Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Ravno iz garancije miš Logi G402 in je koleščkov knof crknil (uporabljam vedno za odpiranje novih tabov) in senzor precej trese na momente (minimalno "trzanje" v levo-desno), kar je precej moteče, če kdaj poženem kak špil.

S samim Logitechom sem precej razočaran, ker sem zaradi identičnih težav menjal že prejšnjo Logi miš.

 

Gledam Redragon miši, ki delujejo precej solidne za svoj denar. Nimam namena zopet odkartat 60€ za miš, zato se obračam na vas, katera bi bila po obliki najbolj podobna G402 (do sedaj mi je ta miš najbolje sedla v roko)?

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 23 urami:

Redragon miši

 

to so smeti

 

 

nekaj predlogov:

 

ambi wireless (top za ta denar, ce ti sede oblika): https://geizhals.de/logitech-g305-lightspeed-schwarz-910-005282-a1826984.html

 

wired ambi: https://geizhals.de/logitech-g203-lightsync-v23885.html

 

wired ergo: https://geizhals.de/logitech-g403-hero-gaming-mouse-910-005632-910-005633-a2079180.html

 

wired ambi: https://geizhals.de/razer-viper-rz01-02550100-r3m1-a2109862.html

 

wired ergo: https://geizhals.de/xtrfy-m4-rgb-schwarz-xg-m4-rgb-black-a2128034.html

 

 

pac cene so take, kot so, za neko proper gaming misko bos moral odkartat nekje 50+ €, lahko pa nabavis kitajska jajca

 

 

Povezava do prispevka
Burned Fox reče pred 15 minutami:

Katero TKL RGB tipkovnico za mixed use? UK layout oziroma velik Enter je bonus, ce je kabel detachable je type-c bonus

 

jst mam to ze ene 2 leti in nimam kej velik pripomb: https://www.amazon.co.uk/Logitech-Mechanical-Tenkeyless-Detachable-LIGHTSYNC/dp/B07W6JP28L/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=logitech+g+pro+keyboard&qid=1604425597&sr=8-3

 

kabel sicer ni usb c, je pa odstranljiv (mas na eni slikci prikazano)

 

edit: jaz imam US layout/velik enter

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka

@Burned Fox Počekiraj Ducky. Meni so res dobre in ogromno variant imaš na voljo (sploh TKL) ... Kabel je detachable in C (vsaj v večini modelov).
So mehanske (kar podraži zadevo), ampak za mixed use si pač izbereš nekaj, kar ti najbolj ustreza in boš imel dolgo časa mir :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 46 minutami:

 

 

V dobrih 4. letih sta mi crknili 2 Logitech miški in jim nekako ne zaupam več. Pri prvi kolešček in levi knof, ta G402 pa kolešček in senzor, ki trza. Meni se zdi, da precej prezgodaj.

Obe ravno iz garancije. Zato tudi gledam za cenejšimi, ker nisem hardcore gamer, poženem špil nekajkrat tedensko, med brskanjem po netu pa kolešček uporabljam konstantno. Desni klik+nov zavihek je pa precej zamudno.

Povezava do prispevka

@Mrhovinar

 

za senzor sem skoraj preprican, da bi ga samo moral spihat (al ppa mogoce ponovno kalibrirat/dat na default), ponavadi je to zadnja stvar, ki crkne pri miski

 

ce ti je mouse wheel pomemben, potem sploh nimas kaj gledat kitajskih smeti, ker so njihovi wheeli res obup

 

roccat ima neko svojo konstrukcijo, veljajo za najboljse na trgu (glede wheelov), poglej tle mal: https://en.roccat.org/Mice

 

kain aimo 100 imas trenutno v akciji, folk kar precej hvali, idealen zate (ker hoces ergo) je pa ta (owl eye modela ne glej, ker je prejsnji, cena pa ista, razen, ce ga dobis kje ful ceneje): https://en.roccat.org/Mice/Kone-Pure-Ultra

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 12 urami:

 

V dobrih 4. letih sta mi crknili 2 Logitech miški in jim nekako ne zaupam več. Pri prvi kolešček in levi knof, ta G402 pa kolešček in senzor, ki trza. Meni se zdi, da precej prezgodaj.

Obe ravno iz garancije. Zato tudi gledam za cenejšimi, ker nisem hardcore gamer, poženem špil nekajkrat tedensko, med brskanjem po netu pa kolešček uporabljam konstantno. Desni klik+nov zavihek je pa precej zamudno.

 

če bi rad neko pocensko ampak okej miš se sprehodi v Spar in vzami nekaj od Trusta. če odmisliš gaymery lookse, so miške precej dostojne in poceni.

 

 

EDIT: A uporablja kdo KVM switch (2 kompa - 1 set periferije)?

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Zajebano indeed, razer smeti not even once.

 

To že lep cajt ne drži več. Zadna leta so konkretno dvignli kvaliteto in dejansko upoštevajo želje communitya, tako da niso nič slabše od Logitech smeti.

