Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 5 urami:

Oboje lahko uveljavljas pri trgovcu ce hoces. Ali eno ali drugo.

S tem da stvarno napako poznamo v sloveniji, drugje ponavadi nimajo tega.

 

Ko prineses zanic izdelek sam poves kaj hoces, stvarno ali garancijo. Vsak trgovec v sloveniji mora to upostevati in njegova naloga je da to razresi. Za to ima 45 dni.

To velja v SLoveniji. Drugje so lahko drugacni zakoni. Ce pa ti uveljavljas garancijo direktno pri proizvajalcu, ki je iz tujine ti pa lahko natvezi kar hoce. Za to pa gres vedno ke, kjer si kupil izdelek !

Zelo ne. 
Stvarna napaka je eu direktiva, uveliavlja se samo pri trgovcu in trgovec ima ~8 dni da odgovori na tvojo zahtevo. Na voljo imas menjavo, delno poplacilo, servis ali kes. Prvo leto je breme dokaza na trgovcu, trugo na tebi in napaka mora bit prisotna ob nakupu. 
Garancija pa je res nasa zakonodaja. 
 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Rabim vašo pomoč če kdo pozna.... In sicer, dobil sem SteelSeries mehansko tipkovnico APEX 7 TKL... ampak ameriško verzijo.... pač podarjenemu konju se ne gleda v zobe, in iščem kje bi lahko kupil tipke s šumniki.

Ali sploh obstajajo? Ali se da konvertat to tipkovnico na veliko enter tipko, al se bom mogu navadit da bom po nesreči Ž udaril namesto enter :D

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 16 minutami:

Rabim vašo pomoč če kdo pozna.... In sicer, dobil sem SteelSeries mehansko tipkovnico APEX 7 TKL... ampak ameriško verzijo.... pač podarjenemu konju se ne gleda v zobe, in iščem kje bi lahko kupil tipke s šumniki.

Ali sploh obstajajo? Ali se da konvertat to tipkovnico na veliko enter tipko, al se bom mogu navadit da bom po nesreči Ž udaril namesto enter :D

Če bi rad imel lepo se da šumnike vgravirati. Pogooglaj, je kar nekaj ljudi, ki se s tem ukvarja. Stane cca.15€. Lahko pa naročiš na mimovrste nalepke za 2-3€, ampak to so pač nalepke. Ne preveč lepo in še znucajo se. 

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 2 urama:

Rabim vašo pomoč če kdo pozna.... In sicer, dobil sem SteelSeries mehansko tipkovnico APEX 7 TKL... ampak ameriško verzijo.... pač podarjenemu konju se ne gleda v zobe, in iščem kje bi lahko kupil tipke s šumniki.

Ali sploh obstajajo? Ali se da konvertat to tipkovnico na veliko enter tipko, al se bom mogu navadit da bom po nesreči Ž udaril namesto enter :D


Hehehe, Apex 7 ima moj pubec. Ampak full size ISO verzijo (velik enter). Ca. 1 leto jo že uporablja in celo meni se zelo dopade (stikala so red-linear in se da odlično tipkati, čeprav sem bil najprej skeptičen! (sam uporabljam MX-blue, zdaj si pa predstavljaj razliko :) ).
Načeloma enter tipke ne boš mogel menjati (ker so stikala pač tako postavljena v osnovi).  Glede samih šumnikov, pa sem 100% da se da (tu gre pač samo za gravuro). 

Vprašanje: kakšna stikala ima tvoja APex 7?
In btw, jo prodaš? ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:


Hehehe, Apex 7 ima moj pubec. Ampak full size ISO verzijo (velik enter). Ca. 1 leto jo že uporablja in celo meni se zelo dopade (stikala so red-linear in se da odlično tipkati, čeprav sem bil najprej skeptičen! (sam uporabljam MX-blue, zdaj si pa predstavljaj razliko :) ).
Načeloma enter tipke ne boš mogel menjati (ker so stikala pač tako postavljena v osnovi).  Glede samih šumnikov, pa sem 100% da se da (tu gre pač samo za gravuro). 

