Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Katera gaming miška je trenutno best buy?

Pod 100€.

Wireless bi mi najbolj ugajala.

Trenutno imam G305. 

Ok miška vendar je leva stran pod stranskimi gumbi začela neznosno škripat ko se jo dotaknem. 

Toliko, da mi gre že na živce. 

Saj dela ok vendar mi para živce to škripanje. Ni kvaliteta ki sem jo pričakoval od Logitech. 

 

Ne sme biti pa prevelika.

Za info: imam tudi G403. Mi ne paše. Prevelika niti ni toliko kot mi je moteča oblika. Nikakor se jo ne morem navadit. Imam občutek, da mi postrani v roki leži kar je bedno. 

 

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 16 urami:

G Pro Wireless je dost normalna oblika. Samo je pa izven cenovnega razreda, zal.

 

GPW se ne kupuje, ker imajo probleme z double clickom

 

tanova GPW X superlight je pa 150€ in je itak ne mores dobit, vsa zaloga se razproda v parih minutah

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 17 urami:

Ok miška vendar je leva stran pod stranskimi gumbi začela neznosno škripat ko se jo dotaknem. 

 

to je zrelo za uveljavljanje garancije, ce jo se imas

 

morajo ti dat novo

 

edit: razer viper 8khz (nov senzor): https://www.amazon.de/dp/B07V6Z9RW4

 

ali "star" model za manj denarja: https://www.amazon.de/dp/B07V6Z9RW4

 

edit2: jaz zadnje cajte vecinoma uporabljam to: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/tipkovnice-in-miske/miske/zicne-miske/73088/

 

imajo tudi crno, ampak je slika stare verzije, ki ima gumijast kabel, ce se bos odlocal, prej vprasaj, ce je nova verzija z braided mehkim kablom

 

nevermind, nimajo na zalogi, ima amazon ali direktno na endgame gear

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 3 urami:

 

to je zrelo za uveljavljanje garancije, ce jo se imas

 

morajo ti dat novo

 

edit: razer viper 8khz (nov senzor): https://www.amazon.de/dp/B07V6Z9RW4

 

ali "star" model za manj denarja: https://www.amazon.de/dp/B07V6Z9RW4

 

edit2: jaz zadnje cajte vecinoma uporabljam to: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/tipkovnice-in-miske/miske/zicne-miske/73088/

 

imajo tudi crno, ampak je slika stare verzije, ki ima gumijast kabel, ce se bos odlocal, prej vprasaj, ce je nova verzija z braided mehkim kablom

 

nevermind, nimajo na zalogi, ima amazon ali direktno na endgame gear

 

Nimam. Tudi računa nimam več. 

Se ne sekiram glede tega. Jom bom odprl, ker imam itak en par Corepad nogic za njo pa jih bom zamenjal. Bom probal ob straneh noter s kakšnim tankim samolepilnim trakom obložit (proti škripanju, vibracijam). Tudi tega imam kar nekaj.

 

Kabel me sicer ne moti. Bi bilo dobrodošlo, da je wireless. Ni pa nujno.

Hvala na predlogu za Razer Viper. Ultimate (wireless) je predrag. 

 Za 65€ pa jo takoj naročim z nemškega amazona. :)

Hvala za predloge. 

 

Kaj pa Glorious Model O? Nekje sem zasledil, da naj bi imeli določeni probleme. Čeprav naj bi bila ok miš. 

Je pa blizu 100€ kar je spet velik. 

No ajde saj če pogledaš iz druge plati... Miška se uporablja non-stop. Po eni strani pa ni preveč saj je pomembna tudi kvaliteta in udobje.  

Si bom ogledal tudi Endgame Gear XM1.

 

Za info: G305 mi je sicer ok po obliki. Le malo majhna je. Ni pa spet premajhna. 

Verjetno bom kar Razerja vzel. Čeprav imam po eni strani nek "odpor" proti tej znamki saj sem imel slabe izkušnje z njihovo tipkovnico katera tudi ni bila nek biser v kakovosti izdelave.

Hvala!

 

@Pastir_Matic

double click sem jaz imel problem na stari Logitech G9x. Sem stikala menjal in je bilo ok. Vidim, da imajo tudi novi modeli enak problem.   

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 37 minutami:

Kaj pa Glorious Model O? Nekje sem zasledil, da naj bi imeli določeni probleme. Čeprav naj bi bila ok miš. 

 

sem preorderal model O in model O-

 

oba primerka sta sla po nekaj dneh uporabe nazaj v stacuno

 

katastrofa QC, kar je zalostno, ker je vse ostalo res na nivoju

 

XM1 ima drugace dalec najboljsi coating, "soft touch", izdelava in materiali so res top shit, proper german quality

 

ce endgame kdaj naredi ergo misko v stilu EC2a, kupim takoj 2 komada

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 16. 2. 2021 at 16:26:

Hvala!

Torej se nisem motil o Glorious in njihovem QC. Raje ne potem. 

Verjetno bo Razer Viper ali pa XM1 po konc debate.

 

 

Prvi Gloriousi so bili obupni, na določenih modelih smo imeli 100% RMA (glossy črne v avgustu in septembru) zaradi kabla, tudi ostalo je bilo ziher nad 50% če ne več. Nekje konec novembra lani so potem popravili kabel in je močno manj problemov, nič izven normale. Drugače XM1 so imele najprej isti kabel, ki je prav tako crkoval. Samo smo jih itak vrgli iz prodaje, ker ni baš zanimanja.

