Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Kurba.

 

Kupil G602, ker sem rabil brezžični mišon in ker mi dogajajo ekstra knofi. Superb mišon, če mi ne bi po like what, manj kot enem mescu začel jebat middle click (pritisk na mousewheel).

 

Sem že pozabil, kako gnil je lahko logitech (po dobri izkušnji z G502) in njihovi koleščki (bodisi s klikanjem, bodisi ko ma neke random epileptične napade med scrollanjem).

 

:ranting:

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Androz reče pred 27 minutami:

Da ne bom nove teme odpiral, me zanima glede printerja: kako je z kompatibilnimi kartušami, se splača, bom pokvaril printer? Do zdaj sem vedno imel originalne.


Moje izkušnje:

Kompatibilne kartuše za inkjet printerje:
+ res dobre cene,
- zelo slaba obstojnost barv na dolgi rok (ne glede na izbran papir)
Glede okvar tiskalnika ni bilo nekih težav. Mogoče je nekaj še na tem, da so kompatibilne manj napolnjene, ampak tega nisem testiral, tako da ne morem potrdit.
Dodatno: pri kakšnih res "cheap" kartušah se zna zgoditi, da se barva preveč razliva v samem printerju, torej v smislu, da kartuša nekako pušča. To seveda ni OK, zato je vseeno treba biti previden in ne nabavljat najcenejše od najcenejšega.

Kompatibilni tonerji za laserje:
+ res dobre cene
- manj polnjenja kot v originalih (preverjeno glede na št. tiskanih strani)

- nekoliko več smetenja v printerju (beri: več prahu kot v kakšnem originalu, ampak načeloma zanemarljivo oz. odvisno od uporabe) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Androz reče pred 12 urami:

V cenah je razlika kar velika. Neoriginalni kartuša od 5e do 15e črna, originalna okrog 40e. Mam pa isti printer doma, v firmi pa še tastari imajo enak model. Tako da edino, da bom malo manj naprintal, malenkost slabši tisk in da se lahko zasuši so minusi.

 

Jst kupujem za ena stara HP jajca pretty much vedno različne kartuše - najceneješe pač because fakju hp, pa vse dela okej. Nisem se nikoli zavzel, koliko listov se naprinta z njimi, ker printam izredno malo ampak point je, da dokler piše da so kompatibilne, potem do zdaj še ni blo problemov.

 

Arey reče pred 12 urami:

Ce smo ze pri printerjih - kaj naj kupil za doma? Iscem cb laserce (barvni so, predvidevam, dragi).

 

Jst sm nekoč gledal nekega Epsona. Sicer je bil inkjet, ampak glavna odlika je bla, da si lahko breeeez težav (uradno? ali mogoče samo brez težav - ne spomnm se več) filal kartušo for cheap.

Vidm sicer, da ma zdej Epson prov neko "varčno" serijo EcoTank, ampak mislm, da to ni to kar sm jst nekoč gledal. Ne spomnim se več.

 

Povej nam potem, kakšen laser boš ubodel za doma - mene tudi ma, da bi morda nekoč zamenjal.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 18 urami:

Ce smo ze pri printerjih - kaj naj kupil za doma? Iscem cb laserce (barvni so, predvidevam, dragi).


Jaz imam 20 let starega čb Lexmarka, pa še vedno dela BP. Res veliko je že naprintal, tako da bi rekel, da je kar kvaliteta. Če so se v zadnjem času poslabšali pa ne vem (sicer dvomim).

Torej čekiraj Lexmarke, pa načeloma bi razmišljal o kakšni Kyoceri (te smo imeli na bivši firmi in so bili res pravi tanki, v smislu tiskanja enormnih količin, odličen P/P).
Pred nakupom pa seveda poglej tudi cene tonerjev.  

Glede barvnih pa je to spet relativno. Sam printer še niti ni drag, ampak te pa pridejo tonerji (to so štirje) že kar precej. Potem, nekateri boljši barvni imajo pa še fotorazvijalce posebej (spet 4x strošek). To moraš pač sam vedeti, koliko barvnega tiska potrebuješ :) 

Povezava do prispevka
Androz reče pred 25 minutami:

Hvala vsem za info, evo sem nabavil 10 kartuš za 45e, bom delil svoje izkušnje po uporabi.


Obvezno poročaj čez 10 let glede ohranjenosti barv. ;) 

Jaz imam kar veliko fotk natiskanih doma in razlika med original barvo in kompatibilno je v mojem primeru več kot očitna. Ampak seveda, na dolgi rok (ca. 10 let). Sicer govorim za Epson inkjet tiskalnik, ampak vseeno. Papir pri vseh fotkah je bil uporabljen popolnoma enak: nek premium photo glossy, original Epson. Fotke so bile na steni, večina celo v steklu. Originalne se še držijo, skoraj kot nove, dočim kompatibilne pa imajo barve že skoraj povsem zbledele. Pa ni bilo to na nekem direktnem soncu, ampak pač v random dnevni sobi. Tako da... kaj pa vem. Odivsno kaj tiskaš in za kako dolgo rabiš zadevo :) 
Omenjeni Epson printer je bil (sedaj je sicer že v pokoju) nek bolj fancy, kao Photo, ker je imel poleg štirih osnovnih barvnih kartuš še dve dodatni. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

Jz fotke printam zelo izbrane in tiste ki jih res hocem met naprintane jih nesem v foto studio. Kvaliteta je res top.