Vprašanje: kakšna stikala ima tvoja APex 7?
In btw, jo prodaš? ;) 

 

Moja ima BLUE stikala.... ko sem jo doma priklopil, je že žena kričala da to pa ne bo doma :D Tako da gre v studio, kjer vecina svojih textov pišem.... Doma bom pač ostal na Logiju G15 :D

To je moja prva mehanična, tako da ne morem primerjati proti RED stikalom....

Sem se ze pozanimal za gravuro, stalo bi me okrog 30€, 20 priprava, 10 sama gravura....
https://www.bitset.si/gravura

 

Razmisljam o prodaji, sam roko na srce, ce jo prodam, dvomim da bom kdaj dal toliko keša za tipkovnico :D

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 6 minutami:

 

Moja ima BLUE stikala.... ko sem jo doma priklopil, je že žena kričala da to pa ne bo doma :D Tako da gre v studio, kjer vecina svojih textov pišem.... Doma bom pač ostal na Logiju G15 :D

To je moja prva mehanična, tako da ne morem primerjati proti RED stikalom....

Sem se ze pozanimal za gravuro, stalo bi me okrog 30€, 20 priprava, 10 sama gravura....
https://www.bitset.si/gravura

 

Razmisljam o prodaji, sam roko na srce, ce jo prodam, dvomim da bom kdaj dal toliko keša za tipkovnico :D


Tnx za odgovor. Roko na srce, pravo tipkovnico nabaviš enkrat na 6 ali celo precej več let in pač takrat daš keš. ;) Škoda, da tvoja ni Red ali vsaj Brown. Ker pubec bi mel eno točno tako za doma (pri mami, ločeni starši itd.). 
 Sicer pa nima veze, važno je, da ti bo dobro služila. Blue imam tudi jaz in jih dejansko obožujem (pač, veliko pišem in te zadeve, dočim za "pro gaming " ni priporočljiva; hehe, ker ne igram kaj dosti me pa to sploh ne moti).

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 46 minutami:

 

Ti še kaj igraš, igraš 90% point & click avanture kjer tipkovnice sploh ne rabiš :D


Ma, za sina gledam. Jaz al igram to kar si rekel, ali pa izključno na kontroler. Pa še to zgolj občasno. ;)
Ampak tipkam (pišem) pa res veliko in tukaj je dobra tipkovnica enostavno milina.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 29. 1. 2021 at 19:52:


 Roko na srce, pravo tipkovnico nabaviš enkrat na 6 ali celo precej več let in pač takrat daš keš.

 

/pogledam mojo "zbirko" na omari, ki sem jo nakupil v zadnjih dveh letih in se vprasam po zdravju

uredilo bitje uros678
Povezava do prispevka

se ne motis, g305 dejansko ponuja najvec za svoj denar

 

ce bi vzel g pro, moras superlight, ki je nov model in samo malenkost drazji (so KAO odpravili probleme z double clickanjem in ga je pa prakticno nemogoce dobit)

 

g703 je star model in bo zelo verjetno v kratkem nov

 

g903 ne kupuj, mojih 7 zamenjanih misk pove svoje, plus pretezka je za te cajte, enako g502

Povezava do prispevka
Car reče pred 13 urami:

Brezžično gaming miško. Nagibam se za G305, ker je najcenejša in verjetno najbolj zanesljiva. So mi všeč še G502, G903 LIGHTSPEED HERO, G PRO, G703. Vsestranska mi je zanimiva MX Master 3.

 

Če bi primerjal G305, G PRO in G703, mi je najboljša G305. Ali se motim?

Js sm decembra nabavu MX m3, bolano :avadodo: scroll je najboljsi, kar sm drzal misk v roki, pa ni jih mal. 

Povezava do prispevka

Ima kdo idejo, kako popravit cvileč kolešček pri miški. Naročil sem eno miš, čakal fuul časa, je neke bedne firme, ampak je edina dosti velika vertical mouse. In sicer dela, ampak kolešček nadležno cvili. Ne bi uveljavljal garancije, ker bo spet trajalo mesece, če pa jo sam odprem pa itak bo garancija šla, ne bi pa glih z WDjem šprical :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...