line) in sem zelo zadovoljen. Čakam še nov komp, da ga v igricah stestiram. Imam tud PS4 priključen gor in mi je top, edini problem je, da ima samo en HDMI vhod, gaming serija monitorjev jih ima vsaj 2 oz. več. 

 

Brat je (na predlog Atomica) vzel model iz njihove gaming serije (https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/24g2u-bk) in je tudi navdušen. IPS panela, 144 hz, kvalitetna slika za skoraj 150 eur... Minus je štorasto stojalo, rabiš veliko mizo, če imaš že zdaj stisnjen monitor do zida te bodo stranice motile. 

 

Nisem strokovnjak, ampak tale, ki si ga v svojem postu linkal, nima IPS pa tudi max ločljivost mi je nekaj nizka za 31.5". 

uredilo bitje Jude
Povezava do prispevka
T7ank reče pred 21 urami:

Koliko je ta phantom/ghosting key presses pogost pri mehaničnih tipkovnicah? Huntsman mi še kar po firmware update-u zna nabijat kakšne random tipke, dokler ne prekinem streama.

 

 

Oh wow, skoraj bi upal reci da je to onkraj Razer pa starejsih Das izdelkov, neobstojece. Sicer imam trenutno samo dve NKRO tipkovnici, vendar tudi na nobeni izmed ostalih nekaj ducatov kar jih imam ali sem imel v preteklosti, ne vidis takih tezav. Pa so to vecinoma 2KRO tipkovnice. S tem se pri normalnih tipkovnicah srecas samo ce:

  • Priklopis preko raznih PS/2 na USB pretvornikov
  • Namenoma testiras kombinacije za katere ves da ima doticna tipkovnica tezave in ponavadi niso to nic kaj zivljenske kombinacije, oziroma ravno nasprotno.
Povezava do prispevka
vlaho reče Dne, 17. 5. 2020 at 12:57:

Sem nasel na eigre. Sicer nemski layout samo bmk bols k madzarski :) bom kr narocu zadevo 

Tnx

Si že dobil? Mnenja? In katero si sploh naročil?
Jaz sem danes dobil svojo, kot že omenjeno: https://eigre.si/ducky-one-rgb-pbt-mx-blue-de-gaming-tipkovnica in mi je fenomenalna že po prvih par urah uporabe.
Res, zaenkrat nimam karkoli negativnega za pokomentirat. Dejansko je točno to (oziroma še nekoliko več), kar sem pričakoval.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Načeloma sem najprej mislil brown, da (čeprav sem bil precej neodločen). Ampak sem vzel vzel potem to modro na eigre za 150 €, ker rjave niso imeli. Mi je pa res super in niti malo žal. Eh, kako žal, celo preveč sem navdušen. Res mi povsem ustreza in to je to. 

Povezava do prispevka

Saj zraven tipkovnice dobiš še rezervne oz. alternativne tipke. Mislim, da imajo to vključeno pri skoraj vsakem modelu. Jaz sem recimo dobil rdeče za enter, smerne, backspace in esc, ter dodatno črno preslednico s kitajskimi pismenkami. 
V primeru tvoje, sem prepričan, da je v osnovi komplet bela, te določene modre pa boš dobil v vrečki v škatli + eno takšno, hm, "orodje" za lažjo menjavo tipk.

OK, če boš želel striktno črni enter, boš verjetno moral naročiti posebej. Variant za kostumizacijo je tako ali tako praktično neomejeno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@BuLsHiT:
Doma v izolirani sobi. Edino pubec, ki ima v tej isti sobi še svoj računalnik se je občasno malo pritoževal. Danes, ko sem testiral to svojo novo, je imel nekaj za šolo (preko teh videokonferenc) in mi je večkrat zasikal, da naj neham tipkat. Drugače pa je kar ok. Malo si vseeno  "nagajava" (on ima red linear, ki se sicer tudi sliši, ampak je milina proti moji po glasnosti). No, dejansko mi je tudi njegova všeč, samo menjal pa ne bi. Nikoli in za noben denar.

Glede mx-blue pa vsi vzemite v zakup, da sem polovico otroštva preživel na tem:

moj_prvi.jpg.5f10faf7536b618a4a162dbdca65123b.jpg

in drugo polovico na tem:
ines.jpg.8ba3975a6f10db04dc14681f399139ef.jpg
:)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...