 

_____

 

Zdej je še ena zanimiva tipkovnca pršla ven s kickstarterja. https://mountain.gg/

Modular numpad/media dock, hotswappable switches, PBT keycaps, factory lubed stabilizers, palm rest, rgb, detachable cable, ISO layout...

 

mountain_1.thumb.jpg.3c396e0020470026b898b018d5eb6d54.jpg

 

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Zajebano indeed, razer smeti not even once.

 

Boš znal povedat, ko bo potomec dovolj star, če mu boš lahko podvalil svoje staroprdčeve trusted znamke. :D

Osebno sem do zdaj vedno imel vse samo Logitech in res nikoli ene same težave z nobenim njihovim izdelkom - sem probal tudi juniorja usmerit, da nabavimo Logitech setup, samo pri novi generaciji zgleda šteje samo Razer - tako da upam da se motiš, ker miška/tipkovnica/headset/podlaga je vse Razer - upam vsaj da podlaga preživi, no. :D 

je pa zanimivo, da če bereš po netu, folk pravi, da Razer se je načeloma izboljšal, Logitech pa poslabšal - sej nisi pameten - vse je to isti drek imo...

 

Povezava do prispevka

razer viper ima nova razerjeva opticna stikala, ki so smeti

 

overall s samo misko ni nic narobe, kar se kvalitete tice (torej materiali, kako je sestavljena itd), stikala so pa na zalost porazna, folk je zamenjal ze po 5+ misk in vedno postanejo "ohlapna" (gnil obcutek pri klilkanju) po max nekaj mesecih

 

 

Povezava do prispevka

Sem sicer že omenil, ampak trenutno imam 3 Razerjeve DeathAdder miške (tiste navadne po 40 €/komad). Zaenkrat vse OK (vsaj leto dni res konkretne "nasilne" uporabe).
Dočim sem prej imel f***##&#$"#"!!! Mambo za 100 €, ki mi je takoj po garancijskem roku dveh let (itak) odpovedala (levi klik, senzor.. samo pfuj, ko se spomnim). Never ever again miške za več kot 40 €. To mi je najvišja zgornja meja. Dočim potrošnega materiala za 10€ pa tudi ne bom nabavljal.
Hecno je še to, da imam eno "sto let" staro Logitech brezžično, ki pa deluje v nulo (ampak je absolutno pretežka in tečno mi je menjavat baterije vsakih 14 dni).  

Tako, da, Razer se mi je načeloma zameril (bomo sicer videli kako bo z DeathAdderji po ca. 3 letih). Imam pa še eno tipkovnico od njih (Ornata Chroma - tista hibridna), ki kar OK služi namenu, samo to je že druga tema..

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 3 urami:

razer viper ima nova razerjeva opticna stikala, ki so smeti

 

overall s samo misko ni nic narobe, kar se kvalitete tice (torej materiali, kako je sestavljena itd), stikala so pa na zalost porazna, folk je zamenjal ze po 5+ misk in vedno postanejo "ohlapna" (gnil obcutek pri klilkanju) po max nekaj mesecih

 

 

 

ne vem, bom znal povedat po nekaj mesecih...na tipkovnici so iste vrste stikala, pa bi si že zdaj želel, da so bolj ohlapna in manj glasna - mogoče bo meni to plus. :D

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Sem sicer že omenil, ampak trenutno imam 3 Razerjeve DeathAdder miške (tiste navadne po 40 €/komad). Zaenkrat vse OK (vsaj leto dni res konkretne "nasilne" uporabe).
Dočim sem prej imel f***##&#$"#"!!! Mambo za 100 €, ki mi je takoj po garancijskem roku dveh let (itak) odpovedala (levi klik, senzor.. samo pfuj, ko se spomnim). Never ever again miške za več kot 40 €. To mi je najvišja zgornja meja. Dočim potrošnega materiala za 10€ pa tudi ne bom nabavljal.
Hecno je še to, da imam eno "sto let" staro Logitech brezžično, ki pa deluje v nulo (ampak je absolutno pretežka in tečno mi je menjavat baterije vsakih 14 dni).  

Tako, da, Razer se mi je načeloma zameril (bomo sicer videli kako bo z DeathAdderji po ca. 3 letih). Imam pa še eno tipkovnico od njih (Ornata Chroma - tista hibridna), ki kar OK služi namenu, samo to je že druga tema..

 

 

za brezžične gaming miške 100€ ni dosti - mislim je, ampak toliko so, nimaš kaj...mene jebe tudi to, da sem levičar in nimam takega izbora

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

 

za brezžične gaming miške 100€ ni dosti - mislim je, ampak toliko so, nimaš kaj...mene jebe tudi to, da sem levičar in nimam takega izbora


Moja pof****** Mamba je bila žična. Pa celo nek Tournament Edition kao za "pro gaming" in v teoriji z obljubljanimi nevemkoliko kliki... ;) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...