Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

amnesia reče Dne, 19. 11. 2020 at 16:09:

logitech je konec leta 2020 releasal gpw superlight, ki za 150€ nima ne docka (charging station ala razer viper ultimate), ne usb C konektorja (se vedno micro usb)

 

https://www.logitechg.com/en-gb/products/gaming-mice/pro-x-superlight-wireless-mouse.910-005881.html

 

bela zgleda res hudo, ampak za ta denar, ne hvala

 

plus to, da imata glavna knofa precej hoda, tako da definitivno ne kupujte prve serije

 

kva delajo te firme, fak no

Meni se zdi G305, ki si jo že omenjal, super alternativa. Moja z Energizer Lithium AA baterijo tehta 88g in s prvo deluje že 7 mesecev. Nastavljeno imam, da samo v igrah prestavi v performance mode. Res ne razumem veselja do mišk z baterijami za polnjenje, ko pa jih moraš vsakih par dni priklapljat. Edino ohišje te miške je rahlo ceneno (trda plastika), ampak zaradi tega ni neudobna.

 

Sem pa nanjo presedljal iz pošastne G400s (MX510/518 ekvivalent) in sedaj razumem navdušenje nad lahkimi miškami. Res je prijetno, ko ni treba za vsak gib premagovati odvečne vztrajnosti.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 17 urami:

 

Arey reče pred 17 urami:

Že zgleda grozljivo, dvomim da je to kaj kvalitetnega.

 

mah, vse je odvisno zakaj jo rabi, predvidevam pa da ni mislil to tipkovnico za gaming - za vsakodnevno rabo jaz tudi imam nek Logitech brezžična tipkovnica/miška combo za 40€, ki je doživel več zlorab kot lahko preštejem, pa dela kot ura že 10 let...ker sklepam da to ni neka znamka, ki si lahko privošči ceno 100€, če hoče kaj prodat, bi reku da spet ne more bit tako slabo, če košta 35€, ali ? 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 11 minutami:

 

 

mah, vse je odvisno zakaj jo rabi, predvidevam pa da ni mislil to tipkovnico za gaming - za vsakodnevno rabo jaz tudi imam nek Logitech brezžična tipkovnica/miška combo za 40€, ki je doživel več zlorab kot lahko preštejem, pa dela kot ura že 10 let...ker sklepam da to ni neka znamka, ki si lahko privošči ceno 100€, če hočeš kaj prodat, bi reku da spet ne more bit tako slabo, če košta 35€, ali ? 

Hvala, kolega @Stipe2

tocno tako je, gaming odpade (ajde, Cyberpunk bom igral kot verjetno 99% folka tle :D). Tipkovnica je predvsem za pisarnisko delo ter projektiranje, kjer pa je najbolj pomembna miska, ki bo Mx master. Zato iscem nek slicen dizajn, pa da ni prevelika). Mam pa fetish na belo barvo (no homo). Tk da, ce ma kdo kaksno alternativo tej tipkovnici, prosim na plan z njo.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 49 minutami:

Hvala, kolega @Stipe2

tocno tako je, gaming odpade (ajde, Cyberpunk bom igral kot verjetno 99% folka tle :D). Tipkovnica je predvsem za pisarnisko delo ter projektiranje, kjer pa je najbolj pomembna miska, ki bo Mx master. Zato iscem nek slicen dizajn, pa da ni prevelika). Mam pa fetish na belo barvo (no homo). Tk da, ce ma kdo kaksno alternativo tej tipkovnici, prosim na plan z njo.