Povezava do prispevka

Jebemo pa ta Corsair...

 

SO mi odobrili RMA na Dark Core RGB,  dobil v zamenjavo refurbishan Dark Core Rgb Pro, itak cakal dva tedna da je prispelo, ker so poslali iz Kalifornije...

Cakal carino, posiljal racune, pa da gre za menjavo na UPS...

 

Zdej pa jebeni kolescek skripa...

Ker gumirana obloga na njem drsi po ohisju...

:ranting:

Povezava do prispevka

Evo tudi jaz sem v letošnjem letu začel zaznavat vedno bolj pogost double click na moji G603 brezžični miški. Sedaj je itak že skoraj stalen... Pisal sem Anni kjer sem miško kupil in dobil v roku par minutk odgovor naj se obrnem direkt na Eventus. POotem sem njim poslal preko spletnega obrazca, ki ga imajo za reklamacijo in sedaj še čakam odgovor. Kaj kdo ve al menjajo stikalo al pošljejo drugo miško? Al bojo celo kaj komplicirali?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem pa včeraj pod nujno nabavil neko najcenejšo miško za enostavno pisarniško uporabo - Cherry MC 1000 (8 €)! Žal je ne priporočam nikomur, ajde, saj cena je res pod ceno in miška sama po sebi deluje čisto OK. Problem je v kablu, ki je tako trd (skoraj kot neka trdna žica), da kaj takega pri nobeni miši še nisem doživel. Zelo razočaran, če tudi za 8 €.  Mi je žal, da nisem raje vzel neke najcenejše Logitechove.  No, povem pač samo mimogrede. :)

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 20 urami:

Sem imel 4 SteelSeries miške na testu, niti ena mi ni bila všeč...


Si mogoče testiral Aerox 3? Vprašam, ker bi pubec rad zamenjal miš. Sedaj ima Razer DeathAdder Essential in ima nagledano omenjeno Aerox, jaz pa nimam pojma, če je vredna 70 €. :) 

 

  

amnesia reče Dne, 16. 2. 2021 at 12:31:

edit: razer viper 8khz (nov senzor): https://www.amazon.de/dp/B07V6Z9RW4


Ta je tudi v ožjem izboru. Razer me je sicer razočaral (čeprav DeathAdder Essential so čisto OK za svojih 40 €), ampak Viper pa imam tudi osebno že nekaj časa nagledan. Daj povej, če je res vredna € (v kolikor si jo osebno uporabljal).

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

jaz pa nimam pojma, če je vredna 70 €

 

ce mene vprasas, nobena miska ni vredna 70€, kaj sele 150 (razni logitech g pro in podobno sranje)

 

ampak takle mamo, oni izdelajo za 5€, mi pa goltamo to plastiko kot po tekocem traku

 

pa v bistvu se niti v ceno ne bi spotikal, ce bi stvar delala, ne da se konstantno jajcam s tezenjen na support in podobnimi forami

 

 

viper men osebno ne sede v roko, vprasanje ce ti bo vsec, se posebno, ce si navajen tako velike ergo miske kot je adder

 

pri novih verzijah je obcutna razlika v knofih (mnenja vseh, ki imajo oba), ni druge, kot da sprobas, ce ti ni ok pac prodas al pa vrnes

Povezava do prispevka

@amnesia Saj, tako kot praviš. Sem dal že tudi 100+ za miško in bil totalno razočaran, pa nato testiral raznorazne in jih žal menjaval, potem sem pa končno sklenil, da več kot 40 nikoli več ne dam za nobeno miško. Vsaj zase. 
Ti dve, ki sem ju linkal sta v bistvu bolj ali manj za sina, ampak ker jaz financiram, pač vprašam znalce na forumu. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo

 

ta dva videa poglej in ti bo vse jasno

 

 

 

 

tl;dw

 

super oblika, super wireless tech, porazna kvaliteta izdelave (wobbly glavna knofa, hugre pre- in post-travel, gnilo za shooterje, bedna plastika, mouse feet so katastrofa, sploh niso ptfe)

 

jaz tega ne bi kupil niti za 20€, kaj sele 70

 

razer bi bil definitivno boljsa izbira v tem primeru, sploh ni debate

Povezava do prispevka

@amnesia tnx! Zadeva je urejena. Naročil sem Viper, ker mi bo pubec "odstopil" njegovo DeathAdder, ki jo bom imel za službeno uporabo na drugem kompu (namesto tiste bedne Cherry miške za 8 €, ki sem jo omenil v enem od zgornjih postov). Btw, DeathAdder imam sicer že kar nekaj časa na privat kompu in sem zelo navajen ter komplet zadovoljen (za to, kar pač jaz rabim). Upam samo, da ne bo Viper crknil takoj po preteku garancije :), ipak je 90 € miš.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo Veš da se ne spomnim več katere sem imel...  Od testiranja nisem prišel dlje kot par minut vsako v roki... Pri miškah mi je zelo pomembna ergonomija, na žalost meni nobena ni ustrezala, zato se tehnično nisem poglobil v nobeno.

 

Jaz sem svojo g302 iskal kar precej časa, preslatal veliko mišk preden sem prišel do nje...

 

@amnesia ti je že itak pomagal 😋

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...