Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

amnesia reče Dne, 6. 6. 2020 at 23:14:

a ima kdo izkusnje z narocanjem izdelkov v dezeli vzhajajocega sonca?

 

tole special edition misko bi narocil, ki se jo dobi samo pri njih: https://www.amazon.co.jp/dp/B085K49L1C/ref=cm_sw_r_tw_dp_U_x_eSqCEb51W7T7R?language=en_US

 

kako je s carinami in ostalimi zadevami, da me ne bo na koncu to prislo prevec, ker mi enostavno ni vredno, raje potem narocim belo verzijo v EU in je to to

 

Na tole me je spomnila tale miška :lol:

 

 

 

 

controller2.png

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Mi zna kdo svetovat brezžično miš in tipkuljo? Cca 50€ za oboje. Sem se pripravljen stegnit če se je nujno treba, z veseljem dam pa tudi manj. Kupil bi kar pri nas zarad čšžđ. Nisem nek poweruser, do sedaj sem imel ta poceni robo, se mi je pa na mizi nabralo preveč kablov. Online streljačin tudi ne igram, tako da ni treba, da je za refleksno nadsposobne. Ogledano imam K270 od logitecha in HP X3500. Imam še kar veliko dlan in me hitro začne matrat zapestje, če je miš premajhna. Ta izbor je za kej?

Povezava do prispevka

@Ninđa:  Samo en nasvet: če imaš to stacionarno na računalniški mizi, potem vstran od brezžičnih. Ne zaradi laga in teh kao pro refleksivnih zadev, ampak enostavno: ker boš vedno moral skrbeti za polnjenje. Sem dal skozi tudi več teh brezžičnih variant in.. v glavnem: pri meni sta dejansko samo miška in tipkovnica še vedno na kablu in bo tako ostalo še kar nekaj časa (plus seveda ekrani). Če pa že res vztrajaš, potem verjetno kak Logitech ali MS. 

Povezava do prispevka

Hvala za nasvet! Saj to, nekak obljubljajo leto do dve miru. Na šihtu imam brezžično robo pa po letu in pol kar še dela, je pa res, da zna bit, da je kdo drug vmes menjal baterijo. K270 je, pa neka malo dražja logitechova miš. Če se znebim kablov, imam z veseljem kako baterijo na zalogi, če je res stvar enega leta. Imam še midi kontrolerje in drugo robo na kablih, zaradi česar rata na mizi hitro totalna đungla. Seveda pa imam z veseljem kablirano tudi miš in tipkuljo, če brezžičnost pomeni preveč nepotrrbnih kapric :)

Povezava do prispevka

Ajde, brezžično miško še edino (pogojno) toleriram :)  
Sicer nimam pojma, ampak nikakor pa ne verjamem, da bo z enim polnjenjem vzdržala leto dni povprečne uporabe. 

edit: pa ne me narobe razumet. Tudi jaz zelo stremim k čim manj kablovja. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma če te kabli motijo ne poslušat DaCapa. Čist narobe svetuje. Imam oboje doma. Imam G603 in sem dal not 2 baterije lani novembra in mi je pred tednom dni pričela svetit rdeča lučka pa še nisem menjal namerno, ker čakam da čist crkne. Vsakodnevno rabim računalnik in miško skoraj cel delavnik. Nikoli v življenju ne kupim miša s kablom, ker ga preveč premetavam in prestavljam. Meni je pred telesom, jaz ne morem met v desni roki desno na podlagi... Tipkovnico pa mam žično. Za laptop pa imam en wireless set miške in tipkovnice, niti ne vem keri (za cca. 40-50€) od Logitecha že enako več kot pol leta, pa nisem menjal baterij še v nobeni napravi. Je pa res, da te manj uporabljam. Ampak mi ni problem imeti komplet baterij za 3€ v predalu za celo leto, ker še nič nisem menjal. Svoboda je pomembna.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 7 urami:

To je dobro ali slabo? :D Obstaja kaka best buy varianta tam nekje 20€ sem pa tja, pa da je ni treba držat ko Italijan ko nekaj razlaga?

 

Odvisno a ti je dobro ali slabo, da mis dela vec kot leto intenzivne rabe z dvema AA baterijama.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 6 urami:

 

To je smet. Logi ali MS, ostalega sploh ne bi gledal, zal. Imam sicer tudi Thinkpad BT tipkovnico ki deluje tudi preko USB kabla na katerem se polni in jo polnis ene trikrat na leto tako da v najslabsem primeru jo imas kot zicno tistih nekaj ur med polnjenjem. Pri miskah tega sploh ne rabis, ce vzames nekaj z navadnimi AA ali AAA baterijami imas pri sebi rezervne. Ce hoces proper mis je G603 prva dovolj velika za odraslo mosko roko, ce hoces kaj boljsega vzames G703 in tako dalje po hierarhiji. Od MS pa so mi hude njihove Arc s tem da je to bolj mobilna varianta, pol pa imas se Sculpt serijo ki je ravno tako spodobna, ostalih nisem preizkusal.

Povezava do prispevka

Men je se najbolj vsecno ce je brezzicna z akumulatorjem...

 

Na sihtu vem da majo Logitech MX Anywhere Mouse 2, pa jo filajo nekje na 4 mesece.

Vidis da zacne stekat, pklops na kabl in uporabljas dalje :D

Ce ne se pa za cajt ko gres srat, nardis kofe in pregledas mejle na telefonu nafila tolk da ti zdrzi do konca dneva :D

 

Je pa deklina moja imela Gigabyte ECO600 pa je res menjala baterijce enkrat na leto mogoce.

 

EDIT: doma imam pa Corsair Dark Core RGB, sam jo mam na kablu skoz, tk da tio ne morm rect glede brezzicnosti.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Navedek

 

Z njo sem zadovoljen, vsako tipko se lahko sprogramira in si layout tipkovnice res prilagodis svojim potrebam (sam sem šel skozi 20 različnih, dokler nisem prišel do tega, ki ga sedaj že nekaj mesecev uporabljam).
 
Prednosti:
- split tipkovnica
- 9 razlicnih switchev lahko izbiras pri nakupu
- dober build quality, switch hotswap PCB
- programabilno, layerji..
 
Slabosti:
- je kar velika oz. široka zadeva, vzame veliko placa na mizi
- thumb cluster ni idealen, ker je prevec oddaljen in nimam dovolj velike dlani, da bi se lahko stegnil s prsti
- kar nekaj časa rabiš, da se navadiš (2-3 tedne)
- zelo draga

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...