 

iskreno povedano, zdaj ko sem probal, se mi zdi da se tudi s temi gaming tipkovnicami in miškami ful pretirava...sem dal za miško in tipkovnico več kot 300€, pa ne vidim baš te neke dodane vrednosti, kako bom jaz zaradi tega boljši gamer - edino moj sin (beri; otrok) verjame v te čudežne lastnosti - in če sklepamo po pregovoru, ki pravi da če nekaj verjameš, potem se to tudi uresniči, so te tipkovnice in miške vredne vsakega centa. :D

Ne rečem ajde, nek profi ki živi od tega, mu to mogoče nekaj pomeni - ampak za nas amaterje je imo vseeno al igramo na tisti za 20 al za 200€, v vsakem primeru smo slabi. :D

 

Povezava do prispevka

Jaz zlahka rečem, da mi je žal, da sem plačal tipkovnico cca. 200€. Pa ne zaradi tega, ker bi bla slaba, ampak ker je enostavno ne rabim. Bi komot dobil zelo podoben performanse iste frime za 70€ takrat. Tudi mehansko, osvetljene tipke... Je praktično nič ne izkoriščam, niti kupa dedicated gumbov ipd. Bi raje tistih 130€ razlike fuknil v kaj drugega, če bi še enkrat lahko prevrtel čas nazaj.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Jaz zlahka rečem, da mi je žal, da sem plačal tipkovnico cca. 200€. Pa ne zaradi tega, ker bi bla slaba, ampak ker je enostavno ne rabim. Bi komot dobil zelo podoben performanse iste frime za 70€ takrat. Tudi mehansko, osvetljene tipke... Je praktično nič ne izkoriščam, niti kupa dedicated gumbov ipd. Bi raje tistih 130€ razlike fuknil v kaj drugega, če bi še enkrat lahko prevrtel čas nazaj.

 

Jaz sem vzel zaradi malega in ajde, malo tudi iz lastne radovednosti, da lahko rečem da sem probal kao "top robo".

In ker ponavadi najboljše šole so tiste najdražje, tako zdaj vem, da ne bom nikoli več dal toliko - vsako znanje je nekaj vredno. :D

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

em plačal tipkovnico cca. 200€.


@Tomazek: katero si pa nabavil?


Ker recimo, meni za Ducky MX-blue ni žal enega vloženega centa (150 € okroglo). Je pa res, da jo uporabljam za velikooooo tipkanja,  dočim za igre skoraj ničelno. Dejansko uživam ko tipkam. Nima pa nobenih extra dodatkov, nobenih makrov, ajde RGB je, ampak s tem se niti ne ukvarjam kaj dosti (večinoma je izklopljen) in eno extra tipko ima za "Windows Calculator", pa tri nad numeričnim delom za "volume".  
 

Po drugi strani pa ima pubec Steelseries Red-Linear (140 € okroglo) in je dejansko tudi fenomenalna izkušnja, predvsem v "gamingu". Resnično kul mi jo je uporabljati (ko pač pridem zraven). Ima pa tudi ohoho nekih nastavitev (ki me ne zanimajo), od makrov do mini LCD ekrančka (ki je dejansko fora samo prvih par dni, oz. kar si pač nastaviš - npr. komot lahko imaš opomnik za novo sporočilo na Mnenjalniku ;) 
Dočim stikala v gamingu vsekakor igrajo vlogo  - sem po par dnevih takoj opazil razliko (veliko tipkovnic smo dali skozi, itak). 

Sicer pa, vedno pravim: vsakomur svoje. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Škoda da ti ni kdo povedal da ne kupuj smeti :D

Jz sem velik fan mehanskih tipkovnic in tudi med membranskimi je razlika med dobrimi in slabimi ogromna. Zdej, a si boljši v igri ker imaš mehansko tipkovnico za 200€ al pa membransko za 20 ne vem ker honestly mi je vseeno. Tipkanje na dobri ali slabi tipkovnici pa defitnivino ni ne enako hitro, enako natančno in na konc dneva - enako uživantsko.

Povezava do prispevka
carek reče pred 3 urami:

Sem videl, da je ta boljši in  zato tudi višji razred (ter 1x dražji, skoraj  400€). Kar pa je malce preveč, za "nedeljskega voznika" :D , ki si želi občasnega norenja v avtih :).  Hvala vseeno.

 

na amazon.co.uk je verzija brez pedala za sklopko 258€

 

https://geizhals.eu/thrustmaster-t300-rs-pc-ps3-ps4-4160604-a1152864.html

 

pa lahk kasnej dokupiš 3 pedale :D plus prestavno ročico :D

 

 

lahk pa pogledaš tut za t150, oziroma TXm, ki je pa 200€

 

https://geizhals.eu/thrustmaster-t150-rs-pro-ps3-ps4-pc-4160696-a1559592.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

V prenosniku imam očitno neko bedno mrežno kartico (Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC).