Itak. Foto studio ne printa z nekimi domačimi inkjeti/laserji. Za top fotke, pač tiste, ki jih res želiš imeti dolgoročno in v fizični obliki ni druge kot dat pošteno natiskat. Mogoče bo kdo rekel, da je to oldschool razmišljanje, ampak tako pač je in bo.

Povezava do prispevka

Btw, imam celo nek prenosni (sicer že kar star) foto tiskalnik, ki deluje na principu subliminacije. Vstaviš kaseto (pač s temi barvami, oz. boljše rečeno "filmom") in ustrezen papir (samo en format standardne razglednice je na voljo) in potem nastisne pravo fotko v res top kvaliteti. Obstojnojst je res zelo zelo visoka, kvaliteta tiska pa odlična (praktično kot v foto studiu), ampak hej... strošek je absolutno večkrat prevelik za tistih par fotk. Rajši nesem natisnit v nek normalen foto studio, kot je že Arey omenil. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 12. 10. 2020 at 16:49:


Obvezno poročaj čez 10 let glede ohranjenosti barv. ;) 

Jaz imam kar veliko fotk natiskanih doma in razlika med original barvo in kompatibilno je v mojem primeru več kot očitna. Ampak seveda, na dolgi rok (ca. 10 let). Sicer govorim za Epson inkjet tiskalnik, ampak vseeno. Papir pri vseh fotkah je bil uporabljen popolnoma enak: nek premium photo glossy, original Epson. Fotke so bile na steni, večina celo v steklu. Originalne se še držijo, skoraj kot nove, dočim kompatibilne pa imajo barve že skoraj povsem zbledele. Pa ni bilo to na nekem direktnem soncu, ampak pač v random dnevni sobi. Tako da... kaj pa vem. Odivsno kaj tiskaš in za kako dolgo rabiš zadevo :) 
Omenjeni Epson printer je bil (sedaj je sicer že v pokoju) nek bolj fancy, kao Photo, ker je imel poleg štirih osnovnih barvnih kartuš še dve dodatni. 

 

Bom pozoren glede tega. Zdej sem vse original kartuše vzel domov, kar sem jih že imel od prej, kompatibilne pa mam v firmi, kjer se printa največ tekst, računi in dobavnice.. Zaenkrat vse ok.

Povezava do prispevka

Pobje, zadnjič sem težil v temi za nakup (novega) računalnika, ko sem iskal komp za teto. Zadeva je zrihtana, zdaj pa rabi kamero (ker gre pouk spet online). Kaj bi priporočali kot best buy, da se namontira na ekran in ima vgrajen mikrofon? Tole bi bilo OK?

uredilo bitje erted45
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 42 minutami:

@erted45

 

tle mas od 5:30 naprej modela, ki je naredil unboxing in test slike: https://www.youtube.com/watch?v=VUdaHWLm7uk

 

drugace je to ze nekih 9 let star model (glede na prve rivjuje na yt), ampak mogoce so vmes kej posodobili zadevo, ne vem

 

se mi zdi, da za ta namen niti ni slabo

 

Kul, hvala. Zgleda OK. Sem gledal še neko Xiaomi zadevo, ki ima sicer dost lušno sliko, je pa zvok ogaben. Bom priporočil tistega Logitecha.

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ok, čudna zadeva se je zgodila z miško, ki jo rabim na šihtu. Komp je ves čas prižgan, miš vštekana v USB vhod. Pridem na šiht, računalo umrlo, verjetno šla matična. Potem pa šok, ko  dvignem miš in opazim, da je podloga pod mišjo zataljena in da je na spodnji strani miške, ob laserju zatopljena plastika. Odprem miš in pogledam, nič kaj jako posebnega, razen plastika okoli večjega procesorčka je zatopljena... Dobro da ni bil pod mišjo kak papir, garant bi zagorel. Komu jasno zakaj je prišlo do tega? 
 

 

43CD3AF9-C268-4CEC-A66C-2880F5A0803D.jpeg

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Kolko bi po vase bil vredn comp:

 

B450 Gigabyte Aorus Elite Mobo

2700x Cpu z Wrait coolerjem

32 GB RGB :D 3200Mhz rama (2x16)

Nvidia 2080 Super grafa

512 GB NVMe SSD

6TB WD Red Pro za klasicno storage

Sound Blaster X-fi zvocna

Corsair RM750 modularc napajalc

 

Vse lepo skupaj zapakirano v fractal design meshify C ohisje z 4x Noctuinimi 12cm venti.

 

LP pa lp in , lp.

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 7 urami:

Ok, čudna zadeva se je zgodila z miško, ki jo rabim na šihtu. Komp je ves čas prižgan, miš vštekana v USB vhod. Pridem na šiht, računalo umrlo, verjetno šla matična. Potem pa šok, ko  dvignem miš in opazim, da je podloga pod mišjo zataljena in da je na spodnji strani miške, ob laserju zatopljena plastika. Odprem miš in pogledam, nič kaj jako posebnega, razen plastika okoli večjega procesorčka je zatopljena... Dobro da ni bil pod mišjo kak papir, garant bi zagorel. Komu jasno zakaj je prišlo do tega? 
 

 

43CD3AF9-C268-4CEC-A66C-2880F5A0803D.jpeg

Mogoce napajalnik skuril maticno ter preko USB se misko ?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...