Wifi po Akos testu gre nekje 25-30 Mbps. Na mobitelu mi gre okoli 100Mbps.

 

Kako se kaj tile dongli obnesejo? Naprimer D-Link brezžični USB AC vmesnik DWA-171?

D-Link brezžični USB AC vmesnik DWA-171 | mimovrste=)

 

Je vredno kupit? Vsaj 5Ghz ima, ki ga vgrajena kartica očitno nima. Kako to v praksi dela? Proizvajalčeve specifikacije so pač eno, praksa drugo...

Povezava do prispevka
Caffrey reče Dne, 12. 12. 2020 at 8:45:

V prenosniku imam očitno neko bedno mrežno kartico (Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC).

Wifi po Akos testu gre nekje 25-30 Mbps. Na mobitelu mi gre okoli 100Mbps.

 

Kako se kaj tile dongli obnesejo? Naprimer D-Link brezžični USB AC vmesnik DWA-171?

D-Link brezžični USB AC vmesnik DWA-171 | mimovrste=)

 

Je vredno kupit? Vsaj 5Ghz ima, ki ga vgrajena kartica očitno nima. Kako to v praksi dela? Proizvajalčeve specifikacije so pač eno, praksa drugo...

 

Jaz imam tega

https://www.linksys.com/us/p/P-WUSB6400M/

in lahko rečem, da to je bolj za silo rešitev - če si blizu dostopne točke in da imaš zračno linijo brez vmesnih ovir, dela dobro - čim si pa malo dlje in da je kaka stena vmes, je prešvoh antena za dober signal...

Povezava do prispevka

rabil bi malo pomoči, iščem novo tipkovnico (mehansko) in imam trenutno ogledano corsair k70 rgb z mx brown switchi. Malo je problem ker je nikjer ne dobim v slo... Ali je kakšna primerljiva (lahko je tudi od drugega proizvajalca), v glavnem rabim num pad, mx brown (alpa primerljivi switchi) in da majo tipke backlight

 

isto gledam za novo miško, lahko je wireless, neki imam ogledano Logitech G502 hero, pa vidu sm  da je mx518 tudi nazaj?  

Povezava do prispevka
Caffrey reče Dne, 13. 12. 2020 at 15:09:

Ves iz glave, koliko dela v istem prostoru z routerjem? Brez sten vmes? Priblizno. 

 

nisem preverjal max prenos, sem samo delal speed test za internet - za brskat po spletu je ok...je pa s temi usb adapterji še ena stvar; vsaj meni je vsake toliko za moment prekidalo povezavo - ne vem če je to samo meni in če je to kaj zaradi USBja, ampak vseeno povem.

V glavnem, jaz nisem bil neki impresioniran...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 16 minutami:

 

nisem preverjal max prenos, sem samo delal speed test za internet - za brskat po spletu je ok...je pa s temi usb adapterji še ena stvar; vsaj meni je vsake toliko za moment prekidalo povezavo - ne vem če je to samo meni in če je to kaj zaradi USBja, ampak vseeno povem.

V glavnem, jaz nisem bil neki impresioniran...

Meni to zdaj dela z vgrajeno. In je tečno ker mi MS Teams na, recimo, 15 sekund prekinja. Pa ko gledam aktivnost wifi se lrav vidi kako pade na intervale.

Povezava do prispevka

En problem imam z logitech G203 (miška, da ne bo pomote :)).


Vsake tolko časa, mi jo izklopi in nazaj vklopi delček sekunde kasneje. Pa tisti zvok od windowsow sledi.

 

Ne bi bil tak problem, če ne bi apexa nažigal. Midfight pa sploh ni fajn, da se to zgodi.

 

To sem našel in izklopil

1296032915_Zajetaslika.JPG.65e2ef7ecc70b3dc5c2d96d77c4cb147.JPG

 

Več pa nimam idej.

 

Ima kdo kakšen nasvet